Darmowa dostawa - darmowy zwrot. Kupuj bez ryzyka! Sprawdź nasz kanał YouTube!

Biuro Obsługi Klienta:

68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Artykuły, aktualności i porady

Test niedrogich wideorejestratorów 0
Niedrogie wideorejestratory

Jesteśmy obecnie świadkami szalonych czasów, pełnych zawirowań, niepewności i rosnących cen. Dlatego tym razem na tapet trafiają najtańsze wideorejestratory z naszej oferty. Na co można liczyć po zakupie takiej kamery do pojazdu? Która z nich będzie najlepszym wyborem? Zapraszamy do porównania niedrogich kamer samochodowych dostępnych poniżej 400zł! 

tanie kamery samochodowe test

Kamery samochodowe biorące udział w teście. Uwagę zwracają niewielkie wymiary zewnętrzne pierwszego od prawej wideorejestratora Navitel R66

Spis treści

Czy stać Cię na to, aby NIE posiadać kamery w samochodzie?

Uczestnicy porównania

Prezentacja kamer

Testy praktyczne

Podsumowanie

Czy stać Cię na to, aby NIE posiadać kamery w samochodzie?

Rok 2022 nie rozpieszcza nas wszystkich – wysoka inflacja, rosnące ceny towarów i usług, widmo znaczących podwyżek cen energii, drożejące kredyty, wojna tuż za polską granicą itp. Naturalnym jest, że w tych okolicznościach szczególnie uważamy na każdą wydawaną złotówkę.

Mimo to wciąż podróżujemy na co dzień samochodem, dojeżdżamy nim do pracy, do szkoły, na zakupy itp. Na pozór wideorejestrator samochodowy nie stanowi wydatku pierwszej potrzeby i jego zakup być może nie „zmieści się” w bardzo napiętym domowym budżecie. Jednak czy aby na pewno warto go odrzucać?

Warto bowiem pomyśleć o rejestratorze jazdy jako formie ubezpieczenia samochodu. Na polskich drogach wciąż dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i kolizji, których możemy stać się ofiarą. Naturalnie w takich sytuacjach ubezpieczenie OC sprawcy pokrywa spowodowane przez niego szkody.

A co jeśli sprawca kolizji oddali się z miejsca zdarzenia…? Kto będzie wówczas odpowiedzialny za pokrycie szkody…?

Finansowana z własnej kieszeni naprawa uszkodzonego pojazdu będzie z pewnością niewspółmiernie wyższa od kosztu zakupu nawet najtańszego
wideorejestratora, który może znacząco ułatwić ustalenie sprawcy i odzyskanie odszkodowania.

Pytanie zatem… czy stać Cię na to, aby NIE posiadać wideorejestratora w swoim aucie – choćby nawet i tego najtańszego..?

test porównanie niedrogich kamer samochodowych

Kamery samochodowe biorące udział w teście. Zwraca uwagę możliwość schowania przed lusterkiem niewielkich kamer pozbawionych wyświetlacza tak, aby nie przeszkadzały kierowcy w czasie prowadzenia pojazdu

Uczestnicy porównania

W teście udział wzięło 7 kamer samochodowych. Znajdują się wśród nich modele o różnej konstrukcji. Różnią się zarówno formą, sposobem obsługi oraz funkcjami dodatkowymi. W celu uproszczenia przedstawienia różnic przygotowaliśmy poniższą tabelę porównawczą, dzięki którymi możesz łatwo porównać podstawowe cechy niedrogich wideorejestratorów

tanie kamery samochodowe

Tabela porównawcza niedrogich wideorejestratorów biorących udział w teście

Prezentacja kamer

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji w formie wideo, z której dowiesz się, jak kamery biorące udział w teście zachowują się w praktyce:

test niedrogich kamer samochodowychhttps://youtu.be/NfwpBvVied8

70mai 1S

kamera samochodowa 70mai 1s

Ten niedrogi wideorejestrator cechuje się dyskretną budową. Ta pozbawiona wyświetlacza kamera samochodowa przy odpowiednim montażu jest trudna do zauważenia za szybą przednią samochodu. Jej obsługa odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej.

70mai 1S wyróżnia się możliwością wydawania kamerze poleceń głosowych. Dzięki temu będzie to polecana opcja dla wszystkich, którym zależy na możliwości łatwego zabezpieczania nagrań przed nadpisaniem. Komunikaty muszą być jednak wydawane w języku angielskim. Dodatkowo sama kamera wydaje nam powiadomienia również w języku obcym. 

Kamera oferuje nagrania w maksymalnej rozdzielczości FHD, które, mając na uwadze niską cenę urządzenia, należy ocenić jako wystarczające do uwieczniania przebiegu wydarzeń na drodze.

Cena w momencie publikacji testu: 259zł.

Dowiedz się więcej o kamerze 70mai 1S

70mai M300

kamera samochodowa 70mai m300

Bliźniacza konstrukcyjnie do powyższego modelu, kamera samochodowa 70mai M300 zwiększa rozdzielczość nagrań do 2304x1296p. Jest to najtańszy z wideorejestratorów, który oferuje rozdzielczość wyższą, niż FHD. Zysk z wyższej szczegółowości widoczny będzie na nagraniach wykonanych w sprzyjających warunkach oświetleniowych. W modelu tym nie mamy już możliwości wydawania kamerze poleceń głosowych, za to notyfikacje wydawane do nas przez wideorejestrator są już w języku polskim.  

Kamera 70mai M300 przynosi dodatkowo wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego, który ochroni nasz pojazd również wtedy, kiedy nie będzie on użytkowany. Aby móc skorzystać z aktywnego trybu parkingowego w formie nagrań poklatkowych, niezbędne będzie podłączenie kamery za pomocą dedykowanego adaptera stałego zasilania.

Cena w momencie publikacji testu: 279zł. 

Dowiedz się więcej o kamerze 70mai M300

70mai A400

kamera samochodowa 70mai a400

Kolejna propozycja ze stajni 70mai zyska uznanie tych, którzy cenią sobie możliwość szybkiego przejrzenia nagrań, czy zmiany ustawień bezpośrednio z poziomu menu kamery. Wideorejestrator 70mai A400 posiada czytelny wyświetlacz IPS o przekątnej 2 cali, który może pozostawać aktywny w czasie jazdy. Ta prostokątna kamera mocowana jest bezpośrednio do szyby przedniej, a regulację kąta widzenia zapewnia sam ruchomy obiektyw. 

Model ten oferuje dodatkowe zwiększenie rozdzielczości nagrywanego obrazu. Umożliwia zapisywanie plików w maksymalnej rozdzielczości 2560x1440p, które dodatkowo wyróżniają się bardzo szerokim rzeczywistym polem widzenia. Dzięki temu w sprzyjających warunkach oświetleniowych zyskujemy bardzo pełny obraz tego, co dzieje się z przodu pojazdu.

Wideorejestrator 70mai A400 oferuje wsparcie dla modułu kamery tylnej RC09 lub też możemy nabyć kamerę od razu w formie zestawu DUAL. Alternatywnie użyć możemy również modułu wewnętrznego.

Cena w momencie publikacji testu: od 299 do 389zł (w zależności od wybranego wariantu).

Dowiedz się więcej o kamerze 70mai A400

Navitel R66 2K

kamera samochodowa navitel r66

Navitel R66 to najmniejsza z kamer samochodowych biorących udział w porównaniu. Ten pozbawiony wyświetlacza wideorejestrator będzie doskonałym wyborem dla miłośników dyskrecji. O łatwy montaż zadba minimalistyczny uchwyt, umożliwiający dodatkowo szybkie wypinanie kamery i mocowanie również na szybach pionowych.

Kamera zapewnia szczegółowe nagrania w rozdzielczości maksymalnej 2560x1440p, a także wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego w formie nagrań timelapse. Dzięki temu, po podpięciu do adaptera stałego zasilania, wideorejestrator będzie chronił pojazd również wtedy, kiedy ten będzie zaparkowany.

Cena w momencie publikacji testu: 349zł.

Dowiedz się więcej o kamerze Navitel R66 2K

Prido i5

kamera samochodowa prido i5

Kamera samochodowa Prido i5 to propozycja dla tradycjonalistów, szukających kamery o klasycznej formie, z mocowaniem poprzez przyssawkę (pozostałe kamery z testu mocowane są za pomocą taśmy dwustronnej). Obsługa urządzenia przebiega za pomocą klasycznego ekranu i fizycznych przycisków. Kamera zasilana jest za pomocą akumulatora, który umożliwia pracę w pasywnym trybie parkingowym. Oznacza to, że po wykryciu wstrząsu kamera może się jedynie krótkotrwale wzbudzić, aby zarejestrować nagranie. 

Wideorejestrator pochwalić się może bardzo szerokim rzeczywistym polem widzenia. Umożliwia on dobrą ocenę tego, co rozegrało się przed maską naszego pojazdu. Mimo rozdzielczości 1920x1080p, na nagraniach przeważnie odnajdziemy użyteczną ilość kluczowych informacji do oceny sytuacji w ruchu drogowym.

Cena w momencie publikacji testu: 349zł. 

Dowiedz się więcej o kamerze Prido i5

70mai Lite 2

kamera samochodowa 70mai lite 2

Kolejna niezwykle ciekawa propozycja od firmy 70mai. Model Lite 2 za cenę najwęższego, rzeczywistego pola widzenia, oferuje znakomitą czytelność nagrań, również w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu czytelność nagrań jest jednym z kluczowych argumentów za wyborem właśnie tego modelu.

Kamera łączy ponadto możliwość obsługi za pomocą aplikacji mobilnej, z klasycznym ekranem i fizycznymi przyciskami na obudowie. Dzięki temu mamy dużą dowolność w kwestii sposobu obsługi

Dzięki oferowanemu wsparciu dla aktywnego trybu parkingowego, z nagrywaniem filmów poklatkowych, wideorejestrator może zadbać o zaparkowany pojazd. Do aktywowania trybu parkingowego wymagane jest użycie adaptera stałego zasilania.

Cena w momencie publikacji testu: 379zł.

Dowiedz się więcej o kamerze 70mai Lite 2

Mio MiVue C545 HDR

kamera samochodowa mio c545 hdr

Kamera samochodowa Mio MiVue C545 wyróżnia się obecnością trybu HDR, który w znakomity sposób poprawia czytelność nagrań. Wideorejestrator zaskakuje znakomicie użytecznymi nagraniami również w trudniejszych warunkach. Przewaga Modelu MiVue C545 nad pozostałymi kamerami biorącymi udział w teście jest tym bardziej widoczna, im trudniejsze stają się warunki zewnętrzne. Model ten jako jedyny daje pewną szansę na odczytanie tablic rejestracyjnych nadjeżdżających pojazdów również w nocy. Jest to najniższy z modeli tego producenta, który oferuje tak dobrą skuteczność również w nocy. Z tego porównania dowiesz się, jak radzi sobie na tle innych modeli Mio

Kamera posiada ponadto wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego z detekcją ruchu i wstrząsów, który pozwala na zabezpieczenie pojazdu również wtedy, kiedy ten nie jest użytkowany. Do działania aktywnego trybu parkingowego konieczne jest użycie opcjonalnego adaptera stałego zasilania MiVUe Smartbox III.

Decydując się na ten model otrzymujesz kamerę wyróżniającą się na tle bezpośredniej konkurencji. Dzięki temu możesz liczyć na podwyższoną czytelność nagrań w trudnych warunkach, dzięki trybowi HDR oraz ochronę pojazdu również wtedy, kiedy nie ma Cię w środku. Dodatkowo zyskasz możliwość rozbudowy zestawu w przyszłości o kompatybilną kamerę tylną MiVue A50.

Cena w momencie publikacji testu: 399zł.

Dowiedz się więcej o kamerze Mio MiVue C545 HDR

porównanie budżetowych wideorejestratorów

Kamery samochodowe biorące udział w teście. Zwraca uwagę znacznych rozmiarów mocowanie przyssawkowe modelu Prido i5

Testy praktyczne

Zachęcamy do samodzielnej oceny jakości obrazu generowanego przez kamery. Aby to umożliwić, przygotowaliśmy szereg nagrań porównawczych, powstałych na podstawie tych samych przejazdów. Dzięki temu można w obiektywny sposób rozróżnić, która kamera samochodowa wypada korzystniej w danej sytuacji w ruchu drogowym

Umiejscowienie kamer w pojeździe

Poniżej przedstawimy wizualizację tego, w którym miejscu na szybie przedniej pojazdu znajdowały się kamery w czasie testu:

niedrogie kamery samochodowe test

Umiejscowienie kamer na szybie pojazdu w czasie testu

Różnica w usytuowaniu kamer jest również kluczowa dla odpowiedzi na pytanie, dlaczego te same pojazdy i budynki mijane w czasie przejazdu testowego tak bardzo różnią się w zależności od tego, na nagranie z której kamery będziemy akurat spoglądać. Drugim z czynników różnicujących to, jak będziemy postrzegać elementy widoczne na nagraniu jest rzeczywisty kąt widzenia obiektywów kamer. Na poniższej stopklatce widać tą samą scenę, zarejestrowaną przez kamery umiejscowione na tej samej szybie przedniej, jednak w pewnej odległości od siebie i różniące się zauważalnie pod względem rzeczywistego pola widzenia: 

test niedrogich kamer samochodowych jakość obrazu

Różna perspektywa mijanych pojazdów ze względu na punkt montażu oraz różnicę w rzeczywistym kącie widzenia kamer

Nagrania testowe

test niedrogich kamer samochodowych

Kamery samochodowe biorące udział w teście

Przedstawiamy różne kombinacje modeli tak, aby umożliwić bezpośrednie skonfrontowanie wideorejestratorów osobie zainteresowanej zakupem jednej z kamer. Wszystkie nagrania wchodzące w skład tego porównania znajdziesz na dedykowanej playliście na naszym kanale YouTube: 
https://www.youtube.com/watch?v=Pxd_txtQcag&list=PLWb1jIrvNpnbIq0ljH8a3MXqqv5BYecf1

Poniżej zamieszczamy spis bezpośrednich porównań:

70mai 1S, 70mai A400, 70mai Lite 2

70mai 1S, Navitel R66, Prido i5

70mai 1S, 70mai M300, Navitel R66

70mai M300, 70mai Lite 2, Navitel R66

70mai M300, Prido i5, Mio C545

70mai M400, 70mai Lite 2, Mio C545

70mai A400, Navitel R66, Mio C545

Analiza jakości nagrań

Budującym zjawiskiem jest fakt, że w dobrych warunkach oświetleniowych, nawet najtańsze kamery biorące udział w teście, zapewniają wysoką czytelność nagrań. Dlatego mogą okazać się one satysfakcjonującym rozwiązaniem dla niewymagających odbiorców, poruszających się głównie w warunkach ruchu miejskiego i przeważnie za dnia.

test niedrogich wideorejestratorów

Stopklatka z kamer samochodowych 70mai 1S, M300 i A400, w momencie przeprowadzania testu najtańszych kamer w ofercie.

Niestety w trudniejszych warunkach, takich jak pojazdy poruszające się z większą prędkością na drogach podmiejskich, czy też po wjeździe na parking podziemny sytuacja robi się już bardzo wymagająca dla 2 najtańszych kamer. Zwraca uwagę dobre zachowanie trzeciej kamery, czyli 70mai A400. O tym, dlaczego tablice rejestracyjne nie zawsze są czytelne, nawet na nagraniach z droższych kamer, dowiesz się z artykułu o odczytywaniu tablic rejestracyjnych przez kamery samochodowe.

test niedrogich kamer samochodowych

niedrogie wideorejestratory porównanie

Stopklatki z bardziej wymagających warunków. Zwraca uwagę rozmycie ruchu, utrudniające czytelność tablic z kamer 70mai 1S oraz M300

Podnieśmy teraz poprzeczkę, szukając warunków, gdzie radząca sobie bardzo dobrze powyżej 70mai A400, będzie już wykazywać słabości. Jednak wystarczy wtedy uwzględnić w porównaniu dwie kamery o lepszej skuteczności układów optycznych, aby zachować czytelność kluczowych elementów.

test niedrogich wideorejestratorów 

Stopklatka z przejazdu parkingiem podziemnym. Dla radzącej sobie wcześniej dobrze kamery 70mai A400 wurunki okazały się zbyt wymagające.
Zwraca uwagę dobra, użyteczna czytelność z pozostałych 2 wideorejestratorów.

Jeszcze bardziej utrudniając skupmy się na przejazdach nocnych. W takich warunkach tylko jedna z kamer biorących udział w tym porównaniu daje szansę na odczytanie tablic rejestracyjnych nadjeżdżających pojazdów. Dzieje się tak, ponieważ jedynie kamera samochodowa Mio MiVue C545 posiada skuteczny tryb HDR, który zwiększa czytelność w najbardziej wymagających sytuacjach. Dodatkowo jest to w momencie powstania niniejszego testu, we wrześniu 2022 roku, najtańsza z kamer, które znalazły swoje miejsce w kategorii wideorejestratorów Super HDR. Tym bardziej należy docenić ogólną jakość obrazu wideorejestratora MiVue C545. O tym, jak wypada on na tle innych kamer tego producenta, dowiesz się z przeglądu oferty Mio MiVue. Natomiast próbkę możliwości droższych wideorejestratorów z dobrze zaimplementowanym trybem HDR znajdziesz w tym porównaniu.

 test niedrogich kamer samochodowych odczytywanie tablic

niedrogie wideorejestratory test noc

porównanie tanich kamer samochodowych

Stopklatki z nocnej części przejazdu. Zwraca uwagę niesamowita przepaść, jaka dzieli kamerę Mio C545 z trybem HDR, a wcześniej doskonale sobie radzącą i dotrzymującą kroku kamerą 70mai Lite 2

test tanich kamer samochodowych

Kamery samochodowe biorące udział w teście. Na pierwszym planie kolejno Navitel R66, 70mai 1S oraz M300

Podsumowanie

Nawet najtańsze kamery samochodowe w naszej ofercie potrafią pozytywnie zaskoczyć, jeśli chodzi o możliwości rejestrowania obrazu. Na szczególną rekomendację zasługuje tutaj kamera samochodowa Mio MiVue C545. Ta najtańsza spośród kamer samochodowych z użytecznym trybem HDR sprawia, że czytelne nagrania nocne nie są już nieosiągalną barierą dla wideorejestratorów poniżej 400zł.

rekomendacja dla kamery samochodowej mio c545 hdr 

Jeśli cenimy sobie najlepszy stosunek ceny, do oferowanych możliwości na rekomendację zasługują dwie bardzo zbliżone kamery samochodowe 70mai. Zarówno model 70mai 1S, jak i 70mai M300 stanowią bardzo ciekawą ofertę, pozostając najtańszymi kamerami w ofercie naszego sklepu. Modele są bardzo do siebie podobne, różnią się jednak jeśli chodzi o funkcje dodatkowe. Model 1S oferuje niezwykle łatwe zabezpieczanie nagrań poprzez komendy głosowe, natomiast w M300 znajdziemy wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego, którego w modelu 1S brakuje. 

kamery samochodowe 1s oraz m300 rekomendacja

Dla tych, którym zależy na dyskretnie zamontowanej kamerze samochodowej, zarekomendować należy wideorejestrator Navitel R66 2K. Przy przemyślanym montażu kamera pozostaje mało inwazyjna zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Do tego pozytywnie wypadają nagrania, a na uznanie zasługuje również wsparcie dla aktywnego trybu parkingowego. 

dyskretna kamera samochodowa navitel r66

Czujesz pewien niedosyt? A może chcesz zgłębić więcej informacji odnośnie kamer samochodowych? Zapraszamy do poniższych linków:

Dlaczego nie wszystkie tablice rejestracyjne w czasie testów były czytelne?

Zobacz test niedrogich wideorejestratorów dwukanałowych

Zobacz przegląd wideorejestratorów Mio MiVue

Zobacz wszystkie kamery z testu w naszym sklepie

A może chcesz podzielić się tym, co zarejestrowała Twoja kamera samochodowa? Prześlij do nas nagranie lub zdjęcie z opisem sytuacji:

Wasze Wideorejestratory24 - #waszeWR24

Jeśli natomiast chciałbyś otrzymać spersonalizowaną propozycję kamery samochodowej, dobranej do Twoich oczekiwań przez specjalistów z branży, zachęcamy do wypełnienia ankiety wyboru wideorejestratora:

Ankieta wyboru wideorejestratora

test tanich wideorejestratorów

Kamery samochodowe biorące udział w teście. Na pierwszym planie Prido i5, Mio C545 oraz 70mai Lite 2

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium