Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód / tył / wnętrze pojazdu

0
Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód / tył / wnętrze pojazdu

Ostatnia aktualizacja: wiosna 2024

Wideorejestratory samochodowe dwukanałowe, czyli rejestrujące przebieg trasy z przodu oraz z tyłu pojazdu jednocześnie, od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Wybór tego typu modeli kamer samochodowych na rynku jest coraz większy, a w ostatnim czasie upowszechniać zaczęły się modele kamer trzykanałowych, z dodatkowym obiektywem rejestrującym przebieg wydarzeń we wnętrzu kabiny. W niniejszym artykule znajdziesz propozycje najlepszych naszym zdaniem dwu-, trzy- i czterokanałowych rejestratorów trasy, dostępnych w sklepie WR24.PL.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto zakupić wideorejestrator przód+tył?
  2. Ranking TOP 10 kamer samochodowych typu DUAL
 

Dlaczego warto zakupić wideorejestrator przód+tył do swojego auta?

Poznaj kilka kluczowych powodów, dla których warto rozważyć zakup rejestratora jazdy nagrywającego dodatkową perspektywę z tyłu i ewentualnie także we wnętrzu pojazdu.

Najechanie na tył i ucieczka

Kamera tylna pozwala zabezpieczyć się na wypadek najechania na Twoje auto od tyłu i ucieczki sprawcy. Zapis z kamery tylnej pozwoli bezsprzecznie ustalić winnego zdarzenia i pomoże w odzyskaniu należnego odszkodowania.

Stłuczki i drobne kolizje manewrowe

Zapis video z kamery tylnej przyda się także w przypadkach drobnych kolizji i stłuczek powstałych np. podczas manewrowania na parkingu. W takich okolicznościach często dochodzi do niewielkich obtarć karoserii. Zapis z dodatkowej kamery może wówczas okazać się bardzo pomocny.

Szerszy zakres monitorowania parkingowego

Wybierając model z trybem parkingowym zyskujesz szerszą perspektywę wydarzeń na postoju. Wideorejestrator wyposażony w dodatkowe “oko” z tyłu będzie skutecznie monitorować otoczenie Twojego pojazdu podczas postoju. Modele trzykanałowe z dodatkową kamerą wewnętrzną obejmą swoim polem widzenia również zdarzenia po bokach samochodu, np. próbę włamania czy akty wandalizmu. Obejrzyj przykładowy materiał z kamer wewnętrznych w zaparkowanym pojeździe na naszym kanale Youtube: https://youtu.be/8r7ngGG61dw

Przeciwdziałanie agresji drogowej

W końcu dwu- lub trzykanałowe kamery samochodowe przydadzą się w rejestrowaniu zjawisk agresji drogowej, które niestety wciąż nagminnie zdarzają się na polskich drogach. Dzięki dodatkowej kamerze z tyłu i/lub we wnętrzu zyskujesz dodatkowy zapis przebiegu zdarzenia, jako dowód dla policji czy sądu.

 

Ranking TOP 10 kamer samochodowych typu DUAL

Oto najlepsze naszym zdaniem wideorejestratory na przód+tył i przód+tył+wnętrze pojazdu.

1) 70mai A810 4K HDR Dual Set

70mai A810 4K HDR Dual Set to rejestrator trasy wyposażony w najnowszej generacji sensor obrazu Sony Starvis 2 IMX678, oferujący fantastyczną jakość obrazu w rozdzielczości 4K z trybem HDR z kamery przedniej. Kamera tylna nagrywa w rozdzielczości Full HD. Urządzenie jest wyposażone także w moduły komunikacji bezprzewodowej z aplikacją na smartfony czy inteligentne tryby parkingowe. Wideorejestrator jest kompatybilny z usługami chmurowymi 70mai, które zapewniają zdalny dostęp do kamery przez internet, czy otrzymywanie powiadomień o zdarzeniach w aplikacji. Kamera jest przy tym bardzo optymalnie wyceniona, co czyni ją jedną z najlepszych w swojej klasie propozycji w stosunku jakość / możliwości / cena.

Zobacz 70mai A810 4K HDR Dual Set

2) VANTRUE S1 PRO

Kamera samochodowa VANTRUE S1 PRO to kolejny przedstawiciel wideorejestratorów Nowej Generacji w tym zestawieniu. Moduł przedni posiada przetwornik Sony STARVIS 2-giej generacji, wraz ze skutecznym trybem HDR, który zapewnia znakomicie czytelne nagrania nawet w trudnych warunkach. Kamera tylna oparta jest o poprzednią generację układów STARVIS, ale również posiada wsparcie dla skutecznego trybu HDR, który poprawia czytelność obrazu. W połączeniu z rozbudowanymi trybami parkingowymi powoduje to, że wideorejestrator jest polecaną opcją do monitorowania pojazdu w czasie postoju. Na pokładzie nie zabrakło szybkiego WiFi, Bluetooth, czy obsługi pojemnych kart pamięci do 512GB.

Zobacz VANTRUE S1 PRO

3) FineVu GX1000

Kamera samochodowa FineVu GX1000 to flagowy model koreańskiego producenta, zapewniający wysokiej jakości nagrania w rozdzielczości 2,5K zarówno z przodu i tyłu. Model ten pozwala na rejestrowanie czytelnych nagrań również po zmroku, za sprawą niezwykle skutecznego trybu HDR. FineVu GX1000 to wideorejestrator, który również świetnie wywiąże się z roli monitorowania zaparkowanego pojazdu, za sprawą obecności rozbudowanego trybu parkingowego. Urządzenie potrafi również aktywnie wspierać kierowcę w czasie jazdy swoimi systemami ADAS oraz ostrzegać przed fotoradarami.

Zobacz FineVu GX1000

4) VIOFO A229 PRO 2CH / 3CH

Kolejna wyróżniająca się propozycja to kamera z serii VIOFO A229 PRO, która występuje w wariancie 2- oraz 3-kanałowym. Jest to kolejna na rynku kamera samochodowa z rewolucyjnym sensorem Sony STARVIS 2 w module przednim oraz tylnym jednocześnie. Dzięki niemu możliwe jest nagrywanie w rozdzielczościach 4K+2K wraz ze skutecznym trybem HDR! Kamera wewnętrzna (w wariancie 3-kanałowym) nagrywa w rozdzielczości Full HD, ale także ze skutecznym trybem HDR. Atutem VIOFO A229 PRO jest bogata funkcjonalność - posiada m.in. wbudowane moduły GPS, WiFi, Bluetooth, obsługuje trzy tryby parkingowe i karty pamięci o pojemności 512GB, a w zestawie podstawowym znajdziesz także filtr polaryzacyjny do kamery przedniej.

Zobacz VIOFO A229 PRO 2CH (przód+tył)

Zobacz VIOFO A229 PRO 3CH (przód+tył+wnętrze)

5) VIOFO A229 Plus 2CH / 3CH

Model ten to tańsza alternatywa w stosunku do powyżej prezentowanego modelu "PRO". VIOFO A229 Plus odznacza się niższej klasy przetwornikiem kamery przedniej. Jest to wciąż sensor Sony STARVIS 2, jednak nagrywający nie w rozdzielczości 2.5K (zamiast 4K) ze skutecznym trybem HDR. Dodatkowo w zestawie nie znajdziemy filtra polaryzacyjnego, który należy dokupić osobno. Pozostałe cechy i funkcjonalności modeli "PRO" i "Plus" są identyczne. Kamera A229 Plus także występuje w wariantach 2- i 3-kanałowym.

Zobacz VIOFO A229 Plus 2CH (przód+tył)

Zobacz VIOFO A229 Plus 3CH (przód+tył+wnętrze)

6) VANTRUE N4 PRO

Wideorejestrator VANTRUE N4 PRO to wysokiej klasy 3-kanałowa kamera samochodowa. Moduł przedni z sensorem Sony STARVIS 2 zapewnia fenomenalną jakość nagrań w trybie 4K HDR. Za pomocą modułu kamery wewnętrznej, dzięki szerokiemu kątowi widzenia monitorowane są również boki pojazdu. Ochronę tyłu pojazdu zapewnia kamera tylna, rejestrująca obraz FullHD. Co warte odnotowania wszystkie 3 moduły kamer posiadają wsparcie dla trybu HDR, poprawiającego czytelność w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto, kamera posiada moduły GPS, WiFi (co pozwala na sterowanie z aplikacji w smartfonie), a także czytelny i jasny wyświetlacz. O bezpieczeństwo zaparkowanego pojazdu zatroszczy się rozbudowany tryb parkingowy, umożliwiający ochronę w jednym z aż 4 wariantów.

Zobacz VANTRUE N4 PRO

7) VANTRUE N5

Ten 4-kanałowy wideorejestrator wyróżnia się dodatkowym modułem nagrywającym wnętrze z perspektywy tyłu pojazdu. Ta unikalna perspektywa pozwala na zarejestrowanie w możliwie dokładny sposób wydarzeń drogowych, a także zyskuje na znaczeniu w monitorowaniu parkingowym. VANTRUE N5 nagrywa filmy w rozdzielczości 2.5K z kamery przedniej oraz Full HD z pozostałych. Posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, a także dwuzakresowy moduł WiFi, dzięki czemu zarządzanie ustawieniami czy pobieranie plików do smartfona poprzez aplikację jest wydajniejsze. Ponadto tryby parkingowe z buforowaną detekcją ruchu, komendy głosowe umożliwiające wywołanie wybranych funkcji bez odrywania rąk od kierownicy oraz zintegrowany moduł GPS.

Zobacz VANTRUE N5

8) Mio MiVue C595WD

Kamera samochodowa Mio MiVue C595WD potrafi wspomagać kierowcę w czasie jazdy, dzięki ostrzeganiu przed fotoradarami, a także chroni zaparkowany pojazd poprzez automatyczny tryb parkingowy. Wysokiej klasy moduł kamery tylnej zapewnia dobrą jakość obrazu z tyłu pojazdu, a dzięki bardzo długiemu, 8 metrowemu przewodowi połączeniowemu, możliwe jest zamontowanie wideorejestratora nawet w dużych pojazdach.

Zobacz Mio MiVue C595WD

9) BlackVue DR970X-2CH LTE

Kamery samochodowe marki BlackVue to urządzenia z najwyższej półki jakościowej i funkcjonalnej. Model DR970X-2CH LTE jest dwukanałowym wideorejestratorem nagrywającym materiał w rozdzielczości 4K z przodu oraz FHD z tyłu. Dalsze atuty to m.in. automatyczny tryb parkingowy, wbudowany GPS, moduł WiFi czy zasilanie superkondensatorami. Dzięki wbudowanemu modemowi 4G/LTE, kamera może być bezpośrednio połączona poprzez internet z nowatorską usługą BlackVue Cloud, która znacząco poszerza zakres dostępnych funkcji i możliwości. Dzięki "chmurze" istnieje możliwość zdalnego dostępu i kontroli urządzenia z poziomu aplikacji w smartfonie lub na komputerze.

Zobacz BlackVue DR970X-2CH LTE

10) THINKWARE T700

Rozbudowany system ochrony pojazdu w postaci wideorejestratora THINKWARE T700 wraz z dedykowanymi akcesoriami zapewnia rekordowy zakres widzenia nawet z 5 modułów jednocześnie wraz z możliwością dostępu zdalnego poprzez internetową chmurę! Wideorejestrator samochodowy THINKWARE T700 stanowi rozbudowany system monitoringu i aktywnej ochrony pojazdu, zarówno w czasie jazdy, jak i podczas monitorowania parkingowego. Urządzenie posiada również systemy wsparcia kierowcy, łącznie z ostrzeganie o fotoradarach.

Zobacz THINKWARE T700

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium