Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Kamery Super HDR - tablice czytelne także w nocy

0
Kamery Super HDR - tablice czytelne także w nocy

Tablice rejestracyjne mijanych w ciemnościach pojazdów to najcięższy sprawdzian dla kamer samochodowych. Nawet dla oczu kierowcy, oślepionego reflektorami nadjeżdżającego pojazdu, wypatrzenie numerów rejestracyjnych to nie lada wyzwanie. Zwykle czytelne są jedynie przez niezwykle krótką i trudną do wyłapania chwilę. Dla zdecydowanej większości wideorejestratorów jest to zbyt wysoko zawieszona poprzeczka. Jednak zdarzają się chlubne wyjątki, które potrafią odczytać to, co dla większości niewidoczne. Kamery te potrafią dawać znakomite rezultaty zarówno podczas przejazdów po aglomeracji miejskiej:

hdr test

Sprawdzą się również na trasach podmiejskich, gdzie różnica prędkości sprawia, że warunki są nawet trudniejsze:

hdr test

Kamery dedykowane do pracy w najtrudniejszych warunkach znajdziesz w kategorii Super HDR. Są to urządzenia, które łączą najlepsze matryce i optykę, a także posiłkują się zaawansowaną technologią przetwarzania wielu klatek obrazu, dla uzyskania czytelnych nagrań. Niestety nie każda kamera, która posiada tryb HDR, znajduje się w tej kategorii. Dzieje się tak ze względu na to, że w trakcie testów oceniamy realną skuteczność odczytywania tablic rejestracyjnych, w rzeczywistych warunkach drogowych. Efekty testów są naturalnie publicznie dostępne w postaci publikowanych filmów.

Według aktualnego stanu wiedzy jedynie 3 modele zasługują na miejsce w tej kategorii.

1) Mio MiVue 886

Mio MiVue 886

Niezwykle uniwersalna kamera od Mio zaskakuje bogactwem dostępnych trybów. Kamera potrafi nie tylko rejestrować znakomite materiały w 2.5K z trybem HDR, ale również spektakularnie szczegółowe, w dobrych warunkach oświetleniowych, filmy 4K 30fps. Dodatkowo otrzymujemy również tryby 2.5K przy 60fps, a także 1080P przy 120fps, umożliwiające wykonywanie spowolnień na nagranych filmach. Kamera oferuje dodatkowo funkcje takie, jak nagrywanie Timelapse w trybie parkingowym po podłączeniu do adaptera stałego zasilania, a także systemy ostrzegania przed fotoradarami.

Zobacz MiVue 886

2) VIOFO A119 V3

Viofo A119 V3

Obecność tego modelu w tym zestawieniu robi tym większe wrażenie, jeśli zwrócimy uwagę na cenę kamery na tle konkurencji. Model ten wiele zyskał dzięki aktualizacjom systematycznie udostępnianym przez producenta. Jakość ulegała systematycznej poprawie, aby osiągnąć najwyższy poziom jeśli chodzi o rozpoznawanie tablic rejestracyjnych po zmierzchu. Kamera po podłączeniu do adaptera stałego zasilania zyskuje funkcjonalny tryb parkingowy, z funkcjami Auto Event Detection (buforowana detekcja ruchu), Timelapse (nagrywanie filmów poklatkowych) oraz Low Bitrate (nagrywanie ciągłe, z obniżoną jakością). Jeśli szukasz znakomitego wideorejestratora, a posiadasz ograniczony budżet, VIOFO A119 V3 będzie rekomendowanym rozwiązaniem. 

Zobacz VIOFO A119 V3

3) Mio MiVue 846

 Mio MiVue 846

Kolejna propozycja od Mio w tym zestawieniu. Nie robi wprawdzie aż tak dużego wrażenia jak droższy i młodszy brat w postaci modelu MiVue 846, jednak jest to kamera ze wszech miar godna polecenia. Oferuje znakomity stosunek ceny do możliwości. Oprócz znakomitej jakości nagrań w trudnych warunkach oświetleniowych, MiVue 846 to również znane z Mio systemy ostrzegania przed fotoradarami, a także znakomita jakość wykonania urządzenia. Atutem MiVue 846 jest możliwość podłączenia kamery tylnej.

Zobacz Mio MiVue 846

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium