Darmowa dostawa - darmowy zwrot. Kupuj bez ryzyka! Sprawdź nasz kanał YouTube!

Biuro Obsługi Klienta:

68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

do kasy suma: 0,00 zł

Kamera samochodowa THINKWARE T700 2CH 32GB (LTE)

Dostępność: Dostępny
Wysyłka: 24-48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 999,00 zł 1999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.28572
Producent: THINKWARE
Kod produktu: 876_THINKWARE-T700-2CH-32G-HW

Opis

   kamery samochodowe thinkware logo

wideorejestrator thinkware t700

Wideorejestrator wyróżniony w rankingu kamer samochodowych!

Kamera samochodowa THINKWARE T700 w pigułce

 • Połącz swoją kamerę z internetową chmurą, rozszerzając możliwości zdalnego nadzorowania pojazdu.
 • Chroń zaparkowany pojazd, dzięki skutecznemu, aktywnemu trybowi parkingowemu, po podłączeniu wideorejestratora do dowolnego źródła stałego zasilania 12-24V.
 • Uzyskaj najszerszy możliwy zakres objęty aktywnym monitorowaniem z łącznie maksymalnie 5 kamer, po dokupieniu do 3 akcesoryjnych modułów i połączonych przez Multiplexer THINKWARE. 
 • Zapisuj na nagraniach prędkość i współrzędne geograficzne, dzięki wbudowanemu modułowi GPS.
 • Nie obawiaj się mandatu, za sprawą aktywnego ostrzegania o fotoradarach oraz systemom wsparcia kierowcy ADAS.
 • Obsługuj wygodnie kamerę i pobieraj pliki bezpośrednio do pamięci telefonu, za pomocą wbudowanego modułu WiFi i aplikacji THINKWARE.
 • Ciesz się wysoką dyskrecją montażu, dzięki smukłej, pozbawionej wyświetlacza obudowie, z szerokim zakresem regulacji.
 • Ciesz się bezawaryjną eksploatacją, dzięki zasilaniu za pomocą odpornego kondensatora, zapewniającemu odporność na skrajne temperatury.

 Zobacz szczegółowy opis funkcjonalny

Prezentacja systemu monitorowania THINKWARE T700

Zapraszam do obejrzenie pełnej prezentacji wideorejestratora samochodowego THINKWARE T700:

recenzja kamery samochodowej thinkware t700
https://youtu.be/YS7nDKwMmgI

Lub alternatywnie do obejrzenia materiału prezentującego kamerę w telegraficznym skrócie:

kamera samochodowa thinkware t700 w pigułce
https://youtu.be/tNHWzMzgbW0

Nagrania nawet z 5 kamer jednocześnie!

thinkware t700 kamera samochodowa 5ch

Kamera samochodowa THINKWARE T700 potrafi rejestrować obraz z maksymalnie 5 modułów kamer jednocześnie! Konieczne jest w tym celu użycie dedykowanego multipleksera THINKWARE MB-100 oraz pożądanej kombinacji kamer dodatkowych. Na poniższym nagraniu widać dodatkowe dwie kamery boczne THINKWARE BCFH-50SW oraz moduł kamery wewnętrznej THINKWARE BCFH-57UIR.

thinkware t700 kamera 5-kanałowa
https://youtu.be/APPIGLcc_kg
 

 Zobacz przykładowe nagrania z kamery

Kamera w Internetowej Chmurze

internetowa chmura kamery samochodowej thinkware

Kamera samochodowa Thinkware T700 to nowoczesny wideorejestrator ze wsparciem dla łączności zdalnej. Po włożeniu karty SIM oferującej pakietową transmisję danych do wbudowanego w kamerę routera LTE zyskujemy dostęp do pełni możliwości urządzenia. Możemy łączyć się zdalnie z pojazdem zarówno w czasie jazdy, jak i postoju, otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach, pobierać nagrania ze zdarzeń, śledzić przebytą trasę z uwzględnieniem istotnych zdarzeń, uzyskać informację o miejscu zaparkowania pojazdu, czy sprawdzić stan naładowania akumulatora pojazdu lub powerbanku samochodowego .

plan internetowej chmury thinkware

Jeśli zaparkowaliśmy w garażu i nie chcemy, aby kamera niepotrzebnie pracowała, możemy ją też zdalnie wyłączyć. Aby korzystać z funkcji chmurowych oferowanej przez kamerę wymagane jest użycie aplikacji Thinkware Connected, oferującej łączność internetową z kamerą.

thinkware connected aplikacja chmurowa kamery samochodowej

Thinkware Connected App
Zrzuty ekranu prezentujące działanie aplikacji mobilnej Thinkware Connected App. Kliknij aby powiększyć

Aplikacja Thinkware Connected, ze wsparcie internetowej chmury, do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS).

Łączność z poziomu komputera

aplikacja thinkware connected pc

Producent oferuje również możliwość zarządzania wideorejestratorem poprzez internetową chmurę z poziomu przeglądarki komputera osobistego. Aby tego dokonać należy zalogować się bezpośrednio na stronie THINKWARE CONNECTED. Z poziomu witryny może sprawdzić status naszego pojazdu, czy jest zaparkowany, czy też się porusza.

thinkware connected aplikacja na komputery pc do internetowej chmury thinkware
Zrzuty ekranu prezentujące możliwość zarządzania kamerą samochodową z poziomu przeglądarki komputera. Kliknij aby powiększyć

Istnieje również możliwość uzyskania podglądu na żywo oraz prześledzenia historii tras wraz z możliwością wygenerowania raportu w formie arkusza kalkulacyjnego.

thinkware connected aplikacja na komputery pc do internetowej chmury thinkware
Zrzuty ekranu prezentujące możliwość zarządzania kamerą samochodową z poziomu przeglądarki komputera. Kliknij aby powiększyć

Za pomocą funkcji GeoFenced istnieje również możliwość ustalenia obszaru o promieniu od 1 do 10 km, po wjeździe do którego będzie przesyłane stosowne powiadomienie. Opcja może być przydatna dla rozwiązań flotowych, czy też rodziców użyczających pojazdów dzieciom.

thinkware connected aplikacja na komputery pc do internetowej chmury thinkware
Zrzuty ekranu prezentujące możliwość zarządzania kamerą samochodową z poziomu przeglądarki komputera. Kliknij aby powiększyć

Jeśli chcemy korzystać z dostępu poprzez przeglądarkę, ale z poziomu telefonu, również jest taka możliwość. Z poziomu aplikacji mamy dostępny link aby łatwo tego dokonać, z pominięciem etapu dodatkowego logowania:

aplikacja mobilna thinkware

Zrzuty ekranu prezentujące możliwość zarządzania kamerą samochodową z poziomu przeglądarki telefonu. Kliknij aby powiększyć

Kontroluj kamerę bezprzewodowo przez WiFi

aplikacja mobilna thinkware

Dzięki wbudowanemu w kamerę modułowi WiFi możesz w łatwy sposób obsługiwać kamerę również za pomocą aplikacji mobilnej THINKWARE DASH CAM LINK. Umożliwia ona przeglądanie całości zgromadzonych nagrań oraz szczegółową zmianę ustawień wideorejestratora. Aplikacja mobilna dostępna jest zarówno dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jak i iOS.

aplikacja mobilna thinkware
Zrzuty ekranu prezentujące działanie aplikacji mobilnej THINKWARE. Kliknij aby powiększyć

Aplikacja THINKWARE DASH CAM LINK, bez obsługi opcji internetowej chmury, do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS). 

Łatwo przeglądaj nagrane przejazdy

Aby w łatwy sposób przeglądać zgromadzone na karcie pamięci nagrania THINKWARE przygotował dedykowane nagranie do odtwarzania plików z poziomu komputera stacjonarnego. Można w nim łatwo obserwować obraz ze wszystkich kamer, zwiększać jasność obrazu aby lepiej wychwycić kluczowe szczegóły, a także sprawdzać położenie pojazdu na mapie.

thinkware pc viewer t700

thinkware pc viewer
THINKWARE PC VIEWER odtwarzany na komputerze PC. Kliknij celem powiększenia

Program THINKWARE PC VIEWER dostępny jest dla systemów Windows i Mac.

Ochrona zaparkowanego pojazdu

Po podłączeniu do źródła stałego zasilania przez obecny w zestawie przewód zasilający, kamera jest w stanie zapewnić również ochronę zaparkowanego pojazdu. Wszystkie kamery mogą realizować zapis stały, w przyśpieszonym tempie (timelapse) lub dopiero po wykryciu ruchu. Niezależnie od wybranego trybu wbudowany w kamerę czujnik przeciążeń będzie monitorował również wystąpienie ewentualnych wstrząsów. Kamera posiada również rozbudowaną ochronę akumulatora pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem.

Zobacz jak w praktyce wyglądają nagrania zarejestrowane w czasie monitorowania parkingowego przez THINKWARE T700:

nagrania w trybie parkingowym z thinkware t700
https://youtu.be/FRUTjlydveY

Systemy wspomagające kierowcę

Kamera THINKWARE T700 potrafi aktywnie wspierać kierowcę w czasie jazdy, ostrzegając przed fotoradarami. Systemy ADAS będą informować dodatkowo przy ryzyku kolizji, zmianie pasa ruchu, a także, kiedy pojazd przed nami ruszy, a nasz jeszcze nie. 

ostrzeganie o fotoradarach i adas w kamerach thinkware

Rejestracja prędkości pojazdu

Kamera posiada szybko łączący się moduł GPS, który pozwala na zapisywanie bezpośrednio na nagraniach prędkości pojazdu, celem zwiększenia wartości informacyjnej gromadzonych plików.

kamera samochodowa thinkwaret t700 gps

Dopracowana budowa

Wideorejestrator THINKWARE T700 cechuje się prostą budową, która umożliwia bardzo dyskretny montaż w pojeździe. Moduł główny ściśle przylega do szyby, dzięki mocowaniu za pomocą płaskiego uchwytu, który jednocześnie umożliwia szybkie wypinanie, po przesunięciu w prawą stronę.

thinkware t700 przemyślana budowa

Zawartość zestawu

 • Kamera samochodowa THINKWARE T700.
 • Płytka mocująca z taśmą dwustronną.
 • Zapasowa taśma montażowa.
 • Moduł kamery tylnej.
 • Przewód łączący kamery, zakończony kątowym wtykiem jack oraz prostym micro USB długości ok. 7,5m.
 • 3-żyłowy przewód zasilający o długości ok. 3 metrów, zakończony kątowym wtykiem DC.
 • Karta pamięci o pojemności microSD 32GB, wraz z adapterem.
 • Klipsy mocujące przewody.
 • Skrócona instrukcja obsługi.

Ważna informacja!
W zestawie nie znajduje się zasilacz pod gniazdo zapalniczki samochodowej, który jest dostępny oddzielnie. Zasilanie kamery realizowane jest po podłączeniu bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu. 

wideorejestrator thinkware zawartość zestawu

Ważna informacja!
Prosimy o sprawdzenie działania całego zestawu przed montażem w celu wyeliminowania zakłóceń systemu bezkluczykowego oraz radia! Przewód sygnałowy łączący kamerę przednią i tylną poprowadzony przy antenie/module systemu bezkluczykowego może powodować jego nieprawidłową pracę!

Polska dystrybucja i gwarancja

Kamera THINKWARE T700 w naszej ofercie pochodzi z oficjalnej dystrybucji i jest objęta 24-miesięczną gwarancją. Szczegółowe warunki gwarancji udzielanej na produkty THINKWARE opisane są na stronie dystrybutora w Polsce: https://pl.horn.eu/pl/PL/Serwis/Warunki_gwarancji

kamera samochodowa thinkware t700

Dane techniczne

Ilość kanałów 2CH (przód+tył)
Max rozdzielczość FHD 1080p
Funkcje dodatkowe__Tryb Super HDR Nie
Funkcje dodatkowe__Tryb parkingowy Tak
Funkcje dodatkowe__WiFi i apka na smartfon Tak
Funkcje dodatkowe__Moduł GPS Tak
Funkcje dodatkowe__Baza fotoradarów Tak
Funkcje dodatkowe__Wyświetlacz LCD Nie
Funkcje dodatkowe__Zdalny dostęp 4G/LTE (Cloud) Tak
Funkcje dodatkowe__Sterowanie komendami głosowymi Nie
Filtr polaryzacyjny CPL Opcjonalny
Rodzaj zasilania Kondensator
Przetwornik obrazu 2.1MP On Semi CMOS (przód), 2.12MP Image Sensor (tył)
Dostępne rozdzielczości video Przód i tył 1920x1080p 30fps
Format video MP4 (H.264)
Kąt widzenia obiektywu (st.) 140° przód / 127° tył
Funkcja autostart Tak
Nagrywanie w pętli Tak
Max. pojemność karty pamięci 128GB
Pojemność akumulatora n/d (kondensator)
Ręczne zabezpieczanie plików przed nadpisaniem Tak
Rozmiar wyświetlacza brak
Dedykowane oprogramowanie Thinkware Connected App, THINKWARE DASH CAM LINK, THINKWARE PC VIEWER
Tryby komunikacji USB n/d
Rodzaj gniazda zasilania DC
Szerokość (mm) 110 (przód), 60 (tył)
Wysokość (mm) 58 (przód), 32 (24 bez uchwytu, tył)
Grubość (mm) 34 (przód), 26 (24 bez obiektywu, tył)
Masa własna (g) 141 (przód), 27 (tył)
Dopuszczalny zakres temperatury -10°C do 60°C
Sposób montażu taśma samoprzylepna
Możliwy montaż na pionowej szybie tak
Interfejs w języku polskim tak
Okres gwarancji 24 m-ce

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Opinie nie są weryfikowane, czy zostały one umieszczone przez klientów, którzy dokonali zakupu danego produktu w naszym sklepie. Opinie są moderowane przed publikacją w celu wykluczenia spamu, jednak nie ingerujemy w ich treść. Nie publikujemy opinii sponsorowanych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Opis funkcjonalny

Kamera samochodowa THINKWARE T700 - opis funkcjonalny 

szczegółowy opis wideorejestratora thinkware t700

Kluczowe podzespoły

 • Sensor optyczny przód: 2.1MP On Semi CMOS
 • Sensor optyczny tył: 2.12MP Image Sensor

szczegółowy opis wideorejestratora thinkware t700

Parametry nagrywania video

 • Dostępne rozdzielczości: 1920x1080p 30fps (przód i tył).
 • Kąt widzenia: 140° (przód) i 127° (tył).
 • Przysłona: b/d.
 • Kompresja video AVI, H.264, bitrate ok. 10 Mbps (przód) + ok. 10 Mbps (tył) przy ustawieniu najwyższej jakości. 
 • Zapisywane pliki mają po ok. 80 MB.
 • Brak możliwości zmiany długości pliku w pętli. Dostępne nagrywanie plików o długości 1min.
 • Pliki pobrane poprzez internetową chmurę mają przepływność ograniczoną do ok. 3.6 Mbps, rozmiar 14 MB i długość 20 sekund.

szczegółowy opis wideorejestratora thinkware t700

Funkcje dodatkowe

 • Możliwość ręcznego zabezpieczania nagrań za pomocą przycisku "REC". Kamera posiada buforowanie zapisu, czyli zabezpieczone zostanie również ok. 10 sekund przed naciśnięciem przycisku (długość zabezpieczonego pliku to 1 minuta).
 • Możliwość ręcznego zabezpieczania nagrań za pomocą przycisku "SOS". Kamera posiada buforowanie zapisu, czyli zabezpieczone zostanie również ok. 5 sekund przed naciśnięciem przycisku (długość zabezpieczonego pliku to 10 sekund). Oznacza to, że mamy 2 możliwości zabezpieczania nagrań, do 2 osobnych folderów.
 • Zmiana wielkości przydziału pamięci na karcie, z możliwością wyboru priorytetu.

zmiana przydziału pamięci thinkwareMożliwość zmiany przydziału pamięci w kamerze samochodowej THINKWARE. Kliknij celem powiększenia

 • Opcja formatowania karty pamięci.
 • Możliwość wyłączenia nagrywania zdarzeń w czasie jazdy.
 • Możliwość wyłączenia detekcji ruchu w trybie parkingowym.
 • Możliwość wyłączenia nagrywania zdarzeń w trybie parkingowym.
 • Opcja deaktywacji nagrań manualnych i awaryjnych.
 • Zmiana jasności nagrań z kamery przedniej. Dostępne: ciemne / normalne / jasne.
 • Dopasowanie czułości czujnika przeciążeń z możliwością wyłączenia.
 • Tryb nocny Super Night Vision może być wyłączony, aktywny tylko w czasie jazdy, tylko w trybie parkingowym lub zawsze aktywny.
 • Tryb nagrań prywatnych: możliwość rejestrowania jedynie ostatnich 2 lub ostatnich 4 minut nagrań.
 • Zmiana języka. Brak języka polskiego.
 • Opcja regulacji głośności komunikatów kamery w 3-stiopniowej skali z możliwością selektywnego wyłączenia.
 • Opcja wyboru strefy czasowej.
 • Zmiana jednostek z metrycznych na imperialne.
 • Możliwość nanoszenia na nagraniach prędkości z możliwością wyłączenia.
 • Zmiana zakresu pracy dwuzakresowego modułu WiFi 2.4GHz / 5GHz.
 • Możliwość wyłączenia zapisywania dźwięku na nagraniach.

  aplikacja mobilna thinkware

aplikacja mobilna thinkware
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej THINKWARE DASH CAM LINK. Kliknij aby powiększyć 

Zdalny dostęp poprzez Internet

aplikacja mobilna thinkware connected

Kamera samochodowa THINKWARE T700 posiada wbudowany moduł 4G / LTE. Aby korzystać z funkcji chmurowych oferowanej przez kamerę wymagane jest użycie aplikacji Thinkware Connected, oferującej łączność internetową z kamerą, a także instalację w kamerze karty SIM z pakietową transmisją danych. Istotne, aby karta SIM była typowo internetowa, nieoferująca rozmów oraz pozbawiona blokady PIN.

Aby móc wygodnie obsługiwać swoją kamerę poprzez Internet niezbędne jest:

 • Podłączenie kamery do źródła stałego zasilania w pojeździe.
 • Zainstalowanie w kamerze internetowej karty SIM.
 • Utworzenie konta THINKWARE. Możliwe jest również zarejestrowanie poprzez Google / Apple / Facebook.
 • Zarejestrowanie kamery. W przypadku modelu T700 rejestrowana jest zasadniczo karta SIM, którą zainstalowaliśmy w urządzeniu. Aby tego dokonać wprowadzamy z poziomu aplikacji identyfikator ICCID, czyli unikatowy numer używany do identyfikacji aktualnie używanego profilu SIM. Znajduje się on na fizycznej karcie SIM.

Internetowa chmura THINKWARE jest bezpłatna i oferuje 300 minut zdalnego podglądu miesięcznie. Możemy również 100 razy odtworzyć lub pobrać za jej pomocą nagranie. Automatycznie wrzucane do chmury nagranie po silnym wstrząsie w czasie jazdy (scenariusz wypadku) możliwe jest do 10 razy miesięcznie. Wszystkie funkcje i ograniczenia internetowej chmury THINKWARE widoczne są na poniższym screenie:

ograniczenia chmury thinkware
Ograniczenia internetowej chmury THINKWARE. Kliknij aby powiększyć

Kamera automatycznie zapisuje w internetowej chmurze zdjęcia z miejsca zaparkowania pojazdu. Przesyła również automatycznie pliki długości 20 sekund po wystąpieniu znacznego wstrząsu w czasie jazdy (scenariusz kolizji).

Automatycznie jednak nie są archiwizowane w chmurze nagrania po wystąpieniu wstrząsu w trybie parkingowym, czyli będziemy mieć do nich dostęp jedynie przy aktywnej kamerze, ale już nie po wyłączeniu zasilania.

Istnieje możliwość indywidualnego ustawienia, jakie powiadomienia będę wyświetlane przez aplikację. Możemy mieć je wszystkie włączone / wyłączone, tudzież aktywowane jedynie selektywnie:

 • Notyfikacje o zmianie statusu kamery (tryb jazdy / parkingowy).
 • Notyfikacje o wstrząsach w trybie parkingowym.
 • Notyfikacje o znacznych wstrząsach w czasie jazdy.
 • Informowanie o przesłanym video.
 • Informowanie o sytuacjach awaryjnych (wyłączenie kamery).
 • Informowanie o aktualizacjach.

Jeśli chcemy, możemy wyłączyć kamerę poprzez aplikację, aby nie monitorowała np. w zamkniętym garażu.

Thinkware Connected

Thinkware Connected

Thinkware Connected
Zrzuty ekranu prezentujące działanie aplikacji mobilnej Thinkware Connected App. Kliknij aby powiększyć

Aplikacja Thinkware Connected, ze wsparcie internetowej chmury, do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS).

Systemy wsparcia kierowcy

ostrzeganie o fotoradarach i adas w kamerach thinkware

Kamera THINKWARE T700 potrafi aktywnie wspierać kierowcę w czasie jazdy, ostrzegając przed fotoradarami. Systemy ADAS będą informować dodatkowo przy ryzyku kolizji, zmianie pasa ruchu, a także, kiedy pojazd przed nami ruszy, a nasz jeszcze nie.

Wśród systemów wsparcia kierowcy ADAS znajdziemy:

 • Asystenta FVDW - wykrywanie ruchu z przodu pojazdu, przypominające o włączeniu się do ruchu w sytuacji, kiedy pojazd przed nami ruszył, a nasz jeszcze nie.
 • Asystenta LDWS - detekcja zjechania z pasa ruchu. Kamera zasygnalizuje przekroczenie linii jezdni. Istnieje możliwość ustalenia prędkości powyżej której ostrzeganie będzie aktywne.
 • Asystenta FCWS - ostrzeganie o potencjalnej kolizji z przodu pojazdu.
 • Ostrzeżenia informujące o fotoradarach.

systemy wsparcia kierowcy kamery thinkware t700

systemy wsparcia kierowcy kamery thinkware t700
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej THINKWARE DASH CAM LINK. Kliknij aby powiększyć

Tryb parkingowy

Wideorejestrator posiada 3 tryby parkingowe:

 • Detekcja ruchu - kamera pracuje w trybie detekcji ruchu. Po wykryciu ruchu Zostanie zapisany plik o długości 20 sekund, obejmujący również ok. 10 sekund przed wykryciem ruchu. Plik zapisywany w 15fps z bitrate obniżonym do ok. 5 Mbps zajmuje 14 MB. Detekcja ruchu działa w obu modułach kamer.
 • Timelapse - kamera nagrywa materiał poklatkowy z obu modułów. Klipy mają długość 2 min, bitrate obniżony do ok. 3.5 Mbps (1 plik zajmuje 60MB) i obejmują 10 minut upływu czasu rzeczywistego (przyśpieszenie 5-krotne).
 • W obu powyższych trybach aktywna może być również detekcja wstrząsów. 
 • Niskiego poboru mocy - kamera przechodzi w tryb niskiego poboru mocy (pobór nie jest rejestrowany przez zastosowaną aparaturę pomiarową) i pozostaje w uśpieniu do momentu zarejestrowania wstrząsu. Po wykryciu wstrząsu po ok. 1.3 sekundy wybudza się rozpoczyna się nagrywanie pliku o długości 20s. Jeśli wstrząsy nie wystąpią ponownie, po minucie od zarejestrowaniu wstrząsu, kamera ponownie przejdzie w stan uśpienia. Zapisywane pliki będą miały parametry jak w trybie detekcji ruchu.

Jeśli kamera pracuje w trybie niskiego poboru mocy wideorejestrator będzie w stanie wysłać powiadomienie o wykrytym wstrząsie, ale nie będzie możliwe nawiązanie zdalnego połączenia poprzez internetową chmurę celem obejrzenia nagrań.

Pliki zarejestrowane bez wystąpienia wstrząsu znajdziemy w folderze "motion_timelapse_rec", natomiast jeśli wystąpił wstrząs w "parking_rec"

Niezależnie od wybranego trybu parkingowego mamy dodatkowo możliwość ustawienia:

 • Regulacja czułości G-Sensora wykrywającego wstrząsy w trybie parkingowym w 5-stiopniowej skali.
 • Wyłącznik czasowy trybu parkingowego po 3 / 6 / 12 / 24 / 48 / 72 godzinach, z możliwością deaktywacji samego wyłącznika czasowego.
 • Ochrona akumulatora pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem. Dostępne wartości: 11.6V / 11.7V / 11.8V / 11.9V / 12.0V / 12.1V / 12.2V / 12.3V oraz 23.2V / 23.4V / 23.6V / 23.8V / 24.0V / 24.2V / 24.4V / 24.6V. Zmierzony poziom odcięcia jest o ok. 0.13V niższy, niż ustawiony, przykładowo przy ustawieniu ochrony na poziomie 12.0V zabezpieczenie zadziałało po osiągnięciu poziomu 11.87V po kilkudziesięciu sekundach. Efektywnie więc warto użyć domyślnie nieaktywnej opcji "Wintertime Battery Protection", opis poniżej, aby ustawiony poziom lepiej odpowiadał rzeczywistemu.
 • Możliwość ustawienia które miesiące będą interpretowane jako zimowe. Wybrana wtedy wartość ochrony akumulatora zostaje zwiększona o ok. 0.16V.

Kamera informuje o przejściu w tryb nadzoru parkingoweo komunikatem "parking recording will now start". Po wybudzeniu z trybu parkingowego informuje komunikatami głosowymi o ilości i rodzaju zdarzeń, jeśli takowe zostały odnotowane w trakcie monitorowania parkingowego

Jeśli nie chcemy aby kamera monitorowała pojazd w zamkniętym garażu, możemy wyłączyć ją poprzez dłuższe przytrzymanie, a następnie puszczenie włącznika. Po ponownym uruchomieniu silnika kamera automatycznie się uaktywni.

kamera samochodowa thinkware t700 tryb parkingowy
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej THINKWARE DASH CAM LINK. Kliknij aby powiększyć

Zobacz jak w praktyce wyglądają nagrania zarejestrowane w czasie monitorowania parkingowego przez THINKWARE T700:

nagrania w trybie parkingowym z thinkware t700
https://youtu.be/FRUTjlydveY

Rozszerzony zakres monitorowania

thinkware t700 kamera samochodowa 5ch

Kamera samochodowa THINKWARE T700 potrafi rejestrować obraz z maksymalnie 5 modułów kamer jednocześnie! Konieczne jest w tym celu użycie dedykowanego multipleksera THINKWARE MB-100 oraz pożądanej kombinacji kamer dodatkowych wpinane są bezpośrednio do multipleksera, który to łączy do 4 strumieni w 1, który jest później zapisywany przez kamerę, które de facto pracuje ciągle w trybie dwukanałowym. Przykładowa instalacja umożliwiająca nagrywanie z 5 kamer jednocześnie, uwzględniająca dodatkowe dwie kamery boczne THINKWARE BCFH-50SW oraz moduł kamery wewnętrznej THINKWARE BCFH-57UIR wygląda następująco:

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware

5 kanałowa kamera samochodowa

Natomiast w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego zarejestrowane nagrania posiadają spektakularnie szeroki zakres objęty aktywnym monitoringiem:

thinkware t700 kamera 5-kanałowa
https://youtu.be/APPIGLcc_kg
 

Multiplekser umożliwia konfigurację sposobu scalania obrazu za pomocą zworek. Przed podłączaniem lub odłączaniem kamer multiplekser powinien być odłączony od zasilania.

thinkware multiplekser

UWAGA! Aby obrócić obraz nagrywany z kamery bocznej THINKWARE BCFH-50SW należy fizycznie przeciąć dedykowany biały przewód zaznaczony na poniższym zdjęciu.

obrót obrazu kamery bocznej thinkware

Budowa i sposób montażu

 • Kamera ma formę dyskretnego prostopadłościanu, mocowanego do szyby za pomocą uchwytu klejonego poprzez taśmę dwustronną. Uchwyt umożliwia łatwe wypięcie urządzenia po przesunięciu obudowy w prawą stronę.
 • Moduł obiektywu posiada niezależną regulację pochylenia. Kamera może być zamocowana zarówno na pionowej, jak i mocno pochylonej szybie.
 • Na boku kamery znajdują się złącza zasilania DC oraz sygnałowe micro jack. Uwaga - nie należy wpinać przewodu kamery tylnej do nieużywanego gniazda GPS, które również posiada złączenie micro jack.
 • Kamera posiada 5 fizycznych przycisków: "REC" i  "SOS" umożliwiają ręczne zabezpieczania plików, przycisk mikrofonu umożliwia jego włączenie / wyłączenie, WiFi umożliwia włączenie / wyłączenie WiFi, natomiast włącznik umożliwia wyłączenie kamery.

kamera samochodowa thinkware t700 wymiary

 • Moduł kamery tylnej łączony jest za pomocą przewodu z wtykiem micro jack i micro USB,
 • Kamera tylna posiada pełen zakres obrotu, nie ma jednak łatwej możliwości jej wypięcia.

kamera samochodowa thinkware t700 

Rodzaj zasilania

 • W zestawie także 3-żyłowy kabel zasilający (BAT+/ACC/GND), przeznaczony do podłączenia wideorejestratora bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu, o długości ok. 3m.
 • Wbudowany superkondensator zamiast typowego akumulatora Li-Ion - większa trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne, takie jak bardzo wysoka czy niska temperatura.
 • UWAGA - w zestawie BRAK zasilacza pod gniazdo zapalniczki, konieczne jest podłączenie wideorejestratora do źródła stałego zasilania.
 • Zmierzone średni pobór mocy przez rejestrator w trakcie nagrywania, z wyłączonym modułem WiFi i aktywnym połączeniem LTE, w trybie 2CH, wynosi ok. 0,28A przy napięciu 12V (ok. 3,36W). Bez karty SIM pobór mocy spada do ok. 0,25A.
 • Podczas nagrywania w trybie parkingowym detekcji ruchu pobór mocy kształtuje się na poziomie ok. 0,19A, zwiększając się chwilowo po wykryciu ruchu.
 • Podczas nagrywania w trybie parkingowym timelapse pobór wideorejestratora wynosi ok. 0,18A.
 • Podczas nagrywania w trybie parkingowym niskiego poboru mocy zużycie energii po kilkudziesięciu sekundach nie jest odnotowywane przez naszą aparaturę pomiarową. Po wykryciu wstrząsu pobór wzrasta do poziomu typowego dla nagrywania w trakcie zapisywania pliku przez ok. 20 sekund oraz kolejne 40 sekund w trakcie detekcji ruchu. Po tym czasie rejestrator wraca do stanu czuwania praktycznie nie pobierając energii.
 • Multiplekser THINKWARE MB-100 z podłączoną 1 kamerą pobiera ok. 0,1A. 
 • Pełna instalacja 5CH obejmująca THINKWARE T700 z kamerą tylną, dodatkowo dwie kamery boczne THINKWARE BCFH-50SW oraz moduł kamery wewnętrznej THINKWARE BCFH-57UIR z podpięciem przez multiplekser THINKWARE MB-100 pobiera ok. 0,7A  (ok. 8,4W).

 

przewody kamery samochodowej thinkware t700

Pomiar temperatur

 • Zmierzona temperatura urządzenia w czasie pracy, w najgorętszym miejscu, to ok. 43,0°C. Pomiar wykonany pirometrem po ok. godzinie nieprzerwanej pracy w trybie dwukanałowym. 
 • Temperatura otoczenia w momencie pomiaru wynosiła ok. 22°C. Różnica temperatur ΔT wyniosła 21°C. 

wideorejestrator thinkware t700

Obsługa kart pamięci

 • Karta pamięci microSDHC 32GB w zestawie podstawowym z kamerą.
 • Obsługa kart pamięci microSDHC/XC o pojemności do 128GB.
 • Maksymalny czas zapisu na karcie 128GB wynosi do ok. 14 godzin materiału video z obydwu kanałów jednocześnie w najwyższej jakości.
 • W przypadku uszkodzenia karty pamięci, kamera wyda komunikat "memory card error occured, system will restart", po czym urządzenie uruchomi się ponownie i proces będzie powtarzany.
 • Kamera wymaga sformatowania karty pamięci. Karta o pojemności 128GB sformatowana z poziomu kamery ma system plików exFAT.

UWAGA - THINKWARE nie gwarantuje poprawnego działania wideorejestratora z kartami pamięci innych producentów.

 

Instrukcja obsługi

Ważna informacja:
Powyższy opis powstał w oparciu o funkcje zawarte w rejestratorze z zainstalowanym oprogramowaniem (firmware) w wersji V1.11.00 oraz aplikacją THINKWARE DASH CAM LINK dla systemu Android w wersji 1.2.74. Ewentualne aktualizacje oprogramowania kamery udostępnione przez producenta/dystrybutora mogą nieznacznie wpłynąć na jego funkcjonalność, przez co zawarte powyżej informacje mogą utracić swoją aktualność.

Jakość nagrań

Kamera samochodowa THINKWARE T700 - jakość nagrań

Zapraszamy do przeanalizowania jakości nagrań wideorejestratora samochodowego THINKWARE T700. Na poniższych materiałach widać dodatkowe dwie kamery boczne THINKWARE BCFH-50SW oraz moduł kamery wewnętrznej THINKWARE BCFH-57UIR podłączone za pomocą dedykowanego multipleksera THINKWARE MB-100.

Kamera przednia nagrywa wtedy 1 plik wideo w rozdzielczości 1920x1080p 30fps. Obraz z dodatkowych modułów kamer to dodatkowy 1 plik wideo, również w rozdzielczości 1920x1080p 30fps. Czyli obraz z maksymalnie 4 dodatkowych kamer zapisywany jest w jednym pliku 4 w 1.

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch

5-kanałowa kamera samochodowa thinkware t700 5ch
Przykładowe stopklatki z nagrań wykonanych zestawem THINKWARE T700. Kliknij aby powiększyć

  thinkware t700 kamera 5-kanałowa
https://youtu.be/APPIGLcc_kg
 

Testowe nagrania z kamery THINKWARE T700 znajdziesz na dedykowanej playliście na naszym kanale YouTube:

Wszystkie nagrania z wideorejestratora THINKWARE T700

Surowe pliki video

Pobierz surowe pliki video skopiowane bezpośrednio z kamery THINKWARE T700 i sprawdź rzeczywistą jakość obrazu bez wpływu stratnej kompresji video stosowanej przez serwis YouTube:

Pobierz surowe pliki video z wideorejestratora THINKWARE T700

Sklep internetowy Shoper Premium