Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Jaka przejściówka do bezpieczników?

5
Jaka przejściówka do bezpieczników?

Podłączenie rejestratora jazdy do stałego zasilania jest zazwyczaj koniecznym warunkiem właściwego funkcjonowania trybu parkingowego w kamerze samochodowej.

Najpopularniejszym sposobem podłączenia stałego zasilania jest wpięcie okablowania zasilającego kamerę bezpośrednio do skrzynki bezpieczników w samochodzie. Aby wpiąć się do skrzynki w sposób bezpieczny i estetyczny, warto skorzystać ze specjalnej przejściówki do gniazda bezpieczników. W tym poradniku dowiesz się jak dobrać właściwą przejściówkę do bezpieczników w Twoim aucie.

Którą przejściówkę wybrać?

Wyróżniamy cztery standardy bezpieczników w instalacjach elektrycznych samochodów: ATC (alt. ATO), ATS (alt. Mini), MINI (alt. Low-profile) i MICRO2. W zależności od standardu bezpiecznika zastosowanego w skrzynce należy dobrać właściwy rodzaj przejściówki.

Ważne! Rodzaj bezpiecznika zastosowanego w swoim samochodzie, a co za tym idzie - rodzaj przejściówki niezbędnej do wpięcia się do skrzynki - należy zidentyfikować samodzielnie. 

Jak to zrobić? Aby mieć 100% pewności jaki rodzaj bezpiecznika został zastosowany w Twoim samochodzie, najlepiej wymontować przykładowy bezpiecznik ze skrzynki, sprawdzić jego kształt oraz wymiary i porównać z poniższymi diagramami.

Typy bezpieczników samochodowych

Bezpiecznik typu ATC Bezpiecznik typu ATS

Bezpiecznik typu MINI Bezpiecznik typu MICRO2

 

Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia rodzaju bezpiecznika w swoim pojeździe - skorzystaj z zestawu czterech przejściówek w jednym.

Jak podłączyć przejściówkę do skrzynki?

Każda przejściówka posiada dwa gniazda pod bezpiecznik.

Gniazda w przejściówce bezpieczników

Do gniazda nr 1 wpinamy bezpiecznik zabezpieczający kamerę - ten bezpiecznik zwykle znajduje się w zestawie z przejściówką. Bezpiecznik powinien mieć wartość max 5A.

Do gniazda nr 2 wpinamy bezpiecznik wyjęty z gniazda w skrzynce - czyli z gniazda, do którego wpięta będzie przejściówka. Jest to bezpiecznik zabezpieczający obwód elektryczny w samochodzie.

Obydwa bezpieczniki muszą być wpięte w swoje gniazda w przejściówce, aby kamera była zasilana poprawnie.

Ważne! Unikaj wpinania przejściówki w obwody elektryczne zabezpieczające kluczowe systemy bezpieczeństwa pojazdu, np. hamulce, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa itp.!

Czy wpięcie się do skrzynki bezpieczników wpływa na gwarancję samochodu?

Podpięcie się do skrzynki bezpieczników za pomocą przejściówki jest rozwiązaniem bezinwazyjnym, bezpiecznym i estetycznym. To oznacza, że zazwyczaj zastosowanie przejściówki nie wymaga bezpośredniej ingerencji w okablowanie elektryczne samochodu. W razie konieczności (np. oddania auta na gwarancyjny przegląd serwisowy) wystarczy po prostu wyjąć przejściówkę, a do gniazda włożyć oryginalny bezpiecznik.

Jednakże zalecamy przed rozpoczęciem instalacji zasilania do kamery poprzez przejściówkę indywidualną konsultację z ASO Twojego samochodu, aby uzyskać informację na temat warunków gwarancji z pierwszej ręki.

Praktyczny poradnik: jak podłączyć wideorejestrator do instalacji elektrycznej?

Zachęcamy do zapoznania się z praktycznym poradnikiem na naszym blogu i kanale YouTube, w którym wyjaśniamy jak poradzić sobie z prawidłowym podłączeniem wideorejestratora do stałego zasilania ze skrzynki bezpieczników za pośrednictwem adaptera zasilania oraz przejściówek.

Jak podłączyć wideorejestrator do instalacji elektrycznej samochodu?

Komentarze do wpisu (5)

13 stycznia 2023

Dziękuję za podpowiedź w sprawie doboru kabla. Jest mały problem, nie wiem do których bezpieczników w Corolli z 2014 najlepiej się podłączyć. Nie znalazłem podpowiedzi, są ale do starszych modeli. Czy możecie mi pomóc? Z góry dziękuję. Pozdrawiam -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Niestety nie prowadzimy takiej ewidencji. Zachęcam do zapoznania się z materiałami na stronie: https://www.wideorejestratory24.pl/jaka-przejsciowka-do-bezpiecznikow

20 stycznia 2023

kamerę kupuje jako prezent. nie a bardzo mam jak wymontować bezpieczniki :) możecie podpowiedzieć co będzie pasować do skody octavii II ?? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Nie posiadamy ewidencji dotyczącej konkretnych pojazdów. Najbezpieczniej sprawdzić wymiary na podstawie wypiętego bezpiecznika z puszki.

25 lipca 2023

chce kupić 70mai 810 cały komplet na prezent samochód peugeot 208 2018 allure. jakie kabelki dobrać? ponieważ nie mam dostępu do bezpieczników -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Niestety nie prowadzimy ewidencji standardów bezpieczników w konkretnych modelach pojazdów. W celu określenia odpowiedniego rodzaju należałoby zweryfikować wymiary wypiętego bezpiecznika z puszki ze schematami z artykułu: https://www.wideorejestratory24.pl/jaka-przejsciowka-do-bezpiecznikow lub skonsultować się z osobą która będzie dokonywała montażu. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, iż przejściówki nie są niezbędne do poprawnego montażu adaptera zasilania.

13 listopada 2023

Jakie przejściówki bezpieczników zamówić do Toyoty Yaris hybrid z tego roku -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Niestety nie prowadzimy ewidencji standardów bezpieczników w konkretnych modelach pojazdów. W celu określenia odpowiedniego rodzaju należałoby zweryfikować wymiary wypiętego bezpiecznika z puszki ze schematami z artykułu: https://www.wideorejestratory24.pl/jaka-przejsciowka-do-bezpiecznikow lub skonsultować się z osobą która będzie dokonywała montażu. Przejściówki nie są niezbędne do poprawnego montażu adaptera zasilania.

16 marca 2024

Proszę o komentarz jak podłącza się taką przejściówkę z drugiej strony? Wymaga to lutowanie przewodów? Mam kamerę Xiaomi 70mai, która ma wejście USB ( która wkłada się w końcówkę wkładana do gniazda zapalniczki), czy jest jakaś przejściówka ma te sytuację? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: 70mai wymaga zastosowania przy podłączeniu dedykowanego adaptera zasilania. Przy montażu adaptera opcjonalnie można wykorzystać przejściówki do bezpieczników. Sposób montażu omówiliśmy w ramach artykułu: https://www.wideorejestratory24.pl/jak-podlaczyc-wideorejestrator-do-instalacji-elektrycznej

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium