UWAGA! W dniu 09.06 sklep, infolinia i magazyn będą nieczynne. Życzymy wszystkim udanego długiego weekendu!

Polecane kamery wg ceny

Polecane kamery samochodowe wg ceny

Szukasz najlepszego wideorejestratora samochodowego w określonym budżecie? To idealne miejsce dla Ciebie! 

Tutaj znajdziesz wyłącznie najbardziej polecane naszym klientom kamery samochodowe z naszej oferty, które podzieliliśmy wg popularnych segmentów budżetowych, skierowanych do klientów o zróżnicowanych wymaganiach. 

Kategorie cenowe sprawdzonych wideorejestratorów:

  • Kamery samochodowe do 500 zł - podstawowa kategoria budżetowa dla poszukujących taniej i dobrej kamery do auta, oferującej wysoką jakość nagrań Full HD lub 2K oraz podstawową funkcjonalność.
  • Kamery samochodowe do 800 zł - klasa "średnia" wideorejestratorów, w której znajdziesz m.in. kamery w lusterku wstecznym z funkcją kamery cofania oraz kamery typu dual (kamera przednia i tylna jednocześnie) z dodatkowymi funkcjonalnościami, np. aktywny tryb parkingowy.
  • Kamery samochodowe do 1200 zł - klasa "wyższa", w której dominują modele dwu- lub trzykanałowe - czyli monitorujące przód, tył i dodatkowo wnętrze pojazdu - oferujące wysoką jakość obrazu w rozdzielczości 2K lub 4K oraz rozszerzony zakres funkcjonalności.
  • Kamery samochodowe ponad 1200 zł - klasa "Premium" dla klientów poszukujących urządzeń bezkompromisowych pod kątem jakości wykonania i montażu, jakości nagrywania (w tym także modele nagrywające w 4K HDR oparte o optykę Sony Starvis 2) oraz pełnego pakietu funkcjonalności, z rozwiązaniami zdalnego dostępu przez "chmurę" i moduł 4G/LTE włącznie.

Funkcje wideorejestratora w każdej cenie

Niezależnie od segmentu cenowego danej kamerki, pewne cechy i funkcje znaleźć można w dosłownie każdym wideorejestratorze. Oczywiście wszystkie modele wideorejestratorów służą przede wszystkim do rejestrowania zdarzeń na drodze w celach dowodowych i posiadają obiektywy z relatywnie szerokim kątem widzenia, który zapewnia dostateczne pole widzenia przed samochodem (a w niektórych modelach także z tyłu i we wnętrzu pojazdu).

Jakość nagrań video jest determinowana m.in. przez sensor optyczny (tzw. matryca) oraz rozdzielczość. Popularne sensory obrazu Sony Starvis zapewniają zwykle wysokiej jakości i szczegółowy obraz video, zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto sprawdzić kamery nagrywające obraz w rozdzielczościach 2K (Quad HD) lub 4K (Ultra HD), które zapewniają jeszcze wyższą szczegółowość w porównaniu do standardowej rozdzielczości Full HD. 

Wszystkie kamery samochodowe posiadają wbudowany tryb nagrywania w pętli. Ta funkcja zwalnia z kierowcy obowiązek ręcznego kasowania plików z karty pamięci po jej zapełnieniu plikami video. Gdy pojemność nośnika zostanie wykorzystana w całości, funkcja nagrywania w pętli automatycznie kasuje najstarsze pliki, zastępując je bieżącymi. 

Prawie wszystkie wideorejestratory do pracy wymagają dokupienia karty pamięci. Prawie, bowiem nieliczne modele w naszej ofercie posiadają pamięć wbudowaną na stałe. Minimalna optymalna pojemność pamięci, którą polecamy to 64 GB dla kamer tylko na przód pojazdu oraz min. 128 GB dla kamer na przód+tył (dual). Co ważne, na karcie pamięci zdecydowanie nie wolno oszczędzać i należy wyposażyć rejestrator w możliwie najlepszej jakości kartę. Niekompatybilna lub kiepskiej jakości karta pamięci może doprowadzić do niewłaściwej pracy urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone i niezawodne karty pamięci przeznaczone do pracy w wideorejestratorach samochodowych.

Każdy wideorejestrator posiada także czujnik wstrząsów (czujnik przeciążeń, tzw. G-Sensor). Dzięki temu kamera wykrywa kolizje drogowe z udziałem naszego pojazdu i w razie jej wykrycia, automatyczne zabezpiecza plik z nagraniem zdarzenia przed skasowaniem w kolejnym cyklu nagrywania w pętli. W ten sposób kierowca zyskuje pewność, że będzie można kluczowe nagranie w prostu sposób odtworzyć, bez obawy o jego skasowanie z pamięci.

Wybrane funkcje dodatkowe rejestratorów jazdy

Jedną z najczęściej spotykanych funkcji dodatkowych jest wbudowany moduł GPS. Do podstawowych zadań takiego modułu należy rejestrowanie bieżącej prędkości pojazdu oraz lokalizacji geograficznej. W razie wątpliwości, dane te pozwolą odtworzyć dokładniej okoliczności i miejsce zdarzenia. Niektóre modele kamer oferują dodatkowo funkcję ostrzegania przed fotoradarami czy odcinkowymi pomiarami prędkości. Warto wspomnieć, że wideorejestratory z GPS automatycznie synchronizują wbudowany zegar na bazie sygnału z satelity. Dzięki temu można zapomnieć o ręcznym nastawianiu zegara w kamerze.

Kolejną ważną i chętnie poszukiwaną przez klientów funkcją dodatkową jest tryb parkingowy, który umożliwia monitorowanie pojazdu także podczas postoju na parkingu. Istnieją różne warianty działania tego trybu, zapewniające różne poziomy monitorowania parkingowego (więcej szczegółów w artykule Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?). Warto jednak mieć na uwadze, że do wykorzystania tej funkcjonalności w pełni, kamerę należy podłączyć do stałego zasilania. Najpopularniejszym sposobem jest wykorzystanie specjalnego adaptera zasilania (zwykle dostępny osobno), za pośrednictwem którego zasilanie kamera czerpie z instalacji elektrycznej samochodu.

Popularną funkcją, którą można spotkać nawet w najtańszych modelach, jest wbudowany moduł WiFi, który umożliwia bezprzewodowy dostęp do wideorejestratora za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające na przeglądanie i pobieranie nagrań z kamery do pamięci smartfonu czy zmianę ustawień urządzenia. Nieliczne modele posiadają także dedykowane moduły 4G/LTE, dzięki którym zyskujemy zdalny dostęp do kamery przez sieć internet z zaawansowanymi funkcjami dodatkowymi, np. natychmiastowym powiadomieniem do aplikacji w razie wykrycia uderzenia w samochód podczas postoju.

Podkategorie
Kamera samochodowa 70mai M300 70mai M300
Producent: 70mai
Cena: 259,00 zł
zobacz więcej
Kamera samochodowa Navitel R66 2K Navitel R66 2K
Producent: Navitel
Cena: 269,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa 70mai Dash Cam Lite 2 (D10) 70mai Dash Cam Lite 2 (D10)
Producent: 70mai
Cena: 379,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa Mio MiVue C545 HDR Mio MiVue C545 HDR
Producent: Mio
Cena: 399,00 zł
3 lata gwarancji Mio
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa MBG Line T2 MBG Line T2
Producent: MBG Line
Cena: 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa VIOFO A119 V3 VIOFO A119 V3
Producent: Viofo
Cena: 459,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa 70mai A500S PRO Plus+ 70mai A500S PRO Plus+
Producent: 70mai
Cena: 489,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa VIOFO WM1 VIOFO WM1
Producent: Viofo
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Kamera samochodowa Navitel RS2 DUO Navitel RS2 DUO
Producent: Navitel
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa Mio MiVue C580 HDR GPS Mio MiVue C580 HDR GPS
Producent: Mio
Cena: 529,00 zł
3 lata gwarancji Mio
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa 70mai M500 70mai M500
Producent: 70mai
Cena: 589,00 zł
zobacz więcej
Kamera samochodowa VIOFO A119 MINI 2 VIOFO A119 MINI 2
Producent: Viofo
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Kamera samochodowa Navitel MR450 GPS Navitel MR450 GPS
Producent: Navitel
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa 70mai A500S PRO Plus+ Dual Set 70mai A500S PRO Plus+ Dual Set
Producent: 70mai
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa VANTRUE E1 VANTRUE E1
Producent: Vantrue
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa Navitel RC3 PRO Navitel RC3 PRO
Producent: Navitel
Cena: 749,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa Mio MiVue 848 Mio MiVue 848
Producent: Mio
Cena: 799,00 zł
3 lata gwarancji Mio
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa Mio MiVue C588T DUAL Mio MiVue C588T DUAL
Producent: Mio
Cena: 799,00 zł
3 lata gwarancji Mio
szt.
zobacz więcej

Ranking kamer samochodowych 2023

Dwa razy do roku publikujemy autorski ranking wideorejestratorów samochodowych, w którym polecamy najlepsze kamery do auta w różnych kategoriach.

Jeśli nie masz czasu na poszukiwania, zerknij do aktualnej edycji rankingu i wybierz polecany model wideorejestratora.

Ranking kamer samochodowych

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni rob. 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium