Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Aktualizacja z funkcją chmury 70mai A810

1
Aktualizacja z funkcją chmury 70mai A810

Znakomity wideorejestrator 70mai A810 doczekał się zapowiedzianej w momencie premiery aktualizacji, która umożliwia wsparcie dla funkcji internetowej chmury. Czego będziesz potrzebował do jej aktywacji? Jak zaktualizować swoją kamerę? Kiedy będziesz mógł zdalnie łączyć się z urządzeniem? Tego wszystkiego dowiesz się z tego poradnika.

kamera samochodowa 70mai a810 funkcja cloud lte

W tym artykule dowiesz się jak zaktualizować wideorejestrator 70mai A810 i aktywować usługi chmurowe. Na blogu oraz kanale YouTube znajdziesz także obszerną prezentację wszystkich funkcjonalności chmurowych w ramach usługi 70mai Cloud. Zapraszamy.

Recenzja usługi 70mai Cloud

Co jest potrzebne, aby korzystać z chmury?

Aby móc skorzystać z internetowej chmury poprzez wideorejestrator 70mai A810, oprócz kamery będziemy potrzebować:

 • Prawidłowo zainstalowany w pojeździe adapter zasilania 70mai 4G Hardwire Kit (UP04). To właśnie w nim znajduje się modem LTE, a tym samym slot na kartę SIM.
 • Internetowej karty SIM z pakietową transmisją danych. Należy pamiętać, aby była to dedykowana karta internetowa, bez obsługi połączeń głosowych czy blokady PIN. Kartę instalujemy bezpośrednio w adapterze zasilania 70mai UP04.

Jeśli już posiadamy taką pełną instalację z kamerą samochodową 70mai A810 będziemy musieli dokonać aktualizacji oprogramowania.

Aktualizacja aplikacji i oprogramowania 70mai A810

Funkcja chmury działa od wersji oprogramowania kamery A810 nie starszej niż 1.3.72ww oraz aplikacji 70mai nie starszej niż 3.4.0 dla systemów Android i iOS. Przed rozpoczęciem korzystania z usługi chmurowej może być konieczne przeprowadzenie aktualizacji.

 • Proces wykonywania aktualizacji oprogramowania należy rozpocząć od zaktualizowania aplikacji 70mai do najnowszej dostępnej wersji. Proces ten jest analogiczny do wszystkich pozostałych aplikacji zainstalowanych w naszym telefonie.
 • Po włączeniu aplikacji 70mai należy dokonać aktualizacji oprogramowania kamery. Jeśli aplikacja samoczynnie nie poinformuje nas o możliwości aktualizacji bezpośrednio po uruchomieniu należy kliknąć 3 poziome linie przy nazwie naszej kamery na ekranie głównym, a następnie wybrać pozycję: Aktualizacja oprogramowania.

aktualizacja oprogramowania 70mai a810

 • Następnie pobieramy pliki aktualizacyjne wybierając: Pobierz. Aby tego dokonać telefon musi mieć dostęp do Internetu.
 • W kolejnym kroku przesyłamy pobrane oprogramowanie do kamery wybierając: Przekaż teraz. Otrzymamy komunikat o ponownym uruchomieniu urządzenia. Nie można w tym momencie odłączać kamery od źródła zasilania.

aktualizacja aplikacji 70mai A810
Zrzuty ekranu ilustrujące proces aktualizacji 70mai. Kliknij aby powiększyć

 • Po zaktualizowaniu oprogramowania kamery możemy dokonać powiązania modemu LTE. Wybieramy w tym celu: Dodaj 4G.
 • W trakcie dokonywania parowania modemu otrzymamy komunikat o starej wersji jego oprogramowania. Wybieramy więc: Aktualizacja.

Połączenie i aktywacja modułu oraz funkcji chmurowej

Ważne! Karta SIM włożona do modułu musi mieć wyłączoną blokadę kodem PIN.

 • Po zaktualizowaniu modemu LTE (proces będzie wyglądał jak ponowne aktualizowanie kamery) potwierdzamy kolejno, że w modemie jest włożona kompatybilna karta SIM, a kamera i modem są połączone.
 • Potwierdzamy powiązanie (zbindowanie) kamery i modemu wybierając: Potwierdź.

powiązanie kamery 70mai a810 z modemem lte
Zrzuty ekranu ilustrujące proces powiązania modemu 70mai UP04 z 70mai A810. Kliknij aby powiększyć

 • Następnym krokiem jest automatyczna konfiguracja APN. Aby konfiguracja przebiegła prawidłowo, niezbędne jest włączenie modułu Bluetooth w telefonie, który to niezmiennie posiada dostęp do Internetu. Internetowa karta SIM musi wciąż znajdować się w modemie 70mai UP04.
 • Proces przebiega w pełni automatycznie. W jego czasie na ekranie telefonu zobaczymy trzy kolejne zielone checkmarki. Klikamy przycisk potwierdzenia, a następnie wybieramy: Gotowe, zaczynamy.
 • Poniżej nazwy naszego wideorejestratora na ekranie głównym aplikacji pojawi się szara ikonka: 4G Offline, która zmieni się po chwili na zieloną ikonę: 4G Online. Jeśli ten proces będzie wydłużony sprawdź, czy w miejscu montażu modemu nic nie zakłóca dostępu sieci. 

aplikacja 70mai połączenie z chmurą lte
Zrzuty ekranu ilustrujące proces połączenia z chmurą 4G LTE. Kliknij aby powiększyć

 • W tym miejscu możemy już zdalnie połączyć się z kamerą poprzez internetową chmurę. Jeśli wideorejestrator nie będzie pracował w trybie parkingowym połączenie takie nie będzie możliwe, co będzie skutkowało wyświetleniem komunikatu: Użyj funkcji zdalnego nadzoru po wyłączeniu pojazdu.
 • Uzyskanie podglądu zdalnego wymaga pewnej chwili, ponieważ odbywa się poprzez serwer 70mai.

kamera samochodowa 70mai a810 cloud internetowa chmura podgląd zdalny
Zrzuty ekranu ilustrujące funkcję podglądu zdalnego w kamerze samochodowej 70mai A810. Kliknij aby powiększyć

Uwaga! W trakcie testowania procesu aktualizacji na systemie Android napotkaliśmy problemy dla telefonów marki Samsung. W przypadku takich trudności rekomendowane jest użycie innego smartfona.

Sterowanie, sygnalizacja i miejsce montażu modułu UP04

Na module 70mai UP04 znajduje się przycisk oraz dioda. Naciśnięcie przycisku wymusza restart modułu oraz wideorejestratora - może to być przydatne w razie problemów ze stabilnością połączenia.

Dioda sygnalizuje aktualny status połączenia modułu:

 • Czerwona - oznacza błąd karty SIM (np. blokadę PIN) i/lub brak dostępu do sieci 4G/LTE.
 • Niebieska - trwa aktualizacja oprogramowania (firmware) modułu.
 • Zielona (miga) - moduł połączony z siecią 4G/LTE, ale nie zalogowany do usługi 70mai Cloud.
 • Zielona (stała) - moduł połączony poprawnie z siecią 4G/LTE oraz zalogowany w usłudze 70mai Cloud.

Ważne! Zwróć uwagę na miejsce montażu modułu UP04 wewnątrz samochodu. Zalecamy umieścić moduł w miejscu, które nie będzie ograniczało sygnału sieci komórkowych, np. na podszybiu lub bezpośrednio na szybie. Schowanie modułu np. pod lub wewnątrz deski rozdzielczej może sprawić, że sygnał sieci 4G/LTE odbierany przez moduł będzie pogorszony, co przełoży się problemy ze stabilnością połączenia i ogólnego funkcjonowania usługi chmurowej.

Funkcja sterowania poziomem ochrony akumulatora

Opisywana aktualizacja rozszerzyła dodatkowo funkcjonalność adaptera zasilania 70mai UP04. Od teraz możemy dokładnie ustawić poziom, po osiągnięciu którego adapter odetnie zasilanie kamery, celem ochrony akumulatora pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem. Dostępne są następujące wartości:

 • Niski: 11.8V
 • Średni: 12.0V
 • Wysoki: 12.2V

Odpowiedni poziom odcięcia zasilania należy ustalić jako właściwy w zależności od danego konkretnego pojazdu. 

Dowiedz się więcej o kamerze 70mai A810

Komentarze do wpisu (1)

5 stycznia 2024

Witam, podłączyłem A810 z UP04 i moduł miga cały czas na zielono, w appce podłączyć go udało się, tylko zawsze 4G Offline, no i zrozumiale, bo miga dioda na zielono, ale nie wiem dla czego, możecie pomóc? -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: Proszę odparować modem 4G w aplikacji a następnie dokonać konfiguracji na nowo. Warto byłoby także odpiąć UP04 od instalacji elektrycznej, a następnie wpiąć na nowo. Jeżeli powyższe sugestie nie rozwiążą problemu prosimy o kontakt z BOK WR24.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium