Kategorie artykułów
Wybrane artykuły
Ranking sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego 1
TOP 5 sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego

Kamery samochodowe z trybem parkingowym są świetnym wyborem dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego auta nie tylko podczas jazdy, ale także w czasie postoju. Kamera pozwala na ciągłe nagrywanie tego, co dzieje się wokół samochodu na parkingu oraz dostarcza cennego dowodu w postaci filmu wideo. To dobry wybór, jeśli na co dzień nasz samochód jest pozostawiany na publicznych lub prywatnych parkingach uczęszczanych przez inne osoby.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej z trybem parkingowym?

Rejestrator jazdy do monitorowania podczas postoju powinien być wyposażony w funkcję automatycznego trybu parkingowego. Jest to bowiem obecnie jedyne sensowne i skuteczne rozwiązanie, które umożliwia stały monitoring pojazdu zarówno w czasie jazdy, jak i postoju. Kamery samochodowe wyposażone w funkcję automatycznego trybu parkingowego w sposób samoczynny zarządzają swoją pracą. Są więc w stanie wykryć, czy auto aktualnie znajduje się w ruchu, czy też w spoczynku oraz na tej podstawie dobrać tryb pracy zapewniając skuteczny, 24-godzinny monitoring pojazdu.

Jak prawidłowo zainstalować kamerę samochodową z trybem parkingowym?

Drugą, istotną kwestią jest sposób instalacji rejestratora samochodowego do monitorowania parkingowego w aucie. Wszystkie kamery samochodowe z trybem parkingowym wymagają podłączenia źródła stałego zasilania. Gwarantuje to bowiem stały dopływ prądu do urządzenia również po wyłączeniu zapłonu w samochodzie. W celu zapewnienia rejestratorowi stałego dostępu do zasilania można wykorzystać dwa rozwiązania.

Cellink NEO6

Pierwszym z nich jest podłączenie dedykowanego adaptera zasilania do instalacji elektrycznej auta (znaleźć go można tutaj). Zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym sposobem jest jednak skorzystanie z dedykowanego powerbanka samochodowego (np. dostępnych w naszym sklepie modeli Cellink NEO6 lub BlackVue B-124X). Pozwoli to zapewnić kamerze skuteczny monitoring podczas postoju na parkingu z wyłączonym zapłonem. Więcej praktycznych informacji na temat zasilania rejestratorów jazdy znaleźć można tutaj.

Poradnik - tryby parkingowe w kamerach samochodowych

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat trybów parkingowych w kamerach samochodowych zapraszamy do odrębnego poradnika na ten temat:
Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Ranking TOP kamer samochodowych z trybem parkingowym

1) VIOFO A119 V3

Viofo A119 V3

Jest to niedroga w zakupie kamerka, która świetnie sprawdzi się do monitorowania auta zarówno w trakcie jazdy, jak i postoju na parkingu. Urządzenie na tle innych rozwiązań wyróżnia się dobrą optyką oraz wysoką rozdzielczością zapisu wideo (do max. 1440p 30fps). Do prawidłowej obsługi trybów parkingowych niezbędne jest jej podłączenie za pomocą dedykowanego adaptera, który jest dostępny tutaj.

Kamera posiada 3 tryby parkingowe – detekcję ruchu, time-lapse, czyli nagrywanie poklatkowe oraz low-birate, czyli tryb nagrywania ciągłego w nieco słabszej jakości w celu zaoszczędzenia miejsca na karcie SD. Będzie świetnym wyborem dla osób poszukującej niedrogiej i funkcjonalnej kamery do monitoringu parkingowego.

2) VIOFO A129 Plus Duo

Kamera samochodowa VIOFO A129 Plus Duo

Wideorejestrator VIOFO A129 Plus Duo posiada trzy tryby parkingowe takie same, jak w przypadku wspomnianego powyżej VIOFO A119 V3 - detekcja ruchu, time-lapse oraz low-bitrate. Jest to jednak wideorejestrator 2-kanałowy, co pozwala na stały monitoring samochodu podczas postoju na parkingu z uwzględnieniem także tego, co dzieje się z tyłu pojazdu. Ogromnym atutem tego modelu jest optyka i rejestrowanie wysokiej jakości nagrań video w trybie 1440p 60fps (!) z przedniej oraz 1080p 30fps z tylnej kamery jednocześnie. 

3) VANTRUE N4 3CH

Kamera samochodowa VANTRUE N4 3CH

VANTRUE N4 3CH to kamera samochodowa z trzema obiektywami jednocześnie - do przodu, tyłu, a także wnętrza pojazdu. Obiektyw wewnętrzny ma na tyle szeroki kąt widzenia, że monitoruje także zdarzenia po bokach pojazdu, więc bez trudu zarejestrujemy np. stłuczkę w drzwi czy wandala. To sprawia, że w kontekście monitorowania parkingowego, VANTRUE N4 to wideorejestrator niemal idealny. Wśród trybów parkingowych znajduje się m.in. tryb low-bitrate (analogiczny jak w kamerach VIOFO), który jest najskuteczniejszą metodą monitorowania parkingowego.

4) Mikavi PQ4

Mikavi PQ4

Mikavi PQ4 to wideorejestrator, który występuje w wariancie jedno- i dwukanałowym (przód+tył). Istnieje także możliwość dokupienia i podłączenia modułu kamery tylnej, jeśli już posiadamy Mikavi PQ4 z przodu. Kamera nagrywa w rozdzielczości 1440p 30fps lub 2x 1080p 30fps w trybie dwukanałowym i wyróżnia się wysokiej jakości podzespołami optycznymi.

W zakresie monitorowania parkingowego, Mikavi PQ4 po aktualizacji firmware w wersji v3.0.19 (lub nowszej) legitymuje się trzema trybami parkingowymi - detekcja ruchu, time-lapse oraz low-bitrate. W zestawie podstawowym znajduje się także 3-żyłowy adapter zasilania, służący do podłączenia kamery do instalacji elektrycznej pojazdu, co jest niezbędne do wykorzystania trybu parkingowego.

5) Mio 798 DUAL

Mio 798 DUAL

Mio 798 DUAL to flagowy model rejestratora samochodowego z oferty marki Mio. Urządzenie wyposażone jest w dwie kamery – przednią o rozdzielczości 1600p i tylną 1080p. Jego atutem jest obecność automatycznego trybu parkingowego z detekcją ruchu lub wstrząsów. Buforowanie sprawia, że obraz jest zapisywany na karcie pamięci przed faktycznym zdarzeniem, co pozwala na utrwalenie całego jego przebiegu oraz zapewnia jeszcze lepszą ochronę auta podczas postoju.

6) Alpine F800 PRO

Alpine DVR-F800 PRO

Kolejną propozycją jest Alpine F800 PRO. Jest to urządzenie z segmentu premium, które będzie świetnym wyborem dla wymagających użytkowników. Kamera posiada maksymalną rozdzielczość 1080 p i jest wyposażona w aktywny tryb parkingowy z detekcją ruchu lub wstrząsów. Buforowanie z kolei pozwala na rejestrowanie całego przebiegu zdarzenia, które wywołało ruch lub wstrząsy.

Atutem tego modelu jest wbudowane zabezpieczenie napięciowe oraz obecność adaptera zasilania w podstawowym wyposażeniu. Tryb Power-Save pozwala z kolei ograniczyć pobór prądu (jego uruchomienie powoduje jednak uruchomienie nagrywania tylko po wykryciu ruchu lub wstrząsów). Urządzenie może zostać rozbudowane o kamerę tylną poprzez instalację modelu Alpine RVC-R800.

7) BlackVue DR750X-2CH

Kamera samochodowa BlackVue DR750X-2CH

BlackVue DR750X-2CH to Mercedes wśród kamer samochodowych z trybem parkingowym i urządzenie skierowane do najbardziej wymagających użytkowników. Wyposażone jest w aktywny tryb parkingowy z buforowaną detekcją ruchu i wstrząsów oraz tryb Night Vision, który poprawia jakość i czytelność obrazu w ciemności. W zestawie z wideorejestratorem znajduje się okablowanie niezbędne do podłączenia urządzenia do instalacji elektrycznej samochodu.

Jego atutem jest także usługa BlackVue over the Cloud (więcej o niej tutaj), która pozwala na wysyłanie alertów do użytkownika w czasie rzeczywistym w razie wykrycia ruchu lub wstrząsów. Alert odbierany jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie, co pozwala na szybką reakcję i lepszą ochronę auta.

Komentarze do wpisu (1)

18 listopada 2020

Jestem posiadaczem tego mikavi, u mnie wersja pojedyncza. Bardzo fajna kamerka, pozytywnie mnie zaskoczyła jakość nagrań w nocy a na tym mi najbardziej zależało. Obsługa jest bardzo prosta, dzięki adapterowi nie muszę sie martwic o rozładowanie aku.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium