Baza Wiedzy

Praktyczna wiedza i poradniki na temat rejestratorów jazdy

Stawiasz pierwsze kroki w świecie kamer samochodowych? Rozpocznij właśnie tutaj!

Poniżej znajdziesz odnośniki do praktycznych artykułów i poradników poruszających zagadnienia związane z wideorejestratorami jazdy i nie tylko. Dzięki tym materiałom poznasz podstawowe kwestie związane z tymi urządzeniami, dowiesz się na co zwracać uwagę, a także zgłębisz wiedzę na temat akcesoriów dodatkowych poszerzających funkcjonalność kamer samochodowych.

Spis treści

  1. Pierwsze kroki w świecie kamer samochodowych
  2. Rankingi kamer samochodowych
  3. Testy i porównania kamer samochodowych
  4. Podstawy wideorejestratorów samochodowych
  5. Funkcje kamer samochodowych
  6. Montaż rejestratorów jazdy
  7. Karty pamięci do rejestratorów jazdy
  8. Nasz kanał na YouTube
  9. WR24.PL od kuchni

Pierwsze kroki w świecie kamer samochodowych

Jak wybrać kamerę do samochodu? Na co zwrócić uwagę? Poradnik opowiadający o tym jak wybrać wideorejestrator do samochodu.
Od czego zacząć poszukiwania?
Na co zwracać uwagę?
Jakie funkcje drzemią w kamerach samochodowych?

Zacznij tutaj jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie wideorejestratorów samochodowych.

Szybki poradnik przedzakupowy

Szybki poradnik przedzakupowy dla laików W tym mini-poradniku znajdziesz krótkie i zwięzłe odpowiedzi na kilka pytań najczęściej zadawanych przez klientów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w dziedzinie wideorejestratorów jazdy i nie mają o nich większego pojęcia.

Rankingi kamer samochodowych

Szybki poradnik przedzakupowy

Ranking kamer samochodowych 2023 Przekonaj się które rejestratory jazdy są najbardziej polecane w naszym rankingu wideorejestratorów. Ranking opublikowany na naszym kanale YT obejmuje kamery samochodowe dostępne w sklepie WR24.PL i opiera się na naszych doświadczeniach, wrażeniach z testów oraz popularności wśród naszych klientów.

Ranking sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego Sprawdź naszą rekomendację najlepszych kamer samochodowych z aktywnym trybem parkingowym, zapewniającym monitoring Twojego pojazdu podczas postoju.

Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód / tył / wnętrze pojazdu Wybierz najlepszy model samochodowego rejestratora jazdy dwu- lub trzykanałowego - na przód, tył i wnętrze swojego samochodu.

Testy i porównania kamer samochodowych

Wideorejestratory Nowej Generacji Obszerna prezentacja i porównanie wideorejestratorów VIOFO A139 PRO, VIOFO A119 Mini 2, VANTRUE N4 PRO oraz 70mai A810. Są to urządzenia wyposażone w przełomowy sensor obrazu Sony Starvis 2, gwarantujący niespotykaną dotychczas jakość i szczegółowość nagrań, przez co wyznaczające nowe trendy rozwoju w branży rejestratorów trasy w roku 2023.

Recenzja wideorejestratora 70mai A810 Prezentacja kamery samochodowej 70mai A810, która jest kolejnym reprezentantem kategorii wideorejestratorów Nowej Generacji. Wyposażone w sensor Sony Starvis2, nagrywanie 4K HDR i moduł 4G/LTE stanowi przełomową ofertę w roku 2023.

VIOFO A139 PRO vs VANTRUE N4 PRO Bezpośrednie porównanie najnowszych wideorejestratorów z półki Premium od VIOFO i VANTRUE. Obydwa wyposażone są w nowej generacji sensory optyczne, gwarantujące fantastyczną jakość obrazu w każdych warunkach.

Recenzja FineVu GX1000 Obejrzyj autorską recenzję zaawansowanego wideorejestratora DUAL na przód i tył z segmentu Premium koreańskiej marki FineVu.

Podstawy wideorejestratorów samochodowych

Podstawowe funkcje wszystkich rejestratorów jazdy Absolutne podstawy wszystkich kamer samochodowych - czyli jakie funkcje posiada KAŻDY wideorejestrator?

5 najważniejszych parametrów kamer samochodowych W tym poradniku poznasz pięć kluczowych cech i parametrów, którymi należy kierować się przy wyborze najlepszego rejestratora jazdy do samochodu.

Najczęściej zadawane pytania (F.A.Q.) Zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na temat rejestratorów jazdy. Być może Twoje pytanie (i odpowiedź) już tam jest!

Odczytywanie tablic rejestracyjnych przez kamery samochodowe Z tego artykułu dowiesz się dlaczego żaden z rejestratorów jazdy nie zagwarantuje w 100 procentach odczytania tablic rejestracyjnych.

Wpływ przyciemnianych szyb na kamery samochodowe Czy przyciemniana tylna szyba znacząco wpływa na jakość i ostrość obrazu rejestrowanego przez wideorejestratory? Krótko mówiąc: nie. Więcej szczegółów w artykule.

Wideorejestratory w Europie - gdzie wolno, a gdzie nie? Wybierasz się autem z zainstalowanym wideorejestratorem za granicę? Sprawdź czy korzystanie z kamer samochodowych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej jest legalne.

Funkcje kamer samochodowych

Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?
Praktyczny przewodnik dotyczący jednej z najpopularniejszych funkcji dodatkowych wideorejestratorów jazdy. Jak to działa i jak skorzystać z trybu parkingowego?

Funkcje GPS i WiFi w kamerach samochodowych Przekonaj się do czego służą wbudowane moduły GPS oraz WiFi w rejestratorach jazdy oraz jak działają kamery samochodowe "w chmurze".

Powerbanki samochodowe do zasilania wideorejestratorów Obszerna prezentacja i omówienie zasad działania dedykowanych powerbanków samochodowych, które stanowią najlepszą metodę zasilania wideorejestratorów podczas parkowania.

Filtr polaryzacyjny w kamerach samochodowych Oparty na konkretnych przykładach poradnik wyjaśniający jaką rolę w wideorejestratorach pełni filtr polaryzacyjny CPL.

Mocowanie kamery samochodowej - przyssawka czy klej? Dowiedz się jakie są najpopualrniejsze sposoby montażu wideorejestratorów w samochodzie. Czy lepszy uchwyt przyssawkowy czy przyklejany?

Bateria czy kondensator? Co wybrać? Dowiedz się dlaczego zastosowanie kondensatorów w kamerach samochodowych zamiast standardowych akumulatorów litowo-jonowych jest lepszym rozwiązaniem.

Jaka przejściówka do bezpieczników? Sprawdź praktyczny poradnik o tym jak dopasować przejściówkę do skrzynki bezpieczników, dzięki której podłączysz stałe zasilanie kamery samochodowej.

BlackVue Cloud - kamera samochodowa przez internet Sprawdź jak działa unikatowa usługa BlackVue Cloud, umożliwiająca zdalny dostęp i kontrolę nad rejestratorem jazdy przez sieć internet.

Tryby WDR i HDR w kamerach samochodowych Wiele wideorejestratorów samochodowych oferuje tryby WDR lub HDR. Przeczytaj czym są te tryby, jak działają i jakie korzyści oferują w kontekście jakości obrazu.

Kamery motocyklowe - dlaczego warto? Jeździsz na motocyklu? Dowiedz się dlaczego warto zainstalować dedykowany wideorejestrator motocyklowy i jak to rozwiązanie porównuje się do popularnych kamer sportowych.

Odcinkowy pomiar prędkości w kamerach Mio MiVue 8xx Zobacz jak działa funkcja ostrzegania o odcinkowych pomiarach prędkości w kamerach samochodowych Mio MiVue z serii 8xx.

 

Montaż rejestratorów jazdy

Pierwsze kroki z wideorejestratorem

Pierwsze kroki z wideorejestratorem - praktyczny poradnik dla początkujących Sprawdź przewodnik na temat przygotowania wideorejestratora do pracy w Twoim pojeździe. Z niego dowiesz się m.in. na co zwrócić uwagę przed montażem kamery, jak optymalnie przymocować kamerę, czy też jak poradzić sobie z okablowaniem.

Jak podłączyć wideorejestrator do instalacji elektrycznej? W tym artykule dowiesz się jaki jest bezpieczny sposób zamontowania wideorejestratora w samochodzie, ze stałym zasilaniem z instalacji elektrycznej samochodu.

Jak podłączyć wideorejestrator do instalacji elektrycznej?

Karty pamięci do rejestratorów jazdy

Jakie karty pamięci do kamer samochodowych? Zastosowanie właściwej i niezawodnej karty pamięci to kluczowa kwestia związana z zakupem wideorejestratora. Z tego poradnika dowiesz się jakie karty wybierać aby uniknąć problemów.

Karty pamięci Samsung PRO Endurance do rejestratorów jazdy Seria kart pamięci PRO Endurance marki Samsung to dedykowane nośniki do wideorejestratorów jazdy. Przeczytaj dlaczego warto rozważyć zakup tych kart do Twojej kamery samochodowej.

Nasz kanał na YouTube

Wideorejestratory24.pl - kanał YouTube Nasz kanał YouTube zawiera wyjątkowo bogaty i kompleksowy zbiór materiałów video z kamer samochodowych. Publikujemy tam testowe nagrania z niemal wszystkich kamer samochodowych i sportowych, które posiadamy w ofercie.

Recenzje / prezentacje / porady Odrębna playlista gromadząca wideorecenzje i prezentacje konkretnych modeli kamer samochodowych czy sportowych oraz praktyczne poradniki naszego autorstwa.

Porównania Bezpośrednie porównania obrazu video z różnych kamer - sprawdź jeśli wahasz się pomiędzy różnymi modelami kamer i oceń, która z nich nagrywa najlepiej.

WR24.PL od kuchni

Jak powstają road testy kamer samochodowych? Każdy wideorejestrator testujemy przed wprowadzeniem do sprzedaży. Przeważnie robi to Dawid Lorenz, Ojciec Dyrektor i założyciel WR24.PL. Sprawdź kulisy powstawania road testów kamer samochodowych.

Jakich kamer używa Ojciec Dyrektor WR24.PL w swoim samochodzie? Sprawdź z jakich kamer samochodowych prywatnie korzysta Dawid Lorenz, właściciel sklepu WR24.PL.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni rob. 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium