AA Brudnopis - Baza wiedzy o kamerach samochodowych

Baza Wiedzy o wideorejestratorach

Stawiasz pierwsze kroki w temacie wideorejestratorów?

Stań się ekspertem i wybierz mądrze!

Witaj w kompleksowym przewodniku po świecie samochodowych rejestratorów jazdy. W naszej Bazie Wiedzy o wideorejestratorach znajdziesz szereg praktycznych poradników, artykułów, a także materiałów filmowych. Krótko mówiąc - wszystko czego potrzebujesz, aby stać się ekspertem w branży i dokonać świadomego wyboru wideorejestratora, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Spis treści:

  1. Podstawy wideorejestratorów samochodowych
  2. Błyskawiczna ankieta rekomendacji wideorejestratora
  3. Funkcje dodatkowe w kamerach samochodowych
  4. Pierwsze kroki z wideorejestratorem, montaż i podłączenie zasilania
  5. Zaawansowane zagadnienia związane z wideorejestratorami

Szukasz rankingów i testów kamer samochodowych?

Sprawdź naszą obszerną bazę testów!

Nie masz czasu na zgłębianie wiedzy i chcesz od razu sprawdzić autorski ranking najlepszych kamer samochodowych na rynku, zobaczyć recenzję konkretnego modelu wideorejestratora lub bezpośrednie porównanie wybranych kamer - koniecznie zajrzyj do naszej bazy testów kamer samochodowych!

Rankingi, recenzje i porównania wideorejestratorów

Podstawy wideorejestratorów samochodowych

Sekcja dla osób, które zaczynają w temacie wideorejestratorów dosłownie "od zera" i potrzebują ogarnąć podstawowe informacje.

Szybki poradnik dla początkujących

Jeśli jesteś totalnie zielony/-a w temacie kamerek do auta, nie masz pojęcia o co w nich chodzi i od czego zacząć - koniecznie zacznij tutaj! W artykule zebraliśmy odpowiedzi na podstawowe zagadnienia najczęściej poruszane przez osoby, którzy dopiero zaczynają poszukiwania wideorejestratora i potrzebują wsparcia.

Szybki przewodnik dla początkujących

Szybki poradnik dla laików

Jak wybrać kamerę do samochodu? Na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszy poradnik wideo dla początkujących na naszym kanale YouTube. W ciągu ok. 20 minut dowiesz się od czego zacząć, jakie funkcje posiada każdy wideorejestrator, na które kluczowe parametry zwracać uwagę oraz jakie funkcje dodatkowe drzemią w wideorejestratorach.

Jak wybrać kamerę do samochodu?

Jakie są podstawowe funkcje KAŻDEGO rejestratora jazdy?

Wideorejestratory samochodowe to specyficzne urządzenia, które wyróżnia zestaw podstawowych funkcjonalności takich jak np. autostart czy nagrywanie w pętli. Przeczytaj krótki artykuł, w którym objaśniamy jakie podstawowe funkcje znajdziesz w KAŻDEJ kamerze samochodowej.

Podstawowe funkcje KAŻDEGO wideorejestratora

Podstawowe funkcje wideorejestratora

Jaką kartę pamięci wybrać do wideorejestratora?

Czy wiesz, że niewłaściwie dobrana i niekompatybilna karta pamięci może być przyczyną istotnych problemów z poprawną pracą wideorejestratora? Sprawdź praktyczny poradnik, z którego dowiesz się jaką kartę pamięci wybrać, aby uniknąć problemów.

Karty pamięci do kamer samochodowych - poradnik

Jaka karta pamięci do wideorejestratora?

Najczęściej zadawane pytania (F.A.Q.)

Kompleksowy zbiór popularnych pytań i odpowiedzi związanych z wideorejestratorami oraz ich akcesoriami. Z tymi zagadnieniami spotykamy się najczęściej w rozmowach telefonicznych, w wiadomościach mailowych czy spotkaniach bezpośrendnich z klientami w naszej siedzibie.

Najczęściej zadawane pytania dot. wideorejestratorów

Najczęściej zadawane pytania

2-minutowa ankieta rekomendacji wideorejestratora

Chcesz szybko przekonać się, który model kamery będzie odpowiedni dla Ciebie? Skorzystaj z błyskawicznej ankiety rekomendacji wideorejestratora i udziel odpowiedzi na kilka prostych pytań - zajmie Ci to maksymalnie 2 minuty.

Po wypełnieniu ankiety zobaczysz rekomendację max 3 modeli kamer samochodowych spełniających Twoje potrzeby, a dodatkowo na Twój adres e-mail wyślemy kupon rabatowy na pierwsze zakupy w naszym sklepie.

 

Funkcje dodatkowe w kamerach samochodowych

Współczesne wideorejestratory poza nagrywaniem materiału filmowego w pętli legitymują się szeregiem dodatkowych możliwości. Nasze przewodniki omawiają kluczowe funkcjonalności, które znaleźć można w wielu modelach kamer samochodowych.

Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Monitorowanie parkingowe to najczęściej poszukiwana przez klientów funkcja dodatkowa wideorejestratorów samochodowych. Jednakże w większości przypadków skorzystanie z tej opcji wiąże się ze spełnieniem pewnych warunków, np. konieczności podłączenia kamery do stałego zasilania.

Z poradnika dowiesz się jakie są rodzaje trybów parkingowych w kamerach samochodowych, jaka jest ich zasada działania oraz jakie dodatkowe akcesoria należy zastosować, aby tryb parkingowy był skuteczny.

Tryb parkingowy w wideorejestratorach

Jak działa tryb parkingowy

Do czego potrzebny jest GPS i WiFi w wideorejestratorze?

Wiele modeli rejestratorów jazdy posiada zintegrowane moduły GPS oraz WiFi. Moduł GPS wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z nawigacją samochodową. Moduł WiFi z kolei nie ma funkcji routera z dostępem do internetu. Do czego zatem właściwie służą te funkcje oraz jak je wykorzystać? O tym dowiesz się z naszego poradnika.

Funkcje GPS i WiFi w wideorejestratorach

Funkcje GPS i WiFi w kamerach samochodowych

Kamera samochodowa w "chmurze" - jak to działa? Jakie korzyści oferuje?

Coraz większą popularność zyskują wideorejestratory, które łączą się poprzez sieć 4G/LTE z siecią internet i umożliwiają zdalne połączenie z poziomu aplikacji w smartofnie oraz oferują szereg inteligentnych funkcji dodatkowych. Jak to działa? Z czym się wiąże? Ile to kosztuje? Dowiesz się tego z naszej recenzji usługi BlackVue Cloud - wiodącej usługi "chmurowej" w naszej ofercie.

Kamery samochodowe z funkcję "Cloud"

Kamery z funkcją Cloud

Co to jest i co daje tryb HDR w kamerach samochodowych?

Szereg nowoczesnych wideorejestratorów oferuje nagrywanie filmów z "trybem HDR". W większości przypadków tne tryb znacząco podnosi jakość i skutecznosć nagrań rejestrowanych przez kamerę, szczególnie w warunkach wieczornych i nocnych. Więcej informacji na temat trybu HDR znajdziesz w naszym artykule.

Tryb HDR w wideorejestratorze

Tryb HDR w kamerach samochodowych

Pierwsze kroki z wideorejestratorem, montaż i podłączenie zasilania

Garść praktycznych poradników związanych z procesem przygotowania wideorejestratora do pracy, do montażu w samochodzie oraz do podłączenia zasilania.

Jak przygotować wideorejestrator do pracy i montażu w samochodzie?

Masz już upragniony wideorejestrator i chcesz go jak najszybciej podłączyć w samochodzie? Sprawdź praktyczny poradnik na naszym kanale YouTube oraz w blogu, z którego w niecałe 10 minut dowiesz się jak przygotować kamerkę do pracy w samochodzie, na co zwrócić uwagę, gdzie ją zamontować i jak podłączyć do zasilania.

Pierwsze kroki i przygotowanie wideorejestratora do pracy

Pierwsze kroki z wideorejestratorem

Jak podłączyć wideorejestrator do instalacji elektrycznej?

Jeśli chcesz wykorzystać funkcję trybu parkingowego w swoim wideorejestratorze, niezbędne będzie dostarczenie mu stałego zasilania podczas postoju. Praktyczny poradnik na naszym kanale YouTube i w blogu poprowadzi Cię krok po kroku przez proces samodzielnego podłączenia rejestratora jazdy do stałego zasilania z instalacji elektrycznej, poprzez skrzynkę bezpieczników.

Podłączenie wideorejestratora do stałego zasilania

Podłączenie kamery do stałego zasilania

Jak działa stałe zasilanie poprzez powerbanki samochodowe?

Jednym ze sposobów zasilania wideorejestratorów podczas postoju jest zastosowanie dedykowanego powerbanku samochodowego. Jest to ogniwo, które ładowane jest w trakcie jazdy, a zmagazynowaną energię oddaje do wideorejestratora podczas postoju, nie obciążając instalacji elektrycznej i akumulatora samochodu. W naszej recenzji wybranych modeli powerbanków dowiesz się jak one działają, jaką mają wydajność oraz dlaczego stanowią najlepsze źródło stałego zasilania podczas postoju.

Powerbanki do stałego zasilania wideorejestratorów

Powerbanki samochodowe do zasilania wideorejestratorów

Które mocowanie kamery lepsze - przyssawka czy klej?

Wahasz się czy wybrać kamerę z mocowaniem na przyssawkę czy taśmę samoprzylepną? W tym artykule znajdziesz zestawienie zarówno najważniejszych zalet, jak i wad obydwu rozwiązań.

Sposoby mocowania wideorejestratorów

Mocowanie na przyssawkę lub klej

Zaawansowane zagadnienia związane z wideorejestratorami

Artykuły i poradniki dla tych, którzy lubią drążyć i chcą poszerzyć swoją wiedzę o kamerach samochodowych do końca.

Wideorejestratory w Europie - gdzie wolno, a gdzie nie?

Czy wiesz, że w niektórych europejskich krajach prawo przewiduje bardzo wysokie mandaty za stosowanie rejestratorów jazdy? Jeśli wybierasz się autem za granicę, koniecznie sprawdź czy korzystanie z wideorejestratorów w poszczególnych krajach Unii Europejskiej jest dozwolone.

Stosowanie wideorejestratorów w UE

Wideorejestratory w Europie

Dlaczego kamery samochodowe nie zawsze odczytują tablice rejestracyjne?

Możliwość odczytywania tablic rejestracyjnych w różnych warunkach przez wideorejestratory jest jednym z kluczowych kryteriów wyboru. Jednak żaden z rejestratorów jazdy nie zagwarantuje 100-procentowej skuteczności czytania tablic. Z artykułu dowiesz się jakie czynniki mają na to wpływ i dlaczego ta skuteczność nie zawsze jest zadowalająca.

Odczytywanie tablic rejestracyjnych przez wideorejestratory

Odczytywanie tablic rejestracyjnych

Do czego służy filtr polaryzacyjny na obiektyw?

Wybrane modele kamer samochodowych oferują możliwość zastosowania dodatkowego filtra polaryzacyjnego (CPL) na obiektyw. Na bazie konkretnych przykładów dowiedz się jaką filtr CPL pełni rolę, jakie są zalety, a jakie wady jego stosowania.

Filtr polaryzacyjny w kamerach samochodowych

Filtr polaryzacyjny w kamerach samochodowych

Jaki jest wpływ przyciemnianych szyb na jakość nagrań?

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami klientów o to, czy przyciemniana tylna szyba znacząco wpływa na jakość i ostrość obrazu rejestrowanego przez wideorejestratory? Krótko mówiąc: nie. Szersze wyjaśnienie tego tematu oraz konkretne przykłady znajdziesz w poradniku na blogu.

Wpływ przyciemnianych szyb na wideorejestratory

Wpływ przyciemnianych szyb na wideorejestratory

Bateria czy kondensator? Co wybrać?

W wideorejestratorach powszechnie stosuje się dwa alternatywne źródła chwilowego podtrzymania zasilania po wyłączeniu - baterie lub kondensatory. Przeczytaj krótki poradnik i dowiedz się jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Bateria vs kondensator w wideorejestratorach

Bateria vs kondensator w wideorejestratorach

Masz więcej pytań i wątpliwości? Potrzebujesz dodatkowego wsparcia?

Nasi konsultanci czekają na Twój kontakt!

Jesteśmy po to, by pomóc Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jeśli lektura artykułów i obejrzenie wideoporadników nie rozwiało wszystkich Twoich wątpliwości i chcesz zasięgnąć porady eksperta, po prostu skontaktuj się z nami.

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania i pomogą w wyborze wideorejestratora oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów.

Zadzwoń: 68 411 41 71 Napisz przez formularz kontaktowy

Infolinia telefoniczna czynna jest w dni robocze, w godzinach 10-16. Na wysłane wiadomości odpowiadamy najpóźniej w ciągu 1 dnia roboczego.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium