Kategorie artykułów
Wybrane artykuły
Aktualizacja VIOFO A119 V3 z trybem HDR 0
Aktualizacja VIOFO A119 V3 z trybem HDR

Udostępniona niedawno przez VIOFO aktualizacja oprogramowania v2.0 do popularnej kamery samochodowej VIOFO A119 V3 przynosi dość istotną nowość. Jest nią opcja nagrywania w trybie HDR (High Dynamic Range). W uproszczeniu - jest to tryb, dzięki któremu kamera lepiej radzi sobie z nagrywaniem w kiepskich warunkach oświetleniowych, a szczególnie w warunkach wysokiego kontrastu, np. podczas jazdy pod słońce, czy nocą, z oślepiającymi reflektorami pojazdów jadących z naprzeciwka.

Funkcja HDR w kamerach samochodowych nie jest szczególną nowością, jednakże inżynierowie z VIOFO dopracowali nagrywanie HDR w modelu A119 V3 do niespotykanego dotąd stopnia. O co chodzi? Mianowicie kamera samochodowa VIOFO A119 V3 z aktywnym trybem HDR w rozdzielczości 1440p 30fps jest w stanie skutecznie odczytać tablice rejestracyjne podczas jazdy nocą - także z aut mijanych z naprzeciwka przy dużej prędkości!

VIOFO A119 V3 sample

Jest to pewnego rodzaju rewolucja, bowiem jak dotąd nie było jeszcze w historii sklepu WIDEOREJESTRATORY24.PL kamery samochodowej, która mogłaby poszczycić się podobnym osiągnięciem. Brawo VIOFO!

Zobacz więcej przykładowych kadrów z nagrań nocnych z kamery A119 V3 z trybem HDR (powiększenie po kliknięciu w grafikę):

A119 V3 HDR sample

A119 V3 HDR sample

A119 V3 HDR sample

Nie ma róży bez kolców

Firmware v2.0 dla kamery VIOFO A119 V3 jest już dostępny do pobrania i zainstalowania (szczegóły poniżej). Jednakże w chwili pisania tego artykułu, oprogramowanie jest jeszcze w fazie testowej i wymaga jeszcze pewnych optymalizacji - szczególnie w przypadku nagrywania filmów z trybem HDR za dnia. Występuje wówczas bowiem zjawisko rozdwajania klatek, co wpływa niekorzystnie na ostrość i czytelność szczegółów w obrazie video.

Zobaczcie pełen road test kamery A119 V3 z trybem HDR i oceńcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=lJWEZlg4kbw

Ponadto podkreślić należy, że pomimo istotnego postępu w zakresie odczytywania tablic rejestracyjnych w nowym oprogramowaniu dla VIOFO, wciąż nie daje to 100-procentowej gwarancji skuteczności. Możliwość wychwytywania szczegółów z otoczenia przez wideorejestratory jest ograniczona wieloma niezależnymi czynnikami i należy mieć to na uwadze oceniając jakość obrazu z danej kamery oraz jej zdolność do skutecznego odczytywania tablic czy innych szczegółów.

Więcej na ten temat przeczytanie w artykule na blogu WR24.INFO - zapraszam:
Odczytywanie tablic rejestracyjnych przez kamery samochodowe

Jak zainstalować firmware v2.0 dla VIOFO A119 V3?

Aktualizacja firmware v2.0 z trybem HDR jest dostępna do pobrania z oficjalnego forum VIOFO, a dodatkowo także na naszym dysku Google: Aktualizacja v2.0 do VIOFO A119 V3

Proces aktualizacji firmware krok po kroku:

  1. Sformatuj kartę pamięci w kamerze.
  2. Skopiuj plik z aktualizacją na kartę pamięci.
  3. Kartę pamięci umieść w kamerze i podłącz zasilanie - rozpocznie się proces aktualizacji sygnalizowany migającymi diodami, który potrwa kilkadziesiąt sekund. Nie odłączaj zasilania w trakcie tego procesu!
  4. Po zakończeniu aktualizacji kamera uruchomi się.
  5. Ponownie sformatuj kartę pamięci w kamerze.

Po zakończeniu procesu aktualizacji, w menu z ustawieniami kamery znajdź pozycję "HDR" i po prostu ją aktywuj. Gotowe!

Promocja!

Z okazji udostępnienia aktualizacji v2.0 dla VIOFO A119 V3 przygotowaliśmy dedykowaną promocję rabatową. Z kuponem rabatowym A119V3HDR wykorzystanym w koszyku, przed złożeniem zamówienia w sklepie, do kamery samochodowej VIOFO A119 V3 (w wersji z lub bez modułu GPS) zostanie naliczony rabat kwotowy 40 zł. Kupon ważny jest do 30 czerwca 2020 roku i nie obowiązuje na kamery z kategorii "Gotowe zestawy". Zapraszamy!

Sprawdź nasze oferty na VIOFO A119 V3:

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium