Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Aktualizacja firmware VIOFO A139 do wersji V.1.7

2
Aktualizacja firmware VIOFO A139 do wersji V.1.7

Najważniejszą zmianą, którą przyniosła opisywana aktualizacja jest automatyczny tryb HDR. Od teraz tryb HDR możemy nie tylko włączyć, ale także ustawić w jakich godzinach ma być on aktywny. Dzięki temu możemy korzystać z niego tylko wtedy, kiedy jest potrzebny, czyli w warunkach nocnych! Tryb HDR dostępny jest zarówno dla wersji 2CH, jak i 3CH, działa jednak tylko dla modułu przedniego kamery. Jego włączenie nie ogranicza dostępnych rozdzielczości. W przypadku wersji 3-kanałowej mamy do dyspozycji nagrywanie w rozdzielczości 2560x1440p przy 30fps (z opcją HDR) dla modułu przedniego, przy jednoczesnej rejestracji materiału 1920x1080p przy 30fps z modułów tylnego i wewnętrznego. 

viofo a139 3ch

Tryb HDR włączamy w menu ustawień, w zakładce "HDR". Dostępne ustawienia to wyłączenie tryby, jego ciągłe włączenie oraz ustawienie automatycznego włączania. Sposób pracy trybu automatycznego konfigurujemy w zakładce "HDR Time". Możemy tam w łatwy sposób ustawić o której godzinie HDR będzie włączany, a o której wyłączany. Jeśli ustawiony czas aktywacji HDR przypadnie na okres kiedy kamera będzie nagrywała, przełączenie trybów odbędzie się płynnie, a nagranie nie będzie przerywane. 

viofo a139 auto hdr

O skuteczności działania trybu można przekonać się oglądając specjalnie przygotowany road test. Na nagraniach użyta jest opcja automatycznego włączania HDR po godzinie 18.00, dzięki czemu tylko na nagraniach wieczornych jest on aktywny:

 viofo a139 auto hdr road test

https://youtu.be/aNgvQ-QZ0u0

viofo a139 auto hdr

https://youtu.be/lBI1NCKlTUs

Przy okazji tej aktualizacji ulepszeniu uległ również tryb parkingowy. Posiada on teraz buforowanie zapisu w trybie Auto Event Detection. W znakomity sposób poprawia to bezpieczeństwo zaparkowanego pojazdu. W przypadku wykrycia ruchu każda z kamer zapisze plik o długości ok. 45 sekund, w tym ok. 25 sekund przed wystąpieniem zdarzenia. Do poprawnego działania trybu parkingowego niezbędne jest podłączenie kamery do kompatybilnego adaptera stałego zasilania.

viofo a139 tryb parkingowy

Aby dokonać aktualizacji należy skopiować na kartę pamięci plik z aktualizacją, a następnie włożyć kartę do kamery i włączyć zasilanie. Proces dokona się automatycznie, a kamera sama usunie z karty wykorzystany plik. Plik z aktualizacją oprogramowania do VIOFO A139 można pobrać ze strony producenta.

Zobacz VIOFO A139 3CH

viofo a139

Komentarze do wpisu (2)

18 maja 2022

Mam nadzieję, że w którejś aktualizacji pojawi się możliwość przesłania pliku aktualizacji po wifi do kamery by wyciągnie karty szczególnie gdy ktoś ma osłonę którą trzeba odkręcać jest trochę upierdliwe. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Techniczne rzecz ujmując appka posiada opcję aktualizacji firmware. Niestety w praktyce póki co nie działa to poprawnie. Póki co zalecamy aktualizację poprzez migrację aktualizacji na kartę pamięci.

12 września 2023

Czy do tej aktualizacji konieczne jest formatowanie karty do FAT32 ta jak pisze producent na swojej stronie? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Nie ma takiej konieczności, ale jest to zalecane.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium