Kategorie artykułów
Wybrane artykuły

Wyszukiwarka treści w naszym blogu:

Recenzja kamery samochodowej VANTRUE E1

0
Recenzja kamery samochodowej VANTRUE E1

Wideorejestrator samochodowy VANTRUE E1 to kolejna zaawansowana nowość w ofercie tego cenionego producenta. Ta niewielka kamera samochodowa, o przemyślanym systemie mocowania, wyróżnia się niezwykle rozbudowanymi możliwościami w zakresie zdalnego sterowania. VANTRUE ELEMENT1 obsługuje bowiem zarówno rozbudowane komunikaty głosowe, a dodatkowo w zestawie znajduje się wygodny bezprzewodowy pilot, łączący się z kamerą za pomocą technologii Bluetooth. Jednak najmocniejszą stroną tego wideorejestratora jest wysoka jakość nagrań rejestrowanych po zmierzchu. Urządzenie może pochwalić się rewelacyjną skutecznością trybu HDR, który w nocy pozwala czasami na odczytanie tablic rejestracyjnych nadjeżdżających pojazdów nawet w całkowitej ciemności.

kamera samochodowa vantrue e1

Prezentacja wideorejestratora w formie wideo

Osoby preferujące formę wideoprezentacji zapraszamy do zapoznania się z recenzją kamery samochodowej VANTRUE E1, opublikowaną na naszym kanale YouTube.

Na nagraniu zobaczysz z jaką skutecznością wideorejestrator rozpoznaje wydawane mu polecenia głosowe, jak sprawdza się w praktyce bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania oraz jak VANTRUE E1 prezentuje się na żywo na tle VIOFO A119 MINI:

recenzja kamery samochodowej vantrue e1

https://youtu.be/2HG_SICGB0M

Dla preferujących formę pisemną polecamy natomiast dalszą część tego wpisu w formie tekstowej. 

Budowa urządzenia

Kamera samochodowa VANTRUE E1 posiada ekran o przekątnej 1.54", który wypełnia tył urządzenia. Zachowuje on dobrą czytelność nawet w słoneczny, letni dzień. Wśród wyświetlanych treści uwagę zwraca cyfrowy prędkościomierz, dostępny w prawym dolnym rogu ekranu.

kamera samochodowa vantrue e1

Sama obudowa kamery to zgrabny prostopadłościan o wymiarach 4,3 x 4,8 x 4,4 centymetra. Z przodu urządzenia wyróżnia się masywna obudowa obiektywu, posiadająca możliwość przykręcenia opcjonalnego filtra polaryzacyjnego.

kamera samochodowa vantrue element 1

Lewa krawędź posiada slot karty pamięci o łatwym dostępie, a także przycisk włączania, który stanowi kolejny dostępny sposób zabezpieczania nagrań. Dodatkowo na dolnej krawędzi znajdują się 3 fizyczne przyciski funkcyjne, o łatwo wyczuwalnym kliknięciu.

kamera samochodowa vantrue e1 regulacja

Moduł główny mocowany jest do aktywnego uchwytu mocującego, który to pozostaje przyklejony do szyby pojazdu za pomocą wytrzymałej taśmy dwustronnej. Samo połączenie kamery z uchwytem jest bardzo pewne, dzięki przemyślanemu systemowi montażu, który łączy klasyczne mocowanie za pomocą prowadnic z połączeniem magnetycznym. Ponieważ uchwyt jest aktywny, to właśnie do niego podłączamy przewód zasilający USB-C, dzięki czemu możemy łatwiej wypinać kamerę z pojazdu.

uchwyt magnetyczny vantrue e1

Zarówno kamera, jak i jej mocowanie są wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Całość sprawia solidne wrażenie, dające nadzieję na wieloletnią eksploatację.

kamera samochodowa vantrue e1

Forma urządzenia zyskała uznanie jurorów i umożliwiła uzyskanie prestiżowej nagrody IF Design Award 2022.

Sterowanie głosowe

Wideorejestrator samochodowy VANTRUE ELEMENT 1 to kolejna kamera, umożliwiająca niezwykle wygodną obsługę poprzez wydawanie komunikatów głosowych. Jest to niesłychanie wygodna forma interakcji z wideorejestratorem, ponieważ nie wymaga odrywania rąk od kierownicy. Urządzenie obsługuje następujące komunikaty:

Take Photo - wykonanie zdjęcia
Video Start - rozpoczęcie nagrywania
Turn On Audio - włączenie nagrywania dźwięku
Turn Off Audio - wyłączenie nagrywania dźwięku
Turn On Screen - włączenie ekranu
Turn Off Screen - wyłączenie ekranu
Turn On Wi-Fi - włączenie sieci
Turn Off Wi-Fi - wyłączenie sieci
Lock The Video - zabezpieczenie nagrania

Komunikaty są w większości przypadków rozpoznawane poprawnie, a także nie jest wymagana nienaganna dykcja, aby kamera mogła poprawnie zinterpretować nasze intencje. Czasami jednak wydaje się, że kamera skuteczniej reaguje na celowo niepoprawnie wypowiedziane komunikaty. Przykładowo zamiast uznanej wymowy komendy “Take a photo”, wyższą skutecznością zdaje się cechować wypowiedzenie “Take a photoł”. 

kamera samochodowa vantrue e1 rozpoznawanie mowy

Przy domyślnym ustawieniu czułości rozpoznawania mowy, na poziom normalny, w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego komenda musi być wypowiedziana dosyć głośno. W zależności od poziomu wyciszenia danego pojazdu możemy dostosować czułość reakcji na komendy do naszych preferencji.

Bezprzewodowy pilot

Kolejnym przejawem troski producenta o wygodę obsługi przez użytkownika jest dołączony do zestawu bezprzewodowy pilot. Dzięki obecności w kamerze technologii Bluetooth możemy za pomocą jednego przycisku zabezpieczać nagrania, lub sterować nagrywaniem dźwięku. Kamera samochodowa VANTRUE E1 oferuje niespotykaną wcześniej łatwość zabezpieczenia pliku: możemy do tego celu użyć pilota, komendy głosowej, lub pomarańczowego przycisku na samej kamerze. Dzięki temu możesz być spokojny, że nie stracisz żadnego ważnego zdarzenia drogowego. Jeśli z jakiś względów nie chcemy korzystać z komend głosowych, mamy więc wybór.

wideorejestrator vantrue element1 pilot bt

Pilot jest mocowany za pomocą taśmy dwustronnej, dzięki czemu możemy go zamocować w dogodnym miejscu. 

Rozbudowany tryb parkingowy

n4s 4k multi parking mode

Dobrej klasy kamera samochodowa powinna chronić pojazd zarówno w czasie jazdy, jak i postoju. VANTRUE E1 posiada następujące tryby parkingowe:

1) Tryb wykrywania kolizji - w trybie tym kamera wykrywa wstrząsy dzięki wbudowanemu czujnikowi przeciążeniowemu.
2) Tryb wykrywania ruchu - kamera rozpoznaje ruch w obrębie pola widzenia obiektywu.
3) Tryb lowbitrate - kamera rejestruje w sposób ciągły, w obniżonej jakości, aby więcej nagrań pomieściło się na karcie pamięci.
4) Tryb timelapse - kamera rejestruje w sposób ciągły film poklatkowy.

kamera samochodowa vantrue element 1

Pewnym rozczarowaniem jest fakt, że na testowanej wersji oprogramowania VT-EBE201 użycie trybu detekcji ruchu uniemożliwia używanie rozdzielczości 1944p i 1440p z HDR. Po aktywowaniu tego trybu rozdzielczość zmieni się na 1440p bez HDR. 

Do poprawnego działania aktywnego trybu parkingowego niezbędne jest podłączenie urządzenia do adaptera stałego zasilania.

Funkcjonalna aplikacja

Wbudowany w wideorejestrator moduł WiFi umożliwia obsługę za pomocą aplikacji mobilnej. Możemy dzięki niej w łatwy sposób przeglądać nagrania oraz zmieniać ustawienia kamery. Funkcja podglądu zdalnego będzie przydatna przy uzyskaniu optymalnego ustawienia w czasie montażu w pojeździe. Aplikacja jest dostępna w języku polskim. Aplikację pobieramy poprzez sklep Google Play lub App Store

kamera samochodowa vantrue e1

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej VANTRUE. Zwraca uwagę przejrzysty interfejs użytkownika.

Obsługa pojemnych kart pamięci

VANTRUE E1 to kolejna kamera samochodowa, która oferuje oficjalne wsparcie dla kart pamięci o pojemności aż 512GB. Pozwala to na zapisanie nawet 66 godzin nagrań w jednej pętli. Jest to ukłon w stronę kierowców jeżdżących dużo, a także wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość sprawdzenia odległej historii przejazdów. Możliwość stosowania pojemnych kart pamięci idzie dodatkowo w parze z opisywanymi wcześniej wszechstronnymi możliwościami zabezpieczania nagrań.

kamera samochodowa vantrue e1

Jakość obrazu i tryb HDR

Kamera umożliwia zapisywanie nagrań w maksymalnej rozdzielczości 2592x1944p przy 30fps. Takie pliki cechują się najlepszą czytelnością za dnia. Dodatkowym atutem jest bardzo szeroki kąt widzenia, który przy proporcjach ekranu 4 do 3 umożliwia większego obszaru u góry i dołu kadru w porównaniu do bardziej panoramicznych formatów 16 do 9. Jest to przydatne przy rejestrowaniu np.: wysoko zawieszonych sygnalizacji świetlnych.

kamera samochodowa vantrue element 1

kamera samochodowa vantrue e1 road test 

https://youtu.be/LaqS_lr9COA

Przejdźmy teraz do crème de la crème, czyli nagrań nocnych z aktywnym trybem HDR. Po wybraniu tego trybu musimy zdecydować się automatycznie na rozdzielczość ograniczoną do 2560x1440p przy 30fps. Kamera samochodowa VANTRUE E1 może pochwalić się wtedy rewelacyjną skutecznością odczytywania tablic rejestracyjnych nawet w najtrudniejszych warunkach.

kamera samochodowa vantrue e1

kamera samochodowa vantrue e1 

https://youtu.be/VS-E2iqSrto

Należy w tym miejscu mieć na uwadze, że nawet tak świetnie radząca sobie kamera nie pozwala na stuprocentową skuteczność odczytu tablic rejestracyjnych. O tym, dlaczego tak się dzieje, dowiesz się z wpisu dedykowanemu rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych przez kamery samochodowe.

Druga uwaga odnosząca się do trybu HDR dotyczy zmniejszenia skuteczności odczytywania tablic rejestracyjnych w nagraniach wykonanych za dnia. Zachęcamy do obejrzenia porównania z kamerą, w której tryb HDR był aktywny tylko w nocy i wyłączony automatycznie za dnia.

kamera samochodowa vantrue e1 vs viofo a119 v3 hdr

wideorejestrator vantrue e1 vs viofo a119 v3

kamera samochodowa vantrue e1 vs viofo a119 v3

https://youtu.be/KRAYKGLKMBk

Uwagę zwracają zwłaszcza różnice w czasie przejazdu przez parking podziemny. Tym niemniej ogólna skuteczność trybu HDR w kamerze samochodowej VANTRUE E1 zasługuje na ogromne uznanie. Wideorejestrator VANTRUE E1 pochwalić może się również bardzo szerokim, rzeczywistym kątem widzenia, co jest niezwykle istotne przy ustaleniu dokładnego przebiegu wydarzeń w ruchu drogowym. 

Jak zawsze zachęcamy do przekonania się na własne oczy jak wyglądają nagrania pobrane bezpośrednio z kamery, a także pełne road testy, które znajdziesz na dedykowanej playliście na naszym kanale YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=LaqS_lr9COA&list=PLWb1jIrvNpnYK_6Cz4nIn1VxKo8A5tHDU

Podsumowanie

Model VANTRUE ELEMENT 1 to niezwykle nowoczesny wideorejestrator samochodowy, który wyróżnia się różnorodnymi możliwościami obsługi. Kamerę możemy obsługiwać klasycznie, za pomocą przycisków, spolszczonej aplikacji mobilnej, poprzez bezprzewodowy pilot, znajdujący się w zestawie, a także wydając jej bezpośrednio komunikaty głosowe. Dodatkowo uwagę zwraca niezwykle wysoka użyteczność nagrań, zarejestrowanych po zmroku, przy minimalnej ilości światła. 

kamera samochodowa vantrue e1

Więcej informacji na kamery samochodowej VANTRUE E1 znajduje się w opisie produktu:

Kup kamerę samochodową VANTRUE E1

Komentarze do wpisu (0)

Biuro Obsługi Klienta:

Telefon: 68 411 41 71 (dni robocze 10-16)

bok@wr24.pl (dni robocze 9-17)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium