Kamera samochodowa FineVu GX7000 32GB WiFi

Wysyłka: 1-3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 299,00 zł 1299.00
Dostępność: Dostępny
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opinie o sklepie

 • 4.9/5 (10000+ opinii)

Adam J.

 • 5.0

Byłem bardzo zaskoczony fachowa poradą konsultanta bo dzwoniłem przed zakupem z zapytaniem. Widać prawidłowe podejście do klienta które nie polega na wciśnięciu byle czego ale na ofercie takiego produktu z którego jestem bardzo zadowolony. Nawet oczekiwanie na połączenie było bardzo krótkie a dzwoniłem 3 razy. Bardzo polecam. Super firma sprzedająca i super towar kupiłem. Pozdrawiam.

Katarzyna

 • 5.0

Pełen profesjonalizm, obsługa na najwyższym poziomie, a najbardziej ujmuje doradztwo, szybkość działania i indywidualne podejście do klienta. To nasz kolejny zakup na firmę, polecam serdecznie niezdecydowanym. Drugiej takiej firmy nie ma.

Piksel

 • 5.0

Rozmowa jak i obsługa na najwyższym poziomie. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi którzy mają pojęcie o tym co mają w ofercie. Obecnie to niestety rzadkość. Nie dość, że często sklepy nie mają towaru który oferują to jeszcze poziom wiedzy na temat tego co sprzedają jest delikatnie mówiąc słaby. Tu jest zupełnie inaczej - POLECAM

Anna

 • 5.0

Dawno nie spotkałam się z tak fachową obsługa. Jestem laikiem w tym temacie i otrzymałam pełną informację o produktach, sprzedawca pomógł mi w wyborze. Przesyłka dotarła ekspresowo. W czasie montażu dzwoniłam do firmy i Panowie udzielili mi wszelkich potrzebnych informacji. Oby więcej takich sprzedawców. Super naprawdę polecam.

Mateusz

 • 5.0

Firma godna polecenia bardzo pomaga w wyborze i nie praktykują wciskania na siłę tylko doradzą co wybrać. Podejście super w pomocy. Na stronie czytałem, oglądałem co wybrać i finalnie pracownik pomógł mi w wyborze. Dzięki wiedzy na ich stronie można samemu nawet do instalacji samochodowej podłączyć bez większego wysiłku. Firma godna polecenia i wrócę tylko tu jak będę musiał.

MS

 • 5.0

Oczywiście obsługa przed zakupem jest super, ale ja miałem również możliwość sprawdzenia obsługi pogwarancyjnej i w tym przypadku firma też spisała się po prostu świetnie! Polecam wszystkim i na pewno wrócę przy kolejnej zmianie kamery.

Zygmunt

 • 5.0

Kamerę kupiłem 3 miesiące temu, nie spieszę się nigdy z wystawieniem oceny, dopóki nie przekonam się o Sprzedawcy jak i o produkcie. Nie będę się rozpisywał, bo to nie ma sensu. Produkt zgodny z opisem, Sprzedawca wiarygodny i rzetelny... i tego każdemu życzę - tak trzymać.

Zobacz wszystkie opinie naszych klientów

Opis

   kamery samochodowe FineVu logo

wideorejestrator finevu gx7000

kamera samochodowa finevu gx7000

Kamera samochodowa FineVu GX7000 w pigułce

 • Ciesz się znakomitą czytelnością nagrań z przodu, dzięki wysokiej klasy przetwornikowi obrazu Sony STARVIS.
 • Nagrywaj niesamowicie czytelne nagrania również po zmroku, za sprawą skutecznego trybu HDR w kamerze przedniej.
 • Zapisuj na nagraniach prędkość i współrzędne geograficzne, dzięki wbudowanemu modułowi GPS.
 • Chroń zaparkowany pojazd, dzięki skutecznemu, aktywnemu trybowi parkingowemu, po podłączeniu wideorejestratora do dowolnego źródła stałego zasilania 12-24V.
 • Pobieraj pliki bezpośrednio do pamięci telefonu, za pomocą wbudowanego modułu WiFi i aplikacji FineVu.
 • Wygodnie obsługuj wideorejestrator poprzez duży i czytelny wyświetlacz dotykowy IPS o przekątnej 3,5". 
 • Otrzymuj zrozumiałe komunikaty o pracy wideorejestratora w języku polskim.
 • Nie obawiaj się mandatu, za sprawą aktywnego ostrzegania o fotoradarach, odcinkowych pomiarach prędkości oraz kontrolach drogowych.
 • Ciesz się bezawaryjną eksploatacją, dzięki zasilaniu za pomocą odpornego kondensatora, zapewniającemu odporność na skrajne temperatury.

 Zobacz szczegółowy opis funkcjonalny

Prezentacja kamery samochodowej FineVu GX7000

Zobacz prezentację najważniejszych cech kamery samochodowej FineVu GX7000 w telegraficznym skrócie:

kamera samochodowa finevu gx7000
https://youtu.be/63XM6YD4WP4

Jakość obrazu

Kamera samochodowa FineVu GX7000 rejestruje obraz w rozdzielczości 2.5K z kamery przedniej oraz FHD z tylnej.

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr
https://youtu.be/v9zO4ZXZiG8

Zobacz przykładowe nagrania z kamery

Kompleksowe monitorowanie parkingowe

finevu gx7000

Wideorejestrator FineVu GX7000 pozwala na rozbudowany monitoring zaparkowanego pojazdu. Kamera potrafi działać w trybie inteligentnym, nagrywając materiał timelapse oraz jednocześnie wykrywać zdarzenia, po wystąpieniu których nagrywa również klasyczne nagranie, z buforowaniem zapisu, obejmujące również ok. 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia. Dzięki temu zyskujemy bardzo wysoki poziom pewności zabezpieczenia kluczowych zdarzeń w czasie postoju. Ponieważ do działania aktywnego trybu parkingowego konieczne jest dostarczenie energii do wideorejestratora, wymaga on podłączenia np. bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu. Umożliwia to m.in. przewód, który znajduje się już w zestawie. Zestaw umożliwia dostosowanie wartości napięcia granicznego, po którym nastąpi odłączenie pracy kamery, aby chronić akumulator pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem.

Zobacz jak prezentują się rzeczywiste nagrania zarejestrowane przez bliźniaczą kamerę samochodową FineVu w inteligentnym trybie parkingowym:

nagrywanie parkingowe w kamerze samochodowej finevu gx400
https://youtu.be/KiglN990zxg 

Funkcje modułu GPS

Kamera posiada szybko łączący się moduł GPS, który pozwala na zapisywanie bezpośrednio na nagraniach danych geolokalizacyjnych oraz aktualnej prędkości pojazdu. Jeśli nie chcemy, aby informacje te widoczne były na zapisanym materiale, możemy je deaktywować. Obecność modułu GPS umożliwia ponadto automatyczne synchronizowanie daty i godziny.

kamera samochodowa finevu gx7000

Ostrzeganie przed fotoradarami

finevu gx7000 ostrzeganie o fotoradarach

Kolejną z korzyści płynących z obecności dokładnego modułu GPS jest możliwość ostrzegania przed fotoradarami. Zbliżając się do obecnego w bazie danych fotoradaru kamera wyda powiadomienie głosowe: "fotoradar za 400 metrów" oraz poda obowiązujące ograniczenie prędkości. Wideorejestrator potrafi ostrzegać również przed kamerami pomiaru średniej prędkości. Baza danych fotoradarów jest aktualizowana przez producenta bezterminowo co kwartał, a jej wgranie do kamery odbywa się wygodnie poprzez aplikację mobilną.

finevu gx7000 ostrzeganie przed fotoradarami

Zobacz i posłuchaj jak w praktyce wygląda ostrzeganie przed fotoradarami na przykładzie siostrzanego modelu tego producenta:

  kamera samochodowa finevu gx400 ostrzeganie przed fotoradarami
https://youtu.be/PsBdooiIJ9o

Odtwarzanie nagrań z wyświetloną lokalizacją

Moduł GPS pozwala dodatkowo na wyświetlanie aktualnej pozycji pojazdu, w trakcie odtwarzania nagrań przez dedykowany odtwarzacz. Aby zyskać możliwość odtwarzania nagrań zarówno z kamery przedniej, jak i tylnej, wraz z aktualnie wyświetlaną mapą, prędkością lub przeciążeniami oraz móc wyeksportować osobne pliki konieczne jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji FineVu Player, dostępnej dla systemów Mac oraz Windows.

finevu player gx400
Zrzuty ekranu z aplikacji FineVue Player 2.0. Kliknij aby powiększyć

Kontroluj kamerę bezprzewodowo przez WiFi

kamera samochodowa finevu gx7000

Dzięki wbudowanemu w kamerę modułowi WiFi możesz w łatwy sposób obsługiwać kamerę za pomocą aplikacji mobilnej FineVu. Aplikacja mobilna dostępna jest zarówno dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jak i iOS.

aplikacja mobilna finevu gx7000
Zrzuty ekranu prezentujące działanie aplikacji mobilnej FineVu. Kliknij aby powiększyć

Aplikacja FineVu Wi-Fi do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS)

Przegląd ustawień i funkcji wideorejestratora

Zobacz szczegółowe omówienie funkcji i ustawień kamery w aplikacji mobilnej na przykładzie bliźniaczego modelu wideorejestratora FineVu GX1000

przegląd ustawień i funkcji kamery samochodowej finevu gx1000
https://youtu.be/bvXYwJbuIjw

Systemy wspomagające bezpieczną jazdę

finevu funkcje adas

Wideorejestrator FineVu GX7000 wyposażony jest w systemy wsparcia kierowcy ADAS. Do dyspozycji mamy:

 • Asystenta FVMA - wykrywanie ruchu z przodu pojazdu, przypominające o włączeniu się do ruchu w sytuacji, kiedy pojazd przed nami ruszył, a nasz jeszcze nie.
 • Asystenta LDWS - detekcja zjechania z pasa ruchu. Kamera zasygnalizuje przekroczenie linii jezdni. Istnieje możliwość ustalenia prędkości powyżej której ostrzeganie będzie aktywne.
 • Asystenta odpoczynku - przypominającego o zrobieniu przerwy w czasie jazdy.
 • Zegarynkę - komunikującą głosowo wybicie pełnej godziny.

Zobacz jak w praktyce działają systemy wspomagające bezpieczne poruszanie się pojazdem na przykładzie siostrzanego modelu wideorejestratora tego producenta:

systemy wsparcia kierowcy finevu gx400
https://youtu.be/tu18K95a1wI

Zawartość zestawu

zawartość zestawu wideorejestratora gx7000

 • Kamera samochodowa FineVu GX7000.
 • Uchwyt mocujący do szyby z taśmą dwustronną.
 • Moduł kamery tylnej z taśmą dwustronną.
 • Przewód połączeniowy kamery tylnej o długości ok. 6m.
 • 3-żyłowy przewód zasilający z ACC do połączenia z instalacją elektryczną pojazdu, długości ok. 3m.
 • Zapasowe taśmy mocujące dla modułu przedniego i tylnego.
 • Uchwyty ułatwiające mocowanie przewodów.
 • Karta pamięci FineVu o pojemności 32GB, wraz z adapterem.
 • Szczegółowa instrukcja obsługi w języku polskim.
 • Karta gwarancyjna polskiego importera.

kamera samochodowa finevu gx7000

Ważna informacja!
W zestawie nie znajduje się zasilacz pod gniazdo zapalniczki samochodowej. Zasilanie kamery realizowane jest po podłączeniu bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu. Po zastosowaniu opcjonalnego przewodu do gniazda zapalniczki nie będzie dostępny automatyczny tryb parkingowy z wykrywaniem pozycji zapłonu. 

Rozpakowanie zawartości

Zobacz rozpakowanie kamery samochodowej w formie materiału wideo:

unboxing kamery finevu gx7000
https://youtu.be/l6hQIB3n42A

Ważna informacja!
Prosimy o sprawdzenie działania całego zestawu przed montażem w celu wyeliminowania zakłóceń systemu bezkluczykowego oraz radia! Przewód sygnałowy łączący kamerę przednią i tylną poprowadzony przy antenie/module systemu bezkluczykowego może powodować jego nieprawidłową pracę!

Polska dystrybucja i gwarancja

Wszystkie rejestratory i akcesoria marki FineVu w naszej ofercie pochodzą z autoryzowanej polskiej dystrybucji i są objęte 24-miesięczną gwarancją (niezależnie od rodzaju zakupu - indywidualnie czy na firmę) udzielaną i realizowaną przez autoryzowanego dystrybutora marki. 

Rozszerzona gwarancja

Do końca 2024 roku przy zakupie dowolnego wideorejestratora FineVu kupionego w wraz ze zrealizowaną usługą profesjonalnego montażu gwarancja rozszerzona do 3 lat! Szczegółowy regulamin dostępny na stronie producenta.

rozszerzona gwarancja finevu

finevu gx7000

Dane techniczne

Ilość kanałów 2CH (przód+tył)
Max rozdzielczość QHD 2.5K
Tryb Super HDR Tak
Tryb parkingowy Tak
WiFi i apka na smartfon Tak
Moduł GPS Tak
Baza fotoradarów Tak
Wyświetlacz LCD Tak
Zdalny dostęp 4G/LTE (Cloud) Nie
Sterowanie komendami głosowymi Nie
Filtr polaryzacyjny CPL Brak
Rodzaj zasilania Kondensator
Chipset 2-rdzeniowy Allwinner V536 Dual Core Cortex A7 1.2GHz
Przetwornik obrazu Przód 5.14 Mpx, 1/2.8″, Sony Starvis IMX335 CMOS / tył 2.0 Mpx, 1/2.9″, Galaxy Core GC2053 CMOS
Dostępne rozdzielczości video 2560x1440p (przód) + 1920x1080p (tył). Klatkaż 24fps z HDR i 30fps bez trybu HDR.
Format video AVI (H.264)
Kąt widzenia obiektywu (st.) przód 122°, tył 124°
Przysłona obiektywu F/1.8 (przód i tył)
Funkcja autostart Tak
Nagrywanie w pętli Tak
Max. pojemność karty pamięci 256GB
Pojemność akumulatora n/d (kondensator)
Ręczne zabezpieczanie plików przed nadpisaniem Tak
Rozmiar wyświetlacza 3,5" IPS 800x480p
Dedykowane oprogramowanie FineVu Wi-Fi, FineVu Player 2.0
Tryby komunikacji USB n/d
Rodzaj gniazda zasilania DC
Szerokość (mm) 96 (przód), 47 (tył)
Wysokość (mm) 70 (przód), 28 (tył)
Grubość (mm) 26 (przód), 36 (tył)
Masa własna (g) 114 (przód), 21 (tył)
Dopuszczalny zakres temperatury od -15°C do +65°C
Sposób montażu taśma samoprzylepna
Możliwy montaż na pionowej szybie tak
Interfejs w języku polskim tak
Okres gwarancji 24 m-ce

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Opinie nie są weryfikowane, czy zostały one umieszczone przez klientów, którzy dokonali zakupu danego produktu w naszym sklepie. Opinie są moderowane przed publikacją w celu wykluczenia spamu, jednak nie ingerujemy w ich treść. Nie publikujemy opinii sponsorowanych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jakość nagrań

Kamera samochodowa FineVu GX7000 - jakość nagrań

Zapraszamy do szczegółowego omówienia jakości nagrań wideorejestratora samochodowego FineVu GX7000.

Jakość nagrań z kamery przedniej

Wideorejestrator samochodowy FineVu GX7000 pozwala na zapisywanie wysokiej jakości materiałów w rozdzielczości 1440p, ze skutecznym trybem HDR. Dzięki temu możemy liczyć na wysoką czytelność również w warunkach nocnych. Jest to zasługa dobrej jakości przetwornika obrazu Sony STARVIS IMX335 oraz dopracowanych algorytmów przetwarzania obrazu. Moduł kamery przedniej posiada obiektyw o jasności F/1.8 i deklarowanym kącie widzenia 122°, który oferuje bardzo szerokie, rzeczywiste pole widzenia.

Zarówno moduł przedni i tylni FineVu GX7000 są w stanie rejestrować nagrania w 30fps, ale po włączeniu trybu HDR w kamerze przedniej, obie rejestrują w klatkażu 24fps. Jest to jednoznacznie rekomendowane ustawienie, z racji na wyższą skuteczność odczytywania kluczowych informacji w trudnych warunkach.

Przykładowe kadry z nagrań zarejestrowanych kamerą FineVu GX7000 (pełna rozdzielczość dostępna po kliknięciu zdjęcia):

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr
Przykładowe stopklatki z nagrań wykonanych zestawem FineVu GX7000. Kliknij aby powiększyć

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr
https://youtu.be/v9zO4ZXZiG8

Wszystkie nagrania z wideorejestratora FineVu GX7000

Jakość nagrań z kamery tylnej

Moduł kamery tylnej, który wchodzi w skład zestawu FineVu GX7000, rejestruje nagrania w rozdzielczości 1920x1080p przy kącie widzenia 124°. Jasna optyka ze światłem F/1.8 korzystnie wpływa na wygląd nagrań nocnych. 

Przykładowe kadry z nagrań zarejestrowanych kamerą tylną FineVu GX7000 (pełna rozdzielczość dostępna po kliknięciu zdjęcia):

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr

jakość nagrań kamery samochodowej finevu gx7000 hdr
Przykładowe stopklatki z nagrań wykonanych kamerą tylną FineVu GX7000. Kliknij aby powiększyć

jakość nagrań z kamery tylnej finevu gx7000
https://youtu.be/CAhadwDqsx8

Testowe nagrania z kamery FineVu GX7000 znajdziesz na dedykowanej playliście na naszym kanale YouTube:

Surowe pliki video

Pobierz surowe pliki video skopiowane bezpośrednio z kamery FineVu GX7000 i sprawdź rzeczywistą jakość obrazu bez wpływu stratnej kompresji video stosowanej przez serwis YouTube:

Pobierz surowe pliki video z wideorejestratora FineVu GX7000

Opis funkcjonalny

Kamera samochodowa FineVu GX7000 - opis funkcjonalny 

szczegółowy opis wideorejestratora finevu gx7000

Kluczowe podzespoły

 • Chipset: Allwinner V536, 2 rdzenie Cortex A7 1.2GHz 
 • Sensor optyczny przód: 5.14 Mpx, 1/2.8″, Sony STARVIS IMX335
 • Sensor optyczny tył: 2.0 Mpx, 1/2.9″, Galaxy Core GC2053

wideorejestrator samochodowy finevu gx7000

Parametry nagrywania video

 • Dostępne rozdzielczości: 2560x1440p (przód) i 1920x1080p (tył) 30fps. Po aktywacji HDR (dla kamery przedniej) klatkaż spada do 24fps z obu kamer.
 • Kąt widzenia: 122° (przód) i 124° (tył).
 • Przysłona: F/1.8 (przód i tył).
 • Kompresja video AVI, H.264, bitrate ok. 16 Mbps (przód) + ok. 12 Mbps (tył) przy ustawieniu wysokiej jakości. 
 • Zmiana dostępnego stopnia kompresji pliku: ok. 12Mbps (przód) + ok. 8 Mbps (tył) przy ustawieniu standardowej jakości. 
 • Brak możliwości zmiany długości pliku w pętli. Dostępne nagrywanie plików o długości 1min.
 • Możliwość aktywowania trybu HDR (High Dynamic Range) w kamerze przedniej, równoważący różnice w poziomach ekspozycji (np. podczas jazdy pod słońce czy w parkingu podziemnym oraz w nocy), co przekłada się na większe prawdopodobieństwo wychwycenia szczegółów w trudnych warunkach oświetlenia. Skuteczność działania tego trybu docenić można zwłaszcza w warunkach jazdy nocnej. 

kamera samochodowa finevu gx7000

Funkcje dodatkowe

 • Możliwość wyłączenia mikrofonu.
 • Opcja regulacji głośności dźwięku wideorejestratora w skali 1-4, z możliwością wyłączenia dźwięku.
 • Dopasowanie strefy czasowej, wraz z prostą aktywacją czasu letniego.
 • Wybór jednostki prędkości km/h / mph.
 • Możliwość wyłączenia zapisywania prędkości na nagraniach.
 • Opcja odwrócenia w poziomie obrazu z kamery tylnej (odbicie lustrzane).
 • Opcja korekty ekspozycji obrazu tylko z modułu tylnego. Dostępne ustawienia ciemny / standardowy / jasny.
 • Dopasowanie świecenia pulsującej w trakcie nagrywania diody kamery przedniej (logo FineVu z przodu kamery) oraz tylnej (obok obiektywu). Mogą one pulsacyjnie pracować cały czas, tylko w trybie parkingowym, lub pozostawać wyłączone.
 • Ekran LCD może być zawsze włączony, wyświetlać uproszczony widok ze wskazaniem prędkości dzięki opcji wygaszacza, tudzież pozostawać wyłączony.
 • Możliwość zmiany tego, z której kamery widok jest wyświetlany za pomocą kliknięcia w ekran.
 • Opcja automatycznej regulacji jasności wyświetlacza. Jasność można regulować również ręcznie.

finevu gx7000

 • Możliwość ustawienia wyświetlania powiększonego obrazu dla kamery przedniej, tylnej lub obu.
 • Opcja odbicia lustrzanego obrazu z kamery tylnej.
 • Możliwość zmiany układu widoku głównego wyświetlacza.

  aplikacja mobilna finevu
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej FineVu. Kliknij aby powiększyć 

Zarządzanie kartą pamięci
 • Wideorejestrator przydziela przestrzeń karty pamięci do określonych typów zdarzeń. Do wyboru:
  1) Priorytet jazdy.
  2) Priorytet zdarzenia.
  3) Priorytet parking.
  4) Tylko jazda.
  Na poniższych zrzutach ekranu z aplikacji prezentujemy jak zmienia się procentowy przydział w różnych trybach. Należy mieć na uwadze, że jeśli zamierzamy korzystać z monitorowania parkingowego nie należy uaktywniać wariantu "Tylko jazda".
 • Możliwość zabezpieczenia przed nadpisywaniem określonego rodzaju zdarzeń. Uwaga - w przypadku zabezpieczenia zbyt dużej ilości plików niemożliwe będzie kontynuowanie nagrywania.
 • Opcja szybkiego formatowania nośnika pamięci.

aplikacja mobilna finevu zarządzanie przydziałem pamięci
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej FineVu. Możliwość zarządzania przydziałem pamięci. Kliknij aby powiększyć

Komunikaty głosowe
 • Możliwość personalizacji komunikatów głosowych wydawanych przez wideorejestrator. Niezależnie aktywowane, bądź deaktywowane mogą być komunikaty dotyczące:
  1) Pracy modułu WiFi
  2) Pracy kamery
  3) Nagrywania, włącznie z informowaniem o zdarzeniach, które miały miejsce w trybie parkingowym.
Systemy wsparcia ADAS
 • Możliwość spersonalizowania, które ostrzeżenia ADAS będą aktywnie działały oraz przy jakiej prędkości aktywny będzie asystent pasa ruchu.

aplikacja mobilna finevu gx7000
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej FineVu. Kliknij aby powiększyć

Wśród systemów wsparcia kierowcy ADAS znajdziemy:

 • Asystenta FVMA - wykrywanie ruchu z przodu pojazdu, przypominające o włączeniu się do ruchu w sytuacji, kiedy pojazd przed nami ruszył, a nasz jeszcze nie.
 • Asystenta LDWS - detekcja zjechania z pasa ruchu. Kamera zasygnalizuje przekroczenie linii jezdni. Istnieje możliwość ustalenia prędkości powyżej której ostrzeganie będzie aktywne.
 • Asystenta odpoczynku - przypominającego o zrobieniu przerwy w czasie jazdy.
 • Zegarynkę - komunikującą głosowo wybicie pełnej godziny.
 • Ostrzeżenia informujące o fotoradarach.

Zobacz jak w praktyce działają systemy wspomagające bezpieczne poruszanie się pojazdem kamery samochodowej FineVu:

systemy wsparcia kierowcy finevu gx400
https://youtu.be/tu18K95a1wI

Zarządzanie nagrywaniem w czasie jazdy
 • Możliwość nagrywania w trybie poklatkowym również w czasie jazdy:
  1) Poklatkowe Smart - z prędkością 6fps, bez dźwięku oraz 20sekundowe nagrania w 30fps, z dźwiękiem, w przypadku wystąpienia wstrząsu.
  2) Poklatkowe 15fps - nagrania z ograniczoną płynnością. Przy wystąpieniu zdarzeń zapisywane jest również ok. 10 sekund przed i ok. 10 sekund, również w 15fps.
 • Regulacja czujnika przeciążeń w 3-stopniowej skali, z możliwością wyłączenia.
 • Wybór jakości nagrań:
  1) Wysoka jakość - 16+12Mbps
  2) Standardowo - 12+16Mbps 

Zobacz jak działają poszczególne tryby nagrywania w czasie jazdy w bliźniaczym wideorejestratorze FineVu GX1000:

prezentacja działania trybów nagrywania jazdy kamery samochodowej finevu gx300
https://youtu.be/PoDbwIMIbf4

Tryb parkingowy

 • Wideorejestrator posiada 4 tryby parkingowe:
  1) Detekcja ruchu - rejestrator czuwa aktywnie wykrywając ruch (z obu modułów jednocześnie) i wstrząsy. Po wykryciu zdarzeń zapisywany jest materiał (z obu modułów) o długości 20s. Dzięki buforowanemu zapisowi nagrania zawierają również 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia. Po wykryciu zdarzenia migają (jeśli nie zostały wyłączone z poziomu ustawień) diody przy przycisku REC oraz obok obiektywów modułu przedniego i tylnego.
  2) Nagrywanie poklatkowe SMART - nagrywanie timelapse (z obu modułów jednocześnie) z przyśpieszeniem x15 względem czasu rzeczywistego. Po wykryciu zdarzenia urządzenie zachowuje się analogicznie jak w poprzednim punkcie. 
  3) Nagrywanie poklatkowe 15fps - funkcja działa identycznie jak tryb detekcji ruchu, ale nagrania ze zdarzeń mają prędkości klatkową ograniczoną do 15fps, celem zaoszczędzenia miejsca na karcie pamięci.
  4) Tryb niskiego poboru energii - po wyłączeniu zapłonu, po kilkudziesięciu sekundach kamera przechodzi w tryb, w którym rejestrator pozostaje w uśpieniu, nie pobierając energii a wybudzając się po ok. 4,5 sekundy, po wykryciu wstrząsu. Następnie rejestruje 20 sekund nagrań oraz przechodzi w tryb detekcji ruchu, domyślnie aktywny przez kolejne 60 sekund. Po tym czasie ponownie przechodzi w stan uśpienia. Po uruchomieniu zapłonu kamera poinformuje o ilości zarejestrowanych zdarzeń w trybie parkingowym, jeśli takie wystąpiły (osobno dla wstrząsu i ruchu).

informowanie o zdarzeniach w trybie parkingowym finevu gx7000

 • Inteligentne zabezpieczenie termiczne - po osiągnięciu szczytowej temperatury wideorejestrator pracujący w trybie parkingowym nie wyłączy się całkowicie, a zostanie przełączony w tryb niskiego poboru energii, jeśli ustawiony był inny tryb. Po obniżeniu temperatury nastąpi powrót do pierwotnych ustawień. Stanowi to znakomite rozwiązanie na najbardziej upalne dni.
 • Wideorejestrator posiada funkcję ochrony akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem z niezwykle szerokim zakresem dostępnych poziomów odcięcia zasilania. Dostępne wartości zawierają się w przedziale 11.6-12.2V oraz dodatkowo 12.8-13.4V dla pojazdów hybrydowych, posiadających instalację elektryczną o podwyższonym po ponad 13V napięciu. Kamera posiada dodatkowo niezależny tryb "akumulator pomocniczy", dedykowany dla scenariusza zasilania z powerbanku samochodowego, umożliwiający pełne wykorzystanie dostępnych zasobów energii.
 • Niezależnie dostępny jest również wyłącznik czasowy trybu parkingowego w zakresie 3 / 6 / 9 / 12 / 24 / 48 godzin, z możliwością wyłączenia. 
 • Możliwość dostosowania czujnika przeciążeń (G-Sensora) osobno dla trybu parkingowego, w 3-stopniowej skali.
 • Możliwość dostosowania czułości detekcji ruchu w trybie parkingowy, w 3-stopniowej skali, z możliwością wyłączenia.

finevu gx7000 aplikacja mobilna ustawień trybu parkingowego
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej FineVu. Kliknij aby powiększyć

Zobacz jak prezentują się rzeczywiste nagrania zarejestrowane przez bliźniaczy model FineVu w inteligentnym trybie parkingowym:

nagrywanie parkingowe w kamerze samochodowej finevu gx400
https://youtu.be/KiglN990zxg 

Funkcje bezprzewodowe WiFi

sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej kamerą samochodową finevu gx7000

aplikacja mobilna finevu gx7000

 • Dzięki znajdującemu się w zestawie z kamerą dwuzakresowemu modułowi (USB Dongle) WiFi 2.4 i 5GHz możliwe jest łączenie się telefonu z siecią generowaną przez kamerę. 
 • Możliwość zmiany hasła WiFi (domyślnie 12345678). 
 • Łatwy dostęp do aktualizacji oprogramowania z poziomu ekranu głównego aplikacji.
 • Opcja podglądu na żywo obrazu zarówno z przedniej, jak i tylnej kamery, wraz z wyświetlaniem linii pomocniczych, ułatwiających poprawne ustawienie pochylenia obiektywu. Linie pomocnicze umożliwiają wybór rodzaju pojazdu (osobowy/SUV/ciężarowy). Możliwość szybkiego wykonania zdjęcia w trybie podglądu na żywo.
 • Możliwość przeglądania plików z rejestratora, z możliwością wyboru kategorii wyświetlanych plików: wszystkie / normalne / zdarzenia/ zabezpieczone ręcznie / detekcja ruchu / tryb parkingowy.
 • Możliwość pobierania do pamięci telefonu nagrań. Wybór pobrania nagrań z przodu i tyłu, tylko przodu lub tylko tyłu. Uwaga - plików zawierających jednocześnie przód i tył nie można odtwarzać po pobraniu do pamięci telefonu.
 • Podsumowanie zdarzeń - wyświetlanie statystyk przejazdów. 

aplikacja mobilna finevu

przegląd zdarzeń w aplikacji finevu
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej FineVu. Kliknij aby powiększyć

Aplikacja FineVu Wi-Fi do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS)

Budowa i sposób montażu

kamera samochodowa finevu gx7000

 • Mocowanie uchwytu do szyby za pomocą uchwytu przyklejanego do szyby za pomocą taśmy dwustronnej.
 • Uchwyt pozwala na montaż kamery na szybie pionowej, np. w ciężarówce lub autobusie (dotyczy obydwu kamer - przedniej i tylnej).

zekres regulacji mocowania kamery finevu gx7000

 • Kamerę przednią i tylną łączy się za pomocą kabla sygnałowego o długości ok. 6 metrów, który jest cienki i łatwo chowa się pod tapicerką pojazdu. 
 • Diody sygnalizacyjne na obudowie z możliwością ich deaktywacji.
 • Duży i czytelny oporowy ekran dotykowy 3,5" IPS 800x480p.
 • Łatwe włączanie WiFi za pomocą dedykowanego przycisku wyświetlanego u góry ekranu, po prawej stronie.
 • Funkcja ręcznego zabezpieczania nagrań za pomocą wirtualnego przycisku u dołu ekranu, z lewej stronu.
 • Zewnętrzny moduł GPS przyklejany za pomocą taśmy dwustronnej, łączony za pomocą przewodu o długości ok. 1 metra. 

finevu gx7000 moduł gps

 • Możliwość łatwego wyłączenia kamery dedykowanym włącznikiem, stanowiącym jednocześnie blokadę karty pamięci.
 • Wygodny włącznik w formie suwaka, spełniający funkcję blokady karty. Umożliwia niezwykle wygodne zarządzanie pracą wideorejestratora, dla zwolenników wyłączania nagrywania w pojazdach garażowanych. 

włącznik kamery samochodowej finevu gx7000

Rodzaj zasilania

 • W zestawie także 3-żyłowy kabel zasilający (BAT+/ACC/GND), przeznaczony do podłączenia wideorejestratora bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu, o długości ok. 3m.
 • Wbudowany superkondensator zamiast typowego akumulatora Li-Ion - większa trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne, takie jak bardzo wysoka czy niska temperatura.
 • UWAGA - w zestawie BRAK zasilacza pod gniazdo zapalniczkiMożliwość dokupienia osobno. Przy użyciu zasilacza do gniazda zapalniczki niemożliwe będzie korzystanie z trybu parkingowego. 
 • Zmierzony pobór mocy przez rejestrator w trakcie nagrywania, z wyłączonym modułem WiFi i włączonym wyświetlaczem, w trybie 2CH, wynosi ok. 0,33A przy napięciu 12V (ok. 3,96W). Po włączeniu modułu WiFi (tylko w czasie aktywnego połączenia ze smartfonem za pomocą aplikacji) wartość ta zwiększa się do ok. 0,38A.
 • Podczas nagrywania w trybie parkingowym detekcji ruchu oraz poklatkowym SMART, pobór energii utrzymuje się na niezmienionym poziomie (ok. 0,28A).
 • Podczas nagrywania w trybie parkingowym 15fps pobór energii wzrasta nieznacznie do poziomu ok. 0,3A.
 • Podczas nagrywania w trybie parkingowym niskiego poboru mocy zużycie energii po kilkudziesięciu sekundach nie jest odnotowywane przez naszą aparaturę pomiarową (deklaracja producenta to pobór mocy ok. 4mA / 0,054W). Po wykryciu wstrząsu pobór wzrasta do poziomu typowego dla nagrywania w trakcie zapisywania pliku przez ok. 20 sekund oraz kolejne 40 sekund w trakcie detekcji ruchu. Po tym czasie rejestrator wraca do stanu czuwania praktycznie nie pobierając energii.
 • W czasie pomiaru poboru energii wideorejestrator nagrywał w trybie 2-kanałowym na kartę pamięci Samsung PRO ENDURANCE 128GB.

przewody kamery samochodowej finevu gx7000

Pomiar temperatur

 • Zmierzona temperatura urządzenia w czasie pracy, w najgorętszym miejscu, to ok. 37,6°C. Pomiar wykonany pirometrem po ok. godzinie nieprzerwanej pracy w trybie dwukanałowym. 
 • Temperatura otoczenia w momencie pomiaru wynosiła ok. 20°C. Różnica temperatur ΔT wyniosła 17,6°C
 • Kamera tylna rozgrzała się w tych samych do wartości 29,3°C.

wideorejestrator finevu gx7000

Obsługa kart pamięci

 • Karta pamięci microSDHC FineVu 32GB w zestawie podstawowym z kamerą.
 • W zestawie także czytnik kart microSD na złączu USB, za pomocą którego skopiujesz pliki z karty na dysk komputera.
 • Obsługa kart pamięci microSDHC/XC o pojemności do 256GB.
 • Maksymalny czas zapisu na karcie 256GB wynosi do ok. 20 godzin materiału video z obydwu kanałów jednocześnie w najwyższej jakości.
 • W przypadku uszkodzenia karty pamięci, kamera wyda 3-krotny komunikat "proszę sprawdzić kartę pamięci", diody będą migać, a na wyświetlaczu będzie wyświetlać się analogiczna informacja o konieczności sprawdzenia karty. Kamera następnie się wyłączy i ponowi próbę poprawnego włączenia i rozpoczęcia nagrywania.
 • Po włożeniu nowej karty wideorejestrator wyświetli komunikat o konieczności sformatowania nowej karty. Wystarczy w tym celu potwierdzić chęć wykonania formatowania.

UWAGA!
Do rejestratorów marki FineVu zalecane jest stosowanie kart pamięci na kościach MLC, czyli nośników Endurance. 

wideorejestrator samochodowy gx7000

Ważna informacja:
Powyższy opis powstał w oparciu o funkcje zawarte w rejestratorze z zainstalowanym oprogramowaniem (firmware) w wersji V1.005 oraz aplikacją FineVu dla systemu Android w wersji 2.0.10. Ewentualne aktualizacje oprogramowania kamery udostępnione przez producenta/dystrybutora mogą nieznacznie wpłynąć na jego funkcjonalność, przez co zawarte powyżej informacje mogą utracić swoją aktualność.

finevu gx7000

Sklep internetowy Shoper Premium