Kamera samochodowa VIOFO A229 DUO

Dostępność: Zapytaj o dostępność
Cena: 999,00 zł 999.00

Cena regularna: 1 149,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 1 149,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opinie o sklepie

 • 4.9/5 (9500+ opinii)

Grzegorz

 • 5.0

Kilka lat temu zakupiłem tutaj wideorejestrator Viofo 129 G Duo. Niestety kabel "przód - tył" nie przeżył przeprowadzki ze starego auta. Na szczęście kabel nadal jest dostępny w sklepie i to w dodatku w kilku wersjach długości. Polecam ten sklep z ręką na sercu bo dbają o nowych i starszych klientów.

Joanna

 • 5.0

Firma godna polecenia i bardzo pomocna w obsłudze przed- i posprzedażowej. Bogata biblioteka materiałów wideo dot. oferowanego asortymentu

Zobacz wszystkie opinie naszych klientów

Opis

 VIOFO logo

kamera samochodowa viofo a229 duo

Kamera samochodowa VIOFO A229 DUO w pigułce

 • Nagrywaj obraz wysokiej jakości zarówno z przodu i tyłu, dzięki wysokiej klasy przetwornikowi Sony STARVIS i jasnej optyce.
 • Zapisuj na nagraniach prędkość i współrzędne geograficzne, dzięki wbudowanemu modułowi GPS.
 • Chroń zaparkowany pojazd, dzięki rozbudowanemu, aktywnemu trybowi parkingowemu. Do uaktywnienia trybu parkingowego wymagane jest podłączenie do instalacji elektrycznej pojazdu za pomocą adaptera stałego zasilania.
 • Pobieraj pliki video z kamery do swojego telefonu za pośrednictwem wydajnego modułu WiFi o częstotliwości 5GHz oraz bezpłatnej, spolszczonej aplikacji VIOFO App na smartfony.
 • Bądź informowany komunikatami głosowymi w języku polskim o trybie pracy czy ewentualnych błędach zapisu. 

Zobacz szczegółowy opis funkcjonalny 

wideorejestrator viofo a229

Recenzja kamery samochodowej VIOFO A229 DUO

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo, dzięki której przekonasz się, po co w wideorejestratorze samochodowym zewnętrzny mikrofon, a także sprawdzisz, czy kamera tylna i przednia mają taką samą jakość:

recenzja kamery samochodowej viofo a229 duo

https://youtu.be/0SHcQO1XXQw

Przegląd ustawień i funkcji wideorejestratora

Zapraszamy do obejrzenie prezentacji omawiającej najważniejsze funkcje i ustawienia wideorejestratora samochodowego VIOFO A229 DUO:

kamera samochodowa viofo a229 ustawienia i funkcje

https://youtu.be/SD69hkLa86A

Jakość nagrań

Wideorejestrator nagrywa filmy w rozdzielczości 2560x1440p przy 30fps jednocześnie z kamery przedniej i tylnej. Nagrania cechują się bardzo wysoką i wyrównaną jakością.

kamera samochodowa viofo a229 duo

wideorejestrator viofo a229 dual

wideorejestrator viofo a229 duo

kamera samochodowa viofo a229 duo

Testowe nagrania z kamery VIOFO A229 DUO znajdziesz na dedykowanej playliście na naszym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=fs9f5-SvKP0&list=PLWb1jIrvNpnZGJ6ZZ0RAU7Cj6J1iIJ3RZ

kamera samochodowa viofo a229 duo jakość obrazu

https://youtu.be/fs9f5-SvKP0

kamera samochodowa viofo a229 duo roadtest

https://youtu.be/UJusQC0cBzQ

kamera samochodowa viofo a229 duo jakość nagrań

https://youtu.be/J9HV3TytwoQ

Zwiększenie dostępnej rozdzielczości nagrań

Wraz z aktualizacją, która została udostępniona pod koniec 2022 roku, zwiększona została maksymalna dostępna rozdzielczość nagrań. Dzięki możliwości nagrywania w 2592x1944p wideorejestrator rejestruje materiał o proporcjach boków 4:3. Już na pierwszy rzut oka daje się zauważyć powiększenie obszaru objętego monitorowaniem. Dzięki temu na nagraniach lepiej widoczne są zwłaszcza wysoko zawieszone nad jezdnią elementy, takie jak np.: sygnalizacje świetlne. Pozwala to na wierniejsze oddanie tego, co miało miejsce przed i za pojazdem w ruchu drogowym. 

wideorejestrator viofo a229 duo jakość nagrań

kamera samochodowa viofo a229 duo jakość nagrań

kamera samochodowa viofo a229 jakość nagrań

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą VIOFO A229 DUO. Kliknij aby powiększyć.

Pole widzenia w rozdzielczości 2560x1440p

Dla porównania przedstawiamy zrzuty z nagrań wykonanych w dotychczas najwyższej rozdzielczości 2560x1440p.

wideorejestrator viofo a229 duo jakość nagrań

wideorejestrator viofo a229 duo jakość nagrań

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą VIOFO A229 DUO. Kliknij aby powiększyć.

Niestety decydując się na zwiększenie monitorowanego obszaru musimy pogodzić się z pewnym ograniczeniem płynności rejestrowanych filmów. Ilość klatek na sekundę spada z 30fps, dostępnych dla 2560x1440p, do 24fps w rozdzielczości 2592x1944p. Sprawdź jak zaktualizować kamerę samochodową VIOFO A229 DUO.

Surowe pliki video

Pobierz surowe pliki video skopiowane bezpośrednio z kamery VIOFO A229 DUO i sprawdź rzeczywistą jakość obrazu bez wpływu stratnej kompresji video stosowanej przez serwis YouTube:
Pobierz surowe pliki video wideorejestratora VIOFO A229 DUO.

Kontroluj kamerę bezprzewodowo przez WiFi i Bluetooth

Dzięki zintegrowanym w kamerze modułom WiFi oraz Bluetooth zyskujesz możliwość wygodnego kontrolowania urządzenia bezprzewodowo. Wideorejestrator VIOFO A229 DUO pozwala na obsługę zarówno za pomocą fizycznych przycisków, jak i aplikacji VIOFO App.

Pobierz bezpłatnie aplikację VIOFO App na swój smartfon i za pośrednictwem odbiornika WiFi zintegrowanego w kamerze zyskaj dostęp do podglądu z każdej kamery na żywo, konfiguracji urządzenia oraz zapisanych na karcie pamięci plików video

kamera samochodowa viofo a229 aplikacja

Aplikacja VIOFO App do pobrania bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS)

Przycisk alarmowy EVENT

Umieść niewielki, dyskretny przycisk w dogodnym punkcie na desce rozdzielczej i zyskaj wygodny dostęp do funkcji zabezpieczania plików przed skasowaniem w kolejnej pętli wideorejestratora. Idealne rozwiązanie w razie zaistnienia nietypowego zdarzenia na drodze. Zdalny przycisk alarmowy RM-100 pracuje w technologii Bluetooth i jest dostępny osobno.

Nagrywaj dźwięk lepszej jakości dzięki wsparciu mikrofonu zewnętrznego

Kamera samochodowa VIOFO A229 DUO wspiera opcjonalny, zewnętrzny mikrofon, który pozwala na lepsze umiejscowienie w kabinie i nagrywanie głosu i dźwięków w wyższej jakości

kamera samochodowa viofo a229 dual

Kompleksowe monitorowanie parkingowe

Monitoruj swój pojazd całodobowo - podczas jazdy, a także podczas postoju. Wideorejestrator VIOFO A229 DUO posiada 3 automatyczne tryby parkingowe pomocne w rejestrowaniu zdarzeń wokół zaparkowanego pojazdu. 

Tryby parkingowe w VIOFO A229 DUO

 1. Tryb parkingowy Low-Bitrate - najbardziej polecany tryb, który zarejestruje absolutnie wszystkie zdarzenia podczas postoju auta. W trybie Low-Bitrate kamera rejestruje obraz w sposób nieprzerwany, ale z nieco obniżoną jakością obrazu.
 2. Tryb parkingowy Time-Lapse - podobnie jak w trybie Low-Bitrate kamera nagrywa w sposób ciągły, ale obraz jest poklatkowy (time-lapse). W zależności od ustawień, kamera rejestruje od 1 do 10 klatek na sekundę i zapisuje jako plik video. Tryb ten także ma na celu maksymalne zaoszczędzenie dostępnej przestrzeni na karcie pamięci.
 3. Tryb parkingowy Auto Event Detection - tryb detekcji ruchu i wstrząsów, w którym wideorejestrator zapisuje plik video tylko po wykryciu ruchu lub uderzenia, czy wstrząsu.

kamera samochodowa viofo a229 duo

Jak aktywowany jest tryb parkingowy?

Aby wykorzystać funkcjonalność parkingową VIOFO A229 DUO wymagane jest podłączenie urządzenia do stałego zasilania za pomocą dedykowanego adaptera zasilania VIOFO Hardwire Kit HK4 (dostępny osobno). Jest to adapter z dodatkową żyłą zasilającą "ACC". Co to oznacza? Po właściwym podłączeniu adaptera do instalacji elektrycznej samochodu, wideorejestrator będzie samoczynnie przełączał się w tryb parkingowy po wyłączeniu zapłonu (silnika). Z kolei uruchomienie silnika sprawi, że kamera wznowi normalne nagrywanie w trybie pętli. Dzięki temu rozwiązaniu, wideorejestrator jest całkowicie bezobsługowy. Zintegrowany w adapterze zasilania bezpiecznik napięciowy z regulacją w zakresie od 11.8V/23.6V do 12.4V/24.8V zabezpieczy akumulator pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem.

VIOFO Hardwire Kit HK4-C

Porównanie kamer VIOFO A229 DUO i VIOFO A129-G Plus Duo

Kamera VIOFO A229 DUO stanowi rozwinięcie modelu VIOFO A129-G Plus Duo. W nowym modelu moduł przedni jest większy, z czytelniejszym wyświetlaczem. Natomiast kamera tylna jest zgrabniejsza i łączona cieńszym przewodem, który łatwiej będzie ukryć w pojeździe. 

viofo a229 vs viofo a129 plus

Tabela porównawcza kamery samochodowej VIOFO A229 DUO oraz VIOFO A129-G Plus Duo

tabela porównawcza viofo a229 vs a129 plus

Zawartość zestawu

 • Kamera VIOFO A229 DUO.
 • Aktywny uchwyt na taśmę dwustronną z modułem GPS.
 • Moduł kamery tylnej z przewodem połączeniowym o długości ok. 6 metrów.
 • Przewód USC-C do podłączenia kamery do komputera.
 • 2-portowy zasilacz do gniazda zapalniczki z odpinanym przewodem USB-C o długości ok 3,5 metra. 
 • Szpatułka do ukrywania przewodów.
 • Zapasowa taśma dwustronna do montażu kamery przedniej.
 • Zapasowa taśma dwustronna do montażu kamery tylnej. 
 • Dwie naklejki antystatyczne ułatwiające demontaż. 

 kamera samochodowa viofo a229 plus

kamera samochodowa viofo a229 duo

Ważna informacja!
Prosimy o sprawdzenie działania całego zestawu przed montażem w celu wyeliminowania zakłóceń systemu bezkluczykowego oraz radia! Przewód sygnałowy łączący kamerę przednią i tylną poprowadzony przy antenie/module systemu bezkluczykowego może powodować jego nieprawidłową pracę!

Polska dystrybucja i gwarancja

Wszystkie rejestratory i akcesoria marki VIOFO w naszej ofercie pochodzą z autoryzowanej polskiej dystrybucji i są objęte 24-miesięczną gwarancją (12 miesięcy w przypadku zakupów na fakturę VAT) udzielaną i realizowaną przez autoryzowany serwis VIOFO w Polsce.

kamera samochodowa viofo a229 duo

Dane techniczne

Ilość kanałów 2CH (przód+tył)
Max rozdzielczość QHD 2.5K
Tryb Super HDR Nie
Tryb parkingowy Tak
WiFi i apka na smartfon Tak
Moduł GPS Tak
Baza fotoradarów Nie
Wyświetlacz LCD Tak
Zdalny dostęp 4G/LTE (Cloud) Nie
Sterowanie komendami głosowymi Nie
Filtr polaryzacyjny CPL Opcjonalny
Rodzaj zasilania Kondensator
Chipset Novatek 96580
Przetwornik obrazu Przód i tył Sony STARVIS IMX335
Dostępne rozdzielczości video 2592*1944P 24fps + 2560 * 1440P 30fps + 2560 * 1440P 30fps, 1920 * 1080P 30fps + 1920 * 1080P 30fps
Format video MP4 (H.264)
Kąt widzenia obiektywu (st.) 140 (przód), 160 (tył)
Przysłona obiektywu F/1.6 (przód), F/1.8 (tył)
Funkcja autostart Tak
Nagrywanie w pętli Tak
Max. pojemność karty pamięci 256GB
Pojemność akumulatora n/d (kondensator)
Ręczne zabezpieczanie plików przed nadpisaniem Tak
Rozmiar wyświetlacza 2.4"
Tryby komunikacji USB Mass Storage
Rodzaj gniazda zasilania USB-C
Szerokość (mm) 59 przód, 66 tył
Wysokość (mm) 92 przód, 33 tył
Grubość (mm) 38 przód, 28 tył
Masa własna (g) 146
Sposób montażu taśma samoprzylepna
Możliwy montaż na pionowej szybie tak (kamera będzie jednak nieznacznie odchylona ku dołowi)
Interfejs w języku polskim tak
Okres gwarancji 24 m-ce / 12 m-cy przy zakupie z fakturą VAT

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (10)

Opinie nie są weryfikowane, czy zostały one umieszczone przez klientów, którzy dokonali zakupu danego produktu w naszym sklepie. Opinie są moderowane przed publikacją w celu wykluczenia spamu, jednak nie ingerujemy w ich treść. Nie publikujemy opinii sponsorowanych.

4 lipca 2022

Witam Obsługa na najwyższym poziomie! Przed dokonaniem wyboru i zakupu, przeczytałem wszystkie poradniki, obejrzałem filmiki. Bardzo pomocne i wyjaśniające dla osób nie znających się. Kontakt mailowy z Wami był wspaniały. Pan Marcin od samego początku doradził, podpowiedział, odpowiadał na wszystkie pytania (nawet te głupie ;-)) Realizacja zamówienia - błyskawiczna!. Rejestrator zamówiony o godz. 13:30, u mnie był następnego dnia już o 11:00!!! SZACUNEK!!! Jeżeli chodzi o samą kamerę to dopiero co ją zainstalowałem i nie czas jeszcze na ocenę jej możliwości. Niestety podczas konfigurowania po przez Wifi, kamera całkowicie się zawiesiła - nie można było nic zrobić z poziomu telefonu, ani samego urządzenia, które nie reagowało na żaden przycisk czy włączenie lub wyłączenie stacyjki w samochodzie. Dopiero po odłączeniu zasilania, po chwili gasła i po ponownym uruchomieniu działała prawidłowo. Problem pojawił się dwukrotnie i żadne zmiany w ustawieniach rejestratora dokonane przez telefon się nie zapisały. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Dziękujemy za opinię. Jeżeli problem z komunikacją poprzez WiFi będzie się powtarzał prosimy o kontakt z BOK WR24.PL

5 sierpnia 2022

Produkt zgodny z opisem, zamówienie zrealizowano w ciągu 36h, kamery bardzo dobrej jakości, jedyny mankament to Instrukcja obsługi prawie nieczytelna z uwagi na mały rozmiar -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Dziękujemy za feedback. Instrukcję w formacie .pdf możemy przesłać mailowo. Prosimy o kontakt mailowy w tej sprawie z BOK WR24.PL

21 września 2022

Zainstalowałem kamerkę niedawno. Z dotychczasowego okresu jej użytkowania mogę stwierdzić, że potwierdziły się wszystkie zalety opisane na stronie WR24. Jest to produkt wysokiej jakości (aczkolwiek nie tani - ale coś za coś), który bezpośrednio po zainstalowaniu pracuje bez zastrzeżeń. Myślę, że do kamerki powinna być od razu przekazywana wersja elektroniczna instrukcji - wersja papierowa dołączana do kamery jest mało czytelna - szczególnie dla osób ze słabszym wzrokiem. Należy też podkreślić obsługę kupującego - jest to przykład obsługi na najwyższym poziomie (już chyba wyżej się nie da!). Poradniki i filmiki na stronie WR24 wyjaśniają w zasadzie wszystko, ale jeżeli ma się dodatkowe wątpliwości to są one szybko wyjaśniane przez Pana Marcina. Realizacja zamówienia ekspresowa !

30 września 2022

Na stronie producenta jest napisane że kamera wspiera nagrywanie kodekiem H.265/HEVC a tutaj nie ma tego, to jak jest naprawdę? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: W ramach obecnie dostępnego firmware obraz realizowany jest w konwersji obrazu wyłącznie do H.264.

14 października 2022

Zakup kamerki przebiegł wzorcowo. Sama kamerka jest wysokiej jakości. Wszystkie gniazda, wtyki przewody są solidne i mocno trzymają. Montaż okazał się banalnie prosty i chociaż nigdy wcześniej nie montowałem kamery to wszystko wykonałem samodzielnie. Aplikacja w telefonie bardzo ułatwia sterowanie ustawieniami kamer. Bardzo pomocne są filmy instruktażowe na YT. Filmy z obu kamer są bardzo dobrej jakości. Oczywiście nie powiem nic nowego ale jakość musi kosztować. Ale patrząc że to zakup na kilka lat to warto zapłacić.

15 października 2022

Kupiłem w promocji( cena wysoka, ale)...coś za coś,,,świetna kamerka..polecam

20 października 2022

Polecam w równym stopniu sprzęt jak i sprzedawcę. Czekam na nowy firmware.

23 października 2022

Do końca nie piszecie prawdy o możliwościach kamery.JEST 1440NA1440 , a nie 2450 na 1440...nic innego nie widzę...Powiem tak : kamerka , jak kamerka..miałem Orllo 2440 na 1080 p i byłem zadowolony -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Zgodnie z informacjami zawartymi w ramach zakładki - Opis funkcjonalny, zestaw realizuje zapis 2x1440p 30fps lub 2x1080p 30fps.

8 listopada 2022

Wszyscy chwalą obsługę sprzedaży a na ostatnią opinię od "domelas" że kamera nie ma tak dużej rozdzielczości widzę bzdurne odpowiedzi ze sklepu!!! Zdecydujcie się ile ona ma naprawdę rozdzielczości. Opis: Maksymalna rozdzielczość video 2560x1440p 30fps jednocześnie z kamery przedniej i tylnej. Pozostałe rozdzielczości to: 1920x1080p 30fps -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Zgodnie z informacjami podanymi m.in. na stronie, kamera zapisuje w jednej z 2 opcji jeżeli chodzi o rozdzielczość: 1) 2x 2560x1440p 30fps 2) 2x 1920x1080p 30fps.

31 marca 2023

Zamówiliśmy dwie kamery do dwóch samochodów. Dla obu karta Samsung PRO Endurance 256gb stwarzała problemy. Po zapełnieniu pamięci w trybie do jazdy nagrywanie się wyłączało samoczynnie. (w trybie parkingowym nagrywanie działało). Karty zwróciłem i zamiast nich wybrałem Sandisk Extreme 256gb, to też rekomenduje producent. Nie wiem jak żywotność tych kart, ale póki co zero problemów z działaniem kamery, aczkolwiek kompatybilność kart mała i ceny kart do tych kamer nie są tanie. W nocy z pewnością brakuje HDR, ale liczyłem się z tym. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Panie Marku dziękuję za opinię. W przypadku preferowanych nośników do wykorzystania w VIOFO A229 Duo są to karty VIOFO MLC, alternatywnie w ramach naszych testów sprawdziły się także karty Kioxia Exceria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni rob. 10-19, sob. 10-14)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Opis funkcjonalny

Kamera samochodowa VIOFO A229 DUO - opis funkcjonalny

wideorejestrator viofo a229 duo

Kluczowe podzespoły

 • Chipset Novatek N96580.
 • Przetwornik obrazu w kamerze przedniej Sony Starvis IMX335.
 • Przetwornik obrazu w kamerze tylnej Sony Starvis IMX335.

kamera samochodowa viofo a229

Parametry nagrywania video

 • Maksymalna rozdzielczość video 2592x1944p 24fps jednocześnie z kamery przedniej i tylnej.
  Pozostałe rozdzielczości to: 2560x1440p 30fps, 1920x1080p 30fps
 • Kąt widzenia przód 140°, przysłona F/1.6.
 • Kąt widzenia tył 160°, przysłona F/1.8.
 • Kompresja video H.264. Maksymalny bitrate video: ok. 32 Mbps (przód) i 28 Mbps (tył).
 • Możliwość zmiany wartości bitrate: maximum (ok. 32+28Mbps) / wysoka (ok. 30+24Mbps) / normalna (ok. 24+21Mbps) / niska (ok. 18+16Mbps).
 • Możliwość zmiany długości pliku w pętli (1/2/3/5/10 minut).
 • Możliwość zmiany wartości ekspozycji w zakresie od +2 do -2EV, w skoku co 1/3EV, niezależnie dla przedniego i tylnego modułu. 
 • Funkcja WDR (Wide Dynamic Range) równoważąca różnice w naświetleniu klatki. Czytaj więcej na temat WDR...

kamera samochodowa viofo a229 duo

Funkcje dodatkowe

 • Zabezpieczanie kluczowych klipów video przed nadpisaniem - automatycznie za pomocą 3-osiowego G-Sensora (czujnika wstrząsów) lub ręcznie za pomocą dedykowanego przycisku "SOS".
 • Po ręcznym zabezpieczeniu pliku znajdzie się on w osobnym folderze "RO". Kamera posiada buforowanie zapisu. Oznacza to, że zabezpieczone zostanie również od ok. 30 do ok. 50 sekund nagrania przed wciśnięciem przycisku, w zależności od momentu, kiedy nastąpiło przyciśnięcie. Jeśli przycisk zostanie wciśnięty pod koniec nagrywania danego pliku, kamera zabezpieczy obecny, a także kolejny plik. Jeśli natomiast przycisk zostanie wciśnięty na początku trwania nowego pliku, zabezpieczony zostanie również plik poprzedni. Dzięki temu zyskujemy pewność, że ważne zdarzenie zostanie prawidłowo zabezpieczone
  Po naciśnięciu przycisku "SOS" na ekranie pojawi się symbol trójkąta z wykrzyknikiem. Kamera wydaje wtedy komunikat o zabezpieczeniu nagrania oraz zaczyna wydawać piknięcia. Równocześnie z zabezpieczonymi plikami, kamera zapisze dodatkowo zdjęcia z przedniego i tylnego modułu, w momencie przyciśnięcia przycisku.   
 • Regulacja czułości G-Sensora w 3 stopniach, z możliwością wyłączenia. 
 • Opcja dodania własnego znacznika tekstowego na nagraniu (np. numer rejestracyjny czy imię kierowcy).
 • Możliwość zmiany jednostki prędkości pomiędzy MPH i KM/H.
 • Opcja wyłączenia znacznika daty i modelu kamery na nagraniach.
 • Wybór zakresu pracy modułu WiFi. Dostępne 2,4 i 5GHz.
 • Możliwość wyłączenia nagrywania dźwięku.
 • Funkcja wygaszacza ekranu - dzięki tej funkcji kamera pozostaje nieinwazyjna dla oczu podczas jazdy nocą. Ekran może się wyłączać po 3 / 15 / 30 / 60 / 180 sekundach.
 • Funkcja opóźnienia rozruchu kamery po włączeniu napięcia - opcja przydatna szczególnie dla pojazdów, w których podczas rozruchu silnika następuje chwilowy spadek napięcia w instalacji elektrycznej samochodu, który może zakłócić pracę rejestratora. Dostępne wartości opóźnienia: 5 i 10 sekund.
 • Możliwość ręcznego ustawienia czasu oraz strefy czasowej odpowiedniej dla danego regionu.
 • Kamera wydaje powiadomienia głosowe w języku polskim. Istnieje możliwość ich wyłączenia.
 • Możliwość wyłączenia dźwięku przycisków, dźwięków włączania oraz wszystkich dźwięków urządzenia. 
 • Regulacja częstotliwości migotania 50 / 60Hz.
 • Opcja obrotu obrazu z kamery tylnej. 
 • Możliwość nagrywania obrazu w odbiciu lustrzanym z tylnej kamery.

kamera samochodowa viofo a229 dual

Funkcje bezprzewodowe WiFi / Bluetooth

 • Kamera posiada wbudowany dwuzakresowy odbiornik WiFi 2.4 i 5 GHz umożliwiający bezprzewodowe zarządzanie funkcjami kamery - podgląd obrazu na żywo, zmiana ustawień czy pobieranie nagrań z kamery do pamięci smartfonu. Podczas aktywowania modułu WiFi nie będziemy mogli wejść do menu kamery, ale będziemy mogli korzystać z funkcji wyzwalanych bezpośrednio z przycisków na obudowie. 
 • Bezprzewodowe zarządzanie kamerą za pomocą bezpłatnej aplikacji VIOFO App dostępnej dla smartfonów z systemami Android lub iOS. Aplikacja jest dostępna w języku polskim. Aplikację pobieramy poprzez sklep Google Play lub App Store.

aplikacja viofo kamera samochodowa a229

 • Wbudowany moduł Bluetooth pozwalający na podłączenie opcjonalnego przycisku "EVENT", który możemy zamontować w dowolnym miejscu i za jego pomocą wygodnie oznaczać nagrania, które nie powinny być nadpisane. Aby sparować przycisk z kamerą wystarczy przytrzymać go przez ok. 3 sekundy, aż dioda na przycisku zaświeci się na niebiesko.
 • Użycie przycisku bezprzewodowego "EVENT" powoduje, że kamera zachowuje się analogicznie, jak w przypadku wciśnięcia przycisku "SOS" na obudowie kamery

 OUTLET Przycisk Bluetooth do VIOFO A129 / A139

Funkcje związane z GPS

 • Zintegrowany odbiornik GPS umożliwiający monitorowanie bieżącej prędkości, pozycji geograficznej oraz synchronizację zegara.
 • Możliwość wyłączenia zapisu bieżącej prędkości pojazdu na nagraniu video.
 • Moduł GPS jest jednocześnie aktywnym uchwytem montażowym.

Zobacz także:
Do czego służy odbiornik GPS w rejestratorach jazdy? (Strefa Wsparcia)

wideorejestrator viofo a229 duo

Tryb parkingowy

 • Rejestrator wyposażony jest w funkcję aktywnego, automatyczne trybu parkingowego. Do wyboru są trzy warianty trybu parkingowego:
  1) Detekcja ruchu (buforowana detekcja ruchu - nagrywanie ok. 15s przed i ok. 45s po wykryciu ruchu bądź wstrząsu), Po wykryciu ruchu i zapisywaniu nagrania dioda nad przyciskiem "REC" będzie się świecić w sposób ciągły. Detekcja ruchu działa zarówno z przedniej, jak i tylnej kameryDowiedz się więcej o trybie Auto Event Detection w wideorejestratorach VIOFO.
  2) Time Lapse (nagrywanie poklatkowe) - 1 / 2 / 3 / 5 / 10fps. 
  3) Low Bitrate (nagrywanie z obniżonym bitrate po ok. 4 Mbps  z przodu i tyłu - nawet do 70h materiału video na karcie 256GB).
 • Nagrania w trybie parkingowym zapisywane są w oddzielnym folderze "Parking". Zabezpieczone przez wykrycie wstrząsu nagrania w trybie parkingowym znajdują się w osobnym podfolderze "RO".
 • Po przejściu w tryb parkingowy kamera wyda stosowny komunikat głosowy. Po wykryciu włączenia zapłonu kamera wyłączy tryb parkingowy i wyda komunikat o rozpoczęciu nagrywania. 
 • Przy wykryciu wstrząsu w trybie parkingowym kamera zachowa się jak po naciśnięciu przycisku zabezpieczenia nagrania, jednak bez komunikatu głosowego o rozpoczęciu nagrywania. 
 • Tryb parkingowy wymaga podłączenia rejestratora do stałego zasilania, zalecane jest wykorzystanie specjalnego adaptera zasilania. 
 • Dzięki zastosowaniu dedykowanego adaptera zasilania Viofo Hardwire Kit ACC HK4, kamera przełącza się do wybranego trybu parkingowego automatycznie wraz z wyłączeniem zapłonu w samochodzie.
 • Opcja przełączenia kamery od razu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub po 90 sekundach (przy wykorzystaniu adaptera zasilania HK4).
 • Opcja nagrywania w trybie parkingowym przez 12, 24 lub 48 godzin.
 • Możliwość zmiany czułości G-Sensora w trybie parkingowym w 3-stopniowej skali.
 • Regulacja czułości wykrywania ruchu w 3-stopniowej skali. 
 • Możliwość wyłączenia detekcji ruchu. 

Zobacz także:
Jak działa tryb parkingowy w rejestratorach jazdy?

kamera samochodowa viofo a229 duo

Budowa i sposób montażu

 • Wyświetlacz LCD o przekątnej 2.4" z funkcją wygaszania. Menu w języku polskim.
 • Rejestrator jest montowany do szyby za pomocą przyklejanego mocowania z wbudowanym modułem GPS.
 • Uchwyt umożliwia montaż wideorejestratora na szybie pionowej, ale obiektyw będzie nieznacznie odchylony w dół. 
 • Moduł tylny umożliwia obrót w pionie o 360° i łączony jest w przednim za pomocą cienkiego przewodu o długości ok. 6 metrów.
 • Kamera posiada 5 głównych przycisków, które stanowią jednocześnie skróty do często używanych funkcji. Pierwszy od lewej pozwala na wykonanie zdjęcia, a po zatrzymaniu nagrywania na wejście do menu. Kolejny przycisk "REC" pozwala na zatrzymanie nagrywania. Środkowy przycisk "EVENT" umożliwia zabezpieczanie nagrań. Przycisk "MIC" umożliwia wyłączanie nagrywania dźwięku. Przycisk z prawej strony pozwala na wybór obrazu wyświetlanego na ekranie. Kamera może wyświetlać podgląd z modułu przedniego, tylnego, przedniego z pomniejszonym polem z tylnego oraz odwrotnie, tylnego z pomniejszonym polem z przedniego. Po zatrzymaniu nagrywania przycisk ten aktywuje włączanie WIFi. 
 • Nad przyciskami znajdują się diody sygnalizujące pracę urządzenia: PWR / REC / GPS / MIC / WiFi. 

kamera samochodowa viofo a229 duo

kamera samochodowa viofo a229

Rodzaj zasilania

 • Rejestrator jest zasilany poprzez gniazdo USB-C za pomocą zasilacza do gniazda zapalniczki samochodowej 12-24V i przewodu o długości ok. 3,5 metra, zakończonego kątowym wtykiem.
 • Zasilacz w zestawie po podłączeniu wideorejestratora oferuje jeszcze dodatkowy, wolny port USB.
 • Wbudowany kondensator zapewniający wyższą trwałość i odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne.
 • Zmierzone średnie zużycie prądu przez rejestrator w trakcie nagrywania z włączonym ekranem LCD oraz podłączoną kamerą tylną wynosi ok. 0,42A przy napięciu 12V (ok. 5W). Po wygaszeniu ekranu wartość ta zmniejsza się do ok. 0,39A. Po włączeniu modułu WiFi pobór zwiększa się do ok. 0,47A. Po odłączeniu modułu kamery tylnej, pobór energii przy nagrywaniu z włączonym ekranem i wyłączonym modułem WiFi to ok. 0,25A.

Zobacz także:
Kondensator zamiast baterii w rejestratorach jazdy - zalety i wady (Strefa Wsparcia)

wideorejestrator viofo a229 duo

Pomiar temperatur

 • Zmierzona temperatura urządzenia w czasie pracy, w najgorętszym miejscu, to ok. 51°C. Pomiar wykonany pirometrem po ok. godzinie nieprzerwanej pracy w trybie dwukanałowym. W czasie pomiaru ekran był wyłączony, ponieważ dostępne aktualnie oprogramowanie umożliwiało jego ciągłą pracę przez maksymalnie 3 minuty. 
 • Temperatura otoczenia w momencie pomiaru wynosiła ok. 28,5°C. Różnica temperatur ΔT wyniosła 22,5°C. 

Obsługa kart pamięci

 • Natywna obsługa kart pamięci microSDHC/XC klasy 10 o maksymalnej pojemności 256 GB.
 • Maksymalny czas zapisu video w najwyższej jakości na karcie pamięci o pojemności 256GB wynosi ok. 9 godzin 30 minut w jednej pętli.
 • W przypadku uszkodzenia karty pamięci, kamera wyda komunikat "błąd karty pamięci", a następnie będzie wyświetlać komunikat o konieczności sformatowania. Przy niepowodzeniu formatowania zacznie nieprzerwanie wydawać sygnały dźwiękowe w postaci piknięć. 
 • Zalecamy stosowanie wyłącznie markowych i oryginalnych kart pamięci w celu zapewnienia najwyższej niezawodności pracy rejestratora.

Zobacz polecane karty pamięci do rejestratorów jazdy: https://www.wideorejestratory24.pl/karty-pamieci-do-kamer-samochodowych

wideorejestrator viofo a229 dual

Ważna informacja:
Powyższy opis powstał w oparciu o funkcje zawarte w rejestratorze z zainstalowanym oprogramowaniem (firmware) w wersji V1.1_1218. Ewentualne aktualizacje oprogramowania kamery udostępnione przez producenta/dystrybutora mogą nieznacznie wpłynąć na jego funkcjonalność, przez co zawarte powyżej informacje mogą utracić swoją aktualność.

Zobacz także:
Firmware i oprogramowanie do kamer samochodowych i sportowych (Strefa Wsparcia)

wideorejestrator viofo a229 dual

Sklep internetowy Shoper Premium