Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód / tył / wnętrze pojazdu 0
Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód i tył pojazdu

Ostatnia aktualizacja: wiosna 2023

Wideorejestratory samochodowe dwukanałowe, czyli rejestrujące przebieg trasy z przodu oraz z tyłu pojazdu jednocześnie, od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Wybór tego typu modeli kamer samochodowych na rynku jest coraz większy, a w ostatnim czasie upowszechniać zaczęły się modele kamer trzykanałowych, z dodatkowym obiektywem rejestrującym przebieg wydarzeń we wnętrzu kabiny. W niniejszym artykule znajdziesz propozycje najlepszych naszym zdaniem dwu-, trzy- i czterokanałowych rejestratorów trasy, dostępnych w sklepie WR24.PL.

Dlaczego warto zakupić dwu- i trzykanałowe wideorejestratory do swojego auta?

Poznaj kilka kluczowych powodów, dla których warto rozważyć zakup rejestratora jazdy nagrywającego dodatkową perspektywę z tyłu i ewentualnie także we wnętrzu pojazdu.

1. Kamera tylna pozwala zabezpieczyć się na wypadek najechania na Twoje auto od tyłu i ucieczki sprawcy. Zapis z kamery tylnej pozwoli bezsprzecznie ustalić winnego zdarzenia i pomoże w odzyskaniu należnego odszkodowania.

2. Zapis video z kamery tylnej przyda się także w przypadkach drobnych kolizji i stłuczek powstałych np. podczas manewrowania na parkingu. W takich okolicznościach często dochodzi do niewielkich obtarć karoserii. Zapis z dodatkowej kamery może wówczas okazać się bardzo pomocny.

3. Wybierając model z trybem parkingowym zyskujesz szerszą perspektywę wydarzeń na postoju. Wideorejestrator wyposażony w dodatkowe “oko” z tyłu będzie skutecznie monitorować otoczenie Twojego pojazdu podczas postoju. Modele trzykanałowe z dodatkową kamerą wewnętrzną obejmą swoim polem widzenia również zdarzenia po bokach samochodu, np. próbę włamania czy akty wandalizmu. Zachęcamy do obejrzenia przykładowego materiału z kamer wewnętrznych w zaparkowanym pojeździe na naszym kanale Youtube:
https://youtu.be/8r7ngGG61dw

4. W końcu dwu- lub trzykanałowe kamery samochodowe przydadzą się w rejestrowaniu zjawisk agresji drogowej, które niestety wciąż nagminnie zdarzają się na polskich drogach. Dzięki dodatkowej kamerze z tyłu i/lub we wnętrzu zyskujesz dodatkowy zapis przebiegu zdarzenia, jako dowód dla policji czy sądu.

Ranking TOP kamer samochodowych typu DUAL

1) FineVu GX1000

Kamera samochodowa FineVu GX1000

Kamera samochodowa FineVu GX1000 to flagowy model koreańskiego producenta, zapewniający wysokiej jakości nagrania w rozdzielczości 2,5K zarówno z przodu i tyłu, dzięki obecności wysokiej klasy sensorów Sony STARVIS IMX335 w obu modułach. Co ważne model ten pozwala na rejestrowanie czytelnych nagrań również po zmroku, za sprawą niezwykle skutecznego trybu HDR.

FineVu GX1000 to wideorejestrator, który dobrze wywiąże się z roli monitorowania zaparkowanego pojazdu, za sprawą obecności rozbudowanego trybu parkingowego. Urządzenie potrafi również aktywnie wspierać kierowcę w czasie jazdy swoimi systemami ADAS oraz ostrzegać przed fotoradarami. Dzięki temu ta niezwykle dyskretna kamera samochodowa sprawdza się w roli asystenta kierowcy. 

Zobacz FineVu GX1000

2) 70mai A500S Dual Set

Kamera samochodowa 70mai A500S Dual

Kamera samochodowa 70mai A500S to jeden z bestsellerów w swojej kategorii cenowej. Swoją pozycję zawdzięcza znakomicie dobranej cenie, która wydaje się nader atrakcyjna patrząc przez pryzmat możliwości jakie urządzenie oferuje. Jest to najciekawsza z budżetowych kamer występujących w wersji dual. Przednia kamera zaskakuje wysoką jakością obrazu, dzięki optyce Sony i rozdzielczości nagrań 2.5K. Kamera tylna w zestawie "Dual Set" nagrywa obraz video o rozdzielczości 1080p 25fps i uczciwie mówiąc nie grzeszy jakością obrazu. Jednakże ważnymi atutami zestawu są funkcje WiFi i świetnie dopracowana aplikacja na smartfony, a także wbudowany moduł GPS. 

Zobacz 70mai A500S Dual Set

W ofercie znajduje się również alternatywna, wewnętrzna kamera dodatkowa dla kamer samochodowych 70mai. Model 70mai FC02 kompatybilny jest z wideorejestratorami A400, A500S oraz A800S. Ten wyposażony w diody IR moduł wewnętrzny stanowi znakomite uzupełnienie możliwości kamery przedniej. Należy pamiętać, że nie może być on stosowany jednocześnie z kamerą tylną. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy specjalny zestaw, obejmujący kamerę przednią 70mai A500S w połączeniu z modułem wewnętrznym 70mai FC02.

Zobacz zestaw 70mai A500S + 70mai FC02

3) VANTRUE E3

Kamera samochodowa VANTRUE E3 3CH

Wideorejestrator VANTRUE E3 to wysokiej klasy 3-kanałowa kamera samochodowa. Moduł przedni zapewnia dobrze wyglądające nagrania w rozdzielczości 2,5K. Moduł kamery wewnętrznej wyróżnia się możliwością rejestracji w każdych warunkach, dzięki doświetleniu diodami IR, a dzięki bardzo szerokiemu kątowi widzenia 165° po części monitorowane są również boki pojazdu. Ochronę tyłu pojazdu zapewnia kamera tylna, zapewniająca dobrze wyglądające nagrania w rozdzielczości 1920x1080p w 30fps. Moduł tylny posiada wsparcie dla trybu HDR, poprawiającego czytelność w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ta zasilana przez wytrzymały kondensator kamera samochodowa oferuje możliwość obsługi za pomocą aplikacji mobilnej, a także czytelny i jasny wyświetlacz. Dzięki wsparciu dla niezwykle pojemnych kart pamięci o pojemności 512GB możliwe jest rejestrowanie wielu godzin unikalnych nagrań przed rozpoczęciem zapętlania. Natomiast o bezpieczeństwo zaparkowanego pojazdu zatroszczy się rozbudowany tryb parkingowy, umożliwiający ochronę w jednym z aż 4 wariantów, obejmujących wykrywanie ruchu, wstrząsów, czy nagrywanie ciągłe lowbitrate i timelapse. 

Zobacz VANTRUE E3

4) VIOFO A139 PRO 3CH 4K HDR

VIOFO A139 PRO 3CH

Kolejna uznana propozycja wśród wideorejestratorów 3-kanałowych to kamera VIOFO A139 PRO 3CH 4K HDR. Jest to pierwsza na rynku kamera samochodowa z rewolucyjnym sensorem Sony STARVIS 2 w module przednim. Dzięki niemu możliwe jest nagrywanie w rozdzielczości 4K wraz ze skutecznym trybem HDR! Moduły wewnętrzny i tylny również posiadają przetworniki z rodziny Sony STARVIS, umożliwiające nagrywanie w rozdzielczości FHD. Zwarta budowa i sposób mocowania każdego modułu osobno nie pozostaje bez znaczenia w kontekście elastyczności i dyskrecji montażu. Rejestrator trasy VIOFO A139 PRO 3CH jest bardzo funkcjonalny - posiada m.in. wbudowane moduły GPS, WiFi, Bluetooth, obsługuje trzy tryby parkingowe (detekcja ruchu, time-lapse, low-bitrate), obsługuje karty pamięci o pojemności 256GB, a w zestawie podstawowym znajdziesz także filtr polaryzacyjny do kamery przedniej.

Zobacz VIOFO A139 PRO 3CH 4K HDR

5) VIOFO T130 3CH

viofo t130

Model ten to młodszy kuzyn wspomnianego powyżej modelu A139. VIOFO T130 to niezwykle interesująca i tańsza alternatywa. Naturalnie z racji na niższe pozycjonowanie musimy liczyć się z kilkoma cięciami. W zestawie nie znajdziemy już filtra polaryzacyjnego, który musimy kupić oddzielnie. Do kamery nie przewidziano również blokady kart pamięci, czy możliwości podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Dodatkowo moduł wewnętrzny nie posiada już osobnego mocowania i został zintegrowany z kamerą główną. Natomiast godząc się na te wyrzeczenia otrzymujemy niezwykle dyskretny wideorejestrator, zapewniający bardzo dobrą jakość zapisywanego obrazu. Moduł wewnętrzny posiada możliwość łatwego odchylenia w stronę szyby bocznej, co może okazać się pomocne w przypadku chęci zarejestrowania przebiegu kontroli drogowej. Cieszy obecność wbudowanych modułów GPS, WiFi, Bluetooth, a także rozbudowane tryby parkingowe.

Zobacz VIOFO T130 3CH

6) VANTRUE N5

VANTRUE N5

Ten 4-kanałowy wideorejestrator wyróżnia się dodatkowym modułem, pozwalającym rejestrować wnętrze, ale tym razem z perspektywy tyłu pojazdu. Ta unikalna perspektywa pozwala na zarejestrowanie w możliwie dokładny sposób wydarzeń drogowych, a także zyskuje na znaczeniu w monitorowaniu parkingowym.

VANTRUE N5 nagrywa filmy w rozdzielczości 2.5K z kamery przedniej oraz Full HD z pozostałych. Posiada dość duży i czytelny wyświetlacz LCD, a także dwuzakresowy moduł WiFi, dzięki czemu zarządzanie ustawieniami czy pobieranie plików do smartfona poprzez aplikację jest wydajniejsze. Ponadto tryby parkingowe z buforowaną detekcją ruchu, komendy głosowe umożliwiające wywołanie wybranych funkcji bez odrywania rąk od kierownicy oraz zintegrowany moduł GPS. 

Zobacz VANTRUE N5

7) Mio MiVue C588T DUAL

wideorejestrator mio mivue c588t dual gps

Kamera samochodowa Mio MiVue C588T potrafi wspomagać kierowcę w czasie jazdy, dzięki ostrzeganiu przed fotoradarami, a także chroni zaparkowany pojazd poprzez automatyczny tryb parkingowy. Wysokiej klasy moduł kamery tylnej zapewnia dobrą jakość obrazu z tyłu pojazdu, a dzięki bardzo długiemu, 8 metrowemu przewodowi połączeniowemu, możliwe jest zamontowanie wideorejestratora nawet w dużych pojazdach. 

Zobacz Mio MiVue C588T DUAL

8) BlackVue DR970X-2CH LTE

BlackVue DR970 LTE

Kamery samochodowe marki BlackVue to urządzenia z najwyższej półki jakościowej i funkcjonalnej. Model DR970X-2CH LTE jest dwukanałowym wideorejestratorem nagrywającym materiał w rozdzielczości 4K z przodu oraz FHD z tyłu. Dalsze atuty to m.in. automatyczny tryb parkingowy, wbudowany GPS, moduł WiFi czy zasilanie superkondensatorami.

Dzięki wbudowanemu modemowi 4G/LTE (wymagana własna karta SIM), kamera BlackVue DR970X-2CH LTE może być bezpośrednio połączona poprzez internet z nowatorską usługą BlackVue Cloud, która znacząco poszerza zakres dostępnych funkcji i możliwości. Dzięki "chmurze" istnieje możliwość zdalnego dostępu i kontroli urządzenia z poziomu aplikacji w smartfonie lub na komputerze. Zobacz naszą autorską recenzję usługi BlackVue Cloud.

Zobacz BlackVue DR970X-2CH LTE

9) VIOFO A129-G Plus Duo

VIOFO A129-G Plus Duo

Kamera samochodowa VIOFO A129-G Plus Duo to jeden z najbardziej wszechstronnych wideorejestratorów w naszej ofercie. Świetna optyka Sony STARVIS, pozwalająca nagrywać w rozdzielczości 2,5K, trzy automatyczne tryby parkingowe, funkcje GPS, WiFi, Bluetooth, zasilanie niezawodnymi kondensatorami, obsługa kart pamięci do 256GB, komunikaty głosowe w języku polskim oraz dyskretny sposób montażu to najważniejsze atuty tego modelu. Biorąc pod uwagę oferowaną przez ten model funkcjonalność, jakość i cenę, wideorejestrator VIOFO AA129-G Plus Duo to jeden z najlepszych modeli typu DUAL w ofercie sklepu WR24.PL.

Zobacz VIOFO A129-G Plus Duo

10) Navitel RC3 PRO

kamera samochodowa navitel rc3 pro 3ch

Model ten jest niezwykle rozsądnie wycenioną kamerą 3-kanałową, mogącą pochwalić się wbudowanymi modułami GPS, WiFi. Dzięki diodom IR, kamera wewnętrzna potrafi rejestrować nawet w całkowitych ciemnościach. Możliwość ostrzegania kierowcy przed fotoradarami, progami zwalniającymi oraz przejściami dla pieszych to nieocenione wsparcie dla kierowcy. Wideorejestrator Navitel RC3 PRO wyróżnia się możliwością hybrydowej obsługi, zarówno poprzez ekran dotykowy wbudowany w kamerę, jak i alternatywnie poprzez fizyczne przyciski znajdujące się na spodzie urządzenia. Za niezawodną pracę kamery samochodowej odpowiada zasilanie odpornym kondensatorem, natomiast aktywny uchwyt montażowy umożliwia szybkie wypięcie modułu głównego z pojazdu. 

Zobacz Navitel RC3 PRO

Zobacz wszystkie kamery samochodowe dwukanałowe przód+tył

Zobacz wszystkie kamery samochodowe trzykanałowe przód+tył+wnętrze

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium