Kategorie artykułów
Chmura tagów
Wybrane artykuły
Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód / tył / wnętrze pojazdu 0
Ranking kamer samochodowych DUAL - na przód i tył pojazdu

Wideorejestratory samochodowe dwukanałowe, czyli rejestrujące przebieg trasy z przodu oraz z tyłu pojazdu jednocześnie, od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Wybór tego typu modeli kamer samochodowych na rynku jest coraz większy, a w ostatnim czasie zaczęły także debiutować modele kamer trzykanałowych, z dodatkowym obiektywem rejestrującym przebieg wydarzeń we wnętrzu kabiny. W niniejszym artykule znajdziesz propozycje najlepszych naszym zdaniem dwu- i trzykanałowych rejestratorów trasy, dostępnych w sklepie WR24.PL w połowie roku 2021.

Dlaczego warto zakupić dwu- i trzykanałowe wideorejestratory do swojego auta?

Poznaj kilka kluczowych powodów, dla których warto rozważyć zakup rejestratora jazdy nagrywającego dodatkową perspektywę z tyłu i ewentualnie także we wnętrzu pojazdu.

1. Kamera tylna pozwala zabezpieczyć się na wypadek najechania na Twoje auto od tyłu i ucieczki sprawcy. Zapis z kamery tylnej pozwoli bezsprzecznie ustalić winnego zdarzenia i pomoże w odzyskaniu należnego odszkodowania.

2. Zapis video z kamery tylnej przyda się także w przypadkach drobnych kolizji i stłuczek powstałych np. podczas manewrowania na parkingu. W takich okolicznościach często dochodzi do niewielkich obtarć karoserii. Zapis z dodatkowej kamery może wówczas okazać się bardzo pomocny.

3. Wybierając model z trybem parkingowym zyskujesz szerszą perspektywę wydarzeń na postoju. Wideorejestrator wyposażony w dodatkowe “oko” z tyłu będzie skutecznie monitorować otoczenie Twojego pojazdu podczas postoju. Modele trzykanałowe z dodatkową kamerą wewnętrzną obejmą swoim polem widzenia również zdarzenia po bokach samochodu, np. próbę włamania czy akty wandalizmu.

4. W końcu dwu- lub trzykanałowe kamery samochodowe przydadzą się w rejestrowaniu zjawisk agresji drogowej, które niestety wciąż nagminnie zdarzają się na polskich drogach. Dzięki dodatkowej kamerze z tyłu i/lub we wnętrzu zyskujesz dodatkowy zapis przebiegu zdarzenia, jako dowód dla policji czy sądu.

Ranking TOP kamer samochodowych typu DUAL

1) VIOFO A129-G Plus Duo

Kamera samochodowa VIOFO A129 Plus Duo

Kamera samochodowa VIOFO A129-G Plus Duo to jeden z najbardziej wszechstronnych wideorejestratorów w naszej ofercie. Świetna optyka Sony STARVIS pozwalająca na nagrywanie w trybach video 2.5K 60fps z przodu oraz 1080p 30fps z tyłu jednocześnie, trzy automatyczne tryby parkingowe, funkcje GPS, WiFi, Bluetooth, zasilanie niezawodnymi kondensatorami, obsługa kart pamięci do 256GB oraz dyskretny sposób montażu to najważniejsze atuty tego modelu. Biorąc pod uwagę oferowaną przez ten model funkcjonalność, jakość i cenę, wideorejestrator VIOFO A129-G Plus Duo to jeden z najlepszych modeli typu DUAL w ofercie sklepu WR24.PL.

Zobacz VIOFO A129 Plus Duo

2) 70mai A500S Dual Set

Kamera samochodowa 70mai A500S Dual

Kamera samochodowa 70mai A500S to jeden z bestsellerów w swojej kategorii cenowej. Swoją pozycję zawdzięcza znakomicie dobranej cenie, która wydaje się nader atrakcyjna patrząc przez pryzmat możliwości jakie urządzenie oferuje. Jest to najciekawsza z budżetowych kamer występujących w wersji dual. Przednia kamera zaskakuje wysoką jakością obrazu, dzięki optyce Sony i rozdzielczości nagrań 2.5K. Kamera tylna w zestawie "Dual Set" nagrywa obraz video o rozdzielczości 1080p 30fps i uczciwie mówiąc nie grzeszy jakością obrazu. Jednakże ważnymi atutami zestawu są funkcje WiFi i świetnie dopracowana aplikacja na smartfony, a także wbudowany moduł GPS. 

Zobacz 70mai A500S Dual Set

3) VANTRUE N4 3CH

Kamera samochodowa VANTRUE N4 3CH

Wideorejestrator VANTRUE N4 3CH to urządzenie, które posiada wbudowane aż trzy sensory Sony rejestrujące obraz video jednocześnie: 1) kamera przednia z rozdzielczością 2.5K 30fps; 2) kamera tylna 1080p 30fps; 3) dodatkowa kamera nagrywająca wnętrze i boki pojazdu w jakości 1080p 30fps. Trzecie “oko” obiektywu znacząco poszerza zakres zapisu zdarzeń wokół pojazdu - co ma szczególne znaczenie w kontekście monitorowania postojowego. VANTRUE N4 jest bowiem wyposażony w funkcję automatycznego trybu parkingowego. Kamera idealnie sprawdzi się także w taksówkach czy pojazdach komunikacji publicznej.

Zobacz VANTRUE N4 3CH

4) VIOFO A139 3CH

VIOFO A139 3CH

Kolejna znacząca nowość wśród wideorejestratorów 3-kanałowych to kamera VIOFO A139 3CH. Trzy obiektywy z sensorami optycznymi SONY, nagrywającymi obraz w rozdzielczości maksymalnej 1440+1080+1080p 30fps jednocześnie. Zwarta budowa i sposób mocowania każdego modułu osobno nie pozostaje bez znaczenia w kontekście elastyczności i dyskrecji montażu. Rejestrator trasy VIOFO A139 3CH jest bardzo funkcjonalny - posiada m.in. wbudowane moduły GPS, WiFi, Bluetooth, obsługuje trzy tryby parkingowe (detekcja ruchu, time-lapse, low-bitrate), karty pamięci o pojemności 256GB, a w zestawie podstawowym znajdziesz także filtr polaryzacyjny do kamery przedniej.

Zobacz VIOFO A139 3CH

 

5) Mio MiVue 846 + A50

Mio MiVue 846+A50

Kamera samochodowa Mio MiVue 846 legitymuje się zaawansowanym układem optycznym Night Vision PRO, opartym o wysokiej klasy sensory obrazu Sony STARVIS. W rejestratorze Mio MiVue 846 szczególnie warto zwrócić uwagę na tryb video 1080p30 z funkcją HDR, która znacząco podnosi jakość i szczegółowość obrazu w warunkach nocnych. Ważnym atutem zestawu są także tryby parkingowe, wbudowany GPS z funkcją ostrzegania przed fotoradarami czy kształt i sposób mocowania sprzyjające dyskrecji montażu. Dedykowaną kamerą tylną dla Mio MiVue 846 jest model A50, wyposażony w sensor Sony i oferujący nagrywanie obrazu w trybie 1080p 30fps.

Zobacz zestaw Mio MiVue 846 + A50

6) BlackVue DR750X-2CH Plus LTE

BlackVue DR750-2CH LTE

Mimo iż ten model wymieniony jest jako ostatni w tym zestawieniu, nie oznacza to, że jest najgorszy. Wręcz przeciwnie - kamery samochodowe marki BlackVue to urządzenia z najwyższej półki jakościowej i funkcjonalnej. Model DR750X-2CH Plus LTE jest dwukanałowym wideorejestratorem z sensorami Sony STARVIS nagrywającymi obraz w rozdzielczości FullHD 60+30fps. Jakość nagrań w nocy wspomaga tryb Night Vision z wyjątkową czułością na światło. Dalsze atuty to m.in. automatyczny tryb parkingowy, wbudowany GPS, moduł WiFi czy zasilanie superkondensatorami.

Dzięki wbudowanemu modemowi 4G/LTE (wymagana własna karta SIM), kamera BlackVue DR750X-2CH Plus LTE może być bezpośrednio połączona poprzez internet z nowatorską usługą BlackVue Cloud, która znacząco poszerza zakres dostępnych funkcji i możliwości. Dzięki "chmurze" istnieje możliwość zdalnego dostępu i kontroli urządzenia z poziomu aplikacji w smartfonie lub na komputerze. Zobacz naszą autorską recenzję usługi BlackVue Cloud.

Zobacz BlackVue DR750X-2CH Plus LTE

Zobacz wszystkie kamery samochodowe dwukanałowe przód+tył

Zobacz wszystkie kamery samochodowe trzykanałowe przód+tył+wnętrze

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium