Darmowa dostawa - darmowy zwrot. Kupuj bez ryzyka! Sprawdź nasz kanał YouTube!

Biuro Obsługi Klienta:

68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Artykuły, aktualności i porady

Wideorejestratory i akcesoria Mio MiVue - przegląd oferty (2022) 1
Przegląd oferty Mio

Mio jest jednym z wiodących producentów kamer samochodowych oraz systemów nawigacji samochodowych i rowerowych. Produkty tego producenta znajdują regularnie miejsce na czołowych pozycjach zestawień popularności wśród klientów.

Uznanie to jest zasługą ugruntowanej pozycji, niezawodności i łatwości obsługi. Kamery serii MiVue są pierwszym wyborem dla tych, którzy chcą połączyć te cechy z rozbudowanymi systemami wsparcia kierowcy, w postaci ostrzegania przed fotoradarami oraz prowadzeniem przed odcinkowy pomiar prędkości, których nie znajdziemy u innych producentów lub nie będą one działać tak dobrze.

Bogaty wybór kamer z serii Mio MiVue, a także szereg różnic pomiędzy modelami sprawia, że wybór kamery może nie być prosty. Dochodzą do tego dostępne akcesoria. Dlatego w niniejszym przeglądzie staramy się przybliżyć dostępne w naszej ofercie modele tego producenta, wskazując ich najmocniejsze cechy oraz występujące różnice.

Spis treści

Modele serii „C”

Modele serii „7” i „8”

Akcesoria

Kamery motocyklowe

Podsumowanie

 

Modele serii C

Modele MiVue z serii modelowej „C” stanowią przystępniejsze cenowo kamery od Mio. W wideorejestratorach tych duży nacisk położono na połączenie wysokiej jakości i funkcjonalności z atrakcyjną wyceną. Ta linia modelowa systematycznie otrzymuje coraz więcej funkcji, które wcześniej były zarezerwowane dla droższych kamer tego producenta.

kamery samochodowe mio mivue serii c
Tabela porównawcza kamer samochodowych Mio MiVue. Kliknij aby powiększyć.

Prezentacja kamer samochodowych Mio z serii „C"

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo, dzięki której dowiesz się więcej o podobieństwach i różnicach pomiędzy wideorejestratorami Mio C420 Dual, Mio C545, Mio C580, Mio C588T Dual:

 przegląd kamer samochodowych mio mivue z serii c
https://youtu.be/VdSWIkiIrX8

MiVue C420 DUAL

kamera samochodowa mio c420 dual

Najniższa modelowo kamera samochodowa nie jest jednocześnie najtańszą propozycją z tego zestawienia. Dzieje się tak, ponieważ Mio MiVue C420 DUAL to zestaw nagrywający jednocześnie przód i tył pojazdu. Doskonale wpisuje się tym samym w zmiany preferencji klientów, którzy coraz chętniej sięgają po kompleksowe rozwiązania w postaci jednoczesnego nagrywania z 2 kamer.

Największą zaletą tego modelu jest wysoka jakość nagrywanego materiału zarówno z modułu przedniego, jak i tylnego. Zapewnia to lepszą ocenę wydarzeń rozgrywających się w ruchu drogowym, w porównaniu do pojedynczej kamery przedniej.

Decydując się na ten model możesz liczyć na niezwykle łatwą obsługę, proste menu ustawień, jedynie podstawową funkcjonalność i jednoczesny zapis materiału FHD z przodu i tyłu.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue C420 DUAL

MiVue C545 HDR

kamera samochodowa mio c545 hdr

Ta kamera samochodowa to propozycja dla szukających najwyższej czytelności nagrań, przy zachowaniu możliwie najniższej ceny. Niedługo po swojej premierze, w połowie 2022 roku, jest to najtańsza propozycja wśród kamer ze skutecznym trybem HDR.

Dzięki temu MiVue C545 staje się pierwszym wyborem wśród szukających kamery, która zapewnia dobrą skuteczność nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, zachowując przy tym zaskakująco niską cenę.

Kamera posiada wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego z detekcją ruchu i wstrząsów, który pozwala na zabezpieczenie pojazdu również wtedy, kiedy ten nie jest użytkowany. Do działania aktywnego trybu parkingowego konieczne jest użycie opcjonalnego adaptera stałego zasilania MiVUe Smartbox III.

Decydując się na ten model możesz liczyć na podwyższoną czytelność nagrań w trudnych warunkach, dzięki trybowi HDR oraz ochronę pojazdu również wtedy, kiedy nie ma Cię w środku. Dodatkowo zyskasz możliwość rozbudowy zestawu w przyszłości o kompatybilną kamerę tylną MiVue A50.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue C545 HDR

MiVue C580 HDR GPS

kamera samochodowa mio c580 hdr gps

Wideorejestrator ten oferuje jeszcze wyższą czytelność nagrań w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego. Jest to zasługa niezwykle dopracowanego trybu HDR, który swoją skutecznością przywodzi na myśl droższe modele.

Jest to tym samym kamera szczególnie polecana wszystkim tym, którym zdarza się podróżować nie tylko za dnia, ale również wieczorami i w nocy.

Kamera MiVue C580 oferuje również wbudowany moduł GPS, będąc tym samym pierwszą propozycją w tym zestawieniu, która zapewnia rozbudowane systemy wsparcia kierowcy. Urządzenie potrafi aktywnie wspierać kierowcę w czasie jazdy, ostrzegając o fotoradarach, a także aktywnie prowadząc go przez obszar objęty odcinkowym pomiarem prędkości.

W kamerze nie zabrakło wsparcia dla aktywnego trybu parkingowego. Kamera potrafi zatroszczyć się o bezpieczeństwo zaparkowanego pojazdu, aktywnie wykrywając ruch i wstrząsy. Do działania aktywnego trybu parkingowego konieczne jest użycie opcjonalnego adaptera stałego zasilania MiVUe Smartbox III.

Decydując się na ten model możesz liczyć na znakomitą czytelność nagrań nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, dzięki skutecznemu trybowi HDR. Kamera stanowi również nieocenionego towarzysza podróży, który potrafi ostrzegać kierowcę o fotoradarach i odcinkowym pomiarem prędkości. Wideorejestrator C580 potrafi zadbać również o zaparkowany pojazd, dzięki aktywnemu trybowi parkingowemu. Kamera oferuje dodatkowo możliwość rozbudowy zestawu o opcjonalną kamerę tylną MiVue A50.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue C580 HDR GPS

MiVue C588T

kamera samochodowa mio c588t dual

Kolejna propozycja na przód i tył wyróżnia się obecnością rozbudowanych systemów wsparcia kierowcy, dzięki obecności modułu GPS, a także ostrzeganiu przed fotoradarami i asystowaniu w trakcie pokonywania odcinkowych pomiarów prędkości.

Względem poprzedzającego zestawu na przód i tył w postaci modelu MiVue C420 DUAL, model MiVue C588T oferuje również polepszoną jakość nagrań w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego, zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu, a także rozbudowany tryb parkingowy oraz bardziej niezawodne zasilanie, realizowane za pomocą odpornego na temperatury kondensatora.

Kamera potrafi zapewnić ochronę zaparkowanego pojazdu, dzięki obsłudze aktywnego trybu parkingowego. Do działania trybu parkingowego konieczne jest użycie opcjonalnego adaptera stałego zasilania MiVUe Smartbox III.


Decydując się na ten model otrzymujesz wysokiej jakości nagrania zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu. Kamera będzie mogła wspierać kierowcę w czasie jazdy, ostrzegając przed fotoradarami oraz znacząco ułatwiając pokonywanie tras objętych odcinkowym pomiarem prędkości. W modelu C588T możesz liczyć na najwyższy poziom niezawodności i długowieczności, dzięki zasilaniu przez odporny na skrajne temperatury kondensator. Dzięki temu zestaw jest szczególnie polecany do ciągłej pracy, zarówno w czasie jazdy, jak i podczas monitorowanie parkingowego.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue C588T DUAL

 

Modele serii „7” i „8”

Kamery samochodowe z serii „7” i „8” to zaawansowane propozycje, które są szczególnie polecane dla wymagających odbiorców. Wśród tych modeli znajdziemy te, które oferują najlepsze parametry optyczne oraz jakość generowanego obrazu. To właśnie wśród tych kamer po raz pierwszy pojawiają się nowe rozwiązania, które dopiero z czasem są upowszechniane również wśród pozostałych produktów.

kamery samochodowe mio mivue serii 7 i 8
Tabela porównawcza kamer samochodowych Mio MiVue. Kliknij aby powiększyć.

MiVue 818

kamera samochodowa mio 818

Wideorejestrator wyróżnia się wysoką rozdzielczością nagrań 2,5K, które zapewniają zwiększoną czytelność w warunkach dobrego oświetlenia. Jest to tym samym znakomity wybór dla osób, które poruszają się pojazdem tylko za dnia.

Na wyposażeniu MiVue 818 nie zabrakło systemów wsparcia kierowcy, w postaci ostrzegania o fotoradarach i aktywnego prowadzenia przez odcinkowy pomiar prędkości. Model ten znajdzie uznanie wśród zapominalskich, dzięki funkcji „Znajdź mój zaparkowany samochód”.

Urządzenie potrafi zapewnić ochronę pojazdu również po zaparkowaniu, dzięki opcjonalnemu, aktywnemu trybowi parkingowemu. Do działania trybu parkingowego z funkcją aktywnej detekcji ruchu konieczne jest użycie opcjonalnego adaptera stałego zasilania MiVUe Smartbox III.

Decydując się na ten model zyskasz znakomicie wyglądające nagrania w wysokiej rozdzielczości wykonane za dnia, a także aktywne wsparcie w czasie jazdy, w postaci ostrzeżeń o fotoradarach i pomocy w pokonywaniu odcinkowego pomiaru prędkości. Wideorejestrator umożliwi zabezpieczenie pojazdu w czasie parkowania, a także umożliwi w przyszłości o rozbudowę do zestawu DUAL, dzięki obsłudze opcjonalnej kamery tylnej MiVue A50.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue 818

MiVue 846 / MiVue 848

kamera samochodowa mio 846 mio 848

Kamery samochodowe Mio MiVue 846 oraz 848 to urządzenia, których właściwie nie sposób rozróżnić z zewnątrz. Oba to bardzo zaawansowane rejestratory samochodowe, łączące znakomitą czytelność nagrań z rozbudowanymi funkcjami wsparcia kierowcy.

Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi kamerami samochodowymi, jest sposób ich zasilania. W modelu MiVue 846 za zasilanie odpowiada klasyczny akumulator, natomiast w nowszym MiVue 848 zasilanie realizowane jest poprzez kondensator, który cechuje się zwiększoną wytrzymałością na pracę w trudnych warunkach.

Zarówno MiVue 846 jak i 848 to kamery samochodowe zapewniające znakomitą czytelność nagrań również w najtrudniejszych warunkach, dzięki skutecznemu trybowi HDR. Kamery potrafią zadbać o zaparkowany pojazd, dzięki aktywnemu trybowi parkingowemu, wymagającemu podłączenia do instalacji elektrycznej poprzez adapter stałego zasilania Smartbox III. Na pokładzie nie zabrakło wyróżniających kamery Mio systemów wspierania kierowcy, w postaci aktywnego prowadzenia przez odcinki objęte pomiarem prędkości, a także stacjonarne fotoradary. Dodatkowo kamery wyróżniają się niezwykle łatwym demontowaniem, a także dyskretną formą w pojeździe, dzięki montażowi poprzez dostępny w zestawie, aktywny uchwyt zasilający.

Decydując się na jedną z kamer MiVue 846 lub 848 zyskujesz nagrania cechujące się wysoką czytelnością za sprawą skutecznego trybu HDR, systemy wspierające kierowcę poprzez ostrzeżenia o fotoradarach, a także możliwość zabezpieczenia zaparkowanego pojazdu, za sprawą aktywnego trybu parkingowego. Oba wideorejestratory pozwolą w przyszłości na rozbudowę o kamerę tylną MiVue A50. Dodatkowo w modelu Mio 848 zyskasz nowoczesny system zasilania pod postacią odpornego kondensatora.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue 846

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue 848

 

MiVue 866

kamera samochodowa mio 866

Kamera samochodowa MiVue 866 to model w którym domyślny tryb zapisu zapewnia nagrania w 60 klatkach na sekundę, co pozwala na rejestrowanie filmów o widocznie zwiększonej płynności.

MiVue 866 potrafi wspomagać kierowcę w czasie jazdy, wydając ostrzeżenia przed fotoradarami a także ułatwiając pokonywanie tras uwzględniających obszary z odcinkowym pomiarem prędkości.

Wideorejestrator potrafi aktywnie zadbać o zaparkowany pojazd, dzięki wsparciu aktywnego trybu parkingowego, wymagającemu podłączenia do instalacji elektrycznej poprzez adapter stałego zasilania Smartbox III.

Decydując się na kamerę samochodową MiVue 866 zyskujesz dobrej jakości, płynne nagrania w 60fps, ostrzeganie o fotoradarach, ochronę zaparkowanego pojazdu, a także możliwość rozbudowy o kamerę tylną MiVue A50 w przyszłości.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue 866

MiVue 886 4K

kamera samochodowa mio 886 4k

Wideorejestrator samochodowy Mio 886 to najwyższa możliwa półka, jeśli chodzi o zapis obrazu z przodu pojazdu. Ta jednokanałowa kamera samochodowa potrafi nagrywać fenomenalnie szczegółowe filmy w rozdzielczości 4K. Na nagraniach w najwyższej dostępnej rozdzielczości, wykonanych w dobrych warunkach oświetleniowych, widać zdumiewająco wręcz wysoką ilość czytelnych szczegółów.

Jednak nie jest to propozycja dla osób poruszających się tylko za dnia, ponieważ po ograniczeniu rozdzielczości do wciąż bardzo wysokiej wartości 2,5K, możemy nagrywać z rewelacyjnie skutecznym trybem HDR. Sprawia on, że nawet w najtrudniejszych warunkach jazdy nocnej z nagrań można odczytać olbrzymią ilość użytecznych informacji.

Dzięki najwyższej jakości układu optycznego o wysokiej jakości i szerokim kącie widzenia, kamera będzie polecanym wyborem dla poszukujących najwyższej jakości obrazu.

Kamera samochodowa Mio 886 wyróżnia się również sposobem zapisywania plików, który gwarantuje zwiększoną niezawodność w przypadku wystąpienia nagłego problemu z zapisem.

W kamerze nie zabrakło również funkcji znanych z innych modeli, czyli asystentów pokonywania odcinkowego pomiaru prędkości, ostrzegania przed fotoradarami, a także lokalizowania zaparkowanego pojazdu. Kamera potrafi chronić pojazd również dzięki aktywnemu trybowi parkingowemu, który wymaga podłączenia poprzez adapter stałego zasilania Smartbox III.

Wybierając kamerę Mio MiVue 886 zyskujesz najwyższą dostępną jakość nagrań, rozbudowane systemy ostrzeżeń o fotoradarach, prowadzenie przez odcinkowy pomiar prędkości oraz możliwość zabezpieczenia zaparkowanego pojazdu poprzez aktywny tryb parkingowy.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue 886 4K

MiVue 798 Dual Pro

kamera samochodowa mio 798 dual pro

Zestaw ten jest najwyższym modelem typu DUAL w ofercie producenta. Wyróżnia się wysoką jakością nagrań zarówno z modułu przedniego, jak i tylnego. Dzięki wysokiej rozdzielczości nagrań, która sięga 2,8K z przodu oraz FHD z tyłu, kamera oferuje bardzo dobry zapis sytuacji, mających miejsce w ruchu drogowym.

Ten wysokiej klasy zestaw na przód i tył pojazdu oferuje wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego, który zatroszczy się o bezpieczeństwo zaparkowanego pojazdu. Dzięki nagraniom z detekcją ruchu i wstrząsów zyskujemy doskonałe zabezpieczenia pojazdu. Do działania aktywnego trybu parkingowego konieczne jest podłączenie kamery poprzez adapter stałego zasilania Smartbox III.

Zestaw oferuje również funkcje wspierania kierowcy, w postaci ostrzegania przed fotoradarami i prowadzenie przez odcinkowy pomiar prędkości.

Decydując się na ten model otrzymujesz najwyższej klasy wideorejestrator typu DUAL, nagrywający bardzo dobrze wyglądające nagrania zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu. Kamera będzie w stanie wspomagać kierowcę w czasie pokonywania odcinkowego pomiaru prędkości, a także zatroszczy się o bezpieczeństwo zaparkowanego pojazdu.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue 798 Dual Pro

Zobacz wszystkie kamery samochodowe Mio MiVue

Akcesoria

Oprócz kamer samochodowych, producent oferuje szereg przeznaczonych do nich akcesoriów, które umożliwiają zwiększenie funkcjonalności sprzętu.

Adapter stałego zasilania Smartbox III

adapter stałego zasilania mio smartbox iii

Spośród dostępnych akcesoriów największą popularnością cieszy się adapter stałego zasilania Smartbox III. Pozwala on na podłączenia wideorejestratora bezpośrednio do instalacji elektrycznej pojazdu. Dzięki temu kompatybilne kamery mogą pozostawać aktywne również wtedy, kiedy silnik pojazdu pozostaje włączony, chroniąc pojazd w czasie postoju.

Moduł kamery tylnej MiVue A50

kamera samochodowa mio a50

Dzięki dodatkowemu modułowi kamery tylnej MiVue A50 możemy zwiększyć funkcjonalność kompatybilnych kamer samochodowych o nagrywanie również tyłu pojazdu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie ponieważ oferuje dwie możliwości:
1) Kamerę tylną możemy dokupić z czasem, tak aby zmniejszyć jednorazowy wydatek.
2) Po podłączeniu modułu tylnego do kompatybilnych kamer MiVue, ze skutecznym trybem HDR, otrzymujemy jeszcze wyższą czytelność w trudnych warunkach, niż w przypadku dedykowanych zestawów dual.

Dodatkowe uchwyty mocujące

uchwyty mio

Niezwykle często kupowanym wyposażeniem dodatkowym jest również uchwyt przyssawkowy, który umożliwia łatwe przenoszenie kamery pomiędzy pojazdami. Jeśli więc chcesz używać swojej kamery samochodowej w różnych autach, może być to przydatne wyposażenie.

Jeśli nie chcesz rezygnować z pewności mocowania poprzez wytrzymałą taśmę dwustronną, a potrzebujesz uchwytu do kolejnego pojazdu, możesz dokupić stosowny uchwyt do kamer, mocowany za pomocą taśmy dwustronnej. Należy pamiętać, że w przypadku kamer MiVue 846 i 848 wymagany będzie aktywny uchwyt montażowy.

Zobacz wszystkie oryginalne akcesoria Mio

 

Kamery motocyklowe

W szerokiej ofercie wideorejestratorów Mio znalazło się również miejsce dla kamer motocyklowych. Te wyspecjalizowane urządzenia stworzone zostały z uwzględnieniem wymagań narzucanych przez jednoślady. Zobacz również artykuł, z którego dowiesz się, dlaczego warto korzystać z kamery motocyklowej.

MiVue M760D

kamera motocyklowa m760d

Najwyższy model kamery motocyklowej w ofercie tego producenta. Pozwala na nagrywanie jednocześnie z przodu i tyłu jednośladu. Kamera wyposażona jest w moduł GPS, pozwalający zapisywać informacje o prędkości, wodoszczelną konstrukcję, także WiFi, pozwalające na komunikację z naszym smartfonem.

Decydując się na MiVue M760D zyskujesz pełną ochronę jednośladu, zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu, w formie zestawu, umożliwiającego podpięcie bezpośrednio do instalacji elektrycznej motocykla.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue M760D

MiVue M700

 

kamery motocyklowe mio m700 i mio m40

Kamera motocyklowa MiVue M700 zapewnia wysokiej jakości nagrań w 2,5K. Posiada własne zasilanie, pozwalające na autonomiczną pracę.

Decydując się na MiVue M700 zyskujesz wysoką jakość nagrań, uszczelnioną obudowę oraz możliwość autonomicznej pracy na zasilaniu akumulatorowym.

Nieocenionym dodatkiem do kamery MiVue M700 jest moduł kamery tylnej MiVue M40. Moduł tylny M40 umożliwia jednoczesne nagrywanie z 2 kanałów, a także możliwość podłączenia do instalacji elektrycznej.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów przygotowaliśmy zestaw, który zawiera w sobie zarówno moduł kamery MiVue M700, jak i kamerę tylną MiVue M40.

Kupując w gotowym zestawie zyskujesz pełną ochronę jednośladu, dzięki jednoczesnemu zapisowi z przodu i tyłu, a także możliwość podłączenia do instalacji elektrycznej pojazdu.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue M700

Dowiedz się więcej o zestawie kamer MiVue M700 i M40

Podsumowanie

Wideorejestratory MiVue marki Mio stanowią kompleksową ofertę, umożliwiającą ochronę pojazdu każdego typu. Kamery tego producenta przekonują połączeniem wysokiej jakości nagrywanego obrazu z jakością wykonania, niezawodnością oraz funkcjami dodatkowymi. Wśród szerokiej oferty każdy znajdzie model odpowiadający jego indywidualnym preferencjom.

Zobacz wszystkie produkty Mio w naszym sklepie

Komentarze do wpisu (1)

16 lutego 2023

Mio C580 ma "opcjonalną" współpracę z kamerka tylną a50. Jak ją podłączyć, skoro w c580 jest tylko jedno wejście zasilające? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: W zestawie z kamerą tylną Mio A50 zawarty jest rozgałęźnik "Y" umożliwiający odpowiednie podłączenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium