Darmowa dostawa - darmowy zwrot. Kupuj bez ryzyka! Sprawdź nasz kanał YouTube!

Biuro Obsługi Klienta:

68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Artykuły, aktualności i porady

Monitoring domu - dlaczego warto w niego zainwestować? 4

Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Dom to swoisty azyl, który pozwala odciąć się od świata zewnętrznego, odpocząć oraz poczuć się w pełni bezpiecznie. W podniesieniu poczucia bezpieczeństwa swojego, swoich bliskich oraz mienia niezwykle pomocny jest monitoring domu. Umieszczone wewnątrz i na zewnątrz budynku kamery pozwalają mieć stały wgląd w to, co dzieje się podczas naszej nieobecności, obserwować dzieci oraz śledzić poczynania zwierząt domowych.

Co daje monitoring domu i dlaczego warto w niego zainwestować?

Monitoring powinien pojawić się w każdym domu jednorodzinnym, w którym chcemy zapewnić sobie, swoim bliskim oraz mieniu pełne bezpieczeństwo. Zainstalowane wewnątrz budynku i wokół niego bezprzewodowe kamery stale rejestrujące obraz pozwalają na podglądanie tego, co dzieje się w domu i w jego najbliższym otoczeniu podczas naszej nieobecności. Dzięki nim możliwe jest także kontrolowanie poszczególnych pomieszczeń, kiedy znajdujemy się w innym pokoju lub na podwórku.

Kamera Yi Home Camera

Monitoring w domu jednorodzinnym przydaje się zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów, wakacji, a także na co dzień, w czasie pobytu w pracy. Jego zalety doceniają również rodzice małych dzieci, gdyż monitoring bezprzewodowy online pozwala na uzyskanie stałego wglądu w pokoik dziecięcy oraz kontrolowanie snu i zabawy dziecka w czasie, gdy rodzice znajdują się w innym pomieszczeniu lub w ogrodzie. Podczas pobytu w pracy, dzięki kamerom zainstalowanym wewnątrz i na zewnątrz budynku domowy monitoring bezprzewodowy pozwala natomiast śledzić poczynania zwierząt domowych oraz w razie potrzeby przywołać je do porządku chroniąc sprzęty domowe przed zniszczeniem.

Najważniejszym zadaniem monitoringu domowego jest jednak ochrona naszego domu oraz mienia przed dostępem do niego niepowołanych osób. Zainstalowany w domu monitoring daje możliwość szybkiej reakcji na wypadek stwierdzenia próby włamania czy innych podejrzanych działań, przez co pozwala skutecznie zapobiec ich negatywnym skutkom. Domy jednorodzinne są szczególnie narażone na kradzieże i włamania w okresie wakacyjnym i urlopowym, kiedy zostają pozostawione bez nadzoru. Monitoring domu jednorodzinnego pozwala uzyskać stały wgląd w to, co dzieje się w domu i jego najbliższej okolicy oraz szybko reagować na wszelkie stwierdzone nieprawidłowości.

Jak założyć monitoring w domu jednorodzinnym i jakie urządzenia do tego celu wybrać?

Jak widać, monitoring domowy jest bardzo przydatny. Pozwala podnieść poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnić nam oraz naszym bliskim najwyższy komfort przebywania w domowym zaciszu. Pozostaje jednak pytanie, jaki monitoring do domu jednorodzinnego wybrać. W sprzedaży dostępnych jest bowiem wiele, często bardzo się od siebie różniących rozwiązań, z których nie wszystkie będą w pełni skuteczne dla tak wymagającego i odpowiedzialnego zadania, jakim jest monitoring w domu prywatnym.

Yi Outdoor

Kamera zewnętrzna Yi Outdoor

Do użytku własnego najbardziej opłaca się dziś wybrać bezprzewodowe kamery WiFi, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do monitoringu domu jednorodzinnego. To niewielkie, starannie zaprojektowane i wykonane urządzenia, które nie wymagają przeprowadzania przewodów, kucia ścian czy innych skomplikowanych i często bardzo kosztownych zabiegów instalacyjnych. Kamery bezprzewodowe wystarczy umieścić w wybranym miejscu w domu lub na zewnątrz budynku oraz podłączyć je z dostępną siecią WiFi. Urządzenia będą łączyły się z Internetem oraz przesyłały na nasz laptop, tablet lub komórkę zarejestrowany obraz. Dzięki temu będą pozwalały na uzyskanie wglądu w to, co dzieje się w domu oraz wokół niego podczas naszej nieobecności.

Monitoring domowy możemy podzielić na dwie kategorie - monitoring domu wewnętrzny oraz monitoring zewnętrzny. Do pierwszej grupy należą urządzenia, które instaluje się wewnątrz domu i które mają za zadanie rejestrowanie obrazu z poszczególnych jego pomieszczeń. W drugiej kategorii znajdują się natomiast przystosowane do montażu na zewnątrz budynków kamery zewnętrzne, które śledzą to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu domu. Ich połączenie ze sobą pozwala na uzyskanie kompleksowego wglądu w bezpośrednie otoczenie domu oraz poszczególne jego pomieszczenia.

Bezprzewodowy monitoring domu jednorodzinnego przez Internet

Dobre bezprzewodowe kamery do monitoringu domu jednorodzinnego oferują wysoką jakość obrazu, która w zależności od wybranego modelu waha się od 720p do 1080p. Dobrej jakości sprzęt tego typu oprócz oferowania podglądu w czasie rzeczywistym pozwala także na zapisywanie obrazu na zainstalowanej karcie SD, co może przydać się w celach dowodowych na wypadek stwierdzenia włamania lub innej formy naruszenia bezpieczeństwa domu przez osoby trzecie. Wybrane modele kamer do monitoringu oferują także synchronizację zapisanego obrazu video do "chmury" przez sieć Internet, co daje dodatkową pewność bezpieczeństwa zapisu kluczowych nagrań z monitoringu. Taką możliwość oferują np. kamery do monitoringu Yi Home z subksrypcją Yi Cloud.

Yi Home app

Bezprzewodowy monitoring domu oprócz kontrolowania wnętrza domu pozwala także na obserwowanie tego, co dzieje się w bliskim otoczeniu budynku oraz w ogrodzie. Taką możliwość dają kamery, które instaluje się się w wybranym miejscu na zewnątrz budynku, najczęściej w okolicach drzwi wejściowych, przy garażu lub w ogrodzie. Dzięki obecności kamery bezprzewodowej na zewnątrz domu możliwe jest kontrolowanie najbliższego otoczenia budynku i co za tym idzie lepszej jego ochrony przed włamaniem. Połączenie monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego zapewnia każdemu domowi jednorodzinnemu kompletną ochronę antywłamaniową.

Yi Home App

Podgląd w czasie rzeczywistym w obraz rejestrowany przez kamery możemy uzyskać za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu, a więc laptopa, tabletu, a także smartfonu. Kamery marki Yi Home posiadają ponadto dedykowaną aplikację przeznaczoną do instalacji na komputerze i telefonie komórkowym, za pomocą której możemy w czasie rzeczywistym śledzić obraz rejestrowany przez urządzenia oraz sterować ich pracą. Monitoring domu przez telefon pozwala na jego kompleksowe kontrolowanie z dowolnego miejsca w kraju i na świecie, co docenimy zwłaszcza podczas pobytu w pracy oraz dłuższych, wakacyjnych i służbowych wyjazdów.

Dobry monitoring w prywatnym domu – kamery bezprzewodowe, w które warto zainwestować

Bardzo dobrym wyborem do każdego domu jednorodzinnego są kamery bezprzewodowe 360°, które pozwalają na rejestrowanie wszystkiego, co dzieje się dookoła nich. Przykładami takich urządzeń są kamery IP Mikavi YE2 360° i Yi Dome Camera 1080p, które podłączone do sieci WiFi obejmują swoim „wzrokiem” całe pomieszczenie, a uzyskany obraz przesyłają na dowolne połączone z nimi urządzenia. Ogromną zaletą obu kamer jest funkcja światła podczerwonego, która umożliwia prowadzenie obserwacji danego pomieszczenia także w ciemności lub przy słabym oświetleniu.

Mikavi YE2 360

Kamera Mikavi YE2 360 stopni

Urządzenia posiadają także bardzo przydatną w domowym monitoringu funkcję detekcji ruchu. Po jego wykryciu kamery bezprzewodowe automatycznie wysyłają alert do aplikacji zainstalowanej na smartfonie właściciela. Yi Dome Camera posiada ponadto przydatną w monitoringu funkcję śledzenia, dzięki której kamera zaczyna automatycznie śledzić poruszającą się osobę. Cenną funkcjonalnością obu urządzeń jest także wbudowany głośnik, który umożliwia przekazywanie za jego pomocą komunikatów głosowych. Pozwala to szybko uspokoić wybudzone ze snu dziecko, przywołać do porządku nieposłusznego zwierzaka, a także skutecznie wystraszyć włamywacza.

Yi Dome Camera Yi Dome Camera 1080p

Kamery: Yi Dome oraz Yi Dome 1080p

Innym przykładem wartego zakupu urządzenia do monitoringu online w prywatnym domu jest Yi Home Camera 2. Jest to zaawansowane urządzenie, które idealnie sprawdzi się do kontrolowania domu podczas pobytu w pracy oraz na wakacjach. Ogromnym jego atutem jest także wbudowana funkcja elektronicznej niani, którą w szczególności docenią rodzice troszczący się o komfort oraz poczucie bezpieczeństwa swoich dzieci.

Yi Home Camera 2 pozwala nie tylko na samo oglądanie za jej pomocą obrazu, ale także przesyłanie z danego pomieszczenia dźwięków. Urządzenie sprawnie rozpoznaje płacz dziecka i natychmiast po jego zarejestrowaniu wysyła rodzicowi stosowny alert. Dzięki temu możliwa jest natychmiastowa reakcja, kiedy dziecko wybudzi się ze snu i zacznie płakać. Wbudowany głośnik pozwala z kolei rodzicowi własnym głosem uspokoić pociechę z dowolnego miejsca w domu oraz jego bezpośredniej okolicy.

Sprawdź kamery do monitoringu w naszej ofercie

Komentarze do wpisu (4)

3 maja 2021

Bardzo fajne zestawy kamer do monitoringu mamy z lanberga, wysoka jakosc w naprawde fajnej cenie

1 września 2022

w takie rzeczy zawsze warto inwestowac,bo jest to jedno z lepszych zabezpieczen, my u siebie mamy zestaw kamer z Lanberga

3 października 2022

No jasne, że tak ;) widze ze sporo osob poleca tą firme, musze wypróbowac

6 stycznia 2023

My zainwestowaliśmy w monitoring dopiero jak nas okradli ... w tedy człowiek poszedł po rozum do głowy . Teraz mamy 8 kamer i podgląd na telefonei Lanberga ma dobry sprzęt wszytko doskonale widać

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium