Strefa Wiedzy

Praktyczna wiedza i poradniki na temat rejestratorów jazdy

Stawiasz pierwsze kroki w świecie kamer samochodowych? Rozpocznij właśnie tutaj!

Poniżej znajdziesz odnośniki do praktycznych artykułów i poradników poruszających zagadnienia związane z wideorejestratorami jazdy i nie tylko. Dzięki tym materiałom poznasz podstawowe kwestie związane z tymi urządzeniami, dowiesz się na co zwracać uwagę, a także zgłębisz wiedzę na temat akcesoriów dodatkowych poszerzających funkcjonalność kamer samochodowych.

Od czego zacząć (w 3-minutowym w skrócie)?

Od czego zacząć poszukiwania rejestratora jazdy? Jeśli zupełnie nie wiesz od czego zacząć, przede wszystkim odpowiedz sobie na dwa kluczowe pytania:
1) Jakim budżetem dysponujesz?
2) Jakich funkcjonalności od kamery oczekujesz?

Więcej na ten temat w krótkim filmie (3 min), w którym Ojciec Dyrektor WR24.PL wyjaśnia te kwestie nieco szerzej :)

Podstawy wideorejestratorów samochodowych

Podstawowe funkcje wszystkich rejestratorów jazdy Absolutne podstawy wszystkich kamer samochodowych - czyli jakie funkcje posiada KAŻDY wideorejestrator?

5 najważniejszych parametrów kamer samochodowych W tym poradniku poznasz pięć kluczowych cech i parametrów, którymi należy kierować się przy wyborze najlepszego rejestratora jazdy do samochodu.

Najczęściej zadawane pytania (F.A.Q.) Zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na temat rejestratorów jazdy. Być może Twoje pytanie (i odpowiedź) już tam jest!

Jaki rejestrator wybrać? Na co zwracać uwagę? Nasz najbardziej kompleksowy poradnik dotyczący kamer samochodowych przeznaczony dla tych, którzy szukają bardziej szczegółowej i zaawansowanej wiedzy o rejestratorach samochodowych.

Odczytywanie tablic rejestracyjnych przez kamery samochodowe Z tego artykułu dowiesz się dlaczego żaden z rejestratorów jazdy nie zagwarantuje w 100 procentach odczytania tablic rejestracyjnych.

 

Funkcje kamer samochodowych

Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?
Praktyczny przewodnik dotyczący jednej z najpopularniejszych funkcji dodatkowych wideorejestratorów jazdy. Jak to działa i jak skorzystać z trybu parkingowego?

Funkcje GPS i WiFi w kamerach samochodowych Przekonaj się do czego służą wbudowane moduły GPS oraz WiFi w rejestratorach jazdy oraz jak działają kamery samochodowe "w chmurze".

Bateria czy kondensator? Co wybrać? Dowiedz się dlaczego zastosowanie kondensatorów w kamerach samochodowych zamiast standardowych akumulatorów litowo-jonowych jest lepszym rozwiązaniem.

Filtr polaryzacyjny w kamerach samochodowych Oparty na konkretnych przykładach poradnik wyjaśniający jaką rolę w wideorejestratorach pełni filtr polaryzacyjny CPL.

Zasilanie rejestratorów jazdy Jak kamery samochodowe są zasilane, jak działa funkcja "autostart" oraz kiedy należy podłączyć adapter stałego zasilania. O tym wszystkim dowiesz się w tym poradniku.

Powerbank samochodowy do zasilania wideorejestratorów Prezentacja adaptera zasilania stanowiącego dedykowany powerbank do zasilania kamer samochodowych w trakcie postoju.

Mocowanie kamery samochodowej - przyssawka czy klej? Dowiedz się jakie są najpopualrniejsze sposoby montażu wideorejestratorów w samochodzie. Czy lepszy uchwyt przyssawkowy czy przyklejany?

 

Montaż rejestratorów jazdy

Pierwsze kroki z wideorejestratorem - przygotowanie, montaż, okablowanie Obejrzyj przewodnik na temat przygotowania wideorejestratora do pracy w Twoim pojeździe. Z niego dowiesz się m.in. na co zwrócić uwagę przed montażem kamery, jak optymalnie przymocować kamerę, czy też jak poradzić sobie z okablowaniem.

Rankingi kamer samochodowych

Ranking sprawdzonych kamer do monitorowania parkingowego Sprawdź naszą rekomendację najlepszych kamer samochodowych z aktywnym trybem parkingowym.

Ranking rejestratorów jazdy (jesień 2019) Subiektywny ranking najlepszych kamer samochodowych w różnych kategoriach cenowych na koniec roku 2019.

Karty pamięci do rejestratorów jazdy

Jakie karty pamięci stosować do kamer samochodowych? Zastosowanie właściwej i niezawodnej karty pamięci to kluczowa kwestia związana z zakupem wideorejestratora lub kamery akcji. Z tego poradnika dowiesz się jakie karty wybierać aby uniknąć problemów.

Karty pamięci Samsung PRO Endurance do rejestratorów jazdy Seria kart pamięci PRO Endurance marki Samsung to dedykowane nośniki do wideorejestratorów jazdy. Przeczytaj dlaczego warto rozważyć zakup tych kart do Twojej kamery samochodowej.

Kompatybilność kart pamięci z kamerami Artykuł na temat wzajemnej kompatybilności kart pamięci z kamerami samochodowymi lub sportowymi.

 

Nasz kanał na YouTube

Wideorejestratory24.pl - kanał YouTube Nasz kanał YouTube zawiera wyjątkowo bogaty i kompleksowy zbiór materiałów video z kamer samochodowych. Publikujemy tam testowe nagrania z niemal wszystkich kamer samochodowych i sportowych, które posiadamy w ofercie.

Recenzje / prezentacje / porady Odrębna playlista gromadząca wideorecenzje i prezentacje konkretnych modeli kamer samochodowych czy sportowych oraz praktyczne poradniki naszego autorstwa.

Porównania Bezpośrednie porównania obrazu video z różnych kamer - sprawdź jeśli wahasz się pomiędzy różnymi modelami kamer i oceń, która z nich nagrywa najlepiej.

Masz głód wiedzy?

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat kamer samochodowych i nie tylko? Odnośniki do artykułów na tej stronie to tylko niewielki wycinek naszych publikacji, które przez lata gromadziliśmy i publikowaliśmy. Szukaj więcej na naszym blogu oraz w Strefie Wsparcia.

Blog WIDEOREJESTRATORY24.INFO Prowadzony nieprzerwanie od 2014 roku blog z artykułami, poradnikami oraz recenzjami rejestratorów jazdy, kamer sportowych oraz dedykowanych akcesoriów.

 

Strefa Wsparcia Dedykowany portal z obszerną bazą wiedzy o kamerach samochodowych, rozwiązaniami typowych problemów oraz szerokim wsparciem posprzedażowym.

WR24.PL od kuchni

Jak powstają road testy kamer samochodowych? Każdy wideorejestrator testujemy przed wprowadzeniem do sprzedaży. Przeważnie robi to Dawid Lorenz, Ojciec Dyrektor i założyciel WR24.PL. Sprawdź kulisy powstawania road testów kamer samochodowych.

Jakich kamer używa Ojciec Dyrektor WR24.PL w swoim samochodzie? Sprawdź z jakich kamer samochodowych prywatnie korzysta Dawid Lorenz, właściciel sklepu WR24.PL.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium