Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

VIOFO A139 PRO 3CH - pierwszy 3-kanałowy wideorejestrator 4K ze skutecznym HDR

2
VIOFO A139 PRO 3CH - pierwszy 3-kanałowy wideorejestrator 4K ze skutecznym HDR

Kamera samochodowa VIOFO A139 PRO 3CH 4K HDR to ewolucja znanego i cenionego modelu VIOFO A139. Nowy model, z oznaczeniem "PRO", zachowuje zalety poprzednika, takie jak m. in.: przemyślana budowa z niezależnymi modułami wewnętrznym i tylnym, pozwalająca na dyskretny montaż, cienkie przewody połączeniowe, zasilanie za pomocą odpornego kondensatora, czy rozbudowany tryb parkingowy. Jednocześnie główna funkcja kamery samochodowej, czyli jakość nagrywanego obrazu, wywindowana zostaje na całkiem nowy, nieznany wcześniej w wideorejestratorach, poziom.

wideorejestrator viofo a139 pro 4k hdr

Jakość obrazu z przodu

Kamera samochodowa VIOFO A139 PRO jest pierwszym na rynku wideorejestratorem opartym o nową matrycę Sony STARVIS 2-giej generalnie. Przetwornik IMX678 4K HDR oferuje niesamowity potencjał w zakresie rejestrowanego obrazu. W połączeniu z wysokiej klasy jasną optyką o świetle F/1.6 jesteśmy w stanie nagrywać niezwykle bogate w szczegóły materiały zarówno w dzień, jak i w nocy. Maksymalna rozdzielczość nagrań to 3840x2160p z kamery przedniej oraz 1920x1080p z modułów tylnego i wewnętrznego, w 24fps. Dla ceniących wyższą płynność materiału producent oferuje możliwość nagrywania w bardziej panoramicznych proporcjach, w rozdzielczości 3840x1600p oraz ponownie 1920x1080p z wnętrza i tyłu, ale tym razem w pełnych 30fps. Po zatrzymaniu obrazu często jesteśmy w stanie odczytać olbrzymią ilość szczegółów.

kamera samochodowa viofo a139 pro 30fps 1600p jakość nagrań

wideorejestrator viofo a139 pro jakość nagrań

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą VIOFO A139 PRO. Kliknij aby powiększyć.

kamera samochodowa viofo a139 pro 3ch 1600p 30fps

https://youtu.be/GXYQ_FG3V0U 

Tryb HDR

Kamera samochodowa VIOFO A139 PRO 3CH 4K HDR jest pierwszym na rynku wideorejestratorem, który łączy jednoczesne nagrywanie w pełnej rozdzielczości 4K oraz skuteczny tryb HDR. Połączenie takie potrafi znacząco podnosić użyteczność nagrań w najtrudniejszych warunkach. Przy premierowej wersji oprogramowania jesteśmy w stanie włączyć lub wyłączyć nagrywanie z trybem HDR, bez możliwości jego automatycznego aktywowania o określonej godzinie. Funkcjonalność taka może zostać wprowadzona wraz z aktualizacją oprogramowania. 

wideorejestrator samochodowy viofo a139 pro 4k hdr

wideorejestrator viofo a139 pro 4k hdr

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą VIOFO A139 PRO. Kliknij aby powiększyć.  

Jakość obrazu z tyłu

Moduł tylny oparty jest o wysokiej klasy przetwornik optyczny Sony STARVIS IMX291, wspierany przez optykę o przysłonie F/1.6 i szerokim polu widzenia 170°. Jakość generowanego obrazu nie osiąga naturalnie niesamowicie wysokiego poziomu tego, zapisywanego przez moduł przedni, jednak jesteśmy w stanie osiągnąć możliwość zarejestrowania satysfakcjonujących nagrań, które można później posłużyć w charakterze materiału dowodowego

wideorejestrator samochodowy viofo a139 pro tylna kamera

kamera samochodowa viofo a139 pro jakość nagrań z tyłu

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą VIOFO A139 PRO. Kliknij aby powiększyć.

kamera tylna z viofo a139 pro

https://youtu.be/_qaW5ab8Ebg

Jakość obrazu wewnątrz

Moduł wewnętrzny posiada dokładnie ten sam przetwornik, który znajdziemy w kamerze tylnej. Tym razem wspomagany jest on dodatkowo diodami światła podczerwonego. Dzięki temu jesteśmy w stanie rejestrować wnętrze pojazdu nawet w całkowitych ciemnościach. Jego bardzo szerokie pole widzenia, wynoszące ponownie 170°, pozwala dodatkowo po części monitorować również to, co widoczne jest po bokach pojazdu.

kamera wewnętrzna viofo a139 pro IR

kamera samochodowa viofo a139 pro moduł wewnętrzny

Stopklatki z nagrań wykonanych kamerą VIOFO A139 PRO. Kliknij aby powiększyć.

kamera wewnętrzna wideorejestratora viofo a139 pro

https://youtu.be/uM_rFQPv1xA 

Ochrona zaparkowanego pojazdu

Ten 3-kanałowy wideorejestrator samochodowy znakomicie wywiązuje się również w roli ochrony zaparkowanego pojazdu. Do wyboru mamy rodzaje działanie trybu parkingowego:

  1. Tryb parkingowy Low-Bitrate - najbardziej polecany tryb, który zarejestruje absolutnie wszystkie zdarzenia podczas postoju auta. W trybie Low-Bitrate kamera rejestruje obraz w sposób nieprzerwany, ale z nieco obniżoną jakością obrazu.
  2. Tryb parkingowy Time-Lapse - podobnie jak w trybie Low-Bitrate kamera nagrywa w sposób ciągły, ale obraz jest poklatkowy (time-lapse). W zależności od ustawień, kamera rejestruje od 1 do 10 klatek na sekundę i zapisuje jako plik video. Tryb ten także ma na celu maksymalne zaoszczędzenie dostępnej przestrzeni na karcie pamięci.
  3. Tryb parkingowy Auto Event Detection - tryb detekcji ruchu i wstrząsów, w którym wideorejestrator zapisuje plik video tylko po wykryciu ruchu lub uderzenia, czy wstrząsu.

wideorejestrator viofo a139 pro

Aby wykorzystać funkcjonalność parkingową VIOFO A139 PRO wymagane jest podłączenie urządzenia do stałego zasilania za pomocą dedykowanego adaptera zasilania VIOFO Hardwire Kit HK4 lub alternatywnie VIOFO Hardwire Kit HK3-C (dostępne osobno).

Prezentacja wideorejestratora VIOFO A139 PRO

Zobacz prezentację najważniejszych cech kamery samochodowej VIOFO A139 PRO w telegraficznym skrócie:

kamera samochodowa viofo a139 pro w pigułce

https://youtu.be/WxHoVXeYhkw

Recenzja kamery samochodowej VIOFO A139 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo, dzięki której przekonasz się, jak wygląda rzeczywista jakość nagrań kamery samochodowej VIOFO A139 PRO, jak zbudowany jest ten wideorejestrator, a także jakie funkcje dodatkowe oferuje:

recenzja kamery samochodowe viofo a139 pro

https://youtu.be/zWvkftofEjE

Kamera samochodowa VIOFO A139 PRO w pytaniach i odpowiedziach

Zastanawiasz się, co różni kamerę samochodową VIOFO A139 PRO od swojego poprzednika? Jesteś ciekaw jaką korzyść daje rozdzielczość 4K w połączeniu ze skutecznym trybem HDR? Nie wiesz, jaką kartę pamięci wybrać do wideorejestratora? A może chcesz rozszerzyć funkcjonalność wideorejestratora i rozważasz dodatkowe akcesoria? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale:

Kamera samochodowa VIOFO A139 PRO w pytaniach i odpowiedziach

https://youtu.be/liO-gLYRIxw

Przegląd ustawień i funkcji wideorejestratora

Zapraszamy do obejrzenie prezentacji omawiającej najważniejsze funkcje i ustawienia wideorejestratora samochodowego VIOFO A139 PRO:

przegląd ustawień i funkcji kamery samochodowej viofo a139 pro

https://youtu.be/3SODuAZqDhQ

UWAGA - w drugiej połowie stycznia 2023 roku kamera otrzymała aktualizację oprogramowania do wersji V1.0_1217 oraz aktualizację aplikacji do wersji 3.3. Zmiany te dodały możliwość uaktywnienia trybu Auto HDR, który pozwala na włączanie i wyłączanie trybu HDR według ustalonego harmonogramu. Dzięki temu możemy korzystać z trybu HDR wtedy, kiedy przynosi on najwięcej korzyści, czyli po zmroku.

kamera samochodowa viofo a139 pro auto hdr 

W momencie automatycznego włączania lub wyłączania trybu HDR kamera przerywa nagrywanie i ponownie je rozpoczyna po ok. 6 sekundach ze zmienionym trybem. Sposób aktywowania trybu HDR prezentujemy na poniższym nagraniu:

kamera samochodowa viofo a139 pro auto hdr

https://youtu.be/bT-EA1h6Y5U

Jak dokonać aktualizacji firmware VIOFO A139 PRO 3CH?

Plik z aktualizacją oprogramowania do A139 PRO 3CH można pobrać ze strony producenta.

Proces aktualizacji oprogramowania kamery krok po kroku:

  • Sformatuj kartę pamięci w kamerze za pomocą aplikacji.
  • Skopiuj na kartę pamięci pobrany plik z aktualizacją.
  • Włóż kartę pamięci do wyłączonej kamery i podłącz zasilanie.
  • Zaczekaj aż oprogramowanie kamery zostanie zaktualizowane. Diody kamery będą migać przez około 15 sekund, a kamera włączy się ponownie po dłuższej chwili.
  • Sformatuj ponownie kartę pamięci z poziomu kamery.

Dowiedz się więcej o kamerze VIOFO A139 PRO 3CH 4K HDR

wideorejestrator viofo a193 pro 4k hdr

Komentarze do wpisu (2)

24 lutego 2023

Jak w VIOFO-A139PRO aktywuje się kompresję nagrywanych plików do H.265 ??? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Treść instrukcji zawarta jest w zakładce opis funkcjonalny: "Kamera posiada nieoficjalną możliwość nagrywania z kodekiem H.265. Aby uaktywnić taki zapis należy, przy włączonej i nagrywającej kamerze, przytrzymać dłużej przycisk mikrofonu. Kamera przerwie wtedy nagrywanie i po chwili rozpocznie ponownie, ze zmienionym kodekiem. Bitrate zostanie wtedy minimalnie ograniczony do ok. 55 Mbps, ale dzięki wydajniejszemu kodekowi możemy liczyć na poprawę jakości nagrywanego obrazu. Aby powrócić do nagrywania z kodekiem H.264 należy ponownie dłużej przytrzymać przycisk mikrofonu."

3 lutego 2024

Dzień dobry, czy da się podłączyć kamerę do samochodowego hotspota? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: VIOFO wspierało funkcję WiFi Station Mode, usługa pozwalała na konfigurację pod dostępną sieć WIFi np. domową. Niestety usługa działała w sposób niestabilny. Na ten moment VIOFO A139 PRO nie daje takiej możliwości.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium