Wideorejestratory samochodowe z kamerą cofania

Rejestratory jazdy z funkcją kamery cofania to dość specyficzny rodzaj wideorejestratorów typu dual (na przód i tył pojazdu). Przedni moduł rejestratora ma formę lusterka wstecznego, które mocowane jest za pomocą specjalnych gumowych opasek na fabryczne lusterko wsteczne w kabinie samochodu. Obiektyw nagrywający jazdę z przodu jest zintegrowany z obudową w sposób gwarantujący maksymalną dyskrecję i jest niemal niewidoczny z zewnątrz. Wyświetlacz LCD jest wbudowany pod powierzchnią lusterka, przez co jest praktycznie niewidoczny i po wyłączeniu (wygaszeniu) nie przeszkadza w korzystaniu z lusterka wstecznego. W niektórych modelach, wyświetlacz ten jest dotykowy, co dodatkowo ułatwia obsługę urządzenia.

Moduł kamerki tylnej połączony jest z przednim za pomocą kabla sygnałowego. Moduł ten zazwyczaj posiada wodoodporną obudowę, co umożliwia jej zainstalowanie na zewnątrz auta (np. przy tablicy rejestracyjnej). W trakcie jazdy, zarówno kamera przednia jak i tylna pracują jak klasyczny wideorejestrator i rejestrują w pętli obraz wideo w rozdzielczości co najmniej Full HD 1080p lub wyższej. Warto zaznaczyć, że pomimo nietypowej budowy, kamery w lusterku z funkcją kamery cofania nie ustępują klasycznym kamerom samochodowym pod względem jakości nagrań.

Jak działa funkcja kamery cofania?

Po wrzuceniu biegu wstecznego w samochodzie, na wyświetlaczu głównym skrytym pod powierzchnią lusterka automatycznie pojawia się obraz z kamery tylnej, co znakomicie ułatwia manewr cofania. Jednak aby funkcja ta działała prawidłowo, konieczne jest podłączenie okablowania kamery do instalacji elektrycznej samochodu - konkretnie do obwodu światła wstecznego. Dzięki temu po wrzuceniu biegu wstecznego i zapaleniu tego światła, kamera automatycznie przełączy się w widok cofania, w którym pojawiają się dodatkowo linie pomocnicze, pozwalające określić odległość od innych pojazdów. Kąt widzenia kamery tylnej jest na tyle szeroki, że obejmuje swobodnie całą przestrzeń z tyłu samochodu.

Kwestię montażu tylnej kamery z tyłu samochodu warto przemyśleć przed rozpoczęciem instalacji, aby uzyskać najbardziej optymalny efekt. Okablowanie niezbędne do podłączenia kamery tylnej ze światłami cofania znajduje się w zestawie podstawowym z wideorejestratorem. 

Wideorejestrator jazdy z kamerą cofania - dlaczego warto?

Bezkonkurencyjna dyskrecja montażu, nagrywanie wysokiej jakości obrazu o szerokim kącie widzenia z obydwu kamer jednocześnie, funkcja kamery cofania z podglądem obrazu wstecznego na dużym wyświetlaczu - to kluczowe atuty rejestratorów jazdy w lusterku z kamerą cofania. 

Większość rejestratorów jazdy z kamerą cofania w naszej ofercie posiada także tryb parkingowy z funkcją czujnika ruchu lub nagrywania time-lapse (poklatkowe), co zapewnia dodatkowy monitoring otoczenia pojazdu podczas parkowania. Kamera nagrywa wówczas praktycznie non-stop, by w razie kolizji mieć dowód zdarzenia. Należy jednak pamiętać, że do poprawnego funkcjonowania trybu parkingowego, trzeba zadbać o podłączenie urządzenia do stałego zasilania, np. poprzez podłączenie do instalacji elektrycznej samochodu za pomocą specjalnego adaptera zasilania.

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcjonalności, takie jak moduł WiFi z dedykowaną aplikacją na smartfony. Dzięki temu możliwe jest połączenie z kamerą bezprzewodowo z aplikacji, przeglądanie oraz pobieranie nagrań czy zmienić ustawienia urządzenia z poziomu smartfona. Poszerza to znacznie wygodę i swobodę w bieżącej obsłudze urządzenia czy zabezpieczania dowodów w razie wypadku, kolizji czy innego zdarzenia drogowego.

Kamera samochodowa Navitel MR450 GPS Navitel MR450 GPS
Producent: Navitel
Cena: 569,00 zł

Cena regularna: 599,00 zł

Najniższa cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kamera samochodowa 70mai S500 70mai S500
Producent: 70mai
Cena: 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kamera samochodowa VANTRUE M2 VANTRUE M2
Producent: Vantrue
Cena: 1 159,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium