Kategorie artykułów
Chmura tagów
Wybrane artykuły
Aktualizacja firmware BlackVue DR750X Plus v.1.003 0
blackvue-firmware-update-wr24

Mimo wprowadzania na rynek nowych modeli, BlackVue nie zapomina o rozwijaniu funkcjonalności dotychczasowych modeli. Ostatnia aktualizacja oprogramowania układowego przynosi istotne usprawnienia, które docenią użytkownicy modeli z serii DR750X Plus. Zapraszamy do zapoznania się krótkim omówieniem nowych funkcji. 

blackvue-750x-update-wr24

Seamless Pairing - udoskonalone łączenie z telefonem

Po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania przyspieszeniu ulega proces parowania wideorejestratora z telefonem. Uprzednio aby połączyć się ze swoją kamerą, należało ręcznie aktywować menu wyboru połączeń WiFi i wskazać sieć stworzoną przez swój wideorejestrator. Jeśli łączyliśmy nowe urządzenie po raz pierwszy, dodatkowo konieczne było wpisanie ręcznie nazwy sieci (identyfikatora SSID) oraz hasła fizycznie naniesionego na nasze urządzenie, pod uchwytem mocującym. 

Obecnie zostało to odczuwalnie uproszczone. Nie trzeba już będzie ręcznie rozwijać listy widocznych urządzeń WiFi, a proces łączenia ogranicza się do kliknięcia na pozycję ze swoją kamerą. Natomiast przy połączeniu po raz pierwszy nowego urządzenia, wybieramy opcję dodania i potwierdzamy dotknięciem dłonią kamery w miejscu znajdowania się czujnika zbliżeniowego, z boku urządzenia. Dzięki tym zmianom łączenie z aplikacją jest dużo bardziej przyjazne dla użytkownika. 

blackvue-app

Router WiFi - udostępnianie internetu za pośrednictwem modułu LTE

Drugą nową funkcjonalnością jest możliwość udostępniania sieci WiFi w pojeździe, przy podłączeniu rejestratora do modułu LTE (CM100LTE). Wcześniej moduł LTE łączył z siecią jedynie kamerę, zapewniając dostęp do usługi BlackVue Cloud, recenzowanej już na naszym blogu.

blackvue-router-lte

Opisywana aktualizacja wprowadza nowe możliwości. Zyskujemy teraz możliwość korzystania w pojeździe z routera WiFi obsługującego do 5 urządzeń jednocześnie. Rozwiązanie docenią kierowcy przewożący pasażerów, ale również ci, korzystający w samochodzie z wielu urządzeń. Nie trzeba będzie drenować baterii smartfonu, aby udostępnić sieć do laptopa, czy tabletu. Naturalnie do działania wymagana będzie aktywna karta SIM z pakietem danych. 

blackvueapp-wr24

Usprawniona współpraca z adapterem stałego zasilania  

Udoskonalono również współpracę z przewodem stałego zasilania, umożliwiającym podłączenie kamery bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu, np. do skrzynki bezpieczników. Ponieważ kamera sama kontroluje napięcie, można teraz dowolnie zarządzać poziomem, przy którym nastąpi odcięcie zasilania, z dokładnością do 0.1V, w przedziale od 11.8V do 12.5V dla samochodów osobowych i od 22.8V do 24V dla ciężarowych. Dzięki temu wbudowany w rejestrator monitor napięcia zabezpieczy akumulator Twojego auta przed nadmiernym rozładowaniem.

blackvue-app-wr24

Dodatkowo ustawić można odcięcie zasilania po upływie określonego czasu. Do wyboru przedział od 1 do 48 godzin. 

Pozostałe nowości

Aktualizacja usuwa sterowanie trybem nocnym oraz ustawieniem jasności. Teraz funkcje te są optymalizowane automatycznie, w zależności od aktualnych warunków oświetleniowych.

Po dokonaniu aktualizacji zapisywane jako zdarzenia będą również nagłe przyśpieszenia i hamowania oraz zakręty, w trakcie pokonywania których dojdzie do znacznych przeciążeń.

blackvueapp-wr24

Jak dokonać aktualizacji

Po połączeniu z kompatybilną kamerą przez aplikację BlackVue powinniśmy zostać poinformowani o możliwości dokonania aktualizacji. Gdyby tak się nie stało możemy użyć opcji opisanej jako "zdalna aktualizacja oprogramowania układowego". W wypadku problemów z aktualizacją przez aplikację, można dokonać uaktualnienia poprzez kartę pamięci. Opis tej procedury znajdziesz w artykule dotyczącym aktualizacji oprogramowania w rejestratorach BlackVue w naszej Strefie Wsparcia.

Aktualizacja obejmuje następujące modele:
- DR750X-1CH Plus
- DR750X-2CH Plus
- DR750X-2CH IR Plus
- DR750X-2CH TRUCK Plus

Powyżej opisane opisane funkcje są dostępne bez konieczności dokonywania aktualizacji w nowym modelu BlackVue DR900X Plus.

UWAGA!

15.09.2021 pojawiła się aktualizacja w wersji v.1.008, która rozszerza listę modeli objętych aktualizacją o dodatkowe kamery, ograniczając jednocześnie nowości do funkcji Seamless Pairing (udoskonalonego łączenia z telefonem) oraz zapisywania jako zdarzeń nagłych przyśpieszeń i hamowań oraz zakrętów, w trakcie pokonywania których dojdzie do znacznych przeciążeń. Lista modeli poniżej:

- DR900x-1CH
- DR900x-2CH
- DR750X-1CH
- DR750X-2CH
- DR750-2CH LTE

 

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium