Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Porównanie 3-kanałowych wideorejestratorów 4K: VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO

1
Porównanie 3-kanałowych wideorejestratorów 4K: VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO

Kamery samochodowe VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO to najwyższej klasy wideorejestratory 3-kanałowe, wyróżniające się topową jakością obrazu, dzięki obecności przetwornika Sony STARVIS 2-giej generacji, który pozwala na nagrywanie w rozdzielczości 4K wraz ze skutecznym trybem HDR. Zapraszam do lektury porównania tych urządzeń.

Porównanie 3-kanałowych wideorejestratorów 4K: VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO
Kamery samochodowe VANTRUE N4 PRO z lewej oraz VIOFO A139 PRO z prawej

Spis treści

 1. Porównanie kamer na YouTube
 2. Budowa wideorejestratorów
 3. Montaż w pojeździe
 4. Sposób obsługi
 5. Aplikacje mobilne
 6. Funkcjonalność dodatkowa
 7. Jakość nagrań
 8. Karty pamięci
 9. Monitorowanie parkingowe
 10. Tabela porównawcza
 11. Podsumowanie

 

Porównanie kamer na YouTube

Dla osób preferujących materiały w formie wideoprezentacji zapraszam do obejrzenie porównania kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO na naszym kanale YouTube:

porównanie kamer samochodowych vantrue n4 pro i viofo a139 pro 3ch
https://youtu.be/Xmn2UXnI47I

 

Budowa wideorejestratorów

Jednostka centralna VIOFO A139 PRO wyróżnia się niewielką formą zewnętrzną i wagą ok. 150 gramów z mocowaniem i filtrem polaryzacyjnym. VANTRUE N4 PRO to kamera większa, a jej masa ok. 250 gramów jest wyczuwalna w dłoni bez posługiwania się wagą. Skąd wzięła się tak znacząca różnica? Wynika ona w dużej mierze z tego, że jednostka centralna łączy w sobie nie tylko moduł przedni, ale również kamerę wewnętrzną.

Kolejną kluczową różnicą jest duży i bardzo czytelny wyświetlacz o przekątnej 3,19″ obecny w VANTRUE N4 PRO, a którego to nie znajdziemy u konkurenta. Jego obecność może stanowić kluczowy element decydujący o zakupie.

wyświetlacz w kamerze samochodowej vantrue n4 pro
Aktywny wyświetlacz w kamerze samochodowej VANTRUE N4 PRO

Obie kamery cechuje wykonanie z bardzo dobrej jakości tworzyw sztucznych. Lepsze wrażenia jeśli chodzi o poziom wykonania sprawia jednak opcja od VANTRUE. Organoleptycznie wydaje się bardziej premium. Regulacja obiektywu kamery wewnętrznej odbywa się niesamowicie płynnie, z wzorowo dobranym oporem. Wrażenie jest trochę podobne do pokrętła głośności w sprzęcie audio.

Moduł główny w VIOFO również nie sprawia problemów przy regulacji. Nie ma po prostu tego super płynnego odczucia. To, co go jednak wyróżnia to zakres regulacji. VIOFO A139 PRO możemy zamocować zarówno na pionowej szybie autobusu, czy pojazdu ciężarowego oraz na pochylonej pod dużym kątem szybie pojazdu osobowego, a nawet obrócić do wewnątrz, jeśli chcielibyśmy vlogować za pomocą naszego wideorejestratora.

szeroki zakres regulacji pochylenia obiektywu kamery samochodowej viofo a139 pro
Szeroki zakres regulacji pochylenia obiektywu w kamerze VIOFO A139 PRO

Zakres regulacji modułu głównego VANTRUE N4 PRO jest ograniczony. Nie pozwala przykładowo na montaż na pionowej szybie, ale poradzi sobie z pochyleniem typowego pojazdu osobowego. Uchwyt VANTRUE wyróżnia się dodatkowo tym, że jest aktywny, czyli zasilanie podłączone jest bezpośrednio do niego. Umożliwia on łatwe wypięcie, za sprawą magnetycznego mocowania. Czyli aby zdemontować kamerę ściągamy ją po prostu z uchwytu i odpinamy wiązkę tylną.

podłączone przewody zasilania oraz modułu tylnego do kamery samochodowej vantrue n4 pro
Przewód zasilający podłączony do aktywnego uchwytu kamery VANTRUE N4 PRO

W A139 PRO również jesteśmy w stanie szybko odpiąć kamerę od uchwytu, który zawiera w sobie moduł GPS, jednak musimy wtedy odpiąć kolejno zasilanie oraz wiązki przewodowe dołączonych modułów. Nie jest to więc coś trudnego, jednak potrwa zwyczajnie dłużej.

wiązki przewodowe wpięte go modułu głównego kamery viofo a139 pro
Komplet wiązek przewodowych wpiętych do kamery VIOFO A139 PRO

Kamera wewnętrzna VIOFO A139 PRO stanowi osobną wiązkę, mocowaną za pomocą metrowej długości przewodu. W VANTRUE N4 PRO moduł wewnętrzny jest zintegrowany z modułem centralnym.

Kamery tylne są podobnych rozmiarów i zapewniają swobodny montaż na szybie z możliwością pełnego obrotu celem zmiany nachylenia. Możemy mocować je również w dowolnym kierunku, a następnie ustawić prawidłową orientację pochylenia z poziomu ustawień kamery.

W N4 PRO zwraca uwagę slot karty pamięci ukryty pod taką sprytną klapką, zawierającą w sobie przycisk włączania i ręcznego zabezpieczania plików. VIOFO A139 PRO również posiada możliwość zabezpieczenia slotu kart za pomocą opcjonalnej blokady

 

Montaż w pojeździe

Ponieważ w N4 PRO kamera wewnętrzna jest zintegrowana z obudową modułu głównego, to siłą rzeczy aby kamera wewnętrzna była nas w stanie nagrywać, to całość będzie musiała znaleźć się w naszym polu widzenia. W przypadku A139 PRO jest dokładnie na odwrót. Jeśli tylko chcemy, a dany pojazd umożliwia taki sposób montażu, to jednostka główna VIOFO A139 PRO może być przez nas po prostu niewidoczna. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kamerę umiejscowić w naszym polu widzenia, pełna swoboda.

wideorejestratory viofo a139 pro oraz vantrue n4 pro po zamontowaniu w pojeździe
Przykładowe możliwości zamocowania kamer VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO w pojeździe

Swoboda montażu jest ściśle skorelowana z dyskrecją, ponieważ VIOFO A139 PRO, dzięki swojej modułowej budowie, jest znakomitą propozycją, jeśli nie chcemy aby nasz wideorejestrator mocno rzucał się w oczy nasze, czy też osób postronnych.

Moduł kamery wewnętrznej VIOFO A139 PRO może być zamocowany na bardzo wiele sposobów, w zależności od potrzeb, preferencji oraz tego, jakie pole widzenia chcemy uzyskać.

montaż kamery wewnętrznej viofo a139 pro
Przykładowe możliwości zamocowania kamery wewnętrznej wideorejestratora VIOFO A139 PRO

Kolejnym elementem wpływającym na montaż są wiązki przewodowe, ich rodzaj, grubość, łatwość prowadzenia i ukrywania. W przypadku VIOFO A139 PRO dodatkowe moduły łączone są za pomocą cienkich przewodów koncentrycznych. VANTRUE N4 PRO posiada dwustronny przewód USB-C o znacząco większej grubości. Przewód zasilający jest już zbliżony i w obu przypadkach zakończony wtykiem USB-C.

Jeśli zestaw będziemy mocować we własnym zakresie, to różnica wynikająca z zastosowanych wiązek przewodowych będzie w praktyce znacząca. Natomiast niezmiennie zalecam, aby montaż wykonany był w wyspecjalizowanym zakładzie, wtedy to montażysta będzie zajmował się prowadzeniem przewodów. Przy montażu A139 PRO w dużych pojazdach nieocenione mogą okazać się również opcjonalne, dłuższe przewody połączeniowe do kamer, pozwalające zamontować moduły dodatkowe w większej niż domyślnie odległości od jednostki centralnej. W pojazdach przeznaczonych do przewozu osób zastosowanie będzie mieć dostępny do VIOFO A139 PRO opcjonalny mikrofon, umożliwiający lepsze monitorowanie przedziału pasażerskiego. 

 

Sposób obsługi

Oba te nowoczesne wideorejestratory samochodowe zapewniają rozbudowane możliwości interakcji. Najbardziej bazowy poziom to obsługa za pomocą przycisków. Jedno i drugie urządzenie oferuje funkcje szybkiego dostępu, które są przypisane do przycisków, umożliwiające przykładowo zarządzania generowaną siecią WiFi, czy nagrywaniem dźwięku.

Obsługa bezpośrednio z poziomu kamery jest nieporównywalnie bardziej rozbudowana w przypadku VANTRUE N4 PRO. Jest to spowodowane wspomnianym już wyświetlaczem, więc całość ustawień dostępna jest bez podłączania telefonu.

Jednak w praktyce, już podczas jazdy pojazdem, nie będziemy zerkać na wyświetlacz kamery, czy też korzystać z jej przycisków. Wtedy znaczenia nabiera wsparcie dla komend głosowych. Ta niesamowicie wygodna funkcjonalność dostępna jest w kamerze N4 PRO i umożliwia wykonywanie szeregu operacji.

komendy głosowe wpierane przez wideorejestrator vantrue n4 pro
Komendy głosowe obsługiwane przez wideorejestrator VANTRUE N4 PRO

W VIOFO A139 PRO nie znajdziemy na chwilę obecną takiej funkcjonalności, nie mam też wiedzy, aby była ona planowana do dodania aktualizacją. Co więc w sytuacji, kiedy kamera jest ukryta, a w czasie jazdy ciężko będzie wcisnąć największy z przycisków na obudowie celem zabezpieczenia pliku? Wystarczy wtedy dokupić opcjonalny bezprzewodowy pilot, który zdubluje taką możliwość, umożliwiając zabezpieczanie najważniejszych zdarzeń. Proste i skuteczne rozwiązanie. Również wideorejestrator VANTRUE N4 PRO otrzymał otrzymał wsparcie dla opcjonalnego przycisku bluetooth.

 przycisk do zdalnego zabezpieczania nagrań viofo a139 pro 4k hdr
Opcjonalny przycisk VIOFO RM100 umożliwiający zdalne zabezpieczanie nagrań w VIOFO A139 PRO

VIOFO A139 PRO nie oferuje obsługi za pomocą wypowiadanych komend głosowych, posiada natomiast wsparcie dla komunikatów głosowych, które są wydawane przez kamerę, a dzięki którym mamy wiedzę o tym, co się aktualnie ze sprzętem dzieje. Jest to przydatne w praktyce rozwiązanie, zwłaszcza w scenariuszu, kiedy nie widzimy kamery, a tym samym diod sygnalizacyjnych.

VANTRUE N4 PRO nie oferuje takiego rozwiązania. Ze względu na budowę kamery takie komunikaty głosowe byłyby tutaj wprawdzie mniej istotne. Kamera potrafi dźwiękowo komunikować akcje za pomocą tylko sygnałów dźwiękowych. Stosowne informacje pojawiają się również na wyświetlaczu.

komunikaty głosowe w viofo a139 pro
Komunikaty głosowe w języku polskim wydawane przez kamerę VIOFO A139 PRO

 

Aplikacje mobilne

Oba wideorejestratory posiadają możliwość obsługi za pomocą aplikacji mobilnych dzięki dwuzakresowym modułom WiFi, zapewniając zarówno wysoką kompatybilność ze starszymi telefonami dzięki wsparciu częstotliwości 2.4GHz oraz wysokie prędkości przesyłania danych w częstotliwości 5GHz. W przypadku VIOFO A139 PRO aplikacja mobilna to jedyny sposób na uzyskanie dostępu do pełni funkcjonalności sprzętu. Możemy za jej pomocą dokonywać zmiany ustawień kamery, przeglądać nagrania i pobierać je do pamięci telefonu.

kamera samochodowa viofo a139 pro aplikacja mobilna viofo
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej VIOFO

VANTRUE N4 PRO potrafi to samo, dokładając do tego możliwość łatwego wgrywania aktualizacji OTA (Over The Air). W przypadku N4 PRO parowanie z kamerą przebiega płynniej, ponieważ telefon jest w stanie automatycznie wykrywać kamerę w odległości do ok. 2 metrów, dzięki czemu nie musimy ręcznie wskazywać sieci, która jest generowana przez kamerę.

aplikacja kamery samochodowej vantrue n4 pro
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej VANTRUE

Aplikacja mobilna VANTRUE pozwala również na gromadzenie informacji o szczegółowych danych, zbieranych w czasie przejazdów. Na podstawie statystyk przebiegu możemy generować raporty w formie JPG/PDF z interesujących nas zakresów czasu. Takie szczegółowe dzienniki tras docenią z pewnością zarządcy flot pojazdów.

statystyki przebiegu w kamerze samochodowej vantrue n4 pro
Szczegółowe informacje używania pojazdu w aplikacji mobilnej VANTRUE. Kliknij aby powiększyć

 

Funkcjonalność dodatkowa

W tym miejscu warto zauważyć, że VIOFO A139 PRO posiada już w zestawie filtr polaryzacyjny, który do VANTRUE N4 PRO trzeba dopiero dokupić. Ten niepozorny element jest przydatny przy zmniejszaniu wpływu refleksu deski rozdzielczej na nagrania oraz poprawę tego, jak wiele jesteśmy w stanie dojrzeć przez szyby mijanych pojazdów, co przy tak wysokiej rzeczywistej rozdzielczości nagrywanych materiałów może okazać się w pewnych niszowych sytuacjach nie bez znaczenia.

filtry polaryzacyjne dla kamery samochodowych viofo a139 pro oraz vantrue n4 pro

Wprawdzie taki dodatkowy filtr w praktyce musi ograniczyć w pewnym nieznacznym stopniu dopływ światła do matrycy, to przy tak wysokiej klasie sprzętu z przetwornikami STARVIS 2 można sobie na to po prostu bez problemu pozwolić, dlatego przy bezpośrednim porównywaniu tych wideorejestratorów na obiektywach obu kamer przednich znajdowały się zamontowane filtry polaryzacyjne.

 

Jakość nagrań

Nagrania z kamer przednich

Jednostki kamer przednich zarówno VANTRUE N4 PRO jak i VIOFO A139 PRO oparte są o rewolucyjny przetwornik optyczny Sony STARVIS 2 IMX678. Zapewnia on fenomenalne, teoretyczne możliwości w dziedzinie jakości rejestrowanego obrazu. Jaką skuteczność osiągają oba wideorejestratory w rzeczywistych warunkach drogowych?

porównanie kamer samochodowych viofo a139 pro oraz vantrue n4 pro
Kamery samochodowe VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO zamontowane w pojeździe

W warunkach jazdy dziennej daje się zauważyć przewaga w ostrości nagrań z VIOFO. A139 PRO pozwala odczytać więcej informacji z tego, co pozostaje w większej odległości od kamery. Optyka wyróżnia się dodatkowo wzorową ostrością w całym obszarze kadru. W przypadku VANTRUE daje się zauważyć spadek ostrości po lewej stronie kadru. Może to być tylko jednostkowa przypadłość tego konkretnego egzemplarza, jednak efektem jest zwiększenie przewagi ze strony VIOFO.

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr
Porównanie kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO i VIOFO A139 PRO 3CH. Kliknij aby powiększyć

Tryb HDR w kamerach przednich

Obie kamery pozwalają na włączenie lub wyłączenie trybu HDR w kamerze przedniej. Dodatkowo w VIOFO A139 PRO możliwe jest włączanie automatyczne trybu HDR według ustalonego grafika, co pozwala skonfigurować kamerę tak, aby HDR był aktywny tylko w nocy, a w dzień pozostawał wyłączony.

Analogiczną funkcjonalność ma otrzymać również N4 PRO. Na chwilę obecną jest już jedna kamera w portfolio tego producenta, która posiada taką umiejętność. Tak więc wszystko wskazuje na to, że z czasem również w N4 PRO zyska możliwość automatycznego włączania HDR.

Po włączeniu HDR’u w czasie dnia daje się zauważyć pewna przewaga kamery A139 PRO w warunkach jazdy obwodnicą.

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr
Porównanie kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO i VIOFO A139 PRO 3CH z aktywnym trybem HDR. Kliknij aby powiększyć

Pełnia możliwości trybu HDR objawia się w warunkach jazdy nocnej. Znacząco zwiększa on czytelność kluczowych elementów, takich jak tablice rejestracyjne pojazdów. Tutaj skuteczność jest zależna od określonej sytuacji.

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr

porównanie wideorejestratorów samochodowych ze starvis 2 imx 678 vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch 4k hdr
Porównanie kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO i VIOFO A139 PRO 3CH z aktywnym trybem HDR. Kliknij aby powiększyć

porównanie kamer samochodowych viofo a139 pro vs vantrue n4 pro
https://youtu.be/FBCYlD2Jiow

Nagrania z kamer wewnętrznych

Przy porównaniu skuteczności kamer wewnętrznych daje się zauważyć znaczącą przewagę VANTRUE N4 PRO. Kluczowe elementy po zatrzymaniu częściej są możliwe do odczytania z uwagi na mniejsze rozmycie ruchu. W module wewnętrznym VANTRUE N4 PRO dostępny jest również tryb HDR, zmniejszający ilość nieczytelnych części kadru. 

moduły wewnętrzne wideorejestratorów vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch

moduły wewnętrzne wideorejestratorów vantrue n4 pro vs viofo a139 pro 3ch
Porównanie modułów wewnętrznych kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO i VIOFO A139 PRO 3CH z aktywnym trybem HDR w kamerze N4 PRO. Kliknij aby powiększyć

porównanie modułów wenętrznych kamer vantrue n4 pro oraz viofo a139 pro 
https://youtu.be/TTkNh0jstAg

Nagrania z kamer tylnych

Jeśli chodzi o nagrania z tyłu pojazdu sytuacja się odwraca i to VIOFO A139 PRO częściej zapewnia wyższą czytelność, zwłaszcza elementów w większej odległości od pojazdu. VANTRUE posiada również działający tryb HDR w module tylnym, ale zalety z jego stosowania nie były w czasie testów tak ewidentne, jak w przypadku pozostałych kamer. Docenić należy jednak fakt, że wideorejestrator VANTRUE N4 PRO posiada tryb HDR dostępny dla wszystkich 3 kamer.


Porównanie modułów tylnych kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO i VIOFO A139 PRO 3CH z aktywnym trybem HDR w kamerze N4 PRO. Kliknij aby powiększyć

porównanie jakości kamer tylnych wideorejestratorów vantrue n4 pro oraz viofo a139 pro 3ch
https://youtu.be/YRu0SJcHlBc

 

Karty pamięci

Obie kamery samochodowe zapisują materiał w wysokiej jakości z 3 kamer jednocześnie. Rodzi się więc pytanie o magazynowanie danych. Szczęśliwie oba wideorejestratory oferują wsparcie dla kart pamięci o pojemności aż 512GB. W przypadku najwyższej dostępnej jakości w przypadku A139 PRO jesteśmy dzięki temu zapisać do ok. 18, natomiast przy N4 PRO do ok. 21 i pół godziny nagrań przed rozpoczęciem nadpisywania najstarszych plików.

karty pamięci 512gb do wideorejestratorów vantrue n4 pro oraz viofo a139 pro

 

Monitorowanie parkingowe

Oba wideorejestratory znakomicie sprawdzą się w czasie monitorowania zaparkowanego pojazdu. Na uwagę zasługują wtedy zwłaszcza dodatkowe moduły, które zwiększają rzeczywisty zakres objęty monitoringiem.

vantrue n4 pro monitorowanie parkingowe

Zarówno A139 PRO jak i N4 PRO oferują do wyboru różne, aktywne tryby parkingowe, pozwalając dopasować sposób działania do indywidualnych preferencji. Oba urządzenia posiadają:

 • Tryb detekcji ruchu, dostępny dla każdej z 3 kamer i oferujący buforowany zapis, ok. 10 sekund przed wystąpieniem zdarzenia w VANTRUE N4 PRO oraz ok. 15 sekund przed wystąpieniem zdarzenia w VIOFO A139 PRO.
 • Tryb nagrywania poklatkowego, z każdej z 3 kamer, z możliwością spersonalizowania liczby klatek na sekundę. Dostępne 1 / 5 / 10 / 15fps w VANTRUE N4 PRO oraz 1 / 2 / 3 / 5 / 10fps w VIOFO A139 PRO.
 • Tryb nagrywania w obniżonej jakości, z każdej z 3 kamer. Dostępne 3x 1080p lub 3x 720p po 5Mbps (15Mbps łącznie) w VANTRUE N4 PRO oraz 1440p + 2x 1080p po 4Mbps (12Mbps łącznie) w VIOFO A139 PRO.

monitorowanie parkingowe viofo a139 pro

Oba urządzenia do działania w trybie parkingowym wymagają dostarczenia stałego zasilania, za pomocą adaptera stałego zasilania. Adaptery trybu parkingowego dla VANTRUE N4 PRO oraz adaptery stałego zasilania dla VIOFO A139 PRO znajdują się naturalnie w naszej ofercie. 

 

Tabela porównawcza

W tym miejscu znajduje się szczegółowa tabela, zbierająca w jednym miejscu podstawowe parametry techniczne obu wideorejestratorów.

Tabela porównująca kamery VANTRUE N4 PRO i VIOFO A139 PRO

porównanie kamer samochodowych vantrue n4 pro oraz a139 pro 3ch
Porównanie kamer samochodowych VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO 3CH. Kliknij aby powiększyć

Porównanie odnosi się do wideorejestratorów 3-kanałowych. VIOFO A139 PRO występuje dodatkowo w wersji tylko na przód, na przód i tył oraz na przód i wnętrze, w zależności od indywidualnych preferencji.

 

Podsumowanie

Obie omawiane kamery samochodowe to znakomite rozwiązanie do monitorowania pojazdu zarówno w czasie jazdy, jak i postoju. Wyróżniają się znakomitą jakością nagrywanego obrazu oraz rozbudowaną funkcjonalnością dodatkową. W czasie dokonywania wyboru kluczowa może okazać się kwestia indywidualnych preferencji dotyczących budowy urządzeń.

W połowie 2023 roku kamera samochodowa VANTRUE N4 PRO jest dostępna w cenie niższej o dokładnie 100zł od wideorejestratora VIOFO A139 PRO 3CH. Jednak dokładając do niej filtr polaryzacyjny, który już znajduje się w zestawie z VIOFO, propozycja od VANTRUE staje się tańsza już tylko o symboliczną złotówkę.  

Osobiście bardziej skłaniałbym się w kierunku VIOFO A139 PRO, z uwagi na lepszą ostrość nagrań z modułu głównego oraz większą swobodę montażu. Natomiast brakowałoby mi możliwości sterowania za pomocą komend głosowych oraz znakomitej skuteczności modułu wewnętrznego z VANTRUE N4 PRO. Zaznaczam również, że zarówno VANTRUE N4 PRO, jak i VIOFO A139 PRO będą bardzo dobrym wyborem, dlatego obie zasługują na rekomendację.

Kluczowe zalety VANTRUE N4 PRO

 • Duży i czytelny wyświetlacz.
 • Sterowanie za pomocą komend głosowych.
 • Funkcjonalność aplikacji mobilnej oraz łatwe parowanie.
 • Tryb HDR dostępny dla każdej z 3 kamer jednocześnie.
 • Czytelność nagrań z kamery wewnętrznej.

Potencjalne wady VANTRUE N4 PRO

 • Większa jednostka centralna, pozostająca w polu widzenia kierowcy.
 • Mniejsza dyskrecja z wewnątrz i zewnątrz pojazdu.

vantrue n4 pro rekomendacja

Kluczowe zalety VIOFO A139 PRO

 • Modułowa budowa i swoboda montażu.
 • Cienkie przewody połączeniowe.
 • Akcesoria dodatkowe.
 • Polskojęzyczne komunikaty wydawane przez kamerę.
 • Filtr polaryzacyjny już w zestawie.
 • Czytelność nagrań z kamery przedniej i tylnej. 

Potencjalne wady VIOFO A139 PRO

 • Mniej funkcjonalna aplikacja mobilna.
 • Brak trybu HDR w kamerze wewnętrznej oraz tylnej.

viofo a139 pro rekomendacja

Zobacz wideorejestratory VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO w naszym sklepie

kamery samochodowe viofo a139 pro oraz vantrue n4 pro
Obiektywy przednie wideorejestratorów VANTRUE N4 PRO oraz VIOFO A139 PRO

Komentarze do wpisu (1)

3 lipca 2023

Witam.Brakuje mi porównania poboru prądu w trybie parkingowym. -- ODPOWIEDŹ WR24.PL: N4 PRO --> W trybie parkingowym Low bitrate 1080p pobór wynosi ok. 0,5A, spadając do ok. 0,47A po wyłączeniu wyświetlacza po ok. 3 minutach. A139 PRO 3CH --> Podczas nagrywania w trybie parkingowym Low Bitrate pobór wynosi ok. 0,58A.

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium