Kategorie artykułów
Chmura tagów
Wybrane artykuły
Ranking sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego 4
TOP 5 sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego

Kamery samochodowe z trybem parkingowym są świetnym wyborem dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego auta nie tylko podczas jazdy, ale także w czasie postoju. Kamera pozwala na ciągłe nagrywanie tego, co dzieje się wokół samochodu na parkingu oraz dostarcza cennego dowodu w postaci filmu wideo. To dobry wybór, jeśli na co dzień nasz samochód jest pozostawiany na publicznych lub prywatnych parkingach uczęszczanych przez inne osoby.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej z trybem parkingowym?

Rejestrator jazdy do monitorowania podczas postoju powinien być wyposażony w funkcję automatycznego trybu parkingowego. Jest to bowiem najbardziej sensowne i skuteczne rozwiązanie, które umożliwia stały monitoring pojazdu zarówno w czasie jazdy, jak i postoju.

Kamery samochodowe wyposażone w funkcję automatycznego trybu parkingowego w sposób samoczynny zarządzają swoją pracą. Są więc w stanie wykryć, czy auto aktualnie znajduje się w ruchu, czy też w spoczynku oraz na tej podstawie dobrać tryb pracy zapewniając skuteczny, 24-godzinny monitoring pojazdu.

Jak prawidłowo zainstalować kamerę samochodową z trybem parkingowym?

Drugą, istotną kwestią jest sposób instalacji rejestratora samochodowego do monitorowania parkingowego w aucie. Wszystkie kamery samochodowe z trybem parkingowym wymagają podłączenia źródła stałego zasilania. Gwarantuje to bowiem stały dopływ prądu do urządzenia również po wyłączeniu zapłonu w samochodzie. W celu zapewnienia rejestratorowi stałego dostępu do zasilania można wykorzystać dwa rozwiązania.

Cellink NEO6

Pierwszym z nich jest podłączenie dedykowanego adaptera zasilania do instalacji elektrycznej auta. Rozwiązanie to jest najtańszym i najbardziej popularnym sposobem na dostarczenie stałego zasilania do kamery samochodowej, ale wiąże się z obciążeniem akumulatora samochodowego podczas postoju.

Znacznie lepszym i skuteczniejszym sposobem jest skorzystanie z dedykowanego powerbanka samochodowego do zasilania kamer samochodowych. Pozwoli to zapewnić kamerze zasilanie podczas postoju na parkingu z wyłączonym zapłonem, bez obciążania akumulatora pojazdu.

Więcej praktycznych informacji na temat zasilania rejestratorów jazdy znaleźć można w materiale na naszym blogu tutaj.

Tryby parkingowe w kamerach samochodowych - praktyczny poradnik

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat trybów parkingowych w kamerach samochodowych zapraszamy do odrębnego poradnika na ten temat:
Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Ranking TOP kamer samochodowych z trybem parkingowym

1) BlackVue DR750X / DR900X / DR750 LTE

BlackVue DR750 LTE

Na szczycie niniejszej edycji rankingu kamer samochodowych z trybem parkingowym umieszczamy TOP'ową propozycję od BlackVue, czyli rodzinę wideorejestratorów z serii DR750/DR900. Modele z serii DR750 posiadają optykę z rozdzielczością Full HD z kamery przedniej i tylnej, podczas gdy kamera z serii DR900 oferuje nagrywanie 4K z kamery przedniej i Full HD z kamery tylnej. Pozostałe funkcjonalności tych kamer są identyczne i obejmują m.in. wbudowane moduły GPS i WiFi, zintegrowane adaptery zasilania z niezbędnym okablowaniem umożliwiającym podłączenie do instalacji elektrycznej samochodu (nie dotyczy modelu LTE), a także tryby parkingowe z buforowaną detekcją ruchu i wstrząsów lub nagrywaniem time-lapse.

Cechą szczególnie wyróżniającą wideorejestratory BlackVue na tle konkurencji jest unikatowa usługa BlackVue Cloud. Usługa ta pozwala komunikować się z kamerą z poziomu aplikacji w smartfonie lub komputerze za pośrednictwem sieci internet. W kontekście monitorowania parkingowego, funkcją szczególnie godną uwagi jest opcja otrzymywania alertów na aplikację w smartfonie gdy kamera podczas postoju wykryje kolizję. Więcej na temat tej usługi dowiesz się z naszej autorskiej recenzji usługi BlackVue Cloud.

Zobacz BlackVue DR750X / DR900X / DR750 LTE

2) VIOFO A139 3CH

VIOFO A129 3CH

Kamera samochodowa VIOFO A139 3CH to pierwszy model w ofercie VIOFO z nagrywaniem 3-kanałowym, czyli jednoczesną rejestracją przodu, tyłu oraz wnętrza pojazdu. Szczególnie istotne znaczenie w kontekście trybu parkingowego ma oddzielny moduł kamery wewnętrznej, który można umieścić w dogodnym miejscu w kabinie tak, aby pole jego widzenia obejmowało także obszar po bokach pojazdu.

Rejestrator VIOFO A139 3CH legitymuje się bogatą funkcjonalnością obejmującą m.in. nagrywanie w rozdzielczości 1440+1080+1080p, zintegrowane moduły GPS, WiFi, Bluetooth, obsługę kart pamięci 256GB oraz trzy tryby parkingowe: detekcja ruchu, time-lapse (nagrywanie poklatkowe) oraz najbardziej polecany low-bitrate (nagrywanie ciągłe, ale w nieco obniżonej jakości obrazu). Funkcja trybu parkingowego wymaga dokupienia dedykowanego adaptera zasilania VIOFO Hardwire Kit HK3-C (z wtyczką typu USB-C).

Zobacz VIOFO A139 3CH

3) VANTRUE N4 3CH

Kamera samochodowa VANTRUE N4 3CH

VANTRUE N4 3CH to analogicznie jak wspomniany wyżej VIOFO A139 3CH, kamera samochodowa z trzema obiektywami jednocześnie - do przodu, tyłu, a także wnętrza pojazdu. Obiektyw wewnętrzny ma na tyle szeroki kąt widzenia, że monitoruje także zdarzenia po bokach pojazdu, więc bez trudu zarejestrujemy np. stłuczkę w drzwi czy wandala. Wśród obsługiwanych trybów parkingowych znajduje się m.in. tryb low-bitrate, który jest najskuteczniejszą metodą monitorowania parkingowego. Kamera przednia i wewnętrzna jest zintegrowana w jednej obudowie, mocowanej do szyby za pomocą uchwytu przyssawkowego. Warto także zaznaczyć, że rejestrator nagrywa obraz video w maksymalnej rozdzielczości 1440+1080+1080p jednocześnie. 

Zobacz VANTRUE N4 3CH

4) VIOFO A129 Plus Duo

Kamera samochodowa VIOFO A129 Plus Duo

Wideorejestrator VIOFO A129 Plus Duo posiada trzy tryby parkingowe - takie same, jak w przypadku wspomnianego powyżej VIOFO A139 - detekcja ruchu, time-lapse oraz low-bitrate. Jest to jednak wideorejestrator 2-kanałowy, a więc obejmuje monitoring samochodu podczas postoju na parkingu z uwzględnieniem także tego, co dzieje się z tyłu pojazdu. Ogromnym atutem tego modelu jest optyka i rejestrowanie wysokiej jakości nagrań video w trybie 1440p 60fps z przedniej oraz 1080p 30fps z tylnej kamery jednocześnie. Wbudowane moduły WiFi, GPS oraz Bluetooth to jego dodatkowe atuty, a sprzyjająca dyskrecji budowa i sposób montażu z pewnością nie będzie przyciągać wzroku osób postronnych.

Zobacz VIOFO A129 Plus Duo

5) Mio MiVue 846

Mio MiVue 846

Bogata funkcjonalnie kamera samochodowa Mio MiVue 846 proponuje m.in. wysokiej klasy układ optyczny z nagrywaniem w rozdzielczości Full HD i trybem HDR, który znacząco podnosi jakość i czytelność obrazu szczególnie w warunkach nocnych. Kamera posiada także moduł odbiornika GPS ze zintegrowaną bazą fotoradarów.

Automatyczny tryb parkingowy działa w oparciu o detekcję ruchu i wstrząsów - do skutecznego działania trybu parkingowego zalecane jest skorzystanie z dedykowanego adaptera zasilania Mio Smartbox. Ponadto kształt i mocowanie urządzenia sprzyja dyskrecji, co ma istotne znaczenie szczególnie w kontekście monitorowania parkingowego. Warto podkreślić także opcjonalną możliwość rozszerzenia funkcjonalności o tylną kamerę Mio MiVue A50, sprzedawaną osobno.

Zobacz Mio MiVue 846

6) VANTRUE T3

VANTRUE T3

Wideorejestrator VANTRUE T3 to dość klasyczna konstrukcja z mocowaniem za pomocą uchwytu przyssawkowego. Wyposażona w optykę Sony z rozdzielczością 1440p oraz trybem HDR oferuje wysoką jakość obrazu. W kontekście monitorowania parkingowego należy szczególnie wyróżnić funkcję detekcji ruchu opartą o radar, co stanowi znaczącą innowację na tle konkurencyjnych rozwiązań opartych o analizę zmian w obrazie rejestrowanym przez sensor optyczny kamery. Funkcja ta także sprawia, że kamera w trakcie czuwania podczas postoju legitymuje się znikomym poborem prądu z instalacji elektrycznej pojazdu.

Zobacz VANTRUE T3

7) VIOFO A119 V3

Viofo A119 V3

VIOFO A119 V3 to jeden z najtańszych w naszej ofercie wideorejestratorów oferujących automatyczny tryb parkingowy. Urządzenie wyróżnia się świetną optyką oraz rozdzielczością zapisu wideo max. 1440p 30fps. Bardzo istotnym atutem tego modelu jest świetnie dopracowany tryb HDR, który umożliwia m.in. skuteczne odczytywanie tablic rejestracyjnych podczas jazdy w nocy.

Kamera posiada 3 tryby parkingowe – detekcję ruchu, time-lapse (nagrywanie poklatkowe) oraz low-birate (nagrywanie ciągłe w nieco niższej jakości obrazu w celu zaoszczędzenia miejsca na karcie SD). Będzie świetnym wyborem dla osób poszukującej niedrogiej i funkcjonalnej kamery, która sprawdzi się także do monitoringu parkingowego. 

Zobacz VIOFO A119 V3

Zobacz wszystkie kamery samochodowe z trybem parkingowym

Komentarze do wpisu (4)

18 listopada 2020

Jestem posiadaczem tego mikavi, u mnie wersja pojedyncza. Bardzo fajna kamerka, pozytywnie mnie zaskoczyła jakość nagrań w nocy a na tym mi najbardziej zależało. Obsługa jest bardzo prosta, dzięki adapterowi nie muszę sie martwic o rozładowanie aku.

8 kwietnia 2021

W 2020 roku gdy jeździłam po Europie sama moim vanem to codziennie doświadczałam prób napadu. Jeden napad przez 5 bandytów udany dał mi ogromna lekcję. Ale też doprowadził do zawału serca po tygodniu. Do rzeczy. Chcę zamontować kamerę bezpieczeństwa,, ale bandyci napadaja od strony drzwi, czyli z boku, ani przednia, ani tylnia kamera nie nagra bandyty. Wydaje mi się , że z tutaj wymienionych tylko jedna ma trzecią kamerę wewnętrzną. Zastanawiam się czy ona sięgnie monitoring dwoch drzwi,przednich, ile prądu te 3 kamery pobierają na parkingu, np przez 24h. Czy jest przycisk na zew - odlączenia kamery, żeby nie pobierały prądu .Zastanawiam sie też, - zzy bezpiecznie jest nakleic naklejke, że pojazd monitorowany - czy taka naklejka jeszcze bardziej przyciągnie jeszcze więcej bandytów ? :) -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt drogą mailową. Postaramy się znaleźć dogodne rozwiązanie.

20 sierpnia 2021

Do Pani ,,vantrue" Napewno obsługa tego sklepu pomoże pani dobrać odpowiedni system kamer ale oprócz tego proponuje blokować zamki zaraz po wejściu do auta. Ja też dużo jeżdzę do Francji, Niemiec i po Polsce T5 Multivanem ale moim zabezpieczeniem są 2 psy.

4 października 2021

Witam, czy może ktoś polecić dobrą kamerę z funkcją postojową i nadzorem przestrzeni wokół samochodu do 300-400 zł? Czy w ogóle taki sprzęt jest osiągalny w tym przedziale cenowym? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium