Kategorie artykułów
Chmura tagów
Wybrane artykuły
Aktualizacja firmware VIOFO A119 V3 do wersji V.2.6T 1
Aktualizacja firmware VIOFO A119 V3 do wersji V.2.6T

Główną i wyczekiwaną nowością, którą przyniosła aktualizacja, jest możliwość automatycznego włączania trybu HDR! Dzięki temu możemy korzystać z dobrodziejstw trybu HDR wtedy, kiedy sprawdza się najlepiej, czyli w warunkach niskiego oświetlenia. Natomiast w dzień możemy cieszyć się nagraniami pozbawionymi artefaktów, wynikających z przetwarzania wieloklatkowego, na którym opiera się aktywny tryb HDR. Innymi słowy mamy od teraz możliwość jeszcze lepszego wykorzystania możliwości kamery. Tryb automatycznego zarządzania włączaniem HDR dostępny jest również dla najwyższych oferowanych przez kamerę rozdzielczości (3440x1440p / 2880x2160P) przy 30fps.

 a119v3 update

Ponadto otrzymujemy możliwość ręcznego zarządzania tym, kiedy HDR ma być aktywny, co pozwala na dopasowanie trybu pracy wideorejestratora do warunków wynikających z obecnej pory roku, lub indywidualnych preferencji kierowcy.

a119v3 aktualizacja fw

Przy okazji tej dużej aktualizacji producent udostępnił dwie nowe funkcje. Pierwszą z nich jest system ostrzegający o zmianie dystansu od pojazdu poprzedzającego Stop & Go. Jeśli pojazd za którym staliśmy ruszy, a my nie, na wyświetlaczu kamery pojawi się ikona świateł czerwonego i zielonego, a urządzenie wyda z siebie sygnał dźwiękowy. Mamy możliwość ręcznej aktywacji tej funkcji. Jeśli więc nie jesteśmy zwolennikami ostrzeżeń wydawanych przez kamerę nie musimy nic robić, ponieważ funkcja jest domyślnie wyłączona. 

a119 v3 stop and go

Drugą nową funkcją jest asystent czasu pracy kierowcy Driver Fatigue Alarm. Jest to prosty timer, który możemy ustawić na 30 minut, 1, 2 lub 4 godziny. Po upływie tego zadanego czasu jazdy kamera wyświetli infografikę z kubkiem kawy, wydając jednocześnie sygnał dźwiękowy. Jest to sugestia wykonania przerwy w podróży. Ponownie funkcja ta jest domyślnie wyłączona. 

viofo a119 v3 fw update

Aby dokonać aktualizacji należy skopiować na kartę pamięci plik z aktualizacją, a następnie włożyć kartę do kamery i włączyć zasilanie. Proces dokona się automatycznie, a kamera sama usunie z karty wykorzystany plik. Plik można pobrać ze strony producenta.

viofo a119 v3 v2.6t

Komentarze do wpisu (1)

17 stycznia 2022

Czy po aktualizacji firmware kamera zapamiętuje poprzednie ustawienia. Czy należy je ponownie ustawić? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Ustawienia zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych. Należy ponownie skonfigurować kamerę.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium