Kategorie artykułów
Chmura tagów
Wybrane artykuły
Jaka przejściówka do bezpieczników? 0
Jaka przejściówka do bezpieczników?

Podłączenie rejestratora jazdy do stałego zasilania jest zazwyczaj koniecznym warunkiem właściwego funkcjonowania trybu parkingowego w kamerze samochodowej.

Najpopularniejszym sposobem podłączenia stałego zasilania jest wpięcie okablowania zasilającego kamerę bezpośrednio do skrzynki bezpieczników w samochodzie. Aby wpiąć się do skrzynki w sposób bezpieczny i estetyczny, warto skorzystać ze specjalnej przejściówki do gniazda bezpieczników. W tym poradniku dowiesz się jak dobrać właściwą przejściówkę do bezpieczników w Twoim aucie.

Którą przejściówkę wybrać?

Wyróżniamy cztery standardy bezpieczników w instalacjach elektrycznych samochodów: ATC, ATS, MINI i MICRO2. W zależności od standardu bezpiecznika zastosowanego w skrzynce należy dobrać właściwy rodzaj przejściówki.

Ważne! Rodzaj bezpiecznika zastosowanego w swoim samochodzie, a co za tym idzie - rodzaj przejściówki niezbędnej do wpięcia się do skrzynki - należy zidentyfikować samodzielnie. 

Jak to zrobić? Aby mieć 100% pewności jaki rodzaj bezpiecznika został zastosowany w Twoim samochodzie, najlepiej wymontować przykładowy bezpiecznik ze skrzynki, sprawdzić jego kształt oraz wymiary i porównać z poniższymi diagramami.

Bezpiecznik typu ATC

Bezpiecznik typu ATC

Zobacz w sklepie:
Przejściówka do bezpiecznika ATC

Bezpiecznik typu ATS

Bezpiecznik typu ATS

Zobacz w sklepie:
Przejściówka do bezpiecznika ATS

Bezpiecznik typu MINI

Bezpiecznik typu MINI

Zobacz w sklepie:
Przejściówka do bezpiecznika MINI

Bezpiecznik typu MICRO2

Bezpiecznik typu MICRO2

Zobacz w sklepie:
Przejściówka do bezpiecznika MICRO2

Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia rodzaju bezpiecznika w swoim pojeździe - skorzystaj z zestawu czterech przejściówek w jednym.

Jak podłączyć przejściówkę do skrzynki?

Każda przejściówka posiada dwa gniazda pod bezpiecznik.

Gniazda w przejściówce bezpieczników

Do gniazda nr 1 wpinamy bezpiecznik zabezpieczający kamerę - ten bezpiecznik zwykle znajduje się w zestawie z przejściówką. Bezpiecznik powinien mieć wartość max 5A.

Do gniazda nr 2 wpinamy bezpiecznik wyjęty z gniazda w skrzynce - czyli z gniazda, do którego wpięta będzie przejściówka. Jest to bezpiecznik zabezpieczający obwód elektryczny w samochodzie.

Obydwa bezpieczniki muszą być wpięte w swoje gniazda w przejściówce, aby kamera była zasilana poprawnie.

Ważne! Unikaj wpinania przejściówki w obwody elektryczne zabezpieczające kluczowe systemy bezpieczeństwa pojazdu, np. hamulce, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa itp.!

Czy wpięcie się do skrzynki bezpieczników wpływa na gwarancję samochodu?

Podpięcie się do skrzynki bezpieczników za pomocą przejściówki jest rozwiązaniem bezinwazyjnym, bezpiecznym i estetycznym. To oznacza, że zazwyczaj zastosowanie przejściówki nie wymaga bezpośredniej ingerencji w okablowanie elektryczne samochodu. W razie konieczności (np. oddania auta na gwarancyjny przegląd serwisowy) wystarczy po prostu wyjąć przejściówkę, a do gniazda włożyć oryginalny bezpiecznik.

Jednakże zalecamy przed rozpoczęciem instalacji zasilania do kamery poprzez przejściówkę indywidualną konsultację z ASO Twojego samochodu, aby uzyskać informację na temat warunków gwarancji z pierwszej ręki.

Kamery samochodowe z trybem parkingowym

Zobacz także:
Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium