Darmowa dostawa - darmowy zwrot. Kupuj bez ryzyka! Sprawdź nasz kanał YouTube!

Biuro Obsługi Klienta:

68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Artykuły, aktualności i porady

Aktywny tryb parkingowy w kamerach 70mai A500S / A800S 36
Aktywny tryb parkingowy w kamerach 70mai A500S / A800S

Przez pewien czas kamery 70mai A500S oraz A800S wykazywały braki pod względem dostępnych trybów parkingowych. Szczęśliwie producent nie zapomina o swoich produktach nawet dłuższy czas po premierze. Pod koniec 2021 roku doczekaliśmy się aktualizacji oprogramowania, która przyniosła możliwość włączenia aktywnego trybu parkingowego.

Aby cieszyć funkcjonalnością aktywnego trybu parkingowego wymagane są dwie rzeczy. Po pierwsze kamery muszą mieć wersję oprogramowania nie starszą niż V1.0.14ww dla A500S oraz V1.0.10ww dla A800S. Po drugie urządzenia muszą być podłączone do adaptera stałego zasilania z funkcją ACC

a500s-70mai-fw-update

Dopiero po podłączeniu kamer do adaptera zasilania mamy możliwość aktywowania dwóch nowych opcji:

Nadzór parkowania z możliwością włączenia i wyłączenia. Jest to opcja regulująca czułość czujnika przeciążeń, który kamera wykorzystuje do zabezpieczenia nagrań. Dostępne są 3 poziomy, wysoka, średnia i niska. Rekomendowane będzie ustawienie czułości wysokiej. Kamera może być wtedy wprawdzie bardziej podatna na zarejestrowanie fałszywego zdarzenia, jednak rozsądniej mieć więcej zapisach zabezpieczonych plików, niż nie mieć tego jednego, który będzie akurat potrzebny.

a800s timelapse

Fotografia poklatkowa z możliwością włączenia i wyłączenia. Jest to opcja aktywująca nagrywanie w trybie timelapse. Rejestrowany materiał składa się z klatki nagrywanej co sekundę, przez to film będzie przyśpieszony 30 razy w stosunku do klasycznego nagrania. Co istotne nagranie poklatkowe realizowane jest jedynie za pośrednictwem modułu przedniego kamery. 

Po wykryciu wstrząsu obie kamery rozpoczną nagrywanie klasycznego filmu, który będzie trwać minutę i zostanie zapisany jako zabezpieczony przed nadpisaniem. 

Jeśli wstrząsy nie będą się powtarzać kamera przednia powróci do rejestrowania materiału timelapse. Uruchamiając pojazd zostaniemy poinformowani o obecności nagrań w trybie parkingowym.

Szczegółowe zależności pomiędzy aktywowaniem nagrywania poklatkowego i nadzoru parkowania, lub jedynie jednej z tych opcji przedstawione są w materiale wideo. 

Zobacz jak funkcja aktywnego trybu parkingowego 70mai działa w praktyce na krótkiej demonstracji video na naszym kanale YT:

miniatura yt aktywny tryb 70mai a500s

 https://youtu.be/FZ8WQkotue8

Zobacz kamery samochodowe 70mai 

Komentarze do wpisu (36)

17 stycznia 2022

Witam po doglebnej analizie waszych filmow zakupilem 70mai a500s plus no i powstal problem timelaps i tryb parkowania nie dzialaja razem po aktualizacji do najnowszej wersji mowa tu o wersji V1.0.15ww, która daje już możliwość nagrywania timelaps w trybie prakingowym. Czyli albo nagrywamy w trybie parkingowym albo timelaps. Jak poradzic sobie z tymu problemem? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.

27 stycznia 2022

Mam dokładnie tak samo. Po aktualizacji do wersji 1.0.15vv jest albo poklatkowe albo tryb parkingowy. Jak można to naprawić???

9 lutego 2022

Witam, mam pytanie czy jest możliwość korzystania z trybu parkingowego bez adaptera stałego zasilania? Np podłączając pod zwykły powerbank będzie można korzystać z trybu parkingowego? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Aby aktywować tryb parkingowy wymagane jest podłączenie kamery za pośrednictwem adaptera 70mai Hardwire Kit ACC micro-USB.

11 lutego 2022

No i mnie dopadl ten problem ,poklatkowiec polaczony z trybem parkingowym nie dziala , jak temu zaradzic? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

12 lutego 2022

Pacjent A800S.Samoczynnie wyłączając się tryb fotografii poklatkowej. Aku ok nawet doładowanie, problem.ciągle występuje. Jakie proponujecie rozwiązanie -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

9 marca 2022

A500s Tryb parkingowy włączony oraz tryb fotografii poklatkowej również. Podłączony za pomocą adaptera. Przychodzę po dwóch dniach do auta i akumulator rozładowany. Jakie mogą być przyczyny? Czy tryb fotografii poklatkowej zwiększa pobór mocy z akumulatora? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Próg odcięcia zasilania w adapterze 70mai Hardwire Kit wynosi 11.4/22.8V. W przypadku niektórych pojazdów wartość ta może być niewystarczająca do uruchomienia pojazdu. W trybie parkingowym, przy nagrywaniu timelapse pobór prądu wynosi ok. 0,25A przy napięciu 12V.

5 maja 2022

Witam, zestaw 70mai a500 plus, po podłączeniu adapterem do bezpieczników do trybu nadzorowania, nie można włączyć tych opcji. Wyświetla komunikat, że nie widzi przewodu nadzorowania parkingowego. Oprogramowanie aktualne 1.0.17. Jak rozwiązać ten problem, co moze byc przyczyna? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Sugerujemy przepięcie się pod inne bezpieczniki i weryfikację połączenia przejściówek z żyłami adaptera. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

22 maja 2022

Witam mam problem z a800s. W trybie parkingowym działa tylko tryb parkingowy,. Przy próbie włączenia trybu nagrywania poklatkowego wyskakuje mi informacja brak przewodu zasilania nagrywania poklatkowego. Dodam, ze przez pierwszy tydzień działał normalnie. Jaki może być powód.? Nie wyłączałem trybu parkingowego -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Do poprawnego działania trybu parkingowego kamera wymaga zastosowania podłączenia za pomocą adaptera zasilania 70mai Hardwire Kit ACC micro-USB (UP02). Jeżeli przy takim podłączeniu kamera komunikuje brak przewodu sugeruję weryfikację podłączenia adaptera. Pomocne może okazać się przepięcia żył pod inne obwody ACC i BAT+ w pojeździe.

1 czerwca 2022

Problemem jest wersja 1.0.17ww radze wgrac spowrotem wersje 1.0.15ww wtedy tryb parkingoway dziala i kabel adaptera jest wykrywany. poprostu zepsuli oprogramowanie...

18 lipca 2022

Skoro zepsuli oprogramowanie to powinni je naprawić jak najszybciej. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Uzyskaliśmy informacje od serwisu 70mai, iż najnowsza aktualizacja niweluje znane problemy i poprawia stabilność pracy kamery. Zachęcamy do aktualizacji. Niestety polski dystrybutor nie udostępnia firmware do indywidualnego wgrania oprogramowania z pominięciem aplikacji na smartfona.

13 sierpnia 2022

Witam. Czy są jakieś szanse na nagrywanie poklatkowe w trybie parkingowym z tylnej kamery RC06 w zestawie z kamerą A500s. Zaraz będzie rok od dodania tego trybu do kamery a500s a o tylnej cisza. Gdybym wiedział, że taka będzie aktualizacja trybu parkingowego, nigdy w życiu nie kupiłbym tego gów... -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Producent nigdy nie sygnalizował, iż w przyszłości pojawi się tryb poklatkowy zapisujący nagrania także z kamery tylnej. Może to się wiązać z ograniczeniami związanymi z mocą obliczeniową procesora lub innymi czynnikami, które mają wpływ na stabilność pracy zestawu.

13 sierpnia 2022

A można prosić o informację. ile wynosi pobór prądu kamery a500s bez i z tylną RC06, dla poniższych trybów pracy: 1. nagrywanie w czasie pracy ciągłej bez kamery RC06 (np. jazda samochodem), 2. nagrywanie w czasie pracy ciągłej z kamerą RC06 (np. jazda samochodem), 3. nagrywanie w trybie parkingowym poklatkowym bez kamery RC06, 4. nagrywanie w trybie parkingowym poklatkowym z kamerą RC06. Przy niewielkich różnicach poboru prądu może okazać się, że tryb parkingowy jest całkowicie zbędny i na parkingu lepiej nagrywać w trybie ciągłym? Natomiast w przypadku bardzo dużej różnicy w poborze prądu, może lepiej kupić osobną kamerkę na tył samochodu i dać sobie spokój z tymi pokracznymi trybami parkingowymi? Mam nadzieję, że moje pytanie Was nie przerośnie i udzielicie rzetelnej odpowiedzi tu na blogu i nie będziecie prosić o kontakt z Waszym BOK. Pozdrawiam. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Poniżej wyniki pomiarów: 1) Single jazda - 0,30 A 2) Duo jazda - 0,43A 3) Single Time Lapse - 0,25A 4) Duo Time Lapse - 0,36A

20 sierpnia 2022

Witam i dziękuję. To jest konkretna odpowiedź. Szacunek dla WR24.PL, ale wyniki poboru prądu są bez sensu. Nagrywanie w trybie "duo jazda" zwiększa pobór prądu o 70mA w stosunku do "single jazda". Logiczne: dodatkowy pobór prądu przez tylną kamerkę plus kamerka przednia nagrywa dodatkowo obraz z kamery tylnej. Ale wzrost poboru prądu o 110mA przy "duo time lapse" w stosunku do "single time lapse" jest nieuzasadniony. Kamerka nagrywa przecież obraz tylko z przodu, jak w trybie "single time lapse". Dołożenie tylnej kamerki powinno zwiększyć pobór prądu nie więcej niż o 70mA. Widać producent coś kombinuje, ale mu nie wychodzi. W takim przypadku wydaje się, że nie ma co patrzeć na tryby parkingowe, tylko podłączyć kamerki tak, aby nagrywały obie w trybie ciągłym. Oczywiście z zastosowaniem jakiegoś układu elektronicznego odłączającego kamerki przy spadku napięcia akumulatora i z możliwością odłączenia zasilania kamer przełącznikiem mechanicznym. Dzięki. Pozdrawiam

29 września 2022

Mam problem z kamerka A800S, mianowicie jest podłączona przy pomocy adaptera. Potrafi się samoczynnie wyłączyć podczas jazdy lub kilka razy próbuje uruchamiać restartujac się. Trzeba wypiąć kabel od zasilania kamery i wtedy się włączy. Później znowu problem się powtarza. Również samoczynnie wyłącza tryb poklatkowy przy włączonym trybie parkingowym. Proszę o pomoc. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Opisywany problem najczęściej dotyczy sposobu wpięcia się w instalację elektryczną Zalecamy przepięcie się w inne obwody. Jeżeli wykorzystywane są przejściówki do bezpieczników zalecamy ponowne zarobienie przewodów. Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

22 października 2022

Witam, dziwny problem z a500s duo. 1. Wychodze z samochodu i blokuje drzwi 2. Przez jakiś czas świeci się zielona lampka i obraz jest dalej rejestrowany 3. Lampka gasnie i wlacza sie tryb parkingowy 4. Uderzam reka w szybe i rejestrowane jest zdarzenie 5. Powtarzam to samo kilka godzin pozniej i tryb parkingowy już nie dziala, nic nie rejestruje... Sprawdzałem bezpieczniki (mam hardware kit i bypassy) - czerwony pod stałe napiecie, zolty ma napiecie tylko po przekreceniu kluczyka w stscyjce. O co tu moze chodzic? Pozdrawiam! -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Warto zastosować wpięcie pod inne bezpieczniki w puszce. Wskazane byłoby także zarobienie połączeń żył adaptera z przejściówkami do bezpieczników na nowo. Jeżeli problem nadal będzie występować warto sprawdzić poziom naładowania akumulatora.

11 grudnia 2022

Witam, Mam podlaczony a800s + tylna rc06. Pali sie ciagle zielona lampka nawet jak zgasze auto i po kilku h. Tryb parkingowy tak jakby sie nie zalacza. Jak nie zrobie wygaszacza ekranu, to ekran sie pali nawet po 2-3h nie tykania pojazdu. Probowalem wymusic raz rejestracje w trybie parkingowym trzesac autem, ale nic sie nie zarejestrowalo. Nie dostaje wiadomosci glosowych o tym, ze auto przechodzi w tryb parkingowy oraz ze zostala zarejestrowana jakas "szkoda". Jak ustawic to? Mam obecnie by wylaczalo po 5min, wygaszacz 30sekund, tryb poklatkowy aktywny. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.

2 stycznia 2023

Zakupiłem kamerkę a500s + rc06 podłączone do zasilania przez up02. Zainstalowana jest aktualizacja 1.1.20ww. Nie działa tryb parkingowy ani poklatkowy. Przy próbie uruchomienia tych funkcji pojawia się komunikat że nie wykryto przewodu parkingowego. Wszystkie przewody podłączone są prawidłowo. Jak to uruchomić?. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prawdopodobnie problem leży po stronie podłączenia. Sugerujemy przepięcie żył adaptera pod inne obwody w pojeździe lub ponowne zarobienie końcówek.

8 stycznia 2023

Witam, mam następujący problem (instalacja jest podłączona dobrze): NIE URUCHAMIA SIĘ NAGRYWANIE W TRYBIE PARKINGOWYM PO WYWOŁANIU RUCHU SAMOCHODU...czułość ustawiona "wysoka", tryb parkingowy w urządzeniu włączony. Ma ktoś pojęcie o co tu chodzi bo siedzę nad tym drugi dzień i powoli tracę nadzieję. P.S wyłączeniu stacyjki pojawia się na rejestratorze komunikat "przejdź do funkcji parkowania za 5min" - po upływie 5 min trzęsę autem na wszystkie strony a nagrywanie się nie uruchamia. Pozdrawiam

11 stycznia 2023

@Karol W trybie timelapse jest zapisywany materiał z kamery przedniej? Jeśli tak, mamy sygnał, że tryb parkingowy działa, natomiast wstrząsy nie zostały zinterpretowane przez kamerę jako wystarczające, aby rozpocząć nagrywanie klasyczne, po wykryciu wstrząsów.

21 stycznia 2023

Mam pytanie, chce zakupić 70MAI KIT UP02 do podłączenia kamerki pod bezpieczniki, ale nie chce używać trybu parkingowego tylko, żeby kamerka startowała po przekręceniu stacyjki i wyłączała się po wyjęciu kluczyka. Czy podłączając przez to urządzenie będzie taka możliwość? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Tak, przy wyłączonym trybie parkingowym w ramach ustawień kamera wyłączy się wraz z wyłączeniem zapłonu.

18 lutego 2023

Witam, Tryp wylaczania kamery przed nadmiernym rozladowaniem akumulatora raczej nie dziala. Tak jak u kolegi powyzej. Auto stalo okolo 2dni i nadmiernie rozladowalo akumulator do 10,8 V ! ! ! . Teraz tylko ladowanie akumulatora... -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Należałoby zweryfikować sposób podłączenia. Próg odcięcia nie zadziała po zmostkowaniu przewodów BAT+ i ACC. W celu głębszej analizy problemu prosimy o kontakt z BOK WR24.

9 kwietnia 2023

U mnie tak samo z trybem parkingowym. Timelaps działa ale nie chcę go włączać natomiast zdarzeń parkingowych nie rejestruje... bujam samochodem jakbym po nim skakał i zero nagrań ... dodam że czułość ustawiona na maksa to nie wiem chyba jak ktoś mnie czołgiem uderzy to się tedy włączy... Nie wiem co robić bo przez takie "słabe" działanie tego sprzętu już ktoś mi rozwalił szybę ściągając pióro wycieraczki - oczywiście sprawca nie znany bo kamera nic nie zarejestrowała... ;( -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Jaką wersję oprogramowania Pan wykorzystuje? Czułość G-Sensora w ramach aktualizacji została diametralnie poprawiona.

4 lipca 2023

Witam, czy zamiast stosować kit zasilający od 70mai dla kamerki 70mai a500s możnaby było zastąpić go kitem od viofo? We viofo regulowany jest próg odcięcia. Pytanie czy to zadziała z kamerą 70mai. Jesteście w stanie państwo to sprawdzić? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Wymagane jest zastosowanie 70mai UP02. Adapter VIOFO HK3 nie zostanie wykryty przez kamerę, co uniemożliwi aktywację funkcji parkingowych.

8 sierpnia 2023

Nowy 70mai A500S + tylna kamera. podpiete z adapterem UP02 - który wykrywa. Mimo, ze ustawiam tryb parkingowy i fotografię poklatkową, to po wyłaczeniu zapłonu nie wchodzi w ten tryb. Wyłącza się informując o niskim poziomie baterii. Pytanie: 1) ile czasu ładuje się bateria w tej kamerze oraz czy faktycznie niski poziom baterii powoduje ze nie wchodzi w tryb parkingowy ? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Zalecamy podpięcie żył adaptera pod inne obwody w pojeździe oraz ponowne zarobienie końcówek. Jeżeli problem nie ustąpi zalecamy kontakt z naszym BOK.

14 sierpnia 2023

Kamerka 70mai 500s+ tył podłączona za pomocą adaptera do bezpieczników wszystko działa, kamera włącza się po przekręceniu stacyjki. Po wyjęciu kluczyka przełącza się na tryb poklatkowy i jak jeżdżę codziennie to jest ws ystko okej. Wystarczy że 2 dni auto stoi i nowy akumulator jest rozladowywany do 9v co jestcprzyczyną -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Adapter zasilania posiada próg odcięcia na poziomie 11.4V. Warto zweryfikować czy po wyłączeniu urządzenia dojdzie ponownie do opisanej sytuacji. Być może jakiś inny element powoduje rozładowywanie akumulatora poniżej progu 11.4V?

5 października 2023

Kamerka 70mai A500S + tylna kamerka. Kamerka podłączona za pomocą adaptera UP02. Problem polega na tym, że po wyłączeniu zapłonu uruchamia się fotografia poklatkowa i nadzór parkowania, ale przestaje nagrywać po około 2h po wyłączeniu auta. Nie jest to wina niskiego napięcia akumulatora, ponieważ dioda w kamerce cały czas się świeci na zielono. Po powrocie do auta kamerka jest jakby zawieszona, nie działają przyciski ani nic nie nagrywa, nawet po uruchomieniu auta. Jedyny sposób, żeby zaczęła działać to odłączenie i podpięcie z powrotem przewodu zasilania. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Warto byłoby przepiąć adapter zasilania UP02 pod inne obwody w pojeździe. Istnieje szansa, iż niektóre obwody na postoju są automatycznie wyłączane po określonym czasie przez komputer. Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany proszę o kontakt z BOK WR24.

14 listopada 2023

Tu nie chodzio przepinanie adaptera, bo jeśli jest poprawnie podłączony to co to niby zmieni? Problemem są nowe wersje firmware, z każdą kolejną jest coraz gorzej. Na najnowszej wersji A500S zawiesza się i nie rejestruje obrazu.

24 listopada 2023

Trochę lipa. Za wyjątkiem dość dobrego obrazu i automatycznego wyłączania się kamery po ustawieniu dostępnych czasów dla zasilania stałego oraz prędkość/GPS, same minusy. Tryb parkingowy z dodatkowym wyposażeniem i kombinacjami podłączenia. Żarłok prądu ok. 0.7-0.8A to sporo dla korzystania z akumulatora, szczególnie dla trybu parkingowego. Tryb parkingowy działa jak chce. !!! Lepiej zastosować zasilanie stałe bez wyłączania kamery. Opcja dla jeżdżących codziennie dobra. Akumulator wytrzyma. Moja staruszka za wyjątkiem słabego obrazu przy poborze prądu max 0.10 - 0.12A ma wszystkie te funkcje w oprogramowaniu podstawowym i działa kontrola ruchu i wstrzasu w trybie parkingowym. Jest też blokada ostatniego pliku bezpieczeństwa, aparat, można zabrać w plener - wytrzyma Godzinę na akum. wewnętrznym. Co się stało, się nie powtórzy. Po co w 70mai awaryjne nagrywanie przyszłości? I tak się nagrywa. 70mai500s super kamera ale oprogramowanie do d... kitu.

27 listopada 2023

Kamera a500s podpięta przez adapter, przewody podpięte do skrzynki z bezpiecznikami zgodnie z instrukcja i ladal brak nagrywania na parkingu. Co może być przyczyną? Wersja oprogramowania 1.4.26xx -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Czy w ramach pracy kamery można aktywować tryb parkingowy? Czy adapter zasilania jest wykrywany przez urządzenie? Jeżeli nie, należałoby zarobić połączenie żył adaptera na nowo i wpiąć się w inne obwody w pojeździe.

29 listopada 2023

Witam. Czy jest możliwość ustawienia aby tryb parkingowy aktywował się po np 5 minutach? W tym momencie gdy wyłączę zapłon to od razu mam komunikatów włączeniu trybu i gdy wysiądę z auta i wyjmę coś z bagażnika i zamknę klape od razu widzi to jako zdarzenie.Chodzi mi aby rejestrowało zdarzenia dopiero po jakimś czasie. Pozdrawiam -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: 70mai A500S nie ma takiej funkcji.

12 stycznia 2024

W mojej starej kamerce parking nagrywa się z akumulatora wewnętrznego i to mi wystarcza. Kupiłem dla taty tę samą a500s i tam trzeba podłączyć ją przez bezpieczniki. Jest opcja np zmiany oprogramowania żeby kamerka działała tak jak moja z akumulatora wewnętrznego? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Nie ma takiej możliwości. Kamera wymaga podpięcia pod zewnętrzne zasilanie za pomocą adaptera zasilania.

18 stycznia 2024

Dzień dobry, Mam 2 kwestie/pytania/problemy związane z kamerą 70mai A500S + kamera wsteczna + Hardwire Kit (UP02). Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi/pomocy. 1. Wczoraj walczyłem z kamerą (poprzez ustawienia w telefonie - poprzez aplikację i bezpośrednio w kamerze) aby nagrywała w trybie parkingowym. Wysoka czułość, na wyświetlaczu (w trybie nagrywania) ikonka "P" (świadcząca o aktywnym trybie parkingowym). Nadmienię, że instalacją Hardwire Kit (UP02) zajmował się autoryzowany elektryk samochodowy. Po wyłączeniu zapłonu owszem jest komunikat, że za 5 minut będzie tryb pakingowy i w sumie na tym się kończy. Po ponad 5 minutach i wstrząsach samochodu i odczekaniu ponad 1 minuty (aby kamera zarejestrowała film 1-minutowy - taka ustawiona długość filmów) po włączeniu zapłonu kamera nie wyświetla komunikatu że nagrano tryb parkinowy, w lewym górym rogu na chwile nie ma standardowego "Rec" tylko napis "nie nagrano", który znika po 3 sekundach i wraca standardowy "Rec". W folderze trybu parkinowego brak plików. Aktualizacja oprogramowania wczoraj zrobiła się do wersji 1.5.27ww. Akumulator w aucie w pełni naładowany (naładowany na 100% prostownikiem przed działaniami z trybem parkingowym) 2. Czy i gdzie jest funkcja/ustawienie poziomu naładowania akumulatora przy którym tryb parkingowy nie włączy się aby zapobiec rozładowaniu akumulatora? Czy może jest to domyślnie ustawione w Hardwire Kit (UP02)? Jakie to wartości i jak powinno być to ustawione? Proszę o pilne odpowiedzi gdyż nie wiem czy można sobie jakoś poradzić z problemem czy należy odsyłać sprzęt na reklamację. Grzegorz -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Panie Grzegorzu w pierwszej kolejności warto byłoby zweryfikować czy w ramach ustawień został włączony tryb parkingowy w formie time lapse (stałe nagrywanie poklatkowe kamery przedniej). Jeżeli mimo tego ustawienia kamera nie będzie realizowała zapisu w trybie parkingowym warto byłoby zweryfikować podłączenie (czy przewód UP02 na postoju podaje zasilanie). Adapter współpracuje z instalacjami elektrycznymi 12-24V oraz posiada tylko jeden poziom odcięcia zasilania w przypadku spadku napięcia wejściowego z instalacji elektrycznej 11.8/22.8V.

2 lutego 2024

Wczoraj podłączyłem adapter po raz pierwszy. Mam ustawioną opcję, żeby po 5 minutach kamera się włączyła i przechodziła w tryb parkingowy. Nagrywanie poklatkowe też mam aktywne. A finalnie jest tak, że obie kamery rejestrują nonstop a w razie wstrząsu załącza się nagrywanie awaryjne. Po minucie przechodzi do zwykłego nagrywania. Nie ma żadnego komunikatu głosowego o przechodzeniu w tryb parkingowy. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Należałoby zweryfikować podłączenie adaptera UP02 pod instalację elektryczną pojazdu, ze szczególnym przyjrzeniem się żyle ACC. Najprawdopodobniej została podpięta pod obwód w ramach, którego nie znika napięcie po wyłączeniu zapłonu.

20 lutego 2024

Cześć, w jaki sposób podłączyć adapter pod bezpieczniki, żeby kamerka nagrywała w sposób ciągły? Czy wystarczy, że obydwa przewody podłączę pod stały plus? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Temat ujęliśmy w ramach artykułu: https://www.wideorejestratory24.pl/jak-podlaczyc-wideorejestrator-do-instalacji-elektrycznej

15 kwietnia 2024

A500 s plus. G sensor nie wykrywa ruchu samochodu na nagrywaniu parkingowym, poprzez bujanie samochodem. Czułość ustawiona na wysoki. Tryb time lapse działa. Jak puknę ręką w szybę przednią to zaczyna nagrywać przez g sensor dopiero. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: 70mai A500S nie posiada funkcji wykrywania ruchu. Bujanie pojazdem nie daje gwarancji, iż powstałe w ten sposób przeciążenie będzie wykryte w ramach detekcji wstrząsu. Potwierdzeniem na to, iż detekcja wstrząsu działa poprawnie jest natomiast opisana sytuacja, w której po puknięciu w szybę kamera rozpoczęła zapis zabezpieczony.

17 maja 2024

Ostatnio zacząłem przeglądać nagrania na karcie pamięci. Ku mojemu zaskoczeniu odkryłem, że nagrania sa zapisywane... bez wiekszej logiki. Wychodzi na to, że kamera nieprawidłowo wykrywa ruch pojazdu i przez wiekszośc jazdy nagrywa poklatkowo. Co ciekwe, nagrania na postoju wskazują, że... auto porusza sie z prędkościa 107 km/h. Koordynaty GPS sie nie zmieniają, za to prędkość jest stała 107 km/h Taka ciekawostka... Jeden wypad do Warszawy zawarty jest wwiększości folderów na karcie - Event, Lapse, Normal, Parking. Oczywiście w niejasnej dla mnie kolejności i lokalizacji. Najbardziej irytuje fakt, że duża część podróży jest rejestrowana poklatkowo... Bez sensu. Mam kamerę 70mai a500s dash cam pro plus+ w pełnej dwukamerowej wersji ze stosownym kabelkiem... -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: W pierwszej kolejności warto byłoby zweryfikować pracę kamery po podłączeniu za pomocą zasilacza pod gniazdo zapalniczki. Opisywany problem może być związany z podłączonym adapterem zasilania UP02. Kamera powinna nagrywać poklatkowo wyłącznie w trybie parkingowym. Warto byłoby także podesłać urządzenie do weryfikacji serwisowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium