Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Do czego służy wideorejestrator?

Głównym przeznaczeniem tych urządzeń jest rejestrowanie materiału filmowego ze zdarzeń drogowych w trakcie jazdy w celach dowodowych. Urządzenie jest w stanie uchwycić nie tylko kolizje drogowe, ale wiele innych sytuacji na drodze czy w otoczeniu jezdni. Materiały te mogą okazać się niezbitym dowodem dla policji, ubezpieczyciela czy sądu. Wielokrotnie jednak spotykaliśmy się z przypadkami zdarzeń, których sprawca nawet nie podejmował dyskusji na temat swojej winy, gdy tylko zorientował się, że sytuacja została zarejestrowana przez kamerkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery do auta?

Jednym z kluczowych czynników jest z pewnością jakość nagrywanego obrazu. Warto sprawdzić m.in. jaką wideorejestrator ma matrycę (sensor obrazu), rozdzielczość, obiektyw, kąt widzenia czy ilość klatek na sekundę. Wybrane modele w naszym sklepie internetowym mają kąt nagrywania obejmujący 360 stopni wokół pojazdu dzięki unikalnym rozwiązaniom w postaci obrotowej głowicy. 

Jakość nagrań video w głównej mierze zależy od zastosowanego w rejestratorze sensora optycznego (tzw. matrycy) oraz rozdzielczości. Popularne sensory Sony Starvis zwykle zapewniają wysokiej jakości i nasycony w szczegóły obraz video, zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto sprawdzić modele nagrywające filmy w rozdzielczościach 2K (Quad HD) lub 4K (Ultra HD), które zapewniają jeszcze wyższą szczegółowość w porównaniu do standardowej rozdzielczości Full HD. 

Szybki poradnik przedzakupowy dla laików

Kamery na przód+tył i wnętrze - czy warto?

Przed wyborem rejestratora do auta warto zastanowić się czy ma on nagrywać tylko z przodu, czy także z tyłu (kamery DUAL przód+tył), czy może także we wnętrzu pojazdu (kamery 3CH przód+tył+wnętrze). Dodatkowe obiektywy obejmujące zdarzenia z tyłu oraz we wnętrzu samochodu zapewniają jeszcze szerszy zakres nagrywania sytuacji na drodze czy podczas postoju. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia, obiektywy wewnętrzne obejmują nie tylko wnętrze auta, ale boki samochodu. Dzięki temu rosną szanse na to, by skutecznie nagrać sprawcę, który wjedzie w bok Twojego samochodu.

Warto zauważyć, że ma to istotne znaczenie także w kontekście monitorowania parkingowego, np. w sytuacji, gdy złodziej próbuje dokonać włamania do samochodu - kamera monitorująca wnętrze i boki auta z bardzo dużym prawdopodobieństwem zarejestruje tę sytuację oraz winowację.

Ranking kamer samochodowych typu DUAL

Jakie dodatkowe funkcje znajdziesz w kamerach samochodowych?

Naturalnie rejestrowanie przebiegu trasy to główna, ale nie jedyna funkcja współczesnych wideorejestratorów, które oferują wiele użytecznych udogodnień i dodatkowych opcji. Stanowią one ułatwienie życia dla kierowców. Niektóre kamerki do auta np. nie posiadają wyświetlacza, a ich obsługa odbywa się poprzez aplikację w smartfonie za pośrednictwem wifi lub nawet poprzez internet (usługi tzw. cloud / chmurowe). Dla klientów poszukujących klasycznych rozwiązań, polecamy modele wyposażone w wygodny wyświetlacz LCD, który w niektórych modelach jest także dotykowy.

Jedną z najczęściej wybieranych opcji dodatkowych przez klientów poszukujących wideorejestratory jest tryb parkingowy. Ta funkcja pozwala rejestrować obraz w otoczeniu samochodu także na parkingu, a ewentualne zdarzenia zostaną zabezpieczone na karcie pamięci, skąd będzie można je następnie odtworzyć. Jednakże do wykorzystania tej funkcjonalności potrzebne jest podłączenie do kamery stałego zasilania, co zwykle uzyskuje się poprzez specjalny adapter zasilania, podłączany do instalacji elektrycznej samochodu. Alternatywnie można zastosować dedykowany powerbank samochodowy, który nie obciąży akumulatora Twojego samochodu podczas parkowania.

Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Powszechne funkcje w kamerkach, czyli G-Sensor, nagrywanie w pętli i GPS

Powszechnie stosowany w kamerkach jest G-Sensor, czyli czujnik przeciążeń, który nieustannie czuwa i reaguje na nagłe wstrząsy czy uderzenia, a w razie ich wykrycia - automatycznie zabezpiecza plik na karcie pamięci przed skasowaniem. Warto wiedzieć, że każda kamera samochodowa działa w pętli, tj. po wykorzystaniu pełnej pojemności karty pamięci, najstarsze pliki są automatycznie kasowane, aby kamera mogła kontynuować nagrywanie bez ręcznego formatowania (kasowania zawartości) karty przez użytkownika. Wszystkie modele posiadają mikrofon, który jednak można opcjonalnie wyłączyć. Większość rejestratorów posiada także wbudowany moduł GPS, który pozwala zapisywać bieżącą prędkość i lokalizację geograficzną.

Co znajduje się w zestawie?

W zestawie z kamerą znajduje się komplet akcesoriów niezbędnych do niezwłocznego rozpoczęcia korzystania z urządzenia. Energię do działania kamera czerpie z gniazdka zapalniczkowego, które znajduje się w każdym aucie. Niektóre modele posiadają mocowanie do szyby za pomocą przyssawki, dzięki której możesz w prosty i szybki sposób przenieść urządzenie do innego samochodu.

Bardziej polecane przez nas są uchwyty przyklejane na taśmę samoprzylepną, które gwarantują zdecydowanie bardziej pewne mocowanie kamery na szybie w porównaniu do przyssawki. Te podstawowe akcesoria do zasilania i mocowania znajdziesz w każdym zestawie z wideorejestratorem. Do wielu modeli można natomiast dokupić opcjonalne akcesoria dodatkowe.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni rob. 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium