Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Mikavi PQ4 - nowe tryby parkingowe

3
Mikavi PQ4 - nowe tryby parkingowe

Funkcja trybu parkingowego stanowi jeden z głównych atutów kamery samochodowej Mikavi PQ4. Jako jeden z niewielu rejestratorów jazdy w naszej ofercie, PQ4 w zestawie podstawowym posiada także dedykowany adapter zasilania z funkcją ACC. Za jego pomocą podłączysz kamerę do instalacji elektrycznej pojazdu, dzięki czemu będzie ona pracować także podczas postoju. Natomiast funkcja ACC odpowiada za przełączanie kamery w tryb parkingowy wraz z wyłączeniem zapłonu w pojeździe.

Aktualizacja oprogramowania o wersji v3.0.19 dla Mikavi PQ4 / PQ4 DUAL, istotnie rozszerza funkcjonalność trybów parkingowych tego rejestratora. Dotąd tryb parkingowy opierał się na nagrywaniu poklatkowym (time-lapse). Po aktualizacji do dyspozycji użytkownika będą dwa dodatkowe tryby parkingowe:

1) Tryb detekcji ruchu - kamera przednia reaguje na ruch w polu jej widzenia, a także na wstrząsy. Po wykryciu ruchu lub uderzenia, rozpoczyna nagrywanie 1-minutowego pliku video z kamery przedniej i tylnej (jeśli jest podłączona). Niestety, wykrywanie ruchu aktywne jest tylko z kamery przedniej (ruch uchwycony przez tylną kamerę nie wyzwoli nagrywania) i nie posiada buforowania zapisu.

2) Tryb Low-Bitrate - w tym trybie kamera prowadzi ciągły zapis w pętli (także z kamery tylnej - jeśli jest podłączona), ale w nieco obniżonej jakości obrazu. Dzięki temu zabiegowi, pliki video nagrane w tym trybie zajmują znacznie mniej przestrzeni na karcie pamięci. 1 minuta pliku nagranego w trybie Low-Bitrate zajmie ok. 40 MB, podczas gdy w normalnym trybie nagrywania ta sama minuta wykorzysta ok. 150 MB przestrzeni na karcie pamięci. 

Mikavi PQ4 tryby parkingowe

Tryb Low-Bitrate jest moim zdaniem najskuteczniejszym trybem parkingowym dostępnym w kamerach samochodowych. Zapewnia on bowiem stały monitoring i zapis video zdarzeń w obrębie pojazdu, dzięki czemu nic nie umknie uwadze rejestratora. Mankamentem może być ilość zapisanego materiału, jednak z drugiej strony dzięki trybowi Low-Bitrate mamy 100-procentową pewność, że kluczowy moment nie został "przegapiony" przez kamerę.

Ważna poprawka

Poza nowymi trybami parkingowymi, aktualizacja oprogramowania dla Mikavi PQ4 przynosi istotną poprawkę błędu w funkcjonowaniu kamery PQ4. Mianowicie w tej wersji można już skutecznie wyłączyć tryb parkingowy w ustawieniach kamery - nawet jeśli jest do niej podłączony adapter zasilania z funkcją ACC. Błąd ten zgłaszali nam nasi klienci i został on także poprawiony.

Reasumując, to ważna informacja, że Mikavi poważnie traktuje rozwój swojego flagowego produktu, rozszerzając jego możliwości i funkcjonalność, a przy tym rozwiązując bolączki zgłaszane przez użytkowników. Brawo Mikavi! :)

Jak zainstalować aktualizację?

Plik z aktualizacją firmware jest dostępny na stronie producenta w sekcji "Do pobrania":
http://mikavi.pl/produkt/kamera-samochodowa-pq4/

Wersja firmware to v3.0.19 lub nowsza. Aktualizacja ta jest kompatybilna z modelem PQ4 w wersjach jedno- (przedniej) oraz dwukanałowej (na przód i tył).

Proces aktualizacji firmware krok po kroku:

  1. Sformatuj kartę pamięci w kamerze.
  2. Następnie w komputerze skopiuj plik z aktualizacją na kartę pamięci.
  3. Kartę pamięci ponownie umieść w kamerze i podłącz do niej zasilanie - rozpocznie się proces aktualizacji sygnalizowany migającymi diodami, który potrwa ok. kilkadziesiąt sekund. Nie odłączaj zasilania w trakcie tego procesu!
  4. Po zakończeniu aktualizacji kamera uruchomi się.
  5. Ponownie sformatuj kartę pamięci w kamerze.

Jeśli kamera jest zasilana z adaptera zasilania ACC, należy pamiętać, aby po aktualizacji w ustawieniach kamery pozycję ACC ustawić na ON i zatwierdzić. Następnie w menu można wybrać jeden z dostępnych trybów parkingowych (Detekcja ruchu, Time lapse lub Low Bitrate). Zasilając kamerę ze standardowego gniazda zapalniczki - funkcja ACC oraz tryby parkingowe nie będą działać.

Zobacz oferty na kamerę Mikavi PQ4 w naszym sklepie:

Komentarze do wpisu (3)

3 marca 2022

Kamera super, mam i polecam. Szkoda tylko, że nie pomyślano o słabych akumulatorach np. tryb parkingowy działa ale przez 3 h bo to wystarczy jak idzie się na zakupy :)

11 czerwca 2022

a nie dziala zasilanie acc z akumulatora?

1 maja 2023

Nie mogę włączyć trybu parkingowego, a w menu ustawień rejestratora nie ma opcji ACC. Co jest nie tak? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: W ramach najnowszego firmware nie ma już opcji ACC w ramach ustawień. Wystarczy aktywować funkcję trybu parkingowego i kamera przejdzie w odpowiedni tryb po podłączeniu za pomocą adaptera zasilania.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium