Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Ranking sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego

11
TOP 5 sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego

Ostatnia aktualizacja: jesień 2023

Kamery samochodowe z trybem parkingowym są świetnym wyborem dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego auta nie tylko podczas jazdy, ale także w czasie postoju. Kamera pozwala na ciągłe nagrywanie tego, co dzieje się wokół samochodu na parkingu oraz dostarcza cennego dowodu w postaci filmu wideo. To dobry wybór, jeśli na co dzień Twój samochód jest pozostawiany na publicznych lub prywatnych parkingach uczęszczanych przez inne osoby.

Tryb parkingowy - odrobina teorii

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej z trybem parkingowym?

Rejestrator jazdy do monitorowania podczas postoju powinien być wyposażony w funkcję automatycznego (aktywnego) trybu parkingowego. Jest to bowiem najbardziej sensowne i skuteczne rozwiązanie, które umożliwia stały monitoring pojazdu zarówno w czasie jazdy, jak i postoju.

Kamery samochodowe z aktywnym trybem parkingowym w sposób samoczynny zarządzają swoją pracą. Są więc w stanie wykryć, czy auto aktualnie znajduje się w ruchu, czy też w spoczynku oraz na tej podstawie dobrać tryb pracy zapewniając skuteczny, 24-godzinny monitoring pojazdu.

W trybie monitorowania parkingowego przewagę zyskują zestawy 2-, 3-, a nawet 4-kanałowe, czyli wyposażone w dodatkowe obiektywy z tyłu oraz we wnętrzu pojazdu. Zwłaszcza moduł nagrywający wnętrze potrafi być tutaj nieoceniony, ze względu na możliwość nagrywania również tego, co widoczne poprzez boczne okna pojazdu. 

Jak prawidłowo zainstalować kamerę samochodową z trybem parkingowym?

Drugą, istotną kwestią jest sposób instalacji rejestratora samochodowego do monitorowania parkingowego w aucie. Wszystkie kamery samochodowe z trybem parkingowym wymagają podłączenia źródła stałego zasilania. Gwarantuje to bowiem stały dopływ prądu do urządzenia również po wyłączeniu zapłonu w samochodzie. W celu zapewnienia rejestratorowi stałego dostępu do zasilania można wykorzystać dwa rozwiązania.

Pierwszym z nich jest podłączenie dedykowanego adaptera zasilania do instalacji elektrycznej auta. Rozwiązanie to jest najtańszym i najbardziej popularnym sposobem na dostarczenie stałego zasilania do kamery samochodowej, ale wiąże się z obciążeniem akumulatora samochodowego podczas postoju.

Znacznie lepszym i skuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z dedykowanego powerbanka samochodowego do zasilania kamer samochodowych. Pozwoli to zapewnić kamerze zasilanie podczas postoju na parkingu z wyłączonym zapłonem, bez obciążania akumulatora pojazdu.

Zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat rodzajów trybów parkingowych w wideorejestratorach, zasadzie ich działania oraz kwestii stałego zasilania kamer podczas postoju odsyłam do dedykowanego poradnika na naszym blogu.

Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Porównanie funkcji parkingowych wideorejestratorów

Poniżej przedstawiamy tabele porównawcze funkcji parkingowych kamer samochodowych znajdujących się w rankingu.

rankink kamer samochodowych

ranking kamer samochodowych
kliknij aby powiększyć

Wyjaśnienie użytych pojęć

Tryb timelapse - kamera rejestruje film poklatkowy, w czasie którego klatki zapisywane są z określonym interwałem, a przy odtwarzaniu uzyskujemy efekt nagrania w przyśpieszonym tempie. Zaletą tego trybu jest uzyskiwanie długiego zapisu czasu rzeczywistego, względem objętości plików, przez co na karcie pamięci zmieści się dużo unikalnego materiału. Należy mieć jednak na uwadze, że na dane zdarzenie przypada relatywnie nieduża ilość klatek, przez co dynamiczne wydarzenia mogą nie zostać wiernie przedstawione.

Tryb low bitrate - tryb zapisu z ograniczoną przepływnością pliku, dzięki któremu możliwe jest zapisanie większej ilości unikalnego materiału na karcie pamięci, przy pewnym ograniczeniu jakości nagrań. Jest to wysoce rekomendowany sposób zapisywania w trybie parkingowym, ponieważ doskonale sprawdza się przy rejestrowaniu wydarzeń o wysokiej dynamice. 

Buforowanie zapisu - odnosi się do trybu wykrywania ruchu. Kamera z buforowanym zapisem rejestruje cały czas, jednak pliki zapisywane są dopiero po wykryciu ruchu. Pozwala to na ujęcie na zapisanych plikach również czasu przed zdarzeniem. W znakomity sposób podnosi to poziom ochrony. 

Funkcja ACC - po podłączeniu do instalacji elektrycznej pojazdu poprzez kompatybilny adapter stałego zasilania, kamera otrzymuje informację o pozycji zapłonu. Dzięki temu wideorejestrator może przełączać się automatycznie w tryb monitorowania parkingowego po wyłączeniu zapłonu oraz rozpoczynać normalne nagrywanie jazdy po uruchomieniu silnika. 

Funkcja chmury - możliwość łączenia się z kamerą bezpośrednio poprzez internet, a nie sieć generowaną przez wideorejestrator. Umożliwia ona przesyłanie powiadomień o zdarzeniach w dowolnym momencie, a także sprawdzanie stanu urządzenia i materiałów nagranych przez kamerę w dowolnym miejscu na świecie. 

Ranking TOP kamer samochodowych z trybem parkingowym

1) BlackVue DR970X-2CH LTE / DR970X / DR770X-2CH LTE / DR770X

BlackVue DR970 LTE

Na szczycie niniejszej edycji rankingu kamer samochodowych z trybem parkingowym umieszczamy TOP'ową propozycję od BlackVue, czyli rodzinę wideorejestratorów z serii DR770/DR970. Modele z serii DR770 posiadają optykę z rozdzielczością Full HD z kamery przedniej i tylnej, podczas gdy kamera z serii DR970 oferuje nagrywanie 4K z kamery przedniej i Full HD z kamery tylnej. Pozostałe funkcjonalności tych kamer są identyczne i obejmują m.in. wbudowane moduły GPS i WiFi, zintegrowane adaptery zasilania z niezbędnym okablowaniem umożliwiającym podłączenie do instalacji elektrycznej samochodu (nie dotyczy modelu LTE), a także tryby parkingowe z buforowaną detekcją ruchu i wstrząsów lub nagrywaniem time-lapse.

Cechą szczególnie wyróżniającą wideorejestratory BlackVue na tle konkurencji jest unikatowa usługa BlackVue Cloud. Usługa ta pozwala komunikować się z kamerą z poziomu aplikacji w smartfonie lub komputerze za pośrednictwem sieci internet. W kontekście monitorowania parkingowego, funkcją szczególnie godną uwagi jest opcja otrzymywania alertów na aplikację w smartfonie gdy kamera podczas postoju wykryje kolizję. Więcej na temat tej usługi dowiesz się z naszej autorskiej recenzji usługi BlackVue Cloud.

Wśród modeli BlackVue zwraca na siebie uwagę niezwykle dyskretna 3-kanałowa kamera od tego producenta. BlackVue DR770X BOX to zabezpieczana kluczem jednostka centralna z 3 niezależnymi modułami kamer, łączonymi cienkimi przewodami koncentrycznymi. Rozwiązanie to pozwala na możliwie pełny zakres aktywnego monitorowania pojazdu. 

Zobacz BlackVue DR970X-2CH LTE / DR970X / DR770X-2CH LTE / DR770X

2) VANTRUE N5

VANTRUE N5

Na drugie miejsce na podium zapracował wideorejestrator 4-kanałowy. To właśnie obecność dodatkowego kanału wyróżnia kamerę na tle konkurencji. Kamera potrafi zobaczyć więcej. Moduł główny, przyklejany do szyby przedniej pojazdu, zawiera kamerę przednią i wewnętrzną, z doświetleniem diodami IR. Dwie kolejne kamery stanowią osobny moduł, przyklejany do szyby tylnej. Dzięki temu każda z 4 kamer posiada szeroki zakres regulacji, a to od potrzeb użytkownika zależeć będzie forma aranżacji zestawu w posiadanym pojeździe.

VANTRUE N5 nagrywa filmy w rozdzielczości 2.5K z kamery przedniej oraz Full HD z pozostałych. Posiada dość duży i czytelny wyświetlacz LCD, a także dwuzakresowy moduł WiFi, dzięki czemu zarządzanie ustawieniami czy pobieranie plików do smartfona poprzez aplikację jest wydajniejsze. Ponadto tryby parkingowe z buforowaną detekcją ruchu, komendy głosowe umożliwiające wywołanie wybranych funkcji bez odrywania rąk od kierownicy oraz zintegrowany moduł GPS. 

Zobacz VANTRUE N5

3) VIOFO A229 PRO 3CH

VIOFO A229 PRO 3CH

Kamera samochodowa VIOFO A229 PRO 3CH 4K HDR to wideorejestrator z najwyższej klasy przetwornikiem Sony STARVIS 2 w module przednim. Zapewnia on znakomicie wyglądające nagrania 4K ze skutecznym trybem HDR w każdych warunkach. Dodatkowo moduły tylny również posiada przetwornik Sony STARVIS 2 nagrywający w rozdzielczości 2.5K z HDR. Kamera wewnętrzna natomiast oparta jest o poprzednią generację Sony STARVIS, która nagrywa w FHD, również ze skutecznym trybem HDR. Moduł wewnętrzny podłączany jest za pomocą osobnej wiązki, dzięki czemu zapewnia dobranie optymalnego pola widzenia wnętrza. Pozwala to na monitorowanie również po części boków pojazdu, wykorzystując szyby boczne

Rejestrator VIOFO A229 PRO 3CH 4K HDR legitymuje się bogatą funkcjonalnością obejmującą m.in. nagrywanie w rozdzielczości 2160p+1440p+1080p, zintegrowane moduły GPS, WiFi, Bluetooth, obsługę kart pamięci 512GB oraz trzy tryby parkingowe: detekcja ruchu, time-lapse (nagrywanie poklatkowe) oraz low-bitrate (nagrywanie ciągłe, ale w nieco obniżonej jakości obrazu). Funkcja trybu parkingowego wymaga dokupienia dedykowanego adaptera zasilania VIOFO Hardwire Kit HK4.

Zobacz VIOFO A229 PRO 3CH 4K HDR

4) VANTRUE N4 PRO

Kamera samochodowa VANTRUE N4 PRO

VANTRUE N4 PRO wyróżnia się najwyższej klasy przetwornikiem optycznym Sony STARVIS 2-giej generacji w module przednim, który pozwala na nagrywanie znakomitych nagrań w rozdzielczości 4K, wraz z aktywnym trybem HDR. Dodatkowo zarówno kamera tylna, jak i wewnętrzna posiadają tryb HDR i umożliwiają nagrywanie w rozdzielczości FHD. Obecność 3 wysokiej jakości kamer znacząco zwiększa użyteczny zakres monitorowania parkingowego. Kamera pozwala na aktywne monitorowanie zaparkowanego pojazdu w różnych trybach, dzięki czemu możemy lepiej dopasować sposób ochrony do naszych potrzeb i preferencji.  

Zobacz VANTRUE N4 PRO

5) 70mai A810 Dual Set

Kamera samochodowa 70mai A810 Dual Set

70mai A810 wyróżnia się najwyższej klasy przetwornikiem optycznym Sony STARVIS 2-giej generacji w module przednim, który pozwala na nagrywanie znakomitych nagrań w rozdzielczości 4K, wraz z aktywnym trybem HDR. Dodatkowo kamera tylna również posiada tryb HDR i umożliwiają nagrywanie w rozdzielczości FHD. Kamera pozwala na aktywne monitorowanie zaparkowanego pojazdu w różnych trybach, wraz z nagrywaniem ciągłym timelapse z przedniej i tylnej kamery jednocześnie, dzięki czemu możemy lepiej dopasować sposób ochrony do naszych potrzeb i preferencji. Dzięki wsparciu dla funkcji internetowej chmury kamera oferuje wsparcie dla możliwości uzyskania zdalnego podglądu bezpośrednio na ekranie smartfona w trybie parkingowym. Ponadto jest w stanie przesyłać alerty wykrytych zdarzeniach za pomocą aplikacji 70mai. 

Zobacz 70mai A810 4K HDR Dual Set

6) FineVu GX1000

Kamera samochodowa FineVu GX1000

Wideorejestrator FineVu GX1000 posiada rozbudowane tryby parkingowe, przewód połączeniowy do instalacji elektrycznej w zestawie oraz rozbudowane możliwości konfigurowania odcięcia zasilania celem ochrony akumulatora przed nadmiernym rozłądowaniem. Kamera potrafi działać w trybie inteligentnym, nagrywając materiał timelapse oraz jednocześnie wykrywać zdarzenia, po wystąpieniu których nagrywa również klasyczne nagranie, z buforowaniem zapisu, obejmujące również ok. 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia. Jest to wideorejestrator 2-kanałowy, a więc obejmuje monitoring samochodu podczas postoju na parkingu z uwzględnieniem także tego, co dzieje się z tyłu pojazdu. Ogromnym atutem tego modelu jest optyka i rejestrowanie wysokiej jakości nagrań video w trybie 1440p 30fps zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu. Wbudowane moduły WiFi zapewniający obsługę za pomocą aplikacji, GPS z funkcją ostrzegania o fotoradarach to dodatkowe atuty FineVu GX1000, a sprzyjająca dyskrecji budowa i sposób montażu z pewnością nie będzie przyciągać wzroku osób postronnych.

Zobacz FineVu GX1000

7) VANTRUE S1 PRO

VANTRUE S1 PRO

Wideorejestrator VANTRUE S1 PRO zapewnia znakomicie wyglądające nagrania w rozdzielczości 2.5K z kamery przedniej. Jest to zasługa przetwornika Sony STARVIS 2, nagrywającego niesłychanie skutecznie również w nocy, za sprawą doskonale radzącego sobie trybu HDR. Również w kamerze tylnej znajdziemy przetwornik Sony STARVIS, nagrywający w rozdzielczości FHD, również z HDR. Po podłączeniu do źródła stałego zasilania wideorejestrator oddaje do dyspozycji użytkownika aż 4 funkcjonalne tryby monitorowania parkingowego: wykrywanie ruchu, nagrywanie poklatkowe, nagrywanie ciągłe w ograniczonej jakości oraz detekcję kolizji. Pozwala to na optymalne dobranie ustawień do indywidualnych warunków i preferencji, zapewniając doskonałą ochronę zaparkowanego pojazdu.

Zobacz VANTRUE S1 PRO

8) Mio MiVue J756DS

Mio MiVue j756 ds

Wideorejestrator Mio MiVue J756DS wyróżnia się charakterystyczną budową, sprzyjającą dyskrecji montażu, a także obecnością adaptera stałego zasilania już w zestawie. Dzięki niemu możliwe jest podłączenie kamery bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu, tak, aby możliwe było skorzystanie z aktywnego trybu parkingowego. Mio MiVue J756DS jest w stanie chronić zaparkowany pojazd dzięki dobrze działającej detekcji ruchu, która działa jednocześnie dla obu modułów kamer i posiada funkcję buforowanego zapisu.

Zobacz Mio MiVue J756DS

9) 70mai Omni 360 (X200)

70mai omni 360 x200

70mai Omni 360 to pierwszy wideorejestrator z automatycznie obracaną głowicą obiektywu zapewniającą 360-stopniowy monitoring wokół pojazdu. Kamera wyróżnia się obecnością inteligentnego trybu parkingowego z zaawansowanym śledzeniem postaci oraz wsparciem dla dostępu zdalnego w czasie monitorowania parkingowego poprzez chmurę internetową. Funkcjonalność ta umożliwia otrzymywanie powiadomień o zdarzeniach podczas postoju bezpośrednio na smartfon i automatyczne zabezpieczanie materiału w przestrzeni dyskowej.

Zobacz 70mai Omni 360 (X200)

10) MBG Line T2

mbg line t2

MBG Line T2 jest bardzo przystępną cenowo kamerą samochodową na przód i tył pojazdu. Mimo atrakcyjnej ceny w zestawie znajdziemy dedykowany adapter stałego zasilania! Jego obecność sprawia, że możemy w łatwy sposób skorzystać z aktywnego trybu parkingowego, który oferuje ten wideorejestrator. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w trybie parkingowym zapis timelapse realizowany jest zarówno z modułu głównego, jak i tylnego.

Ten niedrogi zestaw dual przekonuje do siebie dobrą jakością obrazu, oraz jakością wykonania. Bardzo dyskretna budowa obu modułów pozwala na nierzucające się w oczy zamontowanie w pojeździe. Obsługę ułatwia przystępna aplikacja, pozwalająca na zmianę ustawień kamery, pobieranie nagrań i śledzenie przebytej trasy.

Zobacz MBG Line T2

Zobacz wszystkie kamery samochodowe z trybem parkingowym

Komentarze do wpisu (11)

18 listopada 2020

Jestem posiadaczem tego mikavi, u mnie wersja pojedyncza. Bardzo fajna kamerka, pozytywnie mnie zaskoczyła jakość nagrań w nocy a na tym mi najbardziej zależało. Obsługa jest bardzo prosta, dzięki adapterowi nie muszę sie martwic o rozładowanie aku.

8 kwietnia 2021

W 2020 roku gdy jeździłam po Europie sama moim vanem to codziennie doświadczałam prób napadu. Jeden napad przez 5 bandytów udany dał mi ogromna lekcję. Ale też doprowadził do zawału serca po tygodniu. Do rzeczy. Chcę zamontować kamerę bezpieczeństwa,, ale bandyci napadaja od strony drzwi, czyli z boku, ani przednia, ani tylnia kamera nie nagra bandyty. Wydaje mi się , że z tutaj wymienionych tylko jedna ma trzecią kamerę wewnętrzną. Zastanawiam się czy ona sięgnie monitoring dwoch drzwi,przednich, ile prądu te 3 kamery pobierają na parkingu, np przez 24h. Czy jest przycisk na zew - odlączenia kamery, żeby nie pobierały prądu .Zastanawiam sie też, - zzy bezpiecznie jest nakleic naklejke, że pojazd monitorowany - czy taka naklejka jeszcze bardziej przyciągnie jeszcze więcej bandytów ? :) -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt drogą mailową. Postaramy się znaleźć dogodne rozwiązanie.

20 sierpnia 2021

Do Pani ,,vantrue" Napewno obsługa tego sklepu pomoże pani dobrać odpowiedni system kamer ale oprócz tego proponuje blokować zamki zaraz po wejściu do auta. Ja też dużo jeżdzę do Francji, Niemiec i po Polsce T5 Multivanem ale moim zabezpieczeniem są 2 psy.

4 października 2021

Witam, czy może ktoś polecić dobrą kamerę z funkcją postojową i nadzorem przestrzeni wokół samochodu do 300-400 zł? Czy w ogóle taki sprzęt jest osiągalny w tym przedziale cenowym? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

17 stycznia 2022

Mam Lamax S9 i ogólnie jestem zadowolony, jedyne na co mógłbym uczulić osoby szukające kamery z trybem parkowania, to że tryby parkingowe mają różne czasy aktywacji. U mnie to jakieś 3sekundy od poruszenia.

12 września 2022

Pytanie do posiadaczy Mikavi PQ7. czy faktycznie da się ustawić tak kamerę żeby objęła zasięgiem całą powierzchnię dookoła auta? Jak rozmieszczacie takie kamery wewnątrz? Szukam czegoś co faktycznie obejmie wszystko, bo mam kamerę przód/tył ale ostatnio ktoś obija mi notorycznie drzwi i na żadnym nagraniu nie ma tego momentu żeby był niezbity dowód.

15 września 2022

Do Adrian - zależy od auta. Jak masz normalną osobówkę to bez problemu, dużo jednak zależy jak duże są tylne szyby. Przy dostawczym Doblo to się nie udaje bo nie ma tylnych bocznych szyb. Ja u siebie testowałem w Skodzie i Oplu żony i bez problemu da się tak ustawić, żeby był monitoring 360stopni, choć trochę z bocznymi trzeba pokombinować. Ja mam w Octavii rozmieszczone boczne kamery naprzemiennie, trochę to kosztem jakości obrazu ale widać wszystko.

15 października 2022

Do Danny - proszę o kontakt serwisu, który mógłby mi zamontować takie kamery 360 o jakich Pan pisze, potrzebuję kamer na wandali samochodowych -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Ze swojej strony polecamy punkty z listy: https://www.wideorejestratory24.pl/usluga-profesjonalnego-montazu-rejestratora-jazdy

18 października 2022

Anno - Mam u siebie Mikavi PQ7 i montowałem samodzielnie, choć przydało się trochę wskazówek z YT. Każda z 4 kamer ma kąt nagrywania 150 stopni - przednia ląduje pod lusterkiem, tylna mam od światłem stopu na tylnej szybie, 2 boczne naprzemiennie między drzwiami. Nie jest to specjalnie trudne choć zajmuję trochę czasu i trzeba zrobić kilka próbnych nagrań żeby zobaczyć czy faktycznie wszystko łapie. No i boczne kamery tak zamontować, żeby nie poodczepiać przypadkiem przy wsiadaniu lub zapinaniu pasów. Z tej strony każdy serwis sobie powinien bez problemu poradzić.

1 lipca 2023

Jakaś menda rysuje mi auto mieszkają tylko 4 rodziny w bloku na wspólnym podwórku stoją tylko dwa auta. Szukam kamery w miarę przystępnej cenie która zarejestruje drania w nocy. Chciałbym żeby kamera rejestrowała boki auta włączała się tylko jak jest ruch jakiś. jaką polecacie w przystępnej cenie -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Najpełniejszą formę ochrony oferuje VANTRUE N5. W celu bardziej szczegółowej konsultacji zachęcam do kontaktu z BOK WR24.

11 września 2023

Dzień dobry, Mam pytanie do Państwa. Czy jest możliwość dokupienia tylnej kamery do zestawu Vantrue N2S?. Jeżeli tak to bardzo proszę o podpowiedz jaki konkretnie model mogę dokupić. Pozdrawiam ! -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Niestety nie ma takiej możliwości. Na etapie zakupu warto rozważyć model VANTRUE N4 lub N4 PRO.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni rob. 10-19, sob. 10-14)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium