Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Odcinkowy pomiar prędkości w kamerach Mio MiVue 8xx

1
Odcinkowy pomiar prędkości w kamerach Mio

Wideorejestratory samochodowe marki Mio MiVue z topowej serii 8xx wyposażone są w funkcję ostrzegania przed fotoradarami. Działa to na zasadzie statycznej bazy danych z lokalizacjami fotoradarów wgranej do pamięci wewnętrznej urządzenia. W sytuacji zbliżenia się do zapisanej w pamięci lokalizacji fotoradaru, kamera pokaże z odpowiednim wyprzedzeniem ostrzeżenie wizualno-dźwiękowe. Baza danych o fotoradarach obejmuje Polskę oraz całkiem liczną grupę krajów europejskich i jest regularnie aktualizowana. 

O ile ostrzeganie o lokalizacjach stacjonarnych fotoradarów nie stanowi szczególnej nowości (funkcjonalność ta jest obecna w kamerach Mio od kilku lat), tak znaczącym udoskonaleniem tej funkcji jest opcja praktycznego informowania kierowcy o odcinkowym pomiarze prędkości. W trakcie przejazdu przez taki odcinek, urządzenie wyświetla na ekranie informacje o limicie prędkości, czasie i odległości pozostałej do końca pomiaru oraz średniej prędkości na odcinku. 

Zobacz jak ta funkcjonalność działa w praktyce na krótkiej demonstracji video na naszym kanale YT:


https://www.youtube.com/watch?v=Oii-aRxnO_k 

W których modelach kamer Mio to działa?

Demonstrowana powyżej funkcjonalność obejmuje następujące modele:

Ważne! Warunkiem poprawnego działania tej funkcji jest wgranie odpowiedniej wersji bazy fotoradarów do urządzenia. Pliki z aktualizacją można pobrać i wgrać poprzez aplikację MiVue PRO na smartfony (dotyczy tylko kamer z funkcją WiFi) lub pobrać ze strony https://service.mio.com i uaktualnić poprzez kartę pamięci. Na dzień publikacji niniejszego materiału (sierpień 2021), najnowszą wersją bazy fotoradarów z funkcją odcinkowego pomiaru prędkości jest V14.0520.01.25.

Powyższe informacje są aktualne na sierpień 2021 roku. Lista kompatybilnych modeli oraz aktualizacji firmware po tym terminie z pewnością ulegnie zmianie.

Komentarze do wpisu (1)

29 sierpnia 2021

Jeżeli bylbym zdecydowany na zakup tego zesawu to czy mógłbym liczyć na wgranie najnowszej bazy fotoradarów? Dziękuje i pozdrawiam. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Wideorejestratory przychodzą do nas z aktualnym firmware. Dla pewności w uwagach do zamówienia proszę wpisać informację o tym :)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium