Kategorie artykułów
Chmura tagów
Wybrane artykuły
Aktywny tryb parkingowy w kamerach 70mai A500S / A800S 7
Aktywny tryb parkingowy w kamerach 70mai A500S / A800S

Przez pewien czas kamery 70mai A500S oraz A800S wykazywały braki pod względem dostępnych trybów parkingowych. Szczęśliwie producent nie zapomina o swoich produktach nawet dłuższy czas po premierze. Pod koniec 2021 roku doczekaliśmy się aktualizacji oprogramowania, która przyniosła możliwość włączenia aktywnego trybu parkingowego.

Aby cieszyć funkcjonalnością aktywnego trybu parkingowego wymagane są dwie rzeczy. Po pierwsze kamery muszą mieć wersję oprogramowania nie starszą niż V1.0.14ww dla A500S oraz V1.0.10ww dla A800S. Po drugie urządzenia muszą być podłączone do adaptera stałego zasilania z funkcją ACC

a500s-70mai-fw-update

Dopiero po podłączeniu kamer do adaptera zasilania mamy możliwość aktywowania dwóch nowych opcji:

Nadzór parkowania z możliwością włączenia i wyłączenia. Jest to opcja regulująca czułość czujnika przeciążeń, który kamera wykorzystuje do zabezpieczenia nagrań. Dostępne są 3 poziomy, wysoka, średnia i niska. Rekomendowane będzie ustawienie czułości wysokiej. Kamera może być wtedy wprawdzie bardziej podatna na zarejestrowanie fałszywego zdarzenia, jednak rozsądniej mieć więcej zapisach zabezpieczonych plików, niż nie mieć tego jednego, który będzie akurat potrzebny.

a800s timelapse

Fotografia poklatkowa z możliwością włączenia i wyłączenia. Jest to opcja aktywująca nagrywanie w trybie timelapse. Rejestrowany materiał składa się z klatki nagrywanej co sekundę, przez to film będzie przyśpieszony 30 razy w stosunku do klasycznego nagrania. Co istotne nagranie poklatkowe realizowane jest jedynie za pośrednictwem modułu przedniego kamery. 

Po wykryciu wstrząsu obie kamery rozpoczną nagrywanie klasycznego filmu, który będzie trwać minutę i zostanie zapisany jako zabezpieczony przed nadpisaniem. 

Jeśli wstrząsy nie będą się powtarzać kamera przednia powróci do rejestrowania materiału timelapse. Uruchamiając pojazd zostaniemy poinformowani o obecności nagrań w trybie parkingowym.

Szczegółowe zależności pomiędzy aktywowaniem nagrywania poklatkowego i nadzoru parkowania, lub jedynie jednej z tych opcji przedstawione są w materiale wideo. 

Zobacz jak funkcja aktywnego trybu parkingowego 70mai działa w praktyce na krótkiej demonstracji video na naszym kanale YT:

miniatura yt aktywny tryb 70mai a500s

 https://youtu.be/FZ8WQkotue8

Zobacz kamery samochodowe 70mai 

Komentarze do wpisu (7)

17 stycznia 2022

Witam po doglebnej analizie waszych filmow zakupilem 70mai a500s plus no i powstal problem timelaps i tryb parkowania nie dzialaja razem po aktualizacji do najnowszej wersji mowa tu o wersji V1.0.15ww, która daje już możliwość nagrywania timelaps w trybie prakingowym. Czyli albo nagrywamy w trybie parkingowym albo timelaps. Jak poradzic sobie z tymu problemem? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.

27 stycznia 2022

Mam dokładnie tak samo. Po aktualizacji do wersji 1.0.15vv jest albo poklatkowe albo tryb parkingowy. Jak można to naprawić???

9 lutego 2022

Witam, mam pytanie czy jest możliwość korzystania z trybu parkingowego bez adaptera stałego zasilania? Np podłączając pod zwykły powerbank będzie można korzystać z trybu parkingowego? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Aby aktywować tryb parkingowy wymagane jest podłączenie kamery za pośrednictwem adaptera 70mai Hardwire Kit ACC micro-USB.

11 lutego 2022

No i mnie dopadl ten problem ,poklatkowiec polaczony z trybem parkingowym nie dziala , jak temu zaradzic? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

12 lutego 2022

Pacjent A800S.Samoczynnie wyłączając się tryb fotografii poklatkowej. Aku ok nawet doładowanie, problem.ciągle występuje. Jakie proponujecie rozwiązanie -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

9 marca 2022

A500s Tryb parkingowy włączony oraz tryb fotografii poklatkowej również. Podłączony za pomocą adaptera. Przychodzę po dwóch dniach do auta i akumulator rozładowany. Jakie mogą być przyczyny? Czy tryb fotografii poklatkowej zwiększa pobór mocy z akumulatora? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Próg odcięcia zasilania w adapterze 70mai Hardwire Kit wynosi 11.4/22.8V. W przypadku niektórych pojazdów wartość ta może być niewystarczająca do uruchomienia pojazdu. W trybie parkingowym, przy nagrywaniu timelapse pobór prądu wynosi ok. 0,25A przy napięciu 12V.

5 maja 2022

Witam, zestaw 70mai a500 plus, po podłączeniu adapterem do bezpieczników do trybu nadzorowania, nie można włączyć tych opcji. Wyświetla komunikat, że nie widzi przewodu nadzorowania parkingowego. Oprogramowanie aktualne 1.0.17. Jak rozwiązać ten problem, co moze byc przyczyna? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Sugerujemy przepięcie się pod inne bezpieczniki i weryfikację połączenia przejściówek z żyłami adaptera. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium