Kamera samochodowa VIOFO WM1

Cena: 499,00 zł 499.00
Dostępność: Wycofany z oferty
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opinie o sklepie

 • 4.9/5 (10000+ opinii)

Adam J.

 • 5.0

Byłem bardzo zaskoczony fachowa poradą konsultanta bo dzwoniłem przed zakupem z zapytaniem. Widać prawidłowe podejście do klienta które nie polega na wciśnięciu byle czego ale na ofercie takiego produktu z którego jestem bardzo zadowolony. Nawet oczekiwanie na połączenie było bardzo krótkie a dzwoniłem 3 razy. Bardzo polecam. Super firma sprzedająca i super towar kupiłem. Pozdrawiam.

Katarzyna

 • 5.0

Pełen profesjonalizm, obsługa na najwyższym poziomie, a najbardziej ujmuje doradztwo, szybkość działania i indywidualne podejście do klienta. To nasz kolejny zakup na firmę, polecam serdecznie niezdecydowanym. Drugiej takiej firmy nie ma.

Piksel

 • 5.0

Rozmowa jak i obsługa na najwyższym poziomie. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi którzy mają pojęcie o tym co mają w ofercie. Obecnie to niestety rzadkość. Nie dość, że często sklepy nie mają towaru który oferują to jeszcze poziom wiedzy na temat tego co sprzedają jest delikatnie mówiąc słaby. Tu jest zupełnie inaczej - POLECAM

Anna

 • 5.0

Dawno nie spotkałam się z tak fachową obsługa. Jestem laikiem w tym temacie i otrzymałam pełną informację o produktach, sprzedawca pomógł mi w wyborze. Przesyłka dotarła ekspresowo. W czasie montażu dzwoniłam do firmy i Panowie udzielili mi wszelkich potrzebnych informacji. Oby więcej takich sprzedawców. Super naprawdę polecam.

Mateusz

 • 5.0

Firma godna polecenia bardzo pomaga w wyborze i nie praktykują wciskania na siłę tylko doradzą co wybrać. Podejście super w pomocy. Na stronie czytałem, oglądałem co wybrać i finalnie pracownik pomógł mi w wyborze. Dzięki wiedzy na ich stronie można samemu nawet do instalacji samochodowej podłączyć bez większego wysiłku. Firma godna polecenia i wrócę tylko tu jak będę musiał.

MS

 • 5.0

Oczywiście obsługa przed zakupem jest super, ale ja miałem również możliwość sprawdzenia obsługi pogwarancyjnej i w tym przypadku firma też spisała się po prostu świetnie! Polecam wszystkim i na pewno wrócę przy kolejnej zmianie kamery.

Zygmunt

 • 5.0

Kamerę kupiłem 3 miesiące temu, nie spieszę się nigdy z wystawieniem oceny, dopóki nie przekonam się o Sprzedawcy jak i o produkcie. Nie będę się rozpisywał, bo to nie ma sensu. Produkt zgodny z opisem, Sprzedawca wiarygodny i rzetelny... i tego każdemu życzę - tak trzymać.

Zobacz wszystkie opinie naszych klientów

Opis

Kamera została wycofana ze sprzedaży.

Zastąpił ją model VIOFO VS1, oferujący zdecydowanie lepszą skuteczność nagrań w nocy.

VIOFO logo

kamera samochodowa viofo wm1

kamera samochodowa viofo wm1

Kamera samochodowa VIOFO WM1 w pigułce

 • Ciesz się dobrą czytelnością nagrań, dzięki wysokiej klasy przetwornikowi obrazu Sony STARVIS.
 • Zapisuj na nagraniach prędkość i współrzędne geograficzne oraz ciesz się automatyczną synchronizacją daty i godziny, dzięki wbudowanemu modułowi GPS.
 • Chroń zaparkowany pojazd, dzięki rozbudowanemu, aktywnemu trybowi parkingowemu. Do uaktywnienia trybu parkingowego wymagane jest podłączenie do instalacji elektrycznej pojazdu za pomocą adaptera stałego zasilania.
 • Obsługuj wygodnie kamerę i pobieraj pliki bezpośrednio do pamięci telefonu za pomocą spolszczonej aplikacji VIOFO App.
 • Ciesz się najwyższą dyskrecją montażu, dzięki smukłej, niewielkiej i pozbawionej wyświetlacza formie, z szerokim zakresem regulacji.
 • Łatwo zabezpieczaj pliki przed nadpisaniem, za pomocą dużego i łatwego do odnalezienia przycisku EVENT na tyle wideorejestratora.
 • Ciesz się bezawaryjną eksploatacją, dzięki zasilaniu za pomocą odpornego kondensatora, zapewniającemu odporność na skrajne temperatury.

 Zobacz szczegółowy opis funkcjonalny

Jakość nagrań

Kamera oferuje czytelne nagrania w rozdzielczości 2560x1440p 30fps, dzięki wysokiej klasy przetwornikowi Sony STARVIS IMX 335. Za dnia zatrzymanie odtwarzania przeważnie pozwala na odczytanie istotnych elementów, takich jak tablice rejestracyjne innych użytkowników ruchu. 

kamera samochodowa viofo wm1

kamera samochodowa viofo wm1

kamera samochodowa viofo wm1

kamera samochodowa viofo wm1

kamera samochodowa viofo wm1 jakość nagrań

wideorejestrator viofo wm1 jakość nagrań

wideorejestrator viofo wm1 jakość obrazu

wideorejestrator viofo wm1 jakość obrazu

kamera samochodowa viofo wm1 jakość obrazu nocą

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą samochodową VIOFO WM1. Kliknij aby powiększyć.

Testowe nagrania z kamery VIOFO WM1 znajdziesz na dedykowanej playliście na naszym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWb1jIrvNpnY3MUjxzfmzuP0YQgL16JEI

jakość obrazu kamery samochodowej viofo wm1
https://youtu.be/NauHFssEP3I 

Film promocyjny

Poniżej prezentujemy również oficjalny film promujący kamerę:

film promocyjny dla wideorejestratora viofo wm1
https://youtu.be/K_FCGEo7G_k

Surowe pliki video

Pobierz surowe pliki video skopiowane bezpośrednio z kamery VIOFO WM1 i sprawdź rzeczywistą jakość obrazu bez wpływu stratnej kompresji video stosowanej przez serwis YouTube:
Pobierz surowe pliki video wideorejestratora VIOFO WM1.

Moduł GPS

Kamera posiada dokładny moduł GPS, który pozwala na zapisywanie bezpośrednio na nagraniach danych geolokalizacyjnych oraz aktualnej prędkości pojazdu. Jeśli nie chcemy, aby informacje te widoczne były na zapisanym materiale, możemy je deaktywować. Obecność modułu GPS umożliwia ponadto automatyczne synchronizowanie daty i godziny.

wideorejestrator samochodowy viofo wm1 moduł gps

Moduł GPS umożliwia również odtwarzania nagrań, wraz z mapą pokazującą trasę przejazdu. Jest to możliwe z poziomu aplikacji mobilnej, po pobraniu plików do pamięci telefonu. Alternatywnie VIOFO dopuszcza użycie aplikacji dostępnej na komputery stacjonarne, którą znajdziemy na stronie producenta.

odtwarzanie nagrań z kamery viofo wm1 w programie dashcam viewer

Zrzut ekranu w trakcie odtwarzania nagrania z VIOFO WM1 w programie Dashcam Viewer. Kliknij aby powiększyć.

Kontroluj kamerę bezprzewodowo przez WiFi i Bluetooth

Dzięki wbudowanemu w kamerę modułowi WiFi możesz w łatwy sposób obsługiwać kamerę za pomocą aplikacji mobilnej. Wideorejestrator VIOFO WM1 pozwala na obsługę zarówno za pomocą fizycznych przycisków, jak i aplikacji VIOFO App.

kamera samochodowa viofo wm1 aplikacja mobilna

Pobierz bezpłatnie aplikację VIOFO App na swój smartfon i za pośrednictwem odbiornika WiFi zintegrowanego w kamerze zyskaj dostęp do podglądu z każdej kamery na żywo, konfiguracji urządzenia oraz zapisanych na karcie pamięci plików video

aplikacja mobilna viofo wm1

Zrzuty ekranu prezentujące działanie aplikacji mobilnej VIOFO wraz z kamerą VIOFO WM1. Kliknij aby powiększyć.

Aplikacja VIOFO App do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS)

Przycisk alarmowy EVENT

przycisk do zdalnego zabezpieczania nagrań viofo a139 pro 4k hdr

Umieść niewielki, dyskretny przycisk w dogodnym punkcie na desce rozdzielczej i zyskaj wygodny dostęp do funkcji zabezpieczania plików przed skasowaniem w kolejnej pętli wideorejestratora. Idealne rozwiązanie w razie zaistnienia nietypowego zdarzenia na drodze. Zdalny przycisk alarmowy RM-100 pracuje w technologii Bluetooth i jest dostępny osobno.

kamera samochodowa viofo wm1 przycisk bluetooth

Kompleksowe monitorowanie parkingowe

Monitoruj swój pojazd całodobowo - podczas jazdy, a także podczas postoju. Wideorejestrator VIOFO WM1 posiada 3 automatyczne tryby parkingowe pomocne w rejestrowaniu zdarzeń wokół zaparkowanego pojazdu.

kamera samochodowa viofo wm1 tryb parkingowy

Tryby parkingowe w VIOFO WM1

 1. Tryb parkingowy Low-Bitrate - najbardziej polecany tryb, który zarejestruje absolutnie wszystkie zdarzenia podczas postoju auta. W trybie Low-Bitrate kamera rejestruje obraz w sposób nieprzerwany, ale z nieco obniżoną jakością obrazu.
 2. Tryb parkingowy Time-Lapse - podobnie jak w trybie Low-Bitrate kamera nagrywa w sposób ciągły, ale obraz jest poklatkowy (time-lapse). W zależności od ustawień, kamera rejestruje od 1 do 10 klatek na sekundę i zapisuje jako plik video. Tryb ten także ma na celu maksymalne zaoszczędzenie dostępnej przestrzeni na karcie pamięci.
 3. Tryb parkingowy Auto Event Detection - tryb detekcji ruchu i wstrząsów, w którym wideorejestrator zapisuje plik video tylko po wykryciu ruchu lub uderzenia, czy wstrząsu.

kamera samochodowa viofo wm1

Jak aktywowany jest tryb parkingowy?

Aby wykorzystać funkcjonalność parkingową VIOFO WM1 wymagane jest podłączenie urządzenia do stałego zasilania za pomocą dedykowanego adaptera zasilania VIOFO Hardwire Kit HK4 (dostępny osobno). Jest to adapter z dodatkową żyłą zasilającą "ACC". Co to oznacza? Po właściwym podłączeniu adaptera do instalacji elektrycznej samochodu, wideorejestrator będzie samoczynnie przełączał się w tryb parkingowy po wyłączeniu zapłonu (silnika). Z kolei uruchomienie silnika sprawi, że kamera wznowi normalne nagrywanie w trybie pętli. Dzięki temu rozwiązaniu, wideorejestrator jest całkowicie bezobsługowy. Zintegrowany w adapterze zasilania bezpiecznik napięciowy z regulacją w zakresie od 11.8V/23.6V do 12.4V/24.8V zabezpieczy akumulator pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem.

VIOFO Hardwire Kit HK4-C

Powiadomienia głosowe

Kamera samochodowa VIOFO WM1 posiada możliwość wydawania komunikatów głosowych, które informują o trybach pracy urządzenia. Możemy zostać w ten sposób poinformowani m.in. o rozpoczęciu nagrywania, zabezpieczeniu nagrania, włączeniu nagrywania dźwięku lub modułu WiFi. Wydawanie przez kamerę komunikatów pozwala skupić się na prowadzeniu pojazdu, bez konieczności spoglądania w stronę wideorejestratora. Co istotne notyfikacje generowane przez wideorejestrator są w języku polskim.

kamera samochodowa viofo wm1 notyfikacje głosowe

Wysoka kompatybilność

Zintegrowany z kamerą uchwyt montażowy pozwala na niezwykle szeroki zakres regulacji. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie optymalnego pochylenia zarówno w pojeździe sportowym, z bardzo dużym pochyleniem szyby, jak w i ciężarówce, z szybą całkowicie pionową

kamera samochodowa viofo wm1 szeroki zakres regulacji

Najwyższy poziom dyskrecji

kamera samochodowa viofo wm1 dyskrecja montażu

Wideorejestrator VIOFO WM1 posiada niezwykle małą i pozbawioną wyświetlacza formę. Taki rodzaj budowy umożliwia dużą swobodę wyboru miejsca montażu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kamera umiejscowiona była w sposób niewidoczny z miejsca kierowcy. Dzięki temu nie będzie rozpraszała kierującego w czasie jazdy. 

kamera samochodowa viofo wm1 dyskrecja montażu

Opcjonalny filtr polaryzacyjny

Kamera samochodowa VIOFO WM1 jest kompatybilna z opcjonalnym filterem polaryzacyjnym. Filtr CPL redukuje refleksy i odbicia (np. deski rozdzielczej) z szyby przedniej auta, wpływając pozytywnie na jakość nagrywanego obrazu. Filtr dostępny jest oddzielnie.

kamera samochodowa viofo wm1 filtr cpl polaryzacyjny

Zawartość zestawu

 • Kamera VIOFO WM1.
 • Zasilacz do gniazda zapalniczki samochodowej, z przewodem o długości ok. 3,5m, zakończonym kątowym wtykiem USB-C.
 • Uchwyt montażowy wraz z taśmą montażową.
 • Zapasowa taśma montażowa.
 • Dwie naklejki elektrostatyczne ułatwiające montaż i późniejszy demontaż kamery.
 • Szpatułka ułatwiająca ukrywanie przewodów.
 • Instrukcja obsługi.

kamera samochodowa viofo wm1 zawartość zestawu

Polska dystrybucja i gwarancja

Wszystkie rejestratory i akcesoria marki VIOFO w naszej ofercie pochodzą z autoryzowanej polskiej dystrybucji i są objęte 24-miesięczną gwarancją (12 miesięcy w przypadku zakupów na fakturę VAT) udzielaną i realizowaną przez autoryzowany serwis VIOFO w Polsce.

kamera samochodowa viofo wm1 na tle wideorejestratory24

Dane techniczne

Ilość kanałów 1CH (przód)
Max rozdzielczość QHD 2.5K
Tryb Super HDR Nie
Tryb parkingowy Tak
WiFi i apka na smartfon Tak
Moduł GPS Tak
Baza fotoradarów Nie
Wyświetlacz LCD Nie
Zdalny dostęp 4G/LTE (Cloud) Nie
Sterowanie komendami głosowymi Nie
Filtr polaryzacyjny CPL Opcjonalny
Rodzaj zasilania Kondensator
Chipset Novatek NTK96565
Przetwornik obrazu Sony STARVIS IMX335
Dostępne rozdzielczości video 2560x1440p 30fps
Format video MP4 H.264
Kąt widzenia obiektywu (st.) 135
Przysłona obiektywu F/1.8
Funkcja autostart Tak
Nagrywanie w pętli Tak
Max. pojemność karty pamięci 256GB
Pojemność akumulatora n/d (kondensator)
Ręczne zabezpieczanie plików przed nadpisaniem Tak
Rozmiar wyświetlacza brak
Dedykowane oprogramowanie VIOFO App (Android, iOS)
Tryby komunikacji USB brak
Rodzaj gniazda zasilania USB-C
Szerokość (mm) 95
Wysokość (mm) 29
Grubość (mm) 39
Masa własna (g) 86
Dopuszczalny zakres temperatury -10℃~65℃
Sposób montażu taśma samoprzylepna
Możliwy montaż na pionowej szybie tak
Interfejs w języku polskim tak
Okres gwarancji 24 m-ce / 12 m-ce (przy zakupie z fakturą VAT)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

Opinie nie są weryfikowane, czy zostały one umieszczone przez klientów, którzy dokonali zakupu danego produktu w naszym sklepie. Opinie są moderowane przed publikacją w celu wykluczenia spamu, jednak nie ingerujemy w ich treść. Nie publikujemy opinii sponsorowanych.

9 maja 2023

Produkt bardzo dobrej jakości, gorąco polecam. Dziękuję koledze który mnie obsługiwał, za merytoryczne podejście do klienta! Pozdrowienia dla ekipy sklepu !!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Opis funkcjonalny

Kamera samochodowa VIOFO WM1 - opis funkcjonalny

wideorejestrator samochodowy viofo wm1

Kluczowe podzespoły

 • Chipset Novatek NTK96565.
 • Przetwornik obrazu Sony STARVIS IMX335.

kamera samochodowa viofo wm1

Parametry nagrywania video

 • Dostępne rozdzielczości: 2560x1440p 30fps / 1920x1080p 30fps.
 • Kąt widzenia 135°, przysłona F/1.8.
 • Kompresja video H.264. Maksymalny bitrate video: ok. 30 Mbps.
 • Możliwość zmiany wartości bitrate: maximum (ok. 30Mbps) / wysoka (ok. 25Mbps) / normalna (ok. 19Mbps) / niska (ok. 15Mbps).
 • Kamera posiada nieoficjalną możliwość nagrywania z kodekiem H.265. Aby uaktywnić taki zapis należy, przy włączonej i nagrywającej kamerze, przytrzymać dłużej przycisk mikrofonu. Kamera przerwie wtedy nagrywanie i po chwili rozpocznie ponownie, ze zmienionym kodekiem. Bitrate zostanie wtedy minimalnie ograniczony do ok. 25 Mbps, ale dzięki wydajniejszemu kodekowi możemy liczyć na poprawę jakości nagrywanego obrazu. Aby powrócić do nagrywania z kodekiem H.264 należy ponownie dłużej przytrzymać przycisk mikrofonu.
 • Możliwość zmiany długości pliku w pętli (1/2/3/5/10 minut), z możliwością wyłączenia.
 • Możliwość zmiany wartości ekspozycji w zakresie od +2 do -2EV, w skoku co 1/3EV.
 • Wideorejestrator wyposażony jest w tryb Wide Dynamic Range (WDR), którego zadaniem jest poprawa czytelności bardzo jasnych i ciemnych obszarów kadru. Jego działanie jest relatywnie subtelne.

tryb wdr w kamerze viofo wm1

Skuteczność działania trybu WDR w kamerze VIOFO WM1. Kliknij aby powiększyć.

Funkcje dodatkowe

 • Zabezpieczanie kluczowych klipów video przed nadpisaniem - automatycznie za pomocą 3-osiowego G-Sensora (czujnika wstrząsów) lub ręcznie za pomocą dedykowanego przycisku "SOS".
 • Po ręcznym zabezpieczeniu pliku znajdzie się on w osobnym folderze "RO". Kamera posiada buforowanie zapisu. Oznacza to, że zabezpieczone zostanie również okres przed zdarzeniem, w zależności od momentu, kiedy nastąpiło przyciśnięcie.
 • Jeśli przycisk zostanie wciśnięty pod koniec nagrywania danego pliku, kamera zabezpieczy obecny, a także kolejny plik. Jeśli natomiast przycisk zostanie wciśnięty na początku trwania nowego pliku, zabezpieczony zostanie również plik poprzedni. Dzięki temu zyskujemy pewność, że ważne zdarzenie zostanie prawidłowo zabezpieczone. Po naciśnięciu przycisku "SOS" kamera wydaje wtedy komunikat o zabezpieczeniu nagrania oraz zaczyna wydawać piknięcia.   
 • Regulacja czułości G-Sensora w 3 stopniach, bez możliwości wyłączenia.
 • Możliwość obrotu obrazu nagrywanego przez kamerę.
 • Możliwość odbicia lustrzanego nagrywanego przez kamerę obrazu.
 • Kamera pozwala na wyłączenie dźwięków wydawanych przez urządzenie. Możemy włączyć jedynie dźwięki po naciśnięciu przycisków, jedynie dźwięki towarzyszące włączeniu, pozostawić wszystkie dźwięki włączone, lub wszystkie wyłączone.
 • Osobno możemy również wyłączyć powiadomienia głosowe, wydawane przez kamerę informujące np.: o ilości nagrywanych kanałów. Kamera wydaje komunikaty w języku polskim
 • Opcja dodania własnego znacznika tekstowego na nagraniu (np. imię kierowcy, nazwa pojazdu).
 • Opcja dodania numerów rejestracyjnych, nanoszonych na nagrania.
 • Możliwość zmiany nazwy generowanej sieci WiFi oraz jej hasła.
 • Funkcja opóźnienia rozruchu kamery po włączeniu napięcia - opcja przydatna szczególnie dla pojazdów, w których podczas rozruchu silnika następuje chwilowy spadek napięcia w instalacji elektrycznej samochodu, który może zakłócić pracę rejestratora. Dostępne wartości opóźnienia: 5 i 10 sekund.
 • Możliwość nagrywania w formie poklatkowej w czasie jazdy - opcja niedostępna przy aktywnym trybie parkingowym.
 • Opcja wyboru strefy czasowej, właściwej dla danego regionu.
 • Opcja zsynchronizowania czasu z połączonym telefonem.
 • Możliwość zmiany formatu daty nanoszonej na nagrania (DD-MM-YY / MM-DD-YY / YY-MM-DD).
 • Możliwość zmiany jednostki prędkości pomiędzy MPH i KM/H.
 • Opcja wyłączenia znacznika daty i modelu kamery na nagraniach.
 • Możliwość wyłączenia nagrywania dźwięku.
 • Regulacja częstotliwości migotania 50 / 60Hz.

wideorejestrator viofo wm1

Funkcje bezprzewodowe WiFi / Bluetooth

 • Kamera posiada wbudowany moduł WiFi 2.4 GHz umożliwiający bezprzewodowe zarządzanie funkcjami kamery - podgląd obrazu na żywo, zmiana ustawień czy pobieranie nagrań z kamery do pamięci smartfonu. Podczas aktywowania modułu WiFi, w trakcie trwającego połączenia z telefonem wciąż możemy obsługiwać kamerę za pomocą przycisków na obudowie.
 • Bezprzewodowe zarządzanie kamerą za pomocą bezpłatnej aplikacji VIOFO App dostępnej dla smartfonów z systemami Android lub iOS. Aplikacja jest dostępna w języku polskim. Aplikację pobieramy poprzez sklep Google Play lub App Store. Domyślne hasło do WiFi generowanego przez kamerę to kolejne cyfry: 12345678
 • W czasie jazdy, po ok. 10 minutach, moduł WiFi samoczynnie się wyłączy. Nie ma więc potrzeby deaktywowania go ręcznie. Po powtórnym rozruchu uaktywni się również automatycznie, jeśli nie został ręcznie wyłączony, więc na co dzień nie ma również potrzeby jego ręcznego aktywowania. 

aplikacja viofo kamera samochodowa a229

kamera samochodowa viofo wm1 aplikacja mobilna

 • Wbudowany moduł Bluetooth pozwalający na podłączenie opcjonalnego przycisku "EVENT", który możemy zamontować w dowolnym miejscu i za jego pomocą wygodnie oznaczać nagrania, które nie powinny być nadpisane. Aby sparować przycisk z kamerą wystarczy przytrzymać go przez ok. 3 sekundy, aż dioda na przycisku zaświeci się na niebiesko.
 • Użycie przycisku bezprzewodowego "EVENT" powoduje, że kamera zachowuje się analogicznie, jak w przypadku wciśnięcia przycisku "SOS" na obudowie kamery

Przycisk Bluetooth do VIOFO do zdalnego zabezpieczania nagrań EVENT

Funkcje związane z GPS

 • Zintegrowany odbiornik GPS umożliwiający monitorowanie bieżącej prędkości, pozycji geograficznej oraz synchronizację zegara.
 • Możliwość wyłączenia zapisu bieżącej prędkości pojazdu na nagraniu video, wyłączenia współrzędnych lub wyłączenia obu elementów. 
 • Moduł GPS jest jednocześnie uchwytem montażowym.
 • Możliwość wyłączenia GPS.

Zobacz także:
Do czego służy odbiornik GPS w rejestratorach jazdy? (Strefa Wsparcia)

wideorejestrator samochodowy viofo wm1

Tryb parkingowy

 • Rejestrator wyposażony jest w funkcję aktywnego, automatyczne trybu parkingowego. Do wyboru są trzy warianty trybu parkingowego:
  1) Detekcja ruchu - buforowana detekcja ruchu - nagrywanie ok. 35 sekundowych plików, z tego ok. 5 sekund przed wystąpieniem zdarzenia. Po wykryciu ruchu i zapisywaniu nagrania dioda nad przyciskiem "REC" będzie świecić w sposób ciągły. Po zakończeniu nagrywania będzie powtórnie migać, sygnalizując pozostawanie w gotowości do wykrywania ruchu. Dowiedz się więcej o trybie Auto Event Detection w wideorejestratorach VIOFO.
  2) Time Lapse (nagrywanie poklatkowe) - 1 / 2 / 3 / 5 / 10fps. 
  3) Low Bitrate - nagrywanie z obniżonym bitrate do ok. 7 Mbps. Kamera ma wtedy pełną rozdzielczość 2560x1440p. Pozwala to na zapisanie nawet do ok. 80h materiału video na karcie 256GB).
 • Nagrania w trybie parkingowym zapisywane są w oddzielnym folderze "Parking". 
 • Po przejściu w tryb parkingowy kamera wyda stosowny komunikat głosowy "nagrywanie w trybie parkingowym włączone". Po wykryciu włączenia zapłonu kamera wyłączy tryb parkingowy i wyda komunikat o rozpoczęciu nagrywania. 
 • Tryb parkingowy wymaga podłączenia rejestratora do stałego zasilania, zalecane jest wykorzystanie specjalnego adaptera zasilania. 
 • Dzięki zastosowaniu dedykowanego adaptera zasilania Viofo Hardwire Kit ACC HK4, kamera przełącza się do wybranego trybu parkingowego automatycznie wraz z wyłączeniem zapłonu w samochodzie.
 • Opcja przełączenia kamery w tryb parkingowy od razu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub po 90 sekundach (przy wykorzystaniu adaptera zasilania).
 • Opcja nagrywania w trybie parkingowym przez 30 minut, 1 / 2 / 3 / 4 / 6 / 8 / 12 / 24 / 48 godzin, z możliwością wyłączenie timera.
 • Możliwość zmiany czułości G-Sensora w trybie parkingowym w 3-stopniowej skali. Po wykryciu wstrząsu kamera wyda komunikat "materiał video został zabezpieczony".
 • Regulacja czułości wykrywania ruchu w 3-stopniowej skali. 

Zobacz także:
Jak działa tryb parkingowy w rejestratorach jazdy?

kamera samochodowa viofo wm1

Budowa i sposób montażu

 • Rejestrator jest montowany do szyby za pomocą przyklejanego mocowania. Kamera nie odstaje nadmiernie od szyby, umożliwiając dyskrecję montażu
 • Uchwyt umożliwia montaż wideorejestratora na szybie pionowej, a nawet z lekkim ujemnym nachyleniem.
 • Moduł główny możemy w łatwy sposób wypiąć z mocowania, przesuwając go w prawo
 • Kamera posiada 4 główne przyciski, które stanowią jednocześnie skróty do często używanych funkcji:
  Przycisk "REC",  pozwala na wyłączenie, bądź późniejsze włączenie nagrywania. Jego dłuższe przytrzymanie działa jak przycisk włączenia / wyłączenia. 
  Przycisk "EVENT", oznaczony trójkątem ostrzegawczym, pozwala na zabezpieczenie nagrań przed nadpisaniem.
  Przycisk mikrofonu, pozwala na wyłączenie lub włączenie nagrywania dźwięku. Jego dłuższe przytrzymanie pozwala na zmianę kodeka h.264 / h.265.
  Przycisk "WiFi", pozwala na włączenie lub wyłączenie modułu WiFi po przytrzymaniu. 
 • Nad przyciskami znajdują się diody, określające tryb pracy urządzenia, REC / MIC / WiFi.
 • Na prawej krawędzi regulowanego uchwytu znajduje się złącze USB-C. 
 • Na prawym boku urządzenia znajduje się slot na kartę pamięci.

kamera samochodowa viofo wm1 uchwyt

Rodzaj zasilania

 • Rejestrator jest zasilany poprzez gniazdo USB-C za pomocą zasilacza do gniazda zapalniczki samochodowej 12-24V i przewodu o długości ok. 3,5 metra, zakończonego wtykiem kątowym.
 • Wbudowany kondensator zapewniający wyższą trwałość i odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne.
 • Zmierzony pobór mocy przez rejestrator w trakcie nagrywania, z włączonym modułem WiFi, wynosi ok. 0,16A przy napięciu 12V (ok. 1,92 W). Po wyłączeniu modułu WiFi wartość ta zmniejsza się do ok. 0,12A (ok. 1,44 W). Podczas nagrywania w trybie parkingowym, z wyłączonym modułem WiFi (deaktywuje się automatycznie po ok. 10 minutach jazdy), pobór energii wynosi jedynie ok. 0,09A (ok. 1,08 W).

Zobacz także:
Kondensator zamiast baterii w rejestratorach jazdy - zalety i wady (Strefa Wsparcia)

Pomiar temperatur

 • Zmierzona temperatura urządzenia w czasie pracy, w najgorętszym miejscu, to ok. 38,9°C. Pomiar wykonany pirometrem po kilkudziesięciu minutach nieprzerwanej pracy. 
 • Temperatura otoczenia w momencie pomiaru wynosiła ok. 21°C. Różnica temperatur ΔT wyniosła 17,9°C

kamera samochodowa viofo wm1

Obsługa kart pamięci

 • Natywna obsługa kart pamięci microSDHC/XC klasy 10 o maksymalnej pojemności 256 GB.
 • Maksymalny czas zapisu video w najwyższej jakości (h.264, 30Mbps) na karcie pamięci o pojemności 256GB wynosi ok. 19 godzin w jednej pętli. Po ograniczeniu przepływności długość pętli ulegnie wydłużeniu. 
 • W przypadku uszkodzenia karty pamięci, kamera wyda komunikat "błąd karty pamięci, wykonaj formatowanie", a następnie migać będzie dioda "REC" i słyszalne będą sygnały dźwiękowe w postaci charakterystycznych piknięć. 
 • Zalecamy stosowanie wyłącznie markowych i oryginalnych kart pamięci w celu zapewnienia najwyższej niezawodności pracy rejestratora.

Zobacz polecane karty pamięci do rejestratorów jazdy: https://www.wideorejestratory24.pl/karty-pamieci-do-kamer-samochodowych

kamera samochodowa viofo wm1

Ważna informacja:
Powyższy opis powstał w oparciu o funkcje zawarte w rejestratorze z zainstalowanym oprogramowaniem (firmware) w wersji V1.0-1217 oraz aplikacją VIOFO w wersji 3.3. Ewentualne aktualizacje oprogramowania kamery udostępnione przez producenta/dystrybutora mogą nieznacznie wpłynąć na jego funkcjonalność, przez co zawarte powyżej informacje mogą utracić swoją aktualność.

Zobacz także:
Firmware i oprogramowanie do kamer samochodowych i sportowych (Strefa Wsparcia)

kamera samochodowa viofo wm1

Sklep internetowy Shoper Premium